Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

betka007
26. říj 2007

lu777, ako pise jana1, tak na nadstand. izbe je to ovela lepsie, mas tam klud, pohodlie, vsetko na izbe, ale na normalnej izbe to dostavas na pridel,alebo ked poziadas o nove, ciste. Akurat, ze plienky si uz musis doniest sama,ale az dalsi den po porode. Ja som bola maximalne spokojna s priebehom porodu aj ked bol komplikovany, personal sa ku mne pekne spraval. Porodna asistentka mi splnila vsetko co mi na ociach videla. Akurat som nebola spokojna so zaciatkom kojenia, ked som bola po porode prva den na normalnej izbe, ze sa mi poriadne nevenovala sestra a nevysvetlila mi techniku ako prvorodicke, ale potom som vyfasovala fajn sestry na nadstandarde ked ma prelozili a tie sa mi fakt venovali stale.

jana.1 ty si mala moznost nahliadnut do dokumentacie? Pytam sa kvoli tomu, ze si spominala, ze si si to tam precitala, ze ti dokrmili mimco, hm?

jana.1
26. říj 2007

beat, no měla.. když mi dávali předávací zprávu, válelo se to tam nějakou dobu na stole... celá složka.. Ale ten dokrm nebyl schovaný v dokumentaci, ale byl napsaný na tom papíru, co ti daj a děláš si tam čárečky, kolikrát jsi přiložila, kolik mělo mimi stoliček a kolikrát čůralo. Je tam i sloupeček dokrm a čas.. Takže tam byla v onu dobu čárečka a dokrm 5.

Je dobré, žes měla hezký porod. Já chytla hroznou směnu. Ještě jsem se stihla seznámit s PA, co právě odcházela a to byla milá holka. Určitě by byla otevřenější a komunikativnější a normálně by mi sama všechno vysvětlila. Ta moje se neusmála, nic pořádně neříkala, zapomněla se mnou probrat moje představy.. chtěla jsem jen položit mimi na bříško, přisát ho, odebrat pupečníkovou krev (nepodařilo se jim.. jinak bych chtěla pupečník nechat dotepat) a nemít mimi zbytečně x hodin na novorozeneckym. Nic se mi nesplnilo.. jenže tohle je snad normální, ne.. 😠

Doktorka protivnej výraz od pohledu, ani maličko se neusmála, studená, odměřená a když mě šila, což strašně bolelo a ona to příšerně utáhla, tak řekla, ať se uklidnim, že mě snad nevraždí 😠 Takže nepříjemný i přesto, že mi celou dobu říkaly, že mimi je perfektně natočené, že se suprově otevírám atd. Taky že správně prodýchávám, že mi to jde. Ale neinformovaly, nepodporovaly...

No já myslím, že Podolí je 50 na 50 (obecně). Já chytla tu horší půlku.. 😒 a zvrzanej i porod.. Nadstandard a šestinedělí se nedá srovnávat. To není jen o nonstop přítomnosti návštěv, partnera na pokoji a jiným nábytku. Je tam naprosto odlišný přístup, jaký by ale měl být podle mě normální i bez nadstandardu..

lu777
27. říj 2007

holky, díky za info!!
já četla špatné i dobré jak na Podolí tak na Krč, tak já nevím, asi hodně záleží kdo má zrovna službu a jak se vyspal 😠 😠
můj muž je bojovný typ, tak spoléhám, že kdyby bylo fakt nejhůř, tak si dupne, to mu fakt jde 😅 (je Američan, tak je zvyklý na jiný servis, tudíž ho možná budu muset klidnit, aby ho nevyvedli 😅 )

kdybych měla křišťálovou kouli a věděla, že nebudou komplikace, tak porodím doma, na své posteli, to by bylo mnohem míň stresu pro miminko i mě...

Jani: super album, díky za ty popisky, to je fakt supr 😉

vivian
27. říj 2007

jana.1: tak to jsem teda pěkně rozčarovaná z toho tvého povídání 😕 Takhle negativní zkušenost jsem už dlouho nečetla. No asi mi nezbývá než doufat, že budu mít na lidi větší štěstí... 😒 Hlavně se mi nelíbí, že ti malýho odnesli a nechtěli ti ho dát, to se mi zdá trochu drsný...
Dívala jsem se na tvoje album, u jedné fotky tam píšeš, že bys dost věcí udělala jinak - mohla bys napsat, co bys udělala jinak?

kristi
27. říj 2007

tak na me byli hodni,slusni a mili i na obyc. pokoji... ☹

xsipm04
27. říj 2007

jana.1 To mě mrzí, žes měla takový nepříjemný baby u porodu, ono je to na nich vidět i z těch fotek. Nenech si ale od nich zkazit tu vzpomínku na tu krásnou chvíli, když jste se s mimčem viděli poprvé 🙂 asi ti záviděly hezký porod, že byly takový protivný a snažily se ti ho překazit.

Já jsem zažila v Podolí opravdu hezký porod, ale musím říct, že s tím zakončením se trochu shoduju s Janou. Ačkoliv nám na kurzu porodní asistentka několikrát opakovala, jak je důležité, aby mimi po porodu přiložily nahé na maminky nahé bříško a to se přisálo nebo aspoň olizovalo prso(v zavinovačce je prý první přisátí o dost složitější), prý stačí miminko otřít a oba přikrýt dekou a teplíčko si pod ní udělají vzájemně, tak jsem se toho v Podolí marně dožadovala, což mě teď zpětně taky dost mrzí. PA nám sice vyšla ve všem vstříc, miminko mi hned po porodu ještě na pupeční šňůře dala na bříško, ale jakmile jí přestříhly, osušila ho a zabalila do zavinovačky a ačkoliv jsem jí prosila, ať mi jí dá zase nahou, tak mi řekla, že by se nastydla a že to nejde. Také se nám přisátí nezdařilo, protože malé tam tak divně tiskla hlavu, což se taky nemá. Přišlo mi, že se ta PA bojí, aby jí někdo z nadřízených nehuboval, protože po nás například pořád chtěla, ať si malou po porodu odložíme do postýlky. My jsme si trvaly na tom, že ne, že si jí budeme střídavě chovat a ona na nás, tak ať nám hlavně nespadne, že to by byl průser. Přeci bychom nepustily na zem vlastní dítě!!!!! No, dneska už vím, že až budu mít druhé mimčo, tak si ho klidně až PA odejde sama rozbalím a na bříško si ho prostě položím.

K tomu výše jen cituju s rozhovoru s Michelem Odentem, jak je věc výše důležitá:

"Těsně po porodu u ženy, která není rušena, dochází k nejvyššímu uvolnění oxytocinu v životě, má ho víc než při orgasmu, při porodu nebo při kojení. To v případě, že je v teple a může se plně soustředit na miminko, které jí nahé leží na hrudníku, dotýká se ho, vnímá jeho vůni, dívá se mu do očí. Hormon lásky pak vyplavuje také dítě. Při nerušeném kontaktu ženy s dítětem její tělo vyloučí dostatek oxytocinu pro bezpečné odloučení placenty. Zamezí rkvácení a umožní dobrý počátek laktace. Je třeba se ptpát, kam spěje lidstvo, když se generace dětí rodí s pomocí umělého oxytocinu....

Mě se placenta neodloučila ani po víc jak hodinovém čekání, takže mi nakonec oxytocin taky píchla ☹

vivian
28. říj 2007

Ach jo, nakonec ještě abych se toho Podolí začala bát... 😖 Nepotěšily jste mě 😔

pecule
28. říj 2007

Ahojky,tak já jsem se dneska vrátila po týdnu domů z POdolí. Na porodních sálech super a všichni se chovali bezva i ten můj byl překvapenej jakej mají přístup k lidem.Na šestinedělí to bylo taky fajn až na jednu,ale z ní jsme měli srandu a my jsme se tam vůbec pořád smály protože člověku trochu hrábne 😀 Jelikiož ted budu mít lítání okolo malýho tak se sem už nějak nedostanu,jo! Máme chlapečka Honzíka 3,36kg a 51cm 😲 🙂 Tak všem hodně štěstí a budte statečný 😉

vivian
28. říj 2007

Holky, dotaz, mám trošku nejasnosti ohledně cesty do porodnice, teď jsem někde četla, že když je potřeba zavolat sanitku, že se nevolá rychlá (155), ale že na to jsou nějaký jiný sanitky, tak nevíte některá, kam se teda volá? 😕 Já teda doufám, že to nebude zapotřebí, ale co kdyby...

jana.1
29. říj 2007

já ležela na pokoji s 2 ženskejma po císaří, takže jsme se nějak míjely a nesmály jsme se vůbec.. bylo nám šoufl.. 😒
vivian, já se pokusím ti nějak odpovědět (co nejdřív 😀 ), až budu mít chvilku.. jde o to, jak to bereš.. Já mám přístup jako xsipm04.. Mám doma knížku Nová doba porodní od českého autora (myslím Vlastimil Marek) a od Odenta Znovuzrozený porod.. (tu jsem koupila až po porodu 😝 ). Tu první jsem ale v těhu skoro neotevřela a moc si to nebrala.. bohužel ☹ Najdi si na googlu.. fakt to není špatný čtení 😉
Prostě se mi rodilo dobře, dokud mi nepíchla vodu, aniž mi vysvětlila proč, ale chtěla.. Já ale úplně cítila, že na to nejsem připravená. Ani fyzicky, ani psychicky.. pak jsem porodila za půl hodiny.. možná jsme s miminkem potřebovali víc času.. Jenže to bylo píchnout vodu, monitor - ležet (já chtěla chodit), nikdo se mnou nic neprobral, najednou oxytocin - šup, bolest umělá, nepříjemná - ne nijak hrozná, ale nepřirozená. a najednou, klesají ozvy, budeme to asi muset ukončit jinak.. ale jak, co? nikdo nic nevysvětlil.
Určitě je dobrý, že mají hezký sály a objektivně vzato: měli jsme soukromí, neposlouchali po celou dobu ozvy vleže (jen ty poslední), vždycky jsem na pár vteřin přihopkala k monitoru, PA to změřila ve stoje a nechala mě zas odhopkat. Neotravovali, klystýr nedávali, prý nemá smysl - byla jsem otevřená na 5, takže stačil YAL. Při porodu naklopili křeslo - ne úplně, ale rozhodně jsem neležela. PA mohla přijít a zeptat se, jestli chci s něčím poradit, něco probrat..
Prostě tím píchnutím vody to dostalo jiný směr. Já nebyla na to připravená. Pak ty umělý srágory - bolel i porod placenty. Po porodu žádná úleva, ale vyčerpání a stále bolest jako prase. To šití bylo neuvěřitelně hnusný, vadilo mi víc než porodní bolesti a nemohla jsem kvůli tomu ani se jít vyspat, nýbrž jsem civěla na sále. A na šestinedělí hnus komplet všechno od záchodů a sprch po 95% personálu (až na 2 dr. a 2 pa - ale ty byly až na nadstandardu). Když to přeženu, tak trochu jak v Přeletu nad kukaččím hnízdem. Všechny mámy srovnaný do latě, neodmlouvat, neřešit a s miminkem, kt. bylo 9 m. v bříšku se má zacházet klidně a ohleduplně a citlivě a né s ním házet jak s horkým bramborem - grif negrif. Letim kojit.. 😀

jana.1
29. říj 2007

teda ne 2 PA, ale 2 sestry.. 😉

jana.1
29. říj 2007

tak ne.. to byly prdíky 😀
vivi, já tam taky celou dobu chtěla rodit, protože jsem si myslela... a bla bla bla... jenže jsem dopadla tak, jak to píšu v tom albu. A to je stručné, protože textové pole má omezený počet znaků 😉 😀 Dneska by mi bylo úplně jedno, jestli se dostanu do Podolí nebo ne.. Já ti přeju, abys narazila na dobrou směnu a vysmáté "splubydlící" a mohla jsi už na pokoji v pohodě sedět 😉 Jinak bych udělala 2 věci.
1.
- zastala bych se svého dítěte ve všech porodních dobách a na 6nedělí. A to pořádně. Chtěla bych ho přisát, mít u sebe atd. Kdyby mi ho nechtěli dát, protože bla bla, tak bych chtěla vidět soudní příkaz a vůbec bych byla hustá. V těhu mi to přišlo přehnané, ale není. Já věděla, že můžu narazit, i to, že se ženský po porodu nebráněj.. Tím spíš jsem to měla udělat!
- zjistila bych si víc o píchání vody, oxytocinu, monitorování.., zjistila bych, jak se donadechnout při kontrakci, pokud už dojde dech, abych jí mohla využít a tlačit o něco déle
- přečetla bych si ty 2 knihy o porodu a na googlu nějaký články o porodnici ve Vrchlabí..
2. snažila bych se vytěsnit bolest a myslet na dítě.. To jsem povorala já. Já viděla jen bříško, žádný posly jsem neměla... pořádně mi nedocházelo, že mám v bříšku opravdového živého tvorečka a bylo mi to trochu i jedno.. myslela jsem na ty kontrakce.. no vydržet se to dá, takže příště nazdar, ať si to bolí, jak chce.. 😝 Měla jsem být při porodu s ním a né jen ho rodit. 😉
jo a mrkla bych, dokud je čas 😉 😀 , kam v praze s mimčem na plavání, cvičení, kde jsou kojící a přebalovací koutky. 😀
no budu muset napsat, jaké to bylo, páč takhle chaoticky se to nedá.. 😀 😀

jana.1
29. říj 2007

jo a při porodu bych si pustila hudbu 😉 , zjistila jsem, že na nervy by mi to nelezlo, ale naopak by to udělalo pohodičku 😎

vivian
29. říj 2007

jana.1: no já mám přístup asi podobný, nechci ze strany zdravotníků žádné intervence (dirupci, oxytocin), pokud k tomu nebude pádný důvod, chci tomu všemu nechat pokud možno přirozený průběh... Tu knížku od Odenta jsem četla (a mimo to i několik dalších podobných, třeba moc pěknou knížku od Z. Štromerové, název si už ale nepamatuju, asi něco jako Možnost volby?), nedělám si iluze, že bude všechno podle mých představ, ale ten tvůj popis porodu, to už je přece jen trochu moc, takhle si to teda opravdu nepředstavuju. Měla jsi porodní plán? Z toho, co jsem tady četla, tak pokud měl někdo porodní plán, tak psal, že ho s ním probírali a že ho respektovali. Já ho mám připravený, jednoduchý a stručný, tak doufám, že ho budu moct uplatnit 😀 Z tvého popisu mám pocit, jako bys rodila ve fabrice na děti 😖

jana.1
29. říj 2007

Vivi, tak jsem si právě přečetla z Odenta str. 119 a násl. (Několik protiporodnických vět) a s prominutím to sedí jako prdel na hrnec, až se mi z toho chce brečet.
Pokud jde o ten pádný důvod, tak ten ti vnutěj raz dva. Se slovy např. "To nevidíte ty ozvy?!"
Víš, já nemůžu říct, že mi pomohli, protože se něco dělo a oni to vyřešili. Možná totiž oni všechny problémy začli a pak už každý nový problém vycházel z toho předešlého, a to včetně problémů na šestinedělí a následně s neskutečně pálivou jizvou a zařízlou nití další 2 týdny doma.
Já měla hodně rychlý a pohodový porod. Fakt krásný. Kontrakce bolely, tak jsem si řvala a chodila dokola. Balilo se jedno na druhé a navzájem se to od sebe pak odvíjelo. Píchli vodu, když já nebyla připravená psychicky a fyzicky na porod. PA řekla, že není zastáncem, ale v mém případě by to píchla, protože mimi je vysoko, že má před sebou přední vodu (tu logiku asi už nikdy nepochopím). Donutili mě si lehnout, aby mohli pořádně natočit monitor, což po píchnutí vody musejí, jak mi bylo řečeno. Samo mi nebylo nejlíp, chtěla jsem chodit.. a navíc nepodporovali a tak. Chválili jen, že mi jde psí dýchání (to je samo pohoda, stačí si představit psa). I pro malého Tomáška to musela být najednou změna. Ještě jednou zdůrazňuji, že jsem se necítila na porod. Mělo to ještě počkat. Pak "museli" dát umělý oxytocin, nepříjemná silná a umělá bolest. Pak šití, blbý kecy doktorky. Hrozně moc to bolelo. Tomáška mi na bříško nepoložili, zakuklili ho, nepřisáli, resp. přikládali úplně nenormálně. Pak asi po dvou hod. ho přisála dětská sestra, těsně než ho odnesli pryč a to jen na chvíli. Pak jsem ho neviděla asi do 8 nebo 9 ráno. Už si nevzpomínám. Že jsem si to tam vyžrala já, budiž. Ale miminko potřebuje cítit mámu, přisát se k prsíčku, uklidnit se po té hrůze, co má za sebou. Na mámě teplo je, když se přes mimi hodí přikrývka. Podchlazení je blbost. Říkala to laktační na kojícím kurzu a já to potvrzuji. Ale uznávám, že po jejich zásahu jsem byla vyčerpaná, rozbolavělá, neměla jsem moc radost, resp. moc to nešlo...neulevilo se mi.. naopak. A byla mi zima. Tak mě přikryli. tomášek 2 hodiny ležel vedle nás zakuklený a koukal. Nebyl u mě, byl kdesi vedle. No my ho, když nás nechali samotné, vyndali, že mi ho přisaje manžel. Jenže bacha na to. Mají tam daný monitor dechu. Jak se mimi vyndá, začne strašně pištět. Což mi samo nevěděli 😒 Takže pokud si budete muset mimi vyndavat sami, tak si tu krabičku vypněte, protože pak personál přilítne za pár vteřin s nasraným výrazem a mimi vám zase seberou.

No a na šestinedělí hrozný sestry. Mladá namachrovaná kráva zralá na pěst. a starší protivný baby, se vším raz dva hotový. Maj to v ruce, nemaj čas se patlat s váma ani s miminkem. A vědí všechno nejlíp a vy ničemu nerozumíte. Normálně mi vzaly bradavku, zmáčkly dvorec a nacpaly ho Tomáškovi do pusinky. Laktační by vstávaly vlasy hrůzou. Paní po druhém císaři tvrdila, že ani u prvního porodu neměla mlíko. Asi jí před náma nebylo dobře. žádné soukromí atd. Všechny jsme na sebe viděly a trapně se na povel snažily přisávat miminko. Sestra jí řekla no jo, ale vy máte velký prsa sice, ale malý bradavky. No mrkla jsem, měla je normální. Ale to na sebevědomí moc nepřidá, že jo. 😠 Přilítnou, udělaj tenhle hnus nebo chytěj mimi, rychle ho umyjou, že chudinka strašně pláče, jak s ním metaj. A pak daj podepsat papír, že jste byly seznámeny s péčí o novorozence, s kojením apod. Samo nebyly ani ve snu 😠 Nedivím se, že jsem nejdřív kojila pětičky a Tomášek pořádně neměl asi ani mlezivo. ☹ ☹ ☹ I když jsem mlíčko měla. A mám dneska pořád, ale jen kvůli sobě ( a poradila i sestra na nadstandardu - názorně předvedla, ale až 4. den). Kojit jsem moc chtěla a chci.

he he. Ve sprše mi jen tak vypadl dren a jak jsem se pro něj ohýbala, tak mi z ruky vypadla i kanyla, která byla blbě připevněná. Říkám to jedný z těch bab a ona na dren dobrý, ale na kanylu už ne. Prý jsem si jí vyndala, to samé řekla i doktorovi. Prý ona si vyrvala kanylu.. Několikrát mi to ještě připomněla, až jsem se nasrala a supstila jsem na ní trochu jiným tónem, tak dala pokoj. to na ně platí.

K tomu porodnímu plánu.. něco jsem měla, ale já do ničeho moc nevidím, tak jsem chtěla jen základ. Položit miminko na bříško, přisát, neodvážet pryč, dát mi ho hned, jak budu na pokoji. Nic z toho se nestalo. Abych byla spravedlivá, neprobrali ho se mnou, my jsme hovor o něm nezačali, protože ty kontrakce byly děsnej fofr a vypadalo to na sále celkem slušně. Oni ho taky nezačali probírat. Až po porodu mi PA řekla: "jéé, my ani neprobrali porodní plán.." Já se na Aperiu dočetla, že někomu mimi přinesli až po 6 nebo snad 8 hodinách! Říkala jsem si, že to se mi nesmí stát!

Je mi to dodnes líto. Nemůžu vidět fotky a video ze sálu, chce se mi plakat, pořád to mám v hlavě. Nezapomenu na to. Říkám si, že příští porod to bude prostě jinak a hotovo! Jenže Tomášek není žádný experimentální tvoreček. A já nemůžu vrátit čas. Jako těhotná jsem si něco sem tam zjistila, přečetla. Ale nedocházelo mi, jak silné a skutečné to je.
V Podolí ovšem každý nenarazí. Četla jsem i dost pozitivních zkušeností. Takže se neboj. Přeju ti hezký porod. Kdyby něco, tak si prostě důrazně dupneš 😉 Oni couvnou 🙂 Na nadstandardu jsme jeden den slyšeli, jak na personál řval nějakej pán (asi tatínek). Bylo to slyšet po celý chodbě. Byl to fakt řev z plných plic.
Prostě normální průběh porodu, případný normální pobyt v Podolí.. všechno skončilo píchnutím vody... Bylo to u mě přesně tak, jak to je popsáno v té výše uvedené kapitole.
Za román se omlouvat nebudu 😉 😀 , měla jsem to na srdci.

jana.1
29. říj 2007

a díky za tip na knihu.. vygooglila jsem si toto http://www.kosmas.cz/knihy/125206/moznost-volby/

vivian
29. říj 2007

jana.1: no jo, tak to je ona, Možnost volby 🙂

Já jsem zdravotník a mám praxi i na gynekologicko-porodnické klinice, takže doufám, že si nenechám namluvit nějaké nesmyslné "důvody"... ale stejně doufám, že budu mít na lidi větší štěstí než ty, a že se mnou budou zacházet lidštěji. Já vím, že když si člověk dupne, že se dá ledacos prosadit, ale já bych tam nerada s někým bojovala, nechci "dupat", chtěla bych se domluvit normálně... Tak doufám, že to nebude problém 😕 Ona spousta věcí stejně dojde člověku až zpětně, jak vidíš sama. Při porodu asi většina ženských není ve stavu, kdy by byly schopné racionálně uvažovat a s někým se hádat.

Jak tak čtu to tvoje psaní, tak tu vodu ti asi píchli, aby to urychlili (jestli měl malý před sebou přední plodovku, tak nenaléhal na děložní hrdlo, a jakmile ta přední voda odteče, tak mimi nalehne na děložní hrdlo a začne ho tím rozšiřovat, čímž se ten porod rozjede... Smysl to dává, ale je otázka, jestli bylo zapotřebí něco urychlovat, jestli porod za každou cenu musí proběhnout co nejrychleji 😒 )
Akorát jsem opravdu nepochopila, proč ti toho malýho sebrali. To je pro mě asi nejhorší. Myslela jsem, že v Podolí se tohle nedělá. Aspoň jsem teda od nikoho nečetla, že by mu mimi vzali... Právě proto jsem se pro Podolí rozhodla. Protože mi připadá nesmyslné a hrozné, když (zdravé) dítě po porodu mámě seberou a odnesou "na prohřátí", když by jim oběma bylo nejlíp spolu (a v mámině náruči by asi těžko prochladlo). To s tím podchlazením samozřejmě JE nesmysl. Já pevně doufám, že se o vlastní dítě s nikým muset hádat nebudu... 🙄

No, dnes ráno mi odešla hlenová zátka, zatím mám nepravidelné kontrakce (ty nebolestivé), tak uvidím... Může to být dnes v noci, může to být příští týden...

xsipm04
29. říj 2007

Vivian: Neboj, ty to budeš mít určitě dobrý, jana.1 si to chudák vyžrala v plný kráse,takže přeci se nemůže stát, aby jste dvě za sebou měly takový blbky u porodu. Až jim budeš předávat porodní plán, zkus se zeptat, jestli tam není volná PA Šilarová. Tu jsem měla já a byla úplně super. Ještě jsem si vzpomněla k tlačení, tlačila jsem docela dlouho a nakonci už mi připadalo, že mě ta potřeba tlačit přepadá čím dál tím míň. Byla jsem z toho docela nervózní, protože už jsem věděla, že hlavičku mimča můžu cítit (PA mi na ní dala šáhnout), takže jsem se pořád ptala, jestli je to v poho, že netlačím, když se mi nechce. A ona mi vždy řekla, že jo, ať si klidně počkám na další kontrakci, až se mě samotné do toho bude chtít opřít. Možná jí nevadilo, že to trvá tak dlouho, protože tam nebyla žádná doktorka, která by prudila. Takže jsem to přežila bez nástřihu a jakéhokoliv jiného poporodního zranění. Měla jsem ale jako první větu v porodním plánu "ráda bych rodila bez lékařských zásahů v soukromí tj. aby byl z dalších osob přítomen pouze můj manžel, jedna porodní asistentka a v případě potřeby jeden lékař. Takže ona se toho držela a nikoho dalšího nám tam necpala.

Tak neboj, kdyby to dneska přišlo, tak moc držím palečky🙂

jana.1 - Jani, už se tím netrap, na lidskou blbost a aroganci holt člověk naráží všude. Nevím, jestli si slyšela o tom, co se stalo o víkendu v Hořovické porodnici, když na maminku, která se rozhodla porodit ambulantně poslali policii a chtěli po ní, aby mimi poslala zpět do porodnice. A to jsou Hořovice taky vyhlášeny jako ta lepší. Takže si z toho nic nedělej, hlavně že jste doma, žes to všechno ustála a máte se spolu už dobře 🙂

jana.1
29. říj 2007

Aha, tak to máš dobrý. Víš přesně co a jak.
Ale proč urychlili, když jsem tam přijela s kontrakcema po 3 minutách, otevřená rovnou na 5 cm?????? A vodu mi píchla 2 a půl hodiny od příjmu, kdy jsem se sama mezitím otevřela skoro úplně.. jen chybělo tamto úplně poslední.. (nevím, jak se tomu říká.. 😒 ) Myslím, že kdyby mě normálně ještě chvíli nechala, otevřela jsem se dokonale, možná bych se míň potrhala, víc se připravila, nachystala, uvědomila si to.. Tomášek byl prý narotovaný ideálně. Tak co to mělo znamenat? Kontrakce jsem měla svoje, ke konci samo ještě silnější než na příjmu. Bolely, ale epi jsem fakt nepotřebovala, dalo se to "v pohodě" (víš, jak to myslim) vydržet. Nevím, co chtěli urychlovat. Otevřená jsem byla skoro úplně po 2 a půl hodinách od příjmu. Po píchnutí vody jsem porodila za 35 minut. Přijela jsem tam v půl 6 odpoledne. Bolestivé kontrakce po 5 minutách začaly ve 2 odpoledne po vaně, ale odjezd jsem oddalovala, dalo se to vydržet. Neplašila jsem. To si chtěli urychlit asi spíš oni sami sobě. Jinak to nechápu. Vždyť spoustu ženskejch to bolí daleko víc, že to nemůžou vydržet a daleko dýl. Já bych si tam klíďo řvala a chodila ještě dál. Stejně tam ten čas hrozně rychle utíká, tak to není problém.

Oni mi Tomáška jen ukázali, jak je to na fotce, do ruky nepodali. Pak ho zakuklili a dali do té postýlky. A odešli. Potom (asi po těch 2 hodinách) mi ho přisála na chvilku sestra a odnesla na novorozenecký a pak různé sestry (jak se to střídalo) oddalovaly dobu, kdy mi ho dají na pokoj. Na sále mi tvrdili, že hned, že je v pořádku. Na pokoji zas, že si musím dojít na záchod. Pak zas že až po vizitě v 7, v 7 mi řekli, že v 8, v 8 ta sestra, že ne a vymlouvala se, že jsem ve špatnym stavu po hrozně komplikovanym porodu a mimi je podchlazené (lež). Pak z ní vypadlo (otevřela dveře), že ať se kouknu dovnitř, kolik tam maj mimin, že to musej brát jedno po druhém. Že Tomášek je už zkontrolovanej, ale že musím počkat do 11 po vizitě a uvědomit si, že to nestíhaj. Tak to mi šly ty slzy do očí. Už předtím jsem volala manželovi, že mi Tomáška nechtějí dát a on byl na cestě. Naštěstí ho dala nakonec hned - po té mé návštěvě..
Mně odešla zátka v den porodu ráno. Kontra cca po 8, ale i po 20 sem tam. Stejně to bylo ono. Ve 2 jsem dala vanu a během 10 minut jsem si rozjela kontrakce bolestivé a po 5. 😀 Do Podolí to mám šikmo přes řeku (ne moc daleko, vidím ho z okna) a dojela jsem tam s kontrakcema po 3.

Věřím, že budeš mít docela jiný zážitek než já. 😉

No jestli budeš rodit, tak hodně štěstí a užij si to!!!!!!! Moc ti přeju hezký a pohodový porod a maličké miminko hned u sebe a žádné bolestivé šití a pak už jen krásné společné chvíle. 🙂 🙂 🙂

jana.1
29. říj 2007

xsipm04, něco málo jsem slyšela, je to celkem děsný 😠
moc ti děkuju, já když na to vzpomenu, chce se mi brečet, trápí mě to. Ale máš pravdu, nemá to už teď smysl.. Je mi líto, že měl Tomášek takovéhle uvítání.. A doufám, že nemá v podvědomí zasunuté nějaké zbytečné nepříjemnosti nebo že ho to nikdy v budoucnu nebude zlobit.

jana.1
29. říj 2007

Teda, napsala jsem to blbě, do ruky mi ho podali, ale jen na chvíli a jistili ho. Nepoložili ho na mě a hnedo odnesli.

xsipm04
29. říj 2007

jana.1 - Jani, fakt už si z toho nic nedělej 😉 Jedna maminka, která taky plánovala přirozený porod a nakonec zkončila na císaři říkala, že z toho byla taky na začátku děsně smutná a zničená, že to nebylo přirozený a že jí pak mimi odnesli a muselo být nějakou dobu bez ní, ale pak jí prý kamarádka řekla, že ať si z toho nic nedělá, že ona se přeci na mimčo nevykašlala, že s ním byla v těhotenství tak propojená, že i miminko určitě vědělo, že mamča leží o pár pokojů dál a myslí na něj a přeje si ho mít co nejdřív u sebe, takže to určitě hned pochopilo a nemělo z toho trauma. A je to určitě tak, protože její miminko je pěknej smíšek a nevypadá, že by ho něco trápilo 🙂 Takže neboj, udělalas to nejlíp jak to šlo a mimčo to určitě chápe, miminka jsou chytrý, neboj 😀

vivian
7. lis 2007

Ahoj holky, zdravím po náročném pobytu v porodnici, jsem šťastná, že jsem doma a živá 😎 Mám nádhernou, zdravou a úžasně hodnou holčičku, ale dílem osudu se nenarodila v Podolí, ale u Apolináře, protože když mi ráno 1. 11. odtekla voda a já volala do ÚPMD, jestli můžu přijet, tak mi řekli, že nepřijímají...
Podrobnosti kdyžtak později, malá se budí, jdu krmit 🙂

tera28
9. lis 2007

Vivian: moc gratuluju k holcicce, at se vam obema dari co nejlepe!

xsipm04
9. lis 2007

Vivian: Také moooc veliká gratulace 🙂 Užívejte si to spolu a pak nám nezapomeň povyprávět a přihodit do albíčka nějakou fotečk 😀

pecule
12. lis 2007

vivian?moc gratuluju tak už si se taky dočkala 😲 mamko 😉

mysteria
12. lis 2007

nevíte něco o tom,že v Podolí má být od 25.5 - 9.6. 2008 zavřeno??

adriana1
12. lis 2007

ahoj,
to nevím ale jsem tam zaregistrovaná

mysteria
12. lis 2007

no mě tam právě zaregistrovat nechtěli,že mám jít jinam...ale jinam nechci,už jsem tam jednou rodila

adriana1
13. lis 2007

mysteria:Já to mám přes bejvalího známou.Můžu se na to zeptat jest-li chceš 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru