Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

campi
14. lis 2008

Dneska jsem vypadla po hodine, takze super! Sice jsem dostala sprdunk u sester, páč jsem nevěděla, že jsem měla mít před přechodem do Podolí připravený nějaký papíry o krevní skupině, EKG apod. Tak jsem se poníženě omluvila, že jak to bylo narychlo, tak jsem to vůbec nevěděla a sestra omluvu přijala. Pan dr. byl hodně starší, ale moc milej pán, čípek je zavřený, změřit si ho mám nechat příští týden. Na bolesti břicha neřekl nic, pokračuju v hořčíku.

Ale stejně se mi tam vůbec nelíbí, jsem rozmazlená od gyn., ale věřím, že se na to dá zvyknout a hlavní je, že kdyby se něco podělalo, tak si s tím v týhle porodnici poradí, že?

hlavinka
14. lis 2008

Janca: hm, tak to tedy zadna slava, clovek by mozna manzela potreboval prave spis pri te prvni dobe porodni, ktera trva nejdyl....No, fakt budu verit, ze my proste budeme rodit v Podoli, ze nas neodmitnou:o)

To je fain, ze ma manza volno. Ze pomuze. Taky planujeme, ze by byl s nama tyden doma, prece jen to bude urcite zahul. A sedela jsi na nafukovacim kruhu nebo jak? Muzou vlastne zeny po porodu nejaky leky na bolest?

Campi: jaky papiry? 😖 To bys vsechno mela mit v tehu prukazce, to co pises, aspon mne to tam napsali. Jediny papir, co po mne chteli do Podoli je kopie krevniho obrazu z gyndy, jinak nic. Tak snad mne nevyhodej 😒
Urcite by si s tim poradili. Je fain, ze jsi zavrena, to je dobra zprava. 😉

kacka2
14. lis 2008

ahoj Janco!!! 🙂
neboj, jestli zvládáš uklízet a žehlit a vařit jak píšeš, tak rozhodně superžena jsi 😵 Já jsem zvědavá jak to zvládnu, s manžou určitě, toho šetřit nebudu a fakt až na to kojení bude muset dělat všecchno, ať se taky naučí 😉
Ale až tu zůstanu sama, to teda nevim 🤐
Je fajn že Tomášek vyrost, ty příkrmy jsou pak opruz, navíc nevíš jestli vydrží to kojení, no jeto věda 😲
A nemáte jen takovou tu kuchyňskou váhu? ta bejvá do 5ti kilo tak vám by stačila, my si asi budem muset hned pořídit větší na toho našeho cvaldu 😅

Tak držim palce ať jde všechno hladce a konečně si to náležitě užíváte. Jo a ten kruh mě taky zajímá, jestli je nutnej, já mam totiž jen takovej s velkou kachní hlavou na jedný straně a je to hoooodně úchylný 😀

verbalinka
14. lis 2008

hlavinko - u Apolináře ne, protože poslední dobou na něj slyším jen samé stížnosti. Jsou moc medicínský a já nejsem žádný pokusný králík, aby na mě zkoušeli své nové vědecké poznatky. A poporodní taky špatný. Ale určitě jsou i maminy, který jsou spokojený. Záůeží na tom, jak si porod představuješ a co od toho čekáš....

Ahoj Jančo - jsem ráda, že je vám dobře a že je malej tak šikovnej 😵
Vážit se nemusí. Stačí, že má denně 6-8 počuraných plen a občas se pokaká. Pak je vše ok 😉

Právě, že chci manžu v 1. době porodní u sebe. Pak na to tlačení tam být nutně nemusí, když by mu bylo třeba blbě 🙂 A zatím znám jen Podolí, kde je možný, aby v tý první byl u tebe doprovod.

Kačko - náhodou taká kachní hlava mezi nohama 😀 😀 😀

verbalinka
14. lis 2008

Ještě že je tady Podolská diskuze. Mám pocit, že ta listopadová diskuze je jen slovenská a my jsme tam jen tak do počtu 😖

campi
14. lis 2008

Hlavinko: chtela krevni skupinu a EKG (zpravu od prakticke). Je fakt, ze pri registraci jsem dostala takovej seznam, ale odlozila jsem ho, furt to nebylo aktualni. A ted to aktualni je a ja tam sla nepripravena, tak to do 14 dnu napravim.
Apolinare si teda hodne kamaradek chvalilo, negativni primy ohlas byl jenom na sestinedeli. Na ty porodni plenty si zadna nestezovala, bodejt taky, prece nebudou uznavat, ze by radeji byly na svym pokojicku se svym zachodem🙂. Ja teda jeste nerodila, mozna je to v dany moment jedno, ale to usporadani v Podoli ohledne porodu se mi moc libi.

kacka2
14. lis 2008

Pro mě je to teda zásadní, že se mnou může být manža celou dobu a nemusim hekat hned vedle někoho jinýho 😵

verbalinka já sem taky ráda utíkám, slovenky to tam zahlcujou hlavně jídlem 😀 Ale když fakt nevim coby, tak aspoň tam je vždycky někdo online 😉
Však až bude doma mimčo, tak tu stejně budu asi jako Janca a komunikace bude hlavně přes IP 🙂

campi
14. lis 2008

Kacko: ja teda doufam, ze me mimco zbavi moji velky zavislosti na konikovi🙂.
Kdy jste porizovaly v lekarne veci pro dite a sebe po porodu?

kacka2
14. lis 2008

Campi já v to doufám, možná že ještě během zimy sem polezu, ale na jaře hurá ven 🙂
No a ty věci jsem kupovala abych to měla tak těch pět neděl před porodem, stává se někdo porodí tak ten měsíc před, tak pro jistotu, manža by pak měl zbytečný trable 😕
No a něco jako ten líh jsem kupovala tak tejden předem. Ale myslim že to jde v pohodě všechno sehnat v Podolí, maj tam fakt všechno 😉 Jen nevím ceny, ale zatim co jsem tam kupovalo bylo v normálu.

A když jsme u těch nákupů v lékárně, myslíte, že se vyplatí koupit si odsávačku tam, nebo přes net. Chci jí kupovat až po porodu co si jí zkusim v Podolí ale zase jí chci mít co nejdřív.

jancaroul
14. lis 2008

Hlavinka: Na kruhu jsem seděla a byla to fakt úleva, jen ty klasický do vody nic nevydrží, vážila jsem 64 kilo a jeden jsem prosedla hned první den 😀 Chtělo by to nějaké pevnější. Výhoda toho kruhu je, že když sedíš, tak opravdu tu bolest po stezích, porodu atd. necítíš. Využila jsem to hlavně na jídlo a při návštěvách na chodbě, ty tvrdé židle opravdu moc k sezení nebyly. 😒 Po porodu dávají mamčám čípky, opravdu pomáhají, takže se nebraňte si je vzít, já je využila první dvě noci, a v klidu jsem se vyspala. Ale je možné si o ně říct i později, sestřička se vždycky ptá, jestli je chcete.

Kacka: Domácí práce zvládám, ale třeba je to tím, že mám hodné mimčo, po nakojení, odříhnutí a přebalení mám vždycky cca 2 hodiny času, takže to se dá ledacos stihnout. Ale nepopírám, že večer už jsem zralá jít spát okolo sedmé, kdy je ten dětský večerníček 😀 😀 Musím si zvykat, příští týden začne boj bez manžela, to bude chtít už být na vše řádně připravená, takhle se mi občas stane, že nemám něco po ruce, tak manža přinese, ale pak si budu muset pomoci sama a ty domácí práce také budu muset nějak zvládat. Váha, co mám doma, je na 2 kila, takže smůla. S odsávačkou nevím, zkoušela jsem v Podolí jednu od Aventu, třetí den po porodu, kdy jsem měla prsa tak nalitá a horká, že jsem myslela, že mi prasknou, a sice odsávala, ale vysává hlavně to první mléko, a ne třeba to mléko ve stranách, kde se mi dělaly až takové tvrdé boule, nakonec jsem zjistila, že nejlepší odsávačka je mimčo. 😀

Verbalinka: Dneska mi psala Katchula, že jdou odpo se Stěpánkem domů, takže jí můžeme brzy čekat na Koníkovi. JO a největší obavy měla, jak si sedne do auta, stehy prý hodně bolí. Malej se od ní prý nechce už teď hnout, a nejradší s ní spí v posteli. No, taková liberární výchova od začátku, snad si na to mrňous nezvykne. 😝

Campi: Mimčo tě závislosti na Koníkovi nezbaví, jen na to prostě není čas, já jsem ráda, že dočtu vás a Novembrovky, které jsem před porodem četla, opravdu vůbec nestíhám

Jdu přebalovat, manžel odříhával, a už při kojení se malej krásně pokadil, takže jen doufám, že to není skrz, jako po ránu. 😝 a pak do sprchy a do hajan, dneska už přesluhuju.

kacka2
15. lis 2008

Janca tak toho kojení se asi nejvíc bojim, absolutně o tom nemam tuchy, asi budu nonstop na telefonu s mamkou 😵 Snad nám aspoň v tý nemocnici něco ukážou. A zkoušíš při kojení různý polohy jak to ukazovali na kurzu, nebo kojíš pořád jedním způsobem ?
No vidim to že ty máš smůlu a budeš pro nás ta zkušební, tak se připrav, buď mamka nebo napíšu tobě 🙂

Tak si pěkně užívej prcka 😵

Jo a já jsem dneska byla na monitoru a děloha reaguje daleko víc, ale porod nehrozí 😒

jancaroul
15. lis 2008

Kacka: Kojení tě naučí v Podolí, mamči, které nekojí, domů snad ani nepustí. Pokud bude malej sát málo, tak budeš odstříkávat a oni mu to dají jako dokrm a budete to zkoušet dále. Já s tím měla velké problémy, vůbec nám to nešlo a nakonec jsme se chytli. Sice až asi s 5 sestřičkou, ale povedlo se a to je to hlavní. Ze začátku mě furt nutili do kojení v leže na boku, to ale bylo skoro bez úspěchu, moc nám to tímhle způsobem nejde ani teď, takže tuhle polohu malému ani nenutím, pak jsem zkoušela tu fotbalovou polohu a nakonec má největší úspěch poloha u mamči v náruči (popisují jí jako polohu madony). Takže teď většinou kojím v pozici madony a když mám pocit, že mám tvrdé prsa na stranách, tak fotbalovou - při té malej odsává právě ty strany. Je to o instinktu, přijdeš si na to sama 🙂 ale pokud vím nebo jsem to prožila, tak ráda poradím. Prcek je skvělej, jen ty prdy, to je tedy boj, chudák je vidět jak trpí a ta úleva, když to konečně vypustí 😀 Mě taky říkali v Podolí v sobotu ráno, že to na porod ještě nevypadá, že ještě nejspíš přijdu v pondělí do poradny a večer byl malej na světě 😀 , tak nezoufej, ono už to opravdu bude za chvilku.

verbalinka
15. lis 2008

Ahojky,

Kačko - ty už to máš opravdu za chvilku, já si ještě počkám. Ale už mi to nevadí. Klidně ještě 14 dní vydržím 😀 Někdy to přijít musí.
Včera mě odpoledne začalo bolet břicho a tvrdlo mi, tak jsem trošku zadoufala. A ráno už nic, takže jen poslíci. Co se dá dělat, ale zase se aspoň něco děje 🙂

Jančo ty jsi teda šikulka 🙂 Máš asi opravdu hodné mimi, když toho tolik stíháš. Já budu ráda, že nakojím, přebalím a usnu 😀

Já budu určitě volat tý porodní asistentce, jak jsem k ní chodila na předporodní kurzy. Asi si jí i pozvu domů, aby vysvětlila a pomohla, pokud nebudu vědět. Takže se kojení nebojím.

Campi - já ještě teď nemám všechno nakoupeno. Drogerii nakoupíme až po porodu. V Podolí všechno dostaneme a aspoň budu vědět, co koupit.
Koupila jsem jen Bepanthen mast (na bradavky), rybilku, plenky. A dostala jsem i ubrousky na zadeček. A to je vše 🙂

kacka2
15. lis 2008

Holky já doufam že už se to spustí, jinak mě rodina ukamenuje, je víc netrpělivá jak my dva 🙂
S tím kojením jsi mě Janco docela uklidnila, já doufam že to přijde nějak samo 😉 A co vůbec sestřičky, jsou tam jenom mladý holky nebo i starší ? Jen aby tam nebyly ty co sami nikdy nekojily 😨 Ale doufam že se nějaká starší zkušenější objeví 🙂

Do listopadovek už moc nechodim, radši dělam něco jinýho, ať na to nemusim pořád myslet. Jak píše Verb, jednou to přijde 🙂

verbalinka
15. lis 2008

Kačko a v kolik jdeš na monitor v po? Já jsem objednaná na 8h, myslim. Že bychom se konečně mohly po dlouhé době potkat 🙂

k.bett
16. lis 2008

Ahoj holky,

tak se hlásím s Terinkou, koukám že sluníčko vám sem dala vědět tak to mě moc potěšila, mimochodem porodila den po mě 🙂

Porod byl porod ale od včera už jsme doma a zatím se tak nák vzpamatováváme, naštěstí Terezka je silene hodné miminko, vůbec skoro nebrečí a je prostě spokojená...

Holky cetla jsem ze tu resite kruh pod prdku do porodnice a opravdu ty kruhy do bazenu praskaji, holcina ho mela a hned druhý den ho vyhodila protoze prasknul, jak uz psala stejnou zkusenost jancaroul.

Mě mamza donesl ve stejný den taky kruh ale ze zdravotních potřeb (protoze prý ten do vody nesehnal)nevím kolik stal ale uzasnej,má takovej ventilek a měkký potah na zip a je dost pevný (jako ta guma pod tim) takže to vypadá že ho budeme mít snad uz naporad 🙂 Takže doporucuju tenhle (cenu se kdyžtak manži zeptám, kdyby jste chtěli)

campi
16. lis 2008

k.bett: to je hezkej prispevek, pozitivni pro nas vsechny a je fajn, ze mas Terezku uz doma a vypada to v pohode. Tak pis, jak se spolecně sžíváte a zvykáte si na sebe jako rodinka.
A až budeš mit víc času, tak klidně i nějakou zajímavost z porodu 😉

kacka2
16. lis 2008

Verbalinka já jdu až na půl desátou, navíc jsem chytla tu virozu od Pepy, takže to asi neklapne, ale jdu i ve středu a to od půl osmý.
Když vidim kolik holek tam chodí na monitor že přenáší, tak pochybuju o tom, že všechny vemou na vyvolání ještě před uzavírkou 😒

Jo a ten termín Verb tak ten jsem měla asi 4 dny posunutej podle UZV, ale to tajim, jinak by mě na to vyvolání nevzali 😉

k.bett kdyžtak se zeptej kolik stál ten kruh, já bych možná manžu poslala 😉 Času dost 😀 Díky moc 🙂

verbalinka
16. lis 2008

kačko tak to se nepotkáme. Já jdu v po, a pak až v pátek. jedině, že bych tě šla v pátek navštívit na porodní sál 😀
Hlavně odpočívej a kurýruj, rodit nachlazená teda asi nebude nic moc 😖 Já jsem si říkala, že to tvoje přenášení nebude tak horký 🙂 Ty máš ještě kopu času 😀

Oni Podolí úplně nezavřou. Je to jen omezený provoz, takže by tě vzít měli. Kam bys jinak šla? Je přece blbost, abys šla do jiný porodnice - "dobrý den, já přenáším, vyvolejte mi porod" 😠 To by tě asi hnali 😀

k.bett a sluníčko - gratuluju k mimískům 😵 Jak bylo v Podolí? Napište zkušenosti 😉

verbalinka
16. lis 2008

Jo a ten kruh by se asi hodil, k.bett hoď sem foto, nebo název, abych věděla, co mám chtít 🙂 díky

kacka2
16. lis 2008

Verb já doufám že už tam v pátek budu, tak tě ráda uvidim, teda podle situace, ještě napíšu.

No a teď otázečka pro Jancu, nevíš jak se to dělá když jsou rodiče prostě nemocný? Je to obyč viroza, ale u ní je 100% nakažení 😒 Přijde mi že to mimčo to prostě musí chytit, přece ho nemůžou izolovat těch pár dní 😕

k.bett
16. lis 2008

campi:

No zajímavost z porodu...ten byl celý zajímavý a po nem jsem manzovi rekla ze uz nikdy, takze to tu nebudu psat, chápeš 😀

Ale teda ten pokládek stal za to 😉 🙂 Jsem strašně štastná

kacka2:

tak ten kruh stál prej asi 400kč

verbalinka:

sluníčko odila jinde ale co se moji zkusenosti týče tak vše užasný od lidí na porodím sále až po celý pobyt na šestinedělí..🙂

jj, blejsknu to ted kamerou snad to pujde videt dobre...je fakt uzasnej a vyuzila jsem ho uplne maimalne bez problémů..dám to do alba testiky.🙂

k.bett
16. lis 2008

tak kruh uz je tam vyfocený, snad ho nesmazou admini driv nez se stihnes juknout 🙂

verbalinka
16. lis 2008

Kačko - jasně, uvidíš, jak na tom budeš 🙂 Třeba do pátku už budete doma 😵

k.bett - díky za foto 🙂 Už jsem to manžovi uložila na plochu i s popisem, aby pak věděl, co má koupit.
To je dobře, že jsi byla spokojená. A bylo v Podolí narváno? Měli pro tebe místo? Ale asi jo, když si nestěžuješ 😀

k.bett
16. lis 2008

měli pro me misto ale narváno bylo fest...snazili se poustet maminky domu jak to jen slo po tech 3 dnech...me dr. rikala ze maji maminky na porodnich salech a nemaj kam je ulozit...

Vzdycky nekdo odejde domu takze to mistecko se uvolni ...

kacka2
17. lis 2008

Holky to je taková sranda, nejdřív přemlouváme malýho ať už se vyklube a teď zas ať tam chvíli zůstane než se s manžou vykurýrujem 😝 No nemá to s náma vůbec jednoduchý, i když on na to stejně dlabe 😀

k.bett moc díky, taky už úkoluju manžela 😉
A Terezka je moc krásná 🙂

jancaroul
17. lis 2008

Verbalinka: Do Podolí nezapomeň přibalilt pro malého plínky a utěráčky na zadeček, ty tam nejsou. Jinak věci na koupání a další ošetřování mimča tam najdeš.

Campi: Já tedy té kosmetiky a lékárenských věcí moc nepoužívám - mám takový košíček s věcmi na přebalování a koupání - takže používám jen plenky, utěráčky na zadeček, Rybilku, 60% líh na pupík, štětičky do uší pro dospělé na čištění pupíku (jde to jimi lépe než těmi sterilními čtverci a poradil nám to pediatr), štětičky na ouška pro mimča - ale ty jsem zatím nepoužila, žádný mázek se nám nedělá, na koupání tam mám koupelový olej, slunečnicový olej zu lékárny na promaštění pokožky po koupání a hřebínek. Z těch věcí z lékárny mám ještě v zásobě pro případ nouze mast na prdíky, kapky na prdy Sab simplex a mořskou vodu na vytírání nosánku - při podrážděných sliznicích - zatím jsme také nepoužili.

Kacka: Sestřičky jsou většinou mladší, ale jsou tam i ty věkově zkušené 😀 Ale musím říct, že trpělivější jsou spíš ty mladší. Neboj, pomoci se ti dostane. S tou virozou tedy opravdu nevím, podle mě kojit stejně budeš muset (tedy ze začátku spíš trénovat přikládání), takže mimčo bude u tebe, podle mě ti nasadí nějaké léky, které se do mlíčka nedostanou. Manža by třeba musel omezit návštěvy, nevím, zkus se na to zeptat, na další kontrole. Zkus se vykulírovat před porodem, tlačení s rýmou a teplotou by tedy nebyla žádná sranda. Jinak co říkala sestřička, tak během malování v Podolí by měly zůstat 2 funkční porodní sály pro porody.

K.bett: Moc gratulu k Terezce 😀 😀 Je krásná a z fotek vypadá, že si spojeně spinká. Pokud má Tomík takhle ručičky venku, tak se jimi budí, šermuje si jimi před obličejem, cucá si je, ale i když ho řádně utáhnu, tak si stejně občas aspoň jednu vytáhne, Terku ty ruce nebudí?

marketovna
17. lis 2008

Ahoj Holky....Chci jen říct, že jsem rodila v podolí a mrzí mě, e ted neměli místo..Myslím si, že je to jedna z nejlepších porodnic, byla jsem moc spokojená... 😉

k.bett
17. lis 2008

jancaroul:

děkuji...Terezce nejdriv vadilo byt volně jak se v porodce stahovali tak na pevno tak ji tak bylo lepe a kdyz se rozbalila plakala, nevedela si rady jak rikají ze se svazaná citi lepe z delohy jak tam byla natesno a v bezpeci 🙂
Ale asi po trech dvou dnech, rozbalování a zabalování si zvykla a už je ji takhle dobre a vůbec jo neprekazeji rucicky nic...kdyz ji davam bumbat z flasticky tak si ji i musi pridrzovat jinak je neklidna ale to je fajn aspon si umi skoro držet flasticku 😀

Ani si je moc necucá...jen kdyz uz má opravdu velký hlad 😀

verbalinka
17. lis 2008

Jani - plínky a ubrousky mám sbalené, jinak nic. Doufám, že všechno budou mít. Nebo tam mají lékarnu, tak koupíme 🙂 A jak jinak? Jak to zvládáte? Jsi už na Tomču sama,nebo ještě manžel vypomáhá?

k.bett - Terezka se vám opravdu povedla 🙂 Je fakt hezounká, takové spokojené sluníčko 😵
Snad se někam v tom podolí nacpem. Ono, jak ty sály zavřou, tak tam bude místa 😀

Kačko - nemaj to s námi jednoduchý. Ještě včera jsem Vildovi říkala, aby nespěchal a po dnešku jsem mu řekla, že už končí veškerá legrace. Že ať se činí. Od zítra jsem ve 41. tt a začínám přenášet 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru