Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

tegina
14. led 2010

Kvetinko, na P1 jsou sprchy ctyri po dvou...teda myslím, že byli dvě vedle sebe 🙂 , abych nekacala.Taky jak jsem to spatřila, jsem se zhrozila, ale stalo se mi snad jednou, že jsem se vracela( za 7 dnů). Ono si pak najdeš i čas, který Ti bude vyhovovat. I když ženské po přír. porodu se sprchují mnohem častěji 🙂
Jinak k těm nadstandartům...můžete si je prý i bloknout na Váš termín porodu, ale pokud neodrodíte,tak jej platíte..většinou jsou plné, je jich málo, ale průběžně se uvolňují...žádná hrůza, maminy co jej chtěly, většinou do 2.dne dostaly.Já konkrétně si nedovedu představit být zavřená někde sama, bylo fajn, pokecat s ostatníma maminama...ale než být s někým, kdo je vyloženě samotář a nestojí o ostatní, nebo mu vadí buzení ostatních miminek apod. ať tam radši utíká 🙂 , bylo by to jen trápení z více stran.

kvetinka7
14. led 2010

aha 🙄 to jsem nevedela .. to bych asi zvolila jinou porodku 🙄
ale je tam tech sprch vic,ne? 2 sprchy je malo.. to neni z hygienic.hlediska mozny.
Radi se ,chodit po porodu po nastrihu, radeji curat do sprchy .. jestli jsou spolecny,tak to nepujde.. 😒

kvetinka7
14. led 2010

Ja bych taky radeji byla na pokoji s nekym, s kym si budu moct povidat, podelit se o bolest z porodu, problemy se zacatky v kojeni apod.. ale zalezi na tom,na koho narazite .. doufam,ze do Podoli chodi rodit rozumny zensky 🙂
700Kc na den bych asi dala,muze tam byt se mnou cely den manzel apod..ale 2600Kc krat 3dny?.. to uz radeji vydrzim a pak uz jako fit pojedeme cela rodina nekam na prodlouzeny vikend..

kvetinka7
14. led 2010

Tegi, fajn.. je jich tam vic 🙂

gtver
14. led 2010

Tak vadstandard nemusí být jen o tom, jestli jě někdov samotář apod., já třeba budu potřebovat, aby ke mně měl volný přístup starší synek a nemůžu se v tom ohlížet na peníze 😒

anicka164
14. led 2010

Kvetinko, sprchy tam jsou společné a na první pohled to vypadá, že jich je tam málo, ale skoro nikdy jsem tam nikoho nepotkala. A to jsem se chodila sprchovat tak každý dvě hodiny. Moc teda nevím, kdy tam ostatní chodily, ale fakt to není tak hrozný. Jo, taky tu někdo psal, že ty sprchy sou špinavý, tak jsem měla pantofle navíc do sprchy, ani jednou jsem je nepoužila, je tam čisto a několikrát denně se tam vytírá. Není to jako 4 hvězdičkový hotel, ale dá se to. Nebo jsem měla štěstí, těžko říct 😉

chichimera
14. led 2010

Ahoj,

tak ja jsem opravdu objevila na P1 jenom dve sprchy. Nadstandardy maji samozrejme vlastni. Ale je pravda, ze malokdy jsem se s nekym ve sprse potkala. Je to stary, ale cisty. Doporucuji ale rozhodne nejake pantofle do sprchy vzit s sebou 🙂

gtver
14. led 2010

Mám dojem, že záleží, na kterém šestinedělí člověk je, ty počty sprch/wc se liší 😉

keminek
14. led 2010

Nadstandard je i o soukromí. A přístup personálu je tam mnohem lepší. Záchod a sprcha na pokoji. A může tam rodina za vámi kdykoliv, manžel tam má postel. A můžete si tam třeba větrat nalitý prsa a lítat do půl těla. Učit se kojit v klidu, aniž by vás znervóznňovala něčí přítomnost atd. Na vyšetření a nějaké ty injekce miminka neodvážejí z pokoje, přijdou za vámi. Problémy jsou jen 2 - a) cena, b) jsou furt plné

zuzik03
14. led 2010

kvetinko, na ty dvouluzkace, ktere jsou bliz k sestram, davaji vetsinou matky po cisari, aby je meli bliz a pod vetsi kontrolou 😉 na P1 si taky pamatuju sprchy 2x2, dost casto jsem tam i nekoho potkala, ale clovek kdyztak prisel o 10 min pozdej a bylo, nebyl v tom problem.

ja chtela na nadstandard temer chorobne a predstava, ze budu s nekym na pokoji me skoro desila 😅 samozrejme byly vsechny beznadejne plne a na pokoji jsem byla s maminkou tmave pleti, se kterou jsme si toho moc co rict nemely, nicmene mi absence nadstandardu nakonec vadila mnohem min, nez bych myslela. clovek je tam par dni a ma dost starosti s ditetem, kojenim a hojenim, tak to prostredi myslim tolik neresi 😉

kvetinka7
14. led 2010

Dekuju za info 🙂
Jedna konikovka rodila v Podoli vcera a psala mi ,ze pristup personalu super, moc si to tam chvali....ale, pry maji ted stop stav! [snad je to tim,ze se maluje u Apolinare?]..takze pozor, zkuste to, holky,jeste tak tyden vydrzet.
Ja se budu snazit vydrzet do terminu pristi tyden.

gtver
14. led 2010

kveti, to si děláš srandu 😲

zuzik03
15. led 2010

gtver, nedes se, stop stav muze trvat treba jen jeden den 🙂 stejne to nevyresis, je nutne pouze doufat 😉

gtver
15. led 2010

tak na to spoléhám, že by to byla otázka momentálního náporu jednoho dne 😉 , vzhledem k průběhu těhotenství, které v Podolí znají a hlídali ho, takže znají dobře anamnézu, bych nerada musela jinam

lullka30
15. led 2010

tinky, ja som rodila 2x v Podolí císařem
ked som bola 1x v poradni pri tomto druhom tehu, tak sa ma mudra pýtala ako by som chcela rodit- ked ale videla, že je malý KP,tak hned povedala,že to bude zase císař
dajú ti papiere, na kt.sa píšu klady a zápory norm.porodu a císaře (teda len v tom prípade ked 1.porod bol císař) a ty si vyberieš, že čo by si chcela-u mna to ale bolo jasné

tinky111
15. led 2010

lullka30-moc díky za info 😉

radi
15. led 2010

Ahoj holky, ja byla taky na P1 jsou tam sprchy jak bylo psano 2x2. V den kdy jsem rodila rano byl stopstav a ve sprchach rozhodne problem neby,l ani s WC. Byla jsem na dvouluzkovem pokoji, na kterem jsem pouze jeden den mela holcinu a pak uz jsem tam byla sama. Vsechno ma sve vyhody a nevyhody. Rozhodne je plus byt sama, kdyz chces spat a mit na vsechno klid. Vedle byl tusim triluzak, ale ctyri deti a to byl teda nepretrzity krik.

hypo
15. led 2010

ahojky, i ja se vratila pred tydnem z podoli z P1 a se sprchama zadny problem, ani s wc...... vypada to ze jich je malo a nikdy tam nebylo narvano kdyz jsem se sla sprchovat a to po porodu chodis do sprchy asi tak 5x za den 🙂
taky jsem byla na dvojluzkaci a pohoda, maminky se mi vystridaly dve a obe byly po cisari takze u sebe ze zacatku nemely mimino.. zato z vedlejsich pokoju se byl krik prakticky 24 hod denne....

anninka
16. led 2010

Tak holky, Kvetinka7 asi rodi, psala to vcera na Unorkach.... tak snad ji do toho Podoli vzali!!! Zatim jinak zadne zpravy

kvetinka7
16. led 2010

Anni,jeste ne 😀

beddy
17. led 2010

na P2 jsem byla jen já? 😲 😀

beddy
17. led 2010

na P2 jsem byla jen já? 😲 😀 a na třílůžkovém i s maminama po císaři, vystřídaly se mi tam dvě.

kvetinko7, kde jsi?

beddy
17. led 2010

dnes rodí všechny, nikde nikdo 😵

anninka
21. led 2010

tak, kvetinka to ma snad jiz za sebou.....jen vime ze ji praskla voda a nic, tak ji hrozilo na dnesni rano vyvolani...ale snad se ji to rozjelo!! A nebude se dlouho trapit!

anicka164
21. led 2010

Drřím palce!

babara
22. led 2010

Ahoj holky, ja se pomalu pridavam k vam, at stihnu nacerpat nejake info, poprve jsem rodila v Krci.

Mate nekdo zkusenost a doporucujete predporodni kurzy ci cviceni v Podoli?

Zdravim Gtver, jak to s vama vypada? Dnes mate termin koukam, ale mozna uz to mate za sebou?

babara
22. led 2010

lullka, to rada slysim, ze daj vybrat po 1. cisari, jestli dalsi cisar nebo normal, ja jsem nejak slysela, ze po 1. cisari tam delaj skoro automaticky dalsiho, ja bych to rada zkusila tentokrat prirozene, jestli bude samozrejme vse ok.
A proc jsi mela cisare poprvy, jestli se muzu zeptat?

bl4nche
22. led 2010

Zdravim Babaro, predporodnimi kurzy v Podoli sem prosla, ale taky sem prosla kurzem ve Studiu pro zeny (vcetne cviceni). Studio pro zeny to ma vic promakany, ale i v Podoli sme se dozvedeli spoustu veci (i prohlidka porodnich pokoju), nejlepsi byl kurz s laktacni poradkyni - pani Richterovou. Co se tyce cviceni v Podoli, netusim. Na predporodnim kurzu jsme zkouseli i nacvik dychani, ale jen velmi lehounce. I kdyz jako druhorodicka to asi mas uz zmaknute 🙂

gtver
22. led 2010

bab, právě dneska jsme se vrátili z porodmice 🙂

lullka30
23. led 2010

Babara, obidve det boli koncem pánevním, preto císař

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru