Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

iveet1
25. črc 2014

@zarucha Pěkný příběh ( teda pěkný, protoze to ma dobrý konec a jste obě zdravé 🙂 moc hezky jsi to napsala 🙂 ...a klobouk dolu jak jsi vše zvládla ...ja na Podoli také nedám dopustit, ležela jsem na rizikovem na pokoji c. 8 měsíc před porodem, pustili me jenom na Vánoce 🙂 a nemůžu si stěžovat na nic a dokonce jsem tam našla úžasnou kamarádku a i když je poměrně z daleka, tak se navštěvujeme 🙂 ....byla jsem také překvapena jak šlo vše rychle, během 11 minut byla mala na světe 🙂 ...samozřejmě císařem 🙂 za ten měsíc jsem tam vyslechla takových příběhu, ze ty moje mi přišli nicotne 🙂 .....tak holky přeji abyste byly nadále zdravé a dařilo se Vám jak jen nejlépe to jde 😉

zarucha
26. črc 2014

@iveet1 děkuju, no moc pěkně napsaný to právě není, spíš tak narychlo....jen opravdu na podolí nedám dopustit, v žádném ohledu.Taky jsem si tam našla kamarádku.....rodily jsme ve stejný den, obě špatná první prognóza - já s dítětem bez kyslíku a ona s holčičkou 30+1., sešly jsme se na jipu, druhej den jsme se podporovaly při vstávání z postele a pak nás daly na stejnej pokoj na pooperačním g2, kde jsme společně začaly pracovat na laktaci. Bez dětí, možnosti chovat je a přikládat, a k tomu s rozsekaným břichem a depresí z toho, zda budou naše holčičky zdravé, je to strašně těžký, proto klobouk dolů znovu před těma laktačníma. Třetí kámoška se jmenovala medela symphony. Bětušce je zítra deset týdnů, kojím plně a mlíka mám na rozdávání.

martina_z
27. črc 2014

@zarucha Kdo nezazije, nepochopi. 33+0 a taky sekce, G2, JIP, intermedial...takze take nedam na Podoli dopustit. Az na ojedinele vyjimky vsichni na jednicku.

aajda
30. črc 2014

Vyšetření pánvního dna, volal vám po porodu někdo a po jaké době? Mně dnes volala sestřička, že jsem byla po prvním, ale že už mám rok po druhém a ještě jsem nebyla, taky kdy přijdu... Počítám, že je to pořád ta jejich "dobrovolná studie"....

sonislavab
1. srp 2014

Podolí naprosto doporučujem na 120%, všetok personál od upratovačiek po doktorov prirodzene usmiaty, ochotný, starostlivosť o detičky úžasná. A laktačné poradkyne na nezaplatenie! S nedonosenými dvojčatami som tam nejaký čas strávila, takže mám skúsenosť s Podolím vcelku značnú🙂

leeena_4
13. srp 2014

Ahoj holky, jak je to v Podolí s POLOHAMI PŘIPORODU ? Já rodila na zádech a při monitoru jsem ležela na boku, ale ani jedno mi vůbec nevyhovovalo. Před prvním porodem jsem to vůbec neřešila, ale teď vím, že ani na boku, ani na zádech už ne. Nerodila jste některá v sedě, nebo na čtyřech? Jak se nato tvářili?

mahafi
15. srp 2014

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to s porodem po první sekci (akutní)? vím, že se pak chodí někam do poradny na měření jizvy atd., jde mi spíš o situaci, kdy tohle všechno bude v pořádku (hypoteticky) a dovolí přirozený porod. Nechávají přenášet nebo vyvolávají v termínu? nebo nedovolí vyvolání vůbec a v případě, že mimi nebude chtít jít ven samo, tak pak udělají znovu řez? vím, že tohle je situace od situace asi různé (a taky nemocnice od nemocnice), tak se radši ptám, jak se k tomu staví v podolí. díky za zkušenosti 🙂.

terrezka
15. srp 2014

ahoj holčiny, kamarádka mi říkala, že v podolí by měli půjčovat monitor dechu na půl roku... rodila jsem tam před sedmy lety a takovou nabídku jsem nedostala... nevíte o tom něco??? jen zjišťuju info než si ho koupím z bazaru... díky moc

argo1
15. srp 2014

@leeena_4 Ahoj já většinu druhého porodu byla vkleče a jen úplný závěr na levém boku. S asistentkou jsme se o tom bavily, ještě když jsem byla schopná mezi kontrakcemi rozumně uvažovat a vyšla mi vstříc. Myslím, že nejdůležitější je si věřit, že to v tvé zvolené poloze zvládneš a PA přesvědčit. Já původně chtěla v dřepu, ale už předem jsem věděla, že to fyzicky neustojím (jen ve stehnech bych to nezvládla, potřebovala jsem se silně opírat i o ruce). Jakmile je člověk nerozhodný, tak tě šupnou hned na záda nebo bok. Věř si a stůj si zatím 🙂

fiialka
17. srp 2014

Ahoj, mě čeká v uterý první poradna. Ráda bych si po první sekci domluvila druhou ač nejsou žádné problémy. Máte s tím někdo zkušenosti? Kdy a kde se to domlouvá,už na té první poradně? Také by mě zajímalo zda se na každé poradně dělá ultrazvuk? Děkuji

martina_z
17. srp 2014

@fiialka Otevrene reknete, ze se necitite, ze proste mate strach z komplikaci. Proberou s vami obe moznosti a daji podepsat informovany souhlas, kde je vse vysvetleno - vyhody i rizika obojiho. Kamaradka si druhou sekci v Podoli tez zvolila a nikdo se na ni divne nekoukal. Doktor se ji ptal, jestli uz premyslela o zpusobu porodu a ona ze chce zase cisare. Rekl ji, ze pokud neplanuje treti dite, je druha sekce urcite bezpecnejsi pro stavajici plod, ale znacne riskantní pro treti dite. No a ja jsem chtela podruhe rpdit prirozene, ale kvuli problémum s jizvou to bohuzel neslo. Termin sekce mi stanovili hned pri prvni poradne. Tam mi delali UZ. Na dalsi uz ne s dalsi tyden jsem uz sla na cisare.

fiialka
17. srp 2014

@martina_z Děkuji za reakci a v kterém týdnu jste byla na první poradně a který týden vám sekci udělali? Prý se dělá 39 plus 0 ?

martina_z
17. srp 2014

@fiialka Poprve jsem byla v poradne 37tt+1 a sekci jsem mela 39tt+2. Ano, ted je trend delat ji az po 39tt, pokud neni nejaky problem. Termin po 39tt minimalizuje riziko dychacich problemu u miminka. To pak pisi v tech papirech, ktere kazda rodicka dostane k podpisu. Sekci jsem mela naplanovanou opravdu presne: v noci uz me chytly kontrakce a mela jsem docela stesti, ze jsem sla na sal jako prvni uz v 7:30 🙂

fiialka
17. srp 2014

@martina_z Děkuji 🙂 A jak jste byla spokojená se sekcí v Podolí? Nic nebolelo? Miminko nosili na kojení často? A kdy vám ho dali natrvalo? A rekonvalescence? Prý je docela problém dojít si dlouhou chodbou z odd.šestinedělí na wc....děkuji

martina_z
18. srp 2014

@fiialka Bylo to rozhodne lepsi nez po prvni... Ta byla predcasne, takze jsem mela mininko v inkubatoru, no des. Miminka normalne nosi na JIP co 3 hodiny. Mela jsem stesti, ze se uvolnil nadstandard. Prvni den mi mimco nosili po 3h, dalsi den uz jsem mela malou u sebe a jen v noci mi ji nosili. Pak uz jsem ji mela porad. Rodila jsem v patek a sla jsem domu v utery; na reverz by me pustili uz v pondeli, protoze mala uz pribrala, ale vedela jsem, ze me doma ceka dost prace, tak jsem vydrzela. Sestry ochotne davaly cipky na bolest. Nez se mi spustilo mleko, mala dostala dvakrat dokrm z Mlecne banky - vse se mnou probraly sestry a kdybych odmitla, respektovaly by to.

janazzz
18. srp 2014

@terrezka V Podolí jsem rodila vloni a podle mě monitor nepůjčovali, leda za poplatek, ale určitě ne zdarma. Monitory měly děti akorát v postýlce v Podolí, ale syn ležel na RESU a intermediární péči, ne na klasickém šestinedělí.

terrezka
19. srp 2014

@janazzz díky za odpověď... já si to myslela, ale přeci jen jsem to zkusila... myslím, že ani za ten poplatek... jen že kamarádka mi tvrdila, že půjčují tak jsem se chtěla zeptat na aktuální situaci... ještě se chci optat.. otec u porodu 1500,-... platí se to i v případě, že by otec nebyl celou dobu u porodu? má manželská situace je poněkud komplikovanější 😅 a manžela tam nechci mít celou dobu ale nechci ho úplně odsunout... má představa je že by přišel na úplně poslední chvíli aby si miminko hned začal fotit a pochoval si ho... tak nevím jestli těch 1500 budeme platit i za těch např. 10 minut u konce porodu..... nebo to se prostě nepočítá...

janazzz
19. srp 2014

@terrezka Já jsem rodila akutním císařem, tam byl manžel po celou dobu se mnou, takže jsme platili 1500. Vím od spolubydlících, že neplatily maminky, které měly plánovaného císaře a otce u porodu nechtěly s tím, že čekal někde na chodbě a když se mimčo narodilo, tak za mimčem ho snad hned pustili. Jestli jsem to pochopila dobře. Takže pokud bude chtít tatínek vidět mimčo až po porodu, tak to bude zdarma si myslím. Ale jak píšete, že bude chtít být přítomný posledních 10 minut, tak fakt nevím, to si spíš myslím, že platit bude. Ale asi záleží na benevolenci konkrétní služby.

fiialka
20. srp 2014

Tak včera jsem byla na první poradně a trvalo to 2 hodiny, bála jsem se, že to bude dýl. Všichni příjemní, milí. Za týden se dozvím termín na plánovaného císaře. Opravdu dávají po první sekci na výběr, což jsem ráda. Udělají ho od 39 plus 0 dál. Jen i přesto, že jsem podepsala, že nechci žákyňky se mě tam žákyňka nachomýtla a prosila jestli si může taky šáhnout 😖 Tak jsem neodmítla, ale nadšená jsem opravdu nebyla. Jinak vše ok, snad to tak bude i nadále, už bych chtěla miminko mít doma 😉

lucie_1986
21. srp 2014

@terrezka ahojky, ja rodila o vikendu a na monitor se ptala, tam ho nepujcuji. Ale hned z porodky jsme jeli do Krce a mame ho pujceny na pul roku za 900 Kc 🙂

terrezka
21. srp 2014

@lucie_1986 oni ti ho půjčili v krči i když si tam nerodila?? tomu moc nerozumím 😅

lucie_1986
25. srp 2014

@terrezka ano ano, pujcuji je tam verejnosti, neni podminka tam rodit

terrezka
25. srp 2014

aha díky to je super, já jsem zde dozvěděla, že v Podolí půjčují monitory v lékárně za 900 na půl roku... raději si tam buď zavolám nebo se zeptám až tam budu chodit na monitory....

luckar
25. srp 2014

@terrezka Podolská lékárna půjčuje i odsávačky. Pamatuju si, že jsem si tam před odchodem z porodnice něco kupovala a nějaký tatínek tam vyzvedával odsávačku.

evab.
26. srp 2014

@terrezka já si monitor dechu už podruhé půjčila od Sdružení Sluníčko. Jukni na net.

terrezka
26. srp 2014

holky děkuji!

bludickaaa
9. zář 2014

Holky, ten poplatek za otce u porodu neplatte. Ze zakona mate narok na doprovod - zdarma. Rodila jsem v Podoli v prosinci 2013 a mela nastudovano, ze kdo se ozve neplati, kdo nevi, toho zkasiruji. Na prijmu k porodu se me sestra ptala, zda mame zaplaceno, rekla jsem, ze ne, ze kvuli tomu zakonu to platit nechcem. Setra rekla ok a dal o poplatku nepadlo ani slovo. Nechtela jsem to platit uz jen z toho duvodu, jak zneuzivaji neznalosti lidi, ze ja bych jim dala 1500.- a nekdo, kdo prijde po me jim za to same nemusi dat nic, protoze otevrel pusu.
@terrezka

terrezka
9. zář 2014

@bludickaaa díky za info, uvedu že otec u porodu nebude celou dobu a ze zákona mám nárok na doprovod kdyby si to rozmyslel.... díky 🙂 ještě se zeptám.... už si balím tašku a poporodní vložky jsou stále volně k dispozici na wc nebo ve sprše nebo už je to jinak než před sedmy lety 🙂 díky jen abych věděla jak velkou zásobu si sebou brát či vůbec žádnou....

bludickaaa
9. zář 2014

Vlozky jen k aktualnimu uziti jsem dostala na sale a jeden balicek me cekal u postele na sestinedeli, jak dojdou musis mit uz svoje.

terrezka
15. zář 2014

díky moc... takže stačí když mi přinesou druhý den? no pokud se mi tam ten jeden balík vejde tak si ho vezmu rovnou na porodní sál jinak mi ho donesou druhý den v druhé tašce... mám dvoje plíny v tom menším balení to mi bude stačit ne? a vlhké ubrousky si taky beru i malou rybilku... věci na mytí na mimčo tam jsou normálně k dispozici jako to bývávávalo? díky, já jen že jsem tam rodila a hodně už se asi změnilo a hodně šetřej tak jsem ráda, že mám info z aktuálního stavu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru