Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

moodymare
22. led 2012

@mikulka - ja mela sva bodycka, stridala jsem je s jejich kosilkama, je jednodusi mrnouska oblect do zavazovaci kosilky, nejde pres hlavu a prdolkove to moc nemaji radi to pretahovani pres hlavicku. S kosilkou byla lehci manipulace, spodek kosilky se chytne do plenky, kterou motaji kolem pasu jako sukynku.
Je strasne jak to leti, malemu je 5 tydnu, ja bych ten cas vratila, kdy byl male krehke mimi par dni po porodu. 🙂

mikulka
22. led 2012

@moodymare Však je to pořád křehké miminko. 😉

mahafi
23. led 2012

Ahoj, já byla na P2 a problém s košilema nebyl, já se ale pak druhý den ráda převlíkla do své, přišla jsem si pak méně jako pacient 🙂. A i Hadříky nám na mimča dávaly, já jí v té jejich košilce neměla nikdy, vždycky mi sestřičky přinesly overálek, ale je pravda, že kamarádka ležela v tu samou dobu an P1 a ti měli jen ty košilky.., tak nevím, čím jsme si to vysloužili 🙂.
@moodymare přesně, malé je 5 měsíců a taky bych to chtěla nějak vrátit, když vidím ty fotky, jak byla miniaturní 🙂

nellygray
23. led 2012

@mahafi S oblečením je to asi pokaždé jinak, v březnu 2010 na P2 jsme měli jen košilku, plenu a zavinovačku, v červenci 2011 na P4 overálky a bodýčka. Asi se nedá na nic spolehnout. 😉 Kdo chce lepší, nechť si raději donese svoje. 😉
Košili jsem pokaždé měla vlastní na porod i na dny další.
A pozor na pleny-popvé jsme dostali počáteční příděl 5 kusů, podruhé dostala jen tu první a pak už nic.
A taky vložky/kalhotky jsou pokaždé jinak - poprvé vložky neomezeně na chodbě a kalhotky 3 kusy v nočním stolku, podruhé vložek dva balíky a kalhotky jen jedny.

mahafi
23. led 2012

@nellygray koukám, že je to ne jen oddělení od oddělení.., nejspíš jsme působily se spolubydlícíma jako nešiky, že nám dávaly bodýčka 🙂. Já s tím teda nepočítala a měla jsem jich v tašce zásobu. vložky jsme měly jenom jeden balík a jedny kalhotky a jednu podložku pod sebe (tu bych radila taky vzít s sebou nějakou navíc 🙂 ). pelnky nevim, m bl všechny po císaři, tkaže první den jsme měly miminka u sestřiček, takže jsme erární nedostaly žádný ( předpokládám že ty využily sestřičky, když naše mimča přebalovaly 🙂 ).

kveetiinkaa
23. led 2012

ahoj, září 2009 P2 na mimi zavazovací košilky /jako druhorodičce mi převlékání i po delším věkovém rozdílu mezi dětmi šlo dobře, takže nešikovností to nebude/, maminky s malinkými mimči kolem 2500 g měli bodýčka, pro maminky neomezeně vložek a kalhotek pět v šuplíku. Když byla malá na svícení kvůli žloutence, vzaly si pár plenek ode mě, pak už ne a dostávala jejich.

Košili k porodu jsem nedostala /ani jsem se neptala, možná by mi něco někdo našel/ a ve finále jsem ze sprchy stihla jen vylézt a utřít se a PA, že mě vyšetří a pak, že už rodím, takže na sobě jsem neměla nic, po porodu peřinu, než mě poslala čurat.

U porodu jsem měla kromě vstupního vyšetření dr. jen PA a nestihlo se volat ani další, takže jí musel asistovat muž, pak hned přiletěla buď další PA nebo dětská setsra a pak mě prohlídla dr.

Jsem zvědavá, jak to bude teď. 🙂

verbalinka
24. led 2012

Holky, s těmi oblečky - to vám nevadilo, že bylo mimi pořád jen v zavinovačce? Já jsem minule kvůli malování rodila v krči a měla jsem jejich normál overaly apod. a když jsme se s malým mazlili a chovali ho kvůli prdíkům apod., tak si neumím představit, že by byl napůl nahatej 😅 Budu si teď brát do podolí svoje oblečky, protože motat kolem dítěte plínu mi přijde ujetý.

mahafi
24. led 2012

@verbalinka Já jsem taky měla svoje pro jistotu s sebou, ale sestřičky mi mimi přinesli oblečený (bodýčko a overálek (měla nízkou porodní váhu a byla pořád jako zmrzlina)) a říkaly, že když budu potřebovat převlíct, že si mám o oblečky říct, nikdy s tím nedělaly problém (dokonce mi i hledaly nějaký mini oblečky, aby jí to nebylo velikánský) a dávaly je i holkám spolubydlícím, který měly děti velký "standardně" (ale získala jsem tu z diskuze dojem, že jsme byly spíš výjimka 🙂 ). Já kvůli té "zmrzlinovosti" chovala v zavinovačce a měla jsem z toho lepší pocit, že je taková "kompaktnější" nebo jak to říct, nebála jsem se na ní tolik sáhnout 🙂.

aajda
24. led 2012

@verbalinka Já sebou měla pár oblečků, ale nepoužila jsem je, byla pořád v košilce, ještě stažená plínkou a v té jejich zavinovačce... jak píše @mahafi tak byla zpevněnější, takže se mi s tou křehulí i lépe a jistěji manipulovalo... A taky moje holčička byla vyloženě zavinovací typ, volné ruce v postýlce jí jen rozčilovaly.

mahafi
24. led 2012

@aajda Vidíš, na to bych málem zapomněla.. když měla volné ruce, tak s nima máchala a vřeštěla, neuměla s tím prostorem kolem sebe vůbec naložit 🙂, takže byla na noc ještě přebalená plínkou kolem ručiček 🙂..

aajda
24. led 2012

@mahafi Jojo, já to dělala stejně 😉

verbalinka
24. led 2012

@mahafi @aajda hm, takže záleží na směně a oddělení. No, vezmu něco s sebou a uvidím, dle potřeby. Pokud by taky byla zavazovací, tak budu zamotávat 😀

mikulka
24. led 2012

@verbalinka Přesně tak. Mně to u malýho vadilo, že byl furt v zavinovačce, trpěl od narození na prdíky a zavinovačka to ještě zhoršila. Proto právě plánuju teď u druhého dítěte vzít něco svého. 😉

jesterka09
24. led 2012

Holky, dávají ještě nějaké vložky či plenky na 6N?

moodymare
24. led 2012

@jesterka- davaji balik porodnich vlozek a k dispozici jsou latkove pleny. jednorazove plenky si musis prinest sama.

kveetiinkaa
24. led 2012

moodymare: látkové myslíš na utírání nebo je někdo používal i jako plenky, kdo pak doma nechce mít jednorázovky? Za nás asi zrovna látkové byly nedostatkové, za celý týden jsem dostala snad dvě, na to ovinutí kolem nožiček, jinak nic.

jesterka09
24. led 2012

@moodymare děkuji 😉

aime82
24. led 2012

Holky,jake mate zkusenosti s konkretnimi lekari v Podoli? Dekuji 🙂

kveetiinkaa
25. led 2012

aime82 : mám zkušenost s více lékaři - poradna, šestinedělí, utz a vše v pořádku, dr. Urbánková, Hasilová - vyšetření v poradně a u porodu bez bolesti, Marděšičová - šestinedělí, ta vždy jen přišla a nic mi nedělala, tak nevím, na šestinedělí, dr. Kalivodová a ještě jeden dr. na utz, střední věk, ale takové šedé vlasy nebo jak to popsat, tam si jméno nepamatuju a dr. Andělová na interně, když jsem tam šla kvůli tlaku, byla taky milá.

Holky, jak tu někdo psal o souhlase s mediky atd., to se dostane nějaký extra papír nebo je kolonka v kartě? Já měla jednu studentku u sdělování docela citlivých výsledků a dr. ji jen představila, ale nikdo mi nic podepsat nedal a ani se neptal:O(

beruskaev
25. led 2012

@kveetiinkaa mi dali na první poradně do karty 2 razítka a sestra řekla ať to podepíšu, myslela jsem, že je to jenom na poradny, ale co jsem tady pochopila, tak asi na všechno, takže zítra jak půjdu na poradnu se znova zeptám a když tak to změním, v poradně mi to nevadí, ale u porodu si nejsem jistá, to se chci rozhodnou když tak na místě, třeba jedna studentka by mi nevadila, ale chceme mít soukromí, tak aby tam potom na mě nehleděla banda studentů, to bych nerozdýchala..

jemi
25. led 2012

@beruskaev u tech 2 razítek v karte jednou podepisuješ, zda se můžou medici podívat do tvojí karty a tvých udájů.... a u druhého zda chceš mediky u vyšetření....(ptala jsem se a platí to i na porod). Já podepsala jen tu dokumentaci. Ale slyšela jsem, že mediky můžeš odmítnout i když si to podepsala (když si to u porodu rozmyslíš).

aime82
25. led 2012

@kveetiinkaa
@jemi presne tak,Pokud na sale reknes,ze ne,musi jit pryc,ale lepsi je myslim byt pripravena predem,pak to clovek asi moc nevnima a stejne by mi to vadilo.

luciasekf
25. led 2012

@kveetiinkaa já jsem byla v poradně jen jednou a to jen kontrolně, protože den předtím nebo spíše noc jsem byla na porodním odd. a sestra mi dala při vyplňování karty papír a řekla, at to podepíšu, jeslti souhlasím, tak jsem se ptala, zda to platí i na porod, tak říkala také. Takže u porodu jsem napsala NE a na dokumentaci ANO. Sestra říkala, že abych si nemyslela, že při porodu na mě bude koukat celá škola.. jen jeden medik tam vždy chodí, ale stejně jsem dala ne, protože si myslím, že je to hodně soukromé a intimní. Ikdyž na druhou stranu, někde se to učit musí, ale aby na mě koukali, jak rodím, to fakt nee 😕

@moodymare kamarádka rodila na začátku prosince v Podolí a říkala mi, že látkové nedávají, ale jednorázové jen na první den, pak si musím donést svoje... Tak já fakt nevím, raději si donesu vše své 😀

mahafi
25. led 2012

Taky myslím, že už tam dávno nestojí zástup mediků 🙂, já jsem měla jenom v rozhodnutí o indukci dvě mladý holky, jedno doktorka a druhá bych tipla těsně před koncem studií a ptaly se mě, jestli by mi nevadilo, kdyby mě vyšetřila i ona, tak jsem kvýla, že ne a měla z toho hroznou radost, byla velmi šetrná a tak hrozně milá a pozitivní, že tu bych u porodu měla velmi ráda 🙂 (a asi by tam i byla, ta samá mladá dr. mě přijímala z P3 na sál, kdyby se to nezkomplikovalo a já nemusela na sekci ☹ ). Kdykoliv můžete říct, že nechcete, ale chápu, že na to během porodu nechcete myslet 🙂.
My dostávaly látkový plenky na mytí zadečku, když jsme si řekly, nedoporučily nám jednorázový ubrousky a říkaly, že si máme kdykoliv říct o látkový plenky 🙂.

mikulka
25. led 2012

Holky, a jednorázové plenky nedávají ani ten první den? To je tedy musím mít hned od začátku? Dřív je dávali.

kveetiinkaa
25. led 2012

Všem děkuji za odpovědi, já nevím, zda půjdu do poradny, moje dr. má i monitor, minulý týden mi ho už dělala, do Podolí chodím na utz, protože mimi má místo tří cév v pupečníku dvě a mohlo by pomaleji růst, tak si mě chtějí hlídat.
Kartu jsem v ruce neměla, ale nic mi nikdo podepsat nedal, byla jsem víckrát na genetice kvůli špatným triple testům a právě mi tam představila naposledy medičku a celou moji návštěvu s rozborem výsledků tam byla, nezeptala se mě dr., zda tam být může.
Tak budu doufat, že pokud nepůjdu do poradny, ale rovnou rodit, že při příjmu se mě zeptají. Mohla bych se zeptat zítra na utz, jestli si můžu zajít do poradny pro kartu a vyplnit to tam, ať nemusím před porodem, co myslíte?

Jinak u prvního porodu jsem měla žákyňku, nevyšetřovala mě, ale pomáhala do sprchy, ptala se, co a jak, zda něco nepotřebuju, bylo to fajn. Dr. jsem měla víc během jakési vizity, to došli dva a primář a neptal se mě nikdo, ale je to už víc let a bylo to v jiné porodnici. Tehdy ještě moc souhlasy a ohled na přání rodiček nebyl:O(

jancaroul
25. led 2012

@mikulka Pro mimčo dostaneš 5 ks jednorázových plenek. Pro mamky 2 ks jednorázových kalhotek a jeden balík vložek, a jeden balíček s myslím 7 ks vložek si přineseš z porodního sálu.

moodymare
25. led 2012

Holky tak nevim jak se to lisi a proc.
Rodila jsem 16.12.11, na sale 5 ks vlozek, par jsem pouzila zbytek tam zustal, kalhotky zadne- mela jsem svoje.
Prvni noc na P4 - jedny kalhotky, balik vlozek, jedna podlozka, par jednorazovek pro mimi - uz se nepamatuje jestli 3 nebo 5.
druhy den jsem sla na nadstandart P2- opet balik vlozek, jedny kalhotky, ve skrini na mimi 3 overaly, nejake kosilky, zavinovacka, latkove pleny na koupani, ublinknuti atd, 2 podlozky, povleceni na perinku a polstarek, kterym se maly zapiral aby nesjizdel v postylce (mel pod hlavou zvednuto). Mozna 2 jednorazovky. - to bylo o vikendu. Ve vsedni den pani co doplnovala prinesla vic latkovych plen, mozno misto vlastnich jednorazovek. Kazdy den odnesla spinave a prinesla cise, pleny menila kus za kus. Obleceni na mimi nechala vic.
Mela jksem vlastni jednorazovky, body na mimi, rychlozavinovacku, kosily pro mne. Je pravda ze v jejich zavinovacce bylo mimi vice stabilni a lehci manipulace nez s rychlozavinkou- to jsem myslela ze vypadne.
Lekari - poradna MUDr Zikmund, ultrazvuk - MUDr Kalivodova, Urbankova, Hron, Diabetologie MUDr Andelova,
Vysetreni na sale MUDr Mlynarova, prijem na sal Mudr- ? takova mlada, hnedovlasa a hnedooka mladoucka doktorka, chodila i na vizity na P2- hotovy andel., detska Dr Vackova, u porodu Mudr Antalova, Hasilova. U velke vizity Doc Mechurova. VSICHNI NAPROSTO UZASNI! 🙂

eniciatko
25. led 2012

@moodymare Mohu se prosím zeptat kolik jsi platila za nadstandart a jesli jsi byla sama nebo s někým? Na strankách mají více pokoju za různé ceny.... Děkuji 🙂

mikulka
25. led 2012

@eniciatko Na nadstandardu jsi vždycky sama, proto si to platíš. A pokoje jsou různé, cena je závislá na velikosti pokoje. Vždycky ovšem záleží nejvíc na tom, zda ajaký pokoj je v době tvého porodu volný.
Já byla před 3 roky od 2. dne zrovna na tom jednom z nejdražších. Ale nakonec jsem byla ráda, že je nějaký volný. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru