Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

pajca
7. črc 2008

Ahoj Eliot, mě říkala moje doktorka, že mě k někomu pošle hned do poradny a s ním se mám domluvit, ale jak je to s penězma právě nevím 😒

eliotka
7. črc 2008

Aha, tak mi dej pak prosím vědět... Moc díky.
Já se na to příště zeptám svojí doktorky, jak to udělat.

Holky, a jak je to se zamluvením nadstandardu? Kdy to tak zamluvit, a to se platí kdy?

pajca
7. črc 2008

Eli s nadstandartem je to tak. Když ho chcše, tak si ho platíš od termínu porodu i když na něm třeba nejsi, jinak je to beznadějné 😉

mikulka
8. črc 2008

Taky jsem uvažovala o nadstandardu. Kdysi jsem v Podolí ležela a pak 2 dny jsem byla na nadst., protože neměli volný pokoj! A paráda, moc pěkné a hlavně výhoda byla sprcha a wc na pokoji. Jinak bylo wc neustále počůrané, no, hnus...
Takže nějak před termínem si pokoj zaplatím? A jak to probíhá, nějak přes poradnu to mám říct? A to etdy platím furt, i když tam nejsem, co. Hmmm... 😒

beruska21
8. črc 2008

No to je sice hezký že si můžu zaplatit nadstandart od termínu porodu, ale co když jako 10 dní přenáším???to je dost blbý ne?No ale asi to tak udělám, je to pro mě noční můra : představa že budu na normálním pokoji 😠 fakt...brrr...

mikulka
8. črc 2008

Právě, to je blbý, když ten termín je většinou orientační.
A taky se bojím, že když to půjdu zaplatit až v termínu porodu, nebude třeba žádný volný pokoj 😕 Je to pozdě jít až v den termínu, ne? Jenže platit to ještě dříve, to už by bylo moc moc drahé. 😒 Takže etda nevím.
Holky, vy jste to platily až od termínu? Ale předem jste někomu říkali, že chcete nadstandard, ne?
To se asi nedá zamluvit dříve a platit až od termínu?

pajca
8. črc 2008

No právě, že když přenášíš tak si ho prostě platíš no. Já nevím jak se to dělá,asi až tam půjdeš do poradny, tak se tam zeptáš, nebo se podívej na stránky Podolí, tam to je. Já nadstandart nechci nějak to ty čtyři dny vydržím 😉

dygab
9. črc 2008

Ahoj, já rodila v Podolí před rokem. Nadstandard jsem nechtěla, dnes už bych uvažovala jinak. Ne kvůli svému pohodlí, ale kvůli miminku. Bylo by ot pro Hannu asi lepší. Na druhou stranu jsem byla na pokji se skvelou maminou a moralne jsem se v tom silenem bordelu podporovaly. To bylo zase super. Ona cekala cely pobyt na nadstandard , ktery na ni nevyzbyl.

mikulka
9. črc 2008

Holky, a po kolika jsou tam pokoje? A co sprchy a wc, toho bych se právě nejvíce bála. Bylo to čisté?

kacak
9. črc 2008

mikulka: na P1 jsou pokoje po 3 a po 2, společný sprchy a wc tam užívá 27-28 pacientek a prej je to síla, na P2 je víc nadst. než nomál pokojů, tam je jen jeden po 3 ostatní po 2 a na společný sprchy a wc je tam "jen" 12 maminek a na P4 je jeden jednolůžák a pak ostatní jsou po 3. Ve sprchách a na wc se uklízí několikrát za den, ale udržet se to asi moc nedá 😒 Taky se děsim toho, že budou nadst. obsazený, nevadilo by mi být s někym na pokoji, ale děsí mě právě ty sprchy a společný wc.

zdenkaradek
9. črc 2008

Ahoj holky já jsem byla jak na normálním pokoji, tak i na nadstardu. To že chci nadstandart věděl můj porodník a hned zjišťoval situaci, když mě přijímali, neměli nic volného, tak jsem byla ráda za normální pokoj. Malý se narodil navečer, než jsem se dostala na pokoj bylo po půl deváté. Byla jsem na oddělení P1 na 3 lůžkovém pokoji, měla jsem kliku na maminky ty byly v pohodě, pěkně jsme si popovídaly a když bylo potřeba tak jsme si pohlídaly miminka. Na záchod a do sprchy jsme to měly daleko, přes celou chodbu, ale zase měl člověk nějaký pohyb,ono je to taky potřeba, když jste po normálním porodu a nemáte komplikace. 🙂 Sprchy tam jsou 4, ale vesměs většina maminek chodí jen do 2, protože ty jsou čistější a lepší. Takže pak tam třeba ráno byla malá fronta na spchu. 🙂 Na záchod jsem chodila buď do sprchy nebo vedle těch sprch. No není to žádný luxus, ale vydržet se to dá. Nějak jsem to neřešila, byla jsem ráda, že mám porod za sebou a jsem v pořádku, stejně tak i malý. Nadstandard byl OK, mě nejvíc vyhovovalo to, že tam s námi mohl být manžel a to, že jsme měli svůj režim a nikdo nás nerušil.

janisa
9. črc 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se Vás zeptat. 17.7 jdu poprvé do podolí (3 týdny před porodem), jsem objednaná na 9:00 hod. a chtěla bych vědět, jak to tam chodí... Jestli jsou všechny maminy objednaný na 9.tou hodinu a budu tam třeba do jedenácti...jestli dělají "vstupní UTZ a tak. Děkuju moc za info.

zdenkaradek
9. črc 2008

janisa: byla jsem objednana na 11, dorazila jsem raději dřív, abych si vyřídila kartu v kartotéce. Pak jsem šla do prenatální ambulance, tam zaklepeš na sestřičky, dáš jim kartu a těhu průkazku, ony tě pošlou na WC, aby jsi si namočila papírek do vzorku moči, pak na ně znovu zaklepeš s tím papírkem, pak si tě zavolají sestřičky, sepíšou s tebou potřebné informace, zváží tě, změří tlak a řeknou ti, ke kterým dveřím ambulance máš jít čekat na vyšetření. K doktorovi si tě zavolají, mě UTZ nedělali, testy na streptokoka jsem už měla udělané od svého gyndr, jen mě ještě poslali na monitor (byla jsem 37+3) a díky tomu, že ho malý celý prospal, jsem musela na monitor ještě jednou, takže celkem moje první kontrola v Podolí se protáhla od 10:30 do 14:45. (kdyby neprospal Matyášek monitor, tak by to bylo do cca 12:30). Myslím, že tady holky psaly, že to zvládaly i rychleji, záleží na situaci.

janisa
9. črc 2008

Děkuju Zdeni, takže radši počítat s celým dopolendem. Tak to jsem zvědavá, co ten náš prcek... na tom monitoru sledují vůbec co?

zdenkaradek
9. črc 2008

janisa: no radši počítej. S manželem jsme si plánovali, že po poradně půjdeme na pozdní oběd a tak nějak jsme to nestihli. 🙂 Monitor = kardiotokograf, tzn. přístroj. který sleduje děložní stahy (kontrakce) a měří ozvy miminka. Na břicho ti připnou 2 sondy a ty snímají ty hodnoty, výsledek se zapisuje v podobě křivky na papír. Ten ti pak dá sestřička a s tím jdeš znovu k doktorovi.

janisa
9. črc 2008

Zdeni díky. A upřesňujou termín porodu? Já to mám dost zmatený...TP dle poslední MS mám 9.8, dle pohybů 25.7 (ale v průkajdě to mám zapsaný v kolonce TP dle UZ) a dle UZ je o 2-3 týdny menší...

zdenkaradek
10. črc 2008

janisa: tak to nevím, já jsem měla termín porodu jen jeden podle poslední MS a i tak jsem rodila 38+3. Já jsem se víc na termín porodu neptala. Když jsem byla na poslední kontrole u svého gyndr. tak mi řekl, že hlavička už naléhá, to samé mi řekli v Podolí a týden nato jsem při další poradně rodila 🙂 . Ale to je všechno hrozně individuální.

mmirka
10. črc 2008

Ahoj, děvčata, jsem četla, že jsou všechny porodnice v Praze v současné době přeplněné včetně Podolí, kde jsem registrovaná už od 13 týdne. Můžou mě odmítnout, pokud v době, kdy to na mě přijde, budou mít plno? Do poradny jdu poprvé ted v pondělí 14.7 - termín porodu mám 5.8. .... díky za informaci

pajca
10. črc 2008

mmirka prý můžou, je prý nejlepší tam jet na poslední chvíli to už tě pryč poslat nemůžou, ale jak to prvorodička pozná že?

silrej
10. črc 2008

To je také možnost přijet na poslední chvíli, ale porodní asistentka nás upozorňovala na to, že se pak může stát, že nás díky nedostatku místa šoupnou na gynekologické oddělení a tam u sebe nemůžete mít miminko a pokud se během následujících dnů neuvolní místo na šestinedělí, tak se na miminko budeme chodit jen koukat...což mě moc nenadchlo, takže spíše budu doufat, že zrovna stopstav nebude...i když teď je právě to problém všech pražských porodnic! ☹

pajca
10. črc 2008

A bude to problém dalších pět let ☹ Já pořád nevím s tím porodníkem 😒

mmirka
10. črc 2008

Hm, zrovna dnes jsem se bavila s prodavačkou v oděvech, která říkala, že její dcera má doma 14-ti denní holčičku porozenou také v Podolí a že jí nechali od rána cca od 7:15 na porodním sále až do odpoledne nějak do 16:00hod, kdy někoho propustili, tak se uvolnilo místo ... Člověk (teda alespoň já) jsem taková vyplašená z toho, co vůbec přijde a ještě tohle .... no nedá se nic dělat, třeba se miminek terfí do uvolněného stavu 🙂 ... nějak to dopadne, holky držte se ....

k.bett
10. črc 2008

Juuj holky já zž vám závidím ty porody v srpnu 🙂)

Budete mít už mimísky u sebe.

Teda taky se děsím stop stavu a ráda bych nadstandart tak se hned optám 7týdnů před porodem jak se tam má volat a objednávat, nebo myslíte že je to pozdě? Kdybych tam zavolala třeba zítra a chtěla se jen informovat jak to chodí s tou rezervací, myslíte že mi poradí po tel.?

barusha
10. črc 2008

pajca: Ahojky,já Ti nestihla napsat s tím porodníkem,ale už aspoň vím, že byl super! 🙂 Porod mám za sebou... Do poradny jsem k němu chodila až asi od 38.t.,do té doby si mě nechal můj gyn.

ppolenka
10. črc 2008

Milé maminky, nebojte se porodu! Je to věc fyziologická a věřte mi,že každá maminka porodí.
Příchodu do poradny se nebojte . Všichni vám ochotně vše vysvětlí,hlavně se ptejte!!!!

pajca
11. črc 2008

Ahoj Baru, moc gratuluji 🙂 A jak se ten doktor jmenoval? Měla jsi problém s tím aby tě vzali?

barusha
12. črc 2008

Holky,já teda nevím,možná jsem měla štěstí,ale chytla jsem nadstandart úplnou náhodou,sice jsme ho chtěli,ale bylo mi jasný,že je plno.První noc jsem se sice nikam s mimi nevešla,tak jsme byli každý sám,ale ráno přišla sestřička a ptala se,jestli nechci nadst.A to jsem o něj ani nekřičela!Pak se ptala ještě jiné maminky,že je ještě jeden volný a ta odmítla...Takže já jsem byla překvapená.

k.bett
12. črc 2008

barusha:

No tak to jsi měla kliku, podle toho co tu ctu, kéž bych měla taky takové štěstí, tééda volné hned dva nadstandarty.🙂

barusha
12. črc 2008

k.bett : Já byla taky překvapená,ani jsem s tím nepočítala a nakonec byly volný hned dva! Lepší nic nečekat a pak může být člověk jen mile překvapený 🙂

zuzik03
12. črc 2008

ahoj holky, i kdyby jste nadstandard nechytly, tak se ničeho neděste, já myslela, že tam bez něj nepřežiju a nakonec to šlo v pohodě. jak tady někdo popisoval hrůzné sociálky a sprchy, tak to mi teda nepřišlo, byla jsem na P1, záchody byly staré, ale většinou čisté a sprchy byly hnusné jen při pohledu na strop, tak jsem se tam nedívala 😉 těch pár dnů se dá vydržet všechno, v tu chvíli je vám to fuk, hlavně že máte prcka u sebe a že jsou tam vstřícné sestřičky 🙂 a toho stop stavu se taky nebojte, někde vás přijmout musí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru