Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

amabilis
14. led 2009

Tak co, ještě jste všechny 2v1 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
hlavinka
14. led 2009

Takze jak jsem slibila, zde je muj porod.

Jednu vec musim rict hned na zacatek - kdyby tam se mnou nebyl manzel, tak nevim. Daval mi velkou silu a jsem mu moc vdecna, ze tam se mnou byl a videl vsechny ty hruzy.

V sobotu 27.12 odpoledne mi odesla hlenova zatka, s tim, ze jsem krvacela na nekolik vlozek celou noc, tak jsme jeli radsi do Podoli. Tam rekli, ze to muze byt k te hlenove zatce a zmekcovani hrdla, takze jsme zase jeli domu. Krvaceni bylo i v nedeli pres den, tak jsme tam radsi jeli, rekli nam to same. Z nedele na pondeli mi zacli kontrakce, pravidelne po 5 minutach, tak jsme v pondeli rano cca ve 4 hodiny jeli do Podoli.
Tam mne prijali na rizikove odd., s tim, ze jsem stale zavrena a ze se uvidi, co a jak.
Kontrakce jsem mela pravidelne porad po 5 minutach az do 12 hodin (pondeli 29.) a pak se najednou prodlouzily na 15 minut. Stav - stale zavrena. A prej takhle dlouho muzou byt i poslicci (haha, kdo je kdy mel pravidelne po celou dobu asi 8 hodin?). Porad jsem spinila - krvacela.
Tak jsem nejak preckala pondeli a noc (nevyspala uz od nedelniho vecera) a v utery 30.12 rano mi rekli, ze jsem se otevrela na 2,5 prstu, takze jdeme na sal.
Na sal jsme sli asi v 9:30. Kontrakce jsem mela od noci asi po 8 minutach. Nicmene na sale nalez stale stejny, takze asi v 11 hodin mi dali prostaglandin, abych se zacla otevirat. Ve 14:00 - nalez stale stejny, tak mi rupli plodovku. Rikali, po plodovce, to mate tak do dvou hodin porozeno. Haha, ani prd. Mezitim do mne uz rvali oxytocyn, kontrakce jak krava, ale porad jsem si rikala, ze to dam, ze uz to nemuze dele trvat. Nicmene na monitoru se kontrakce neobjevovaly a ja je mela jak blazen a naopak, ty, ktere byly na monitoru, jsem necitila. Lekar rikal, ze mam predrazdenou delohu, ze je uz unavena (kdyz je to od nedele) a ze je tam vic center kontrakci.
V 18 hodin mi dali epidural, abych si chvili odpocala. Byla jsem rada, protoze jsem fakt za ty dva dny byla vysilena.
Ale nalez stale stejny, zadne otevreni.
Porad kapacka oxytocynu. Ve 22:00 (porad utery 30.12) mi vzali epidural, prej ze bych pak nevedela, kam tlacit.
Kontrakce byly strasny, ale porad se to dalo. Jenze pak mi rekli, at si lehnu na bok, ze mala musi dorotovat. V tu ranu se kontrakce z konecniku presunuli jen na bricho a bolely uplne nejvic za celou dobu. Mela jsem cvicne tlacit do konecniku (v leze na boku, fakt skvely, navic kdyz necitite kontrakce na konecnik, ale jen permanentni bolest bricha).
Od 22:30 jsme vlastne rodili.
Doktorka mne rucne otevirala asi ze 6cm na tech potrebnych 10, porad jsem tlacila, po brise mi skakala PA.
Musim rict, ze nejhorsi asi bylo, jak mne rucne otevirala doktorka. Bylo to jak ve stredoveku. Predstavte si, ze u zubare mate otevrenou pusu a nekdo vam ji chce zvetsit jeste o 5 cm. Jak to dopadne? Roztrhne ji...A to se presne stalo.
Nakonec se nam podarilo malou vytlacit v 1.01 rano ve stredu 31.1.
Mela jsem roztrzeny delozni cipek, nastrih hraze byl to nejmensi, pak rupla ceva u cipku, prasknuty pysky. Doktorka volala nejakeho jineho k siti, ze ona to uz nezvladne.
Ten jen rekl: hm, jste nechteli cisare a moc jste si nepomohli, co? To je siti horsi, nez pri cisari.
Takze bez umrtveni do mne strkali zrcadla, aby mi mohl vevnitr sesit cevu a hrdlo. Pak odesel a doktorka dodelala pysky a zasila nastrih.

Nejhorsi z porodu asi bylo to roztahovani a tlaceni, aniz byste vedeli kam a pak to siti vevnitr, to jsem vazne jen skucela. Nevim, proc mne neuspali? Kdyz vedeli, ze jsem dva dny v bolestech a bez spanku......

Jo, mala pri tom tlaceni utrpela zlomeninu klicni kosti. Jsem presvedcena, ze kdyby mne dali cisare a nesnazili se mne rozervat a malou nasilim vyndat, ze by klicek mela v poradku.

Musim rict, ze jsem mela sto chuti je zazalovat - hlavne kvuli male, protoze kdyz jsem muj porod konzultovala s PA ze Znojma (moje teta), rikala, ze pokud je nalez dva dny stejny a nepomaha zadna vyvolavacka, pak se dela cisar a nenecha se to zajit tak daleko, kdy ozvy klesaji pod 90 a tak. Jde prece jen o dva zivoty.....

Nicmene, ty ktere jeste nerodily, nechci desit svym pribehem, protoze tohle vazne nebyl normalni porod.
A musim vas povzbudit, kontrakce se opravdu daji zvladnout, pokud tedy netrvaji dva dny. Takze se holky, co budete rodit, nebojte. Da se to. Vazne. Ale musi jit o normalni porod cca do 12 hodin nebo tak.

amabilis
14. led 2009

Hlavinko, teda zírám a smekám... Takže teď nejsi schopná ani sedět, ležet a fungovat. No, alespoň je vidět, že k císaři nepřistupují automaticky. Ale v tomhle případě to nepotěší. Tak hlavně, ať jste co nejdřív v pořádku...

hlavinka
14. led 2009

Ama: Dekuju Ti 🙂
musim rict, ze na to, ze jsem mela tolik siti, jsem uz druhy den mohla chodit a bolest se dala vydrzet. Sedet jsem normalne zacla asi po 3 dnech. Ted uz o tom ani nevim 🙂

amabilis
14. led 2009

Takže jsou šikovní téměř po všech směrech (téměř). Ale na jednu stranu jsem ráda, že pro ně císař není něco, co se dělá automaticky, jakmile se vyskytne nepatrnný problém. Ale u tebe ho teda udělat měli a nebo dát epidurál dřív... To víš, takovým věcem moc nerozumím

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
campi
14. led 2009

Jezismarja, hlavinko, to je peklo. Kamaradku nechali u Apolinare taky takto trapit, porad hledali náznaky toho, ze cisar nebude nutny a ze se schyluje uz k normalnimu porodu, takze tam tech 48 hodin od prasknuti plodovky ani nefungovalo, rodila dyl. Ja bych teda ten cisar uvitala, zda se mi to lepsi nez takto "prirozeny" porod.

A jak dlouho s tebou byl manzel? Od ty doby, co te prevezli na porodni sal?

A za jak dlouho se zahoji ta klicni kost? Je mimco jinak v pohode?

Bojim, bojim.

campi
14. led 2009

hlavinko: Adélka vypadá nádherně, moc spokojeně, paráda.

niikkyy
14. led 2009

Hlavinko: ty brdo klobouk dolu..se mi udělalo chvílema špatně..ale smekám jak jsi to zvládla..ono asi stejně nic jiného nezbývá že? 😅 tak hlavně že jste to zvládli!
Taky jako jsem proti hned jít na CS,ale u tebe už to bylo fakt akutní bych řekla!

a co malá? je v poho s tou zlomeninou?

A jinak Podolí co???

amabilis
14. led 2009

Hlavinko, ale stálo to za to, malá je kouzelná a jak krásně se usmívá 🙂

niikkyy
14. led 2009

campi taky tě to jaksi odradilo? mě je normálně špatně 😅

amabilis
14. led 2009

niky, stejně to dítě musí ven, takže odradilo neodradilo 😀

niikkyy
14. led 2009

jj to jo...jsem to blbě napsala,ne odradilo,ale jako že jsem se trochu uklidnila,že to bude OK...ROZHODILO to je to slovo 😀

amabilis
14. led 2009

Taky mě to dostalo, ale já si teď nic nepřipouštím, prostě to ňák dopadne a hotovo

niikkyy
14. led 2009

jéé ale malá je krásná,jsem teď koukala 😵 😵

no dopadne no...mě tam klepne pepka! 😅 proč nemůžou rodit chlapy? a nebo at se najde jinej a lepší způsob 😅 😀

campi
14. led 2009

Amabilis ma pravdu. Nejak to dopadne, kazdej porod je jinej. A kdyz uz je clovek v procesu, tak proste bojuje a konec dobrý - vsechno dobre. A na porodu se nejvic bojim toho, aby neprinesl komplikace, ktery by mohly ohrozit mimčo (ke zlomenině občas dojde) a je vlastne optimisticky, ze ani takova drsárna mimčo nepoznamenala. I kdyz to neznamena, ze bych chtela podcenovat to, co hlavinka dokázala.

amabilis
14. led 2009

Je už to tak blízko, že se skoro na porod těším - bude to taková čára a radost z miminka pak všechno smete ze stolu. Jsme jen lidi, kteří rádi na to zlé zapomínají...

To jsem chytrá, co 😀

niikkyy
14. led 2009

taky se na jednu stranu těšim,říkám si že to prostě musím dát....že kdyby to bylo něco šíleného,tak dělaj pouze CS přece..a pak si přečtu nějakej porod.viz Hlavinka a zas jsem z toho mimo a pos*aná až za ušima 😅
Ale strašně se těším na to poslední zatlačení,kdy malej vyleze a ukážou mi ho.. 😵 😵

ma12
14. led 2009

Hlavinko: klobouk dolu, zensky vydrzej vsechno, ale tohle uz bylo nejak moc. Muzes nam prozradit jmeno toho Mudra, ktery byl tak ohromne vtipny?
Zitra jdu na kontrolu a na monitor, tak doufam, ze se to nejak pohne.

bejana
14. led 2009

Hlavinko, gratuluji moc k Adélce 😵 Ten popis porodu mě teda dostal 😨 Nechápu šití bez umrtvení 😲 Mně při šití umrtvili po prvním i druhém porodu a to jsem je neměla zdaleka tak náročné, oba kol jedenácti hodin. "Užila" jsi si opravdu zbytečně moc ☹ Obdivuju, jak můžeš napsat, že o šití už nevíš 😉 Já byla po prvním šitá docela málo a sednout jsem si v klidu nemohla nejmíň měsíc a půl a věděla jsem o něm ještě dýl 😒 Držím palce, ať je Adélka brzy fit a dělá vám jen radost 🙂

amabilis
15. led 2009

Tak mě napadá, jestli to právě všechno ohledně šití nesouvisí s umrtvením. Proto se to Hlavince mohlo zahojit rychleji... uvedu blbej příklad a tím je zubař. Když mi před pár lety píchl umrtvovačku, tak jsem s tou tváří měla problémy něco přes měsíc. Pak to nějak ustalo. Při další umrtvovačce jsem omdlela a od té doby mi vše dělá "naživo". Mám zuby dost hrozný, takže si pěkně užívám, jenže vylezu s ordinace, nic mě nebrní, neslintám, mluvím normálně a za chvíli jsem v pohodě. Takže to za tu bolest asi stojí... Ale je to jen má teorie, může to být jinak. 😅

bejana
15. led 2009

Amabilis, za sebe můžu jednoznačně říct, že v umrtvení to nebude. Po obou porodech jsem měla šití ve stejném (ne velkém) rozsahu, při obou mě šili s umrtvením. Narozdíl od prvního šití, kdy jsem "trpěla" fest, dlouho to bolelo a nemohla jsem si pořádně sednout, tak po druhém jsem se druhý den po porodu mohla opatrně posadit a jak mi vypadaly stehy (asi tak dva týdny po porodu), tak taky můžu říct, že o šití nevím a od té doby sedím úplně normal 🙂 Nevím proč to tak bylo, ale teď je mi to jedno a jsem šťastná, že jsem fit, protože s dvěma dětmi být fit opravdu potřebuji 😎 Zuby si umrtvovat normálně nenechávám. Umrtvovali mi je jen, když mi vysekávaly osmičky (naprosto blbě rostlý.) S tím bych to šití po porodu při umrtvení nesrovnávala. Spíš záleží na tom, jak moc a kde je to šití a hlavně i na tom, jak je to zašitý 😉

amabilis
15. led 2009

Což znamená, že v Podolí jsou na šití profíci 😀

hlavinka
15. led 2009

Holky, moc dekuju za podporu a za pochvalu a tak vubec 🙂 . Dekuju. Ale dodam jen jedno, kazda maminka je hrdinka a statecna, jinak to ani nejde. Kazdy ma prah bolesti jinde a tezko odhadnout, jaky byl ten muj ci jaky je ten vas.
Urcite se nebojte, da se to, vazne:o) Pokud tedy nerodite dva dny 😀

K tomu siti - ptala jsem se na to kamose gynekologa a on rikal, ze kdyz tam vali hodne krve, ze neni cas na umrtveni nebo uspani, ze jde o vteriny (ta moje ceva a delozni hrdlo) a taky ze vnitrek nejde umrtvit (to by mne fakt museli celou uspat a to trva). Takze asi postupovali spravne. Nicmene fakt bolest jak svina 😀 Ja vim, ted se tomu smeju, ale predtim mi fakt do smichu nebylo. Ztratila jsem docela dost krve a pak jsem celou dobu v porodnici byla bila jak stena - mam kdyztak odstrasujici foto v albu:o)

Gedren: ano, i diky tobe jsem vedela, ze to tak muze byt. Diky 🙂
Ultrazvuk mi delali teprve az pri tom tretim vyjezdu, predtim ne, jen mne prohmatali a poslali domu. Coz je taky sila, protoze kdyby to byla placenta, tak by na to prisli az vlastne po dni a pul 😒

Jinak Podoli - sestinedeli dobre, meli jsme nadstandard, sestricky vsechny mile, jen jedna takova starsi tmavovlasa nic moc, ale nakonec posledni den se ukazala take jako mila. Takze dobre.

Na rizikovem taky vsechny mile, v pohode.

Manzel se mnou byl od zacatku do konce na porodnim sale. Na rizikovem jsem byla sama, ale zase se tam da nahlasit, ze se jdu projit po baraku a tak jsme s manzelem byli ve 3. patre v takovem vestibulu, kde se da sedet (uz treba v 9 rano, mimo navstevni hodiny, tam to nikdo nehlida).

Jinak dr., ktera mne rodila byla Dr. Zackova. Pamatuju si ji jeste z IVF a byla nesympaticka. Porod to jen dokazal. Mozna, kdyby se nestridala smena a rodil mne lekar, ktery tam byl odpoledne, mohlo to byt jinak. Takze nevim, jake mate s Dr. Zackovou zkusenosti, ale z me strany - bacha na ni! 🙄

Klicni kost - tezko rict, uz je to lepsi, rucickou hybe, ale prej se to hoji cca 6 tydnu. K dr. ted chodime casto, takze v pohode. Jen nesmi lezet na te strane, oblikani je komplikovane a kojeni taky, ale uz jsme si zvykli.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lamia
15. led 2009

Hlavinko dost šílenej porod a bohužel není první takhle zprasenej,o kterém jsem z Podolí slyšela...hlavně že to máte šťastně za sebou...asi si fakt můžu gratulovat,že rodím ani nevím jak.Jseš fakt dobrá,bych se asi posrala rodit takhle dlouho 😝

niikkyy
15. led 2009

Hlavi jukla jsem na ty fotky..no mazeeeeeeeeeeeeeecccccccccc 😅 😔 to jako hustý!
Promin,ale to vypadá fakt šíleně.....pěkně rupli žilky v očích co?ty vogo 😕

hlavinka
15. led 2009

No, krasa, co? rikala jsem si, jestli se mam vubec dokumentovat a nekam to davat, protoze to vazne nejsem ja 😝 ale nakonec co, je to dukaz, ze porod byl jaky byl a kdyby nekod neveril, tak uveri 😀
no jo, ruply, ale to jsem vazne tlacila se zavrenyma ocima.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru