Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

danusta
5. dub 2011

ahoj holky,
v pátek mě čeká poprvé poradna v Podolí. Rodila jsem tam před dvěma roky, takže předpokládám, že se asi ledasco mohlo změnit. Někde jsem zahlídla něco, že už ty testovací proužky na moč nejsou volně k dispozici na záchodě. Byla by některá z vás tak hodná a písla info jak tam teďka poradna probíhá, ať vim na co se připravit? Díky 🙂

monatee
5. dub 2011

@danusta Cauky, ted to tam probiha tak, ze jednou za cas vyjde sestricka, posbira prukazky nove prichozich maminek a kazde da ten prouzek na testovani moci. Moc si prineses prvni ranni z domova. Pak jdes na zachod, kde ten prouzek od sestricky namocis do te moci, kterou ale nevylevas, dokud ti sestricka nerekne, ze je to v poradku. Co mi tam trosku vadi je to, ze sestricka vyleze a vsichni ji ukazuji ten svuj prouzek na chodbe a ona to pred vsema komentuje, jestli je to v poradku nebo ne. Na jednu stranu si rikam, ze vsechny jsme na tom stejne, ale na druhou stranu mi to prijde takovy divny, jelikoz si myslim, ze vsichni na chodbe nemusi nutne slyset, jestli mam moc v poradku nebo ne ...
No a pak cekas, dokud te sestricka nezavola k sobe, tam to zmeri tlak a rekne ti, do jake ordinace pujdes, pak jdes opet na chodbu, kde cekas na doktora, ktery si te pak zavola k sobe do ordinace.

danusta
5. dub 2011

@monatee díky moc za odpověď! Jako je fakt, že v Podolí něco jako soukromí fakt není 😒 No třeba se mi zadaří a půjdu tam jen jednou nebo max dvakrát 😉

hlavinka
5. dub 2011

@monatee Ach jo, to je teda radost. Porad to asi trva tak dlouho, co? Pamatuju se, ze to minule bylo tak na dve hodiny minimalne. Nevim, jak to budu delat s malou, kdyz nemam na tak dlouho hlidani:o(

danusta
5. dub 2011

@hlavinka No pro druhorodičky je to tam fakt absolutně nedomyšlený 😠 Tak snad když tam přijdeš s malou, tak tě vezmou nějak přednostně, jinak by to byl asi očistec...

baarca
5. dub 2011

@danusta Já jsem taky byla teďka na první kontrole v Podolí po dvou letech a celkem jsem koukala, že papírky na moč už jsou jen na příděl 😅 Ale jinak se nic nezměnilo. Doba čekání pořád stejně hrozná a soukromí vůbec. Mě bohužel čeká kontrol více, můj doktor mě tam odeslal dříve protože mám víc plodové vody, tak to tam sledují...
Jinak s tím soukromím, moč mi příjde ještě mezi těhulema OK, ale byla jsem teďka ve čtvrtek na UTZ a náhodou jsem tam narazila na kolegyni z práce (netěhotnou, takže s nějakým problémem) a bylo dost vidět, že nechce řešit, proč tam je, což naprosto chápu. A u jiné pacientky tam sestra při vcházení od ordinace zahásila, zda už byla ráno na HCG... Mít tam zrovna ta takhle někoho známého, tak by asi nebyla nadšená 😖
Já díkybohu hlídání mám, ještě si dovedu přestavit vzít s sebou malého k sestrám nebo do ordinace, ale na monitor, kde je člověk na 20 min připoutaný????

lili_k
5. dub 2011

@hlavinka ja prave taky nevim jak to budu delat s malym... si to nejak neumim predstavit ze tam s nim budu dve hodiny cekat na chodbe, to proste nepujde... Neni tu nekdo kdo do Podoli chodi i s ditetem a jak to resite?
Samozrejme se na to zeptam az se budu objednavat ale necekam nejaka vstricna gesta, bohuzel ☹

danusta
5. dub 2011

No jako fakt přece nemůžou počítat s tím, že všechny druhorodičky maj zajištěné hlídání na půl dne každej tejden. Určitě tam funguje nepsané pravidlo, že mámy s dětma jdou dřív, nicméně jsme zvědavá jestli někdo napíše nějaký info.
baarco, já chodila do Podolí v prvním těhu kvůli komplikacím asi od 20tt, ale to mi to ještě tak nevadilo, protože jsem neměla doma prcka. Teď jsem ráda, že tam jdu poprvé až teď. Tobě držím palce, ať je vše OK.
no to soukromí mych viděla jako velkej problém skoro ve všech veřejných zdravotnických zařízeních, bohužel 🙄

baarca
5. dub 2011

@danusta To je jasné, že nemůžou počítat, že každý má hlídání. Zase na druhou stranu, nevím, jak by by se ostatní rodičky, co tam čekají třeba ty dvě hodiny koukaly, že by matky s dětma pouštěly přednostně. Ono to je těžké rozhodnout. Ale naprosto tě chápu a já si raději pro ušetření nervů mých, malého i ostatní, zajišťuju to hlídání. Jen jsem třeba nepochopila, teďka jsem tam viděla dva páry s dětma, že tam byl chlap, který jakože "hlídal" dítě... Když už si teda bere chlap volno, aby pohlídal, proč tahají to dítě do porodnice a nejde s ním raději na hřiště???

cincinnati
5. dub 2011

A když se do Podolí poprvé objednáváte, objednáváte se ke konkrétnímu dokotorovi nebo vám ho přidělí až na místě ?

beisis
5. dub 2011

Tak to mi pak holky dejte vědět. Já tam chodim už od teď protože si mě tam chtěli nechat, takže se už ke svému gynekologovi vrátim až po šestinedělí, ale to znamená, že tam budu muset syna tahat na každou kontrolu. Tak jsem zvědavá, jak to dopadne.

bl4nche
5. dub 2011

pokud si pamatuju, pred necelymi dvema lety tam bylo hodne maminek se starsim sourozencem. A ve vetsine pripadu tam byli s tatinkama - taky nechapu, proc s deckama nebyli nekde venku a tvrdli v cekarne ...
cincinnati: doktora prideluji sestry - reknou snad akorat cislo ordinace. Pokud teda nezmenili postup. V konkretni den a konkretni ordinaci je vetsinou ten samy doktor - aspon ja byla 4x u stejneho 🙂 Uz sem premejslela, ze bych se, az prijde cas, zeptala sester, jestli me muzou objednat k nekomu konkretnimu ... zkousely jste to nektera?

hlavinka
6. dub 2011

@bl4nche Ja jsem to nezkousela, ale zkusim. Kamoska rikala, ze to tak udelala a vyslo to. Nicmene je pak blby, kdyz ten dotycnej treba operuje nebo rodi, musis cekat o to dele:o(

Fakt nevim, jak to udelat. Rikam si, ze treba budu chodit jen 1x zy 14 dni. No co, kdyby byl clovek nemocnej, taky se tam nemuze ne? Nebo se objednat hned na rano a manzel by pak decko privezl, ale to si pomuzu maximalne na hodinu. Kdyby aspon byly listecky, ze by clovek moh byt volne po budove a sledovat to a nejen sedet pred ordinaci.

monatee
6. dub 2011

@hlavinka Jojo, porad je to na dlouho, vetsinou tam stravim tak minimalne ty dve hodky ...

Jinak co jsem slysela, tak pry jde se objednat ke konkretnimu doktorovi, ale vlastni zkusenost nemam ...

mem
7. dub 2011

ahoj holky,
chodím do Podolí už x-let, teď třetí těhotenství.... takže
hlídání dětí nikoho nezajímá, nikdo se vás neptá zda máte nemáte zajištěno, nestarají se jestli máte sebou dítě, nezažila jsem, že by tam sestry nějak zvlášť děti hlídaly. na to je tam fakt velký provoz
můj normal mudr v podolí mně předává do prenatální poradny někdy kolem 20tt, tak pak chodím tam. Minulé těhu jsem se tam šla objednat, sestry mi napsaly termín absolutně bez ptaní můžete/nemužete, prostě tady máte. To mně vytočilo, slušně jsem požádala o změnu, vyhověly . Chtěla jsem i konkrétní mudr, bylo mi vyhověno. Nicméně pak záleží na tom, jestli doktor nemá dovolenou, nevyměnil si službu neoperuje apod. To pak zaskakuje logicky jiný. Jinak se tam na tom prenatálním dokroči hodně střídají, takže jste často u někoho jiného (viz moje první těhu).
Obecně nemám sesttry v prenatální poradně ráda, jsou takové důležité, neusměje se tam skoro žádná, přitom jenom měří tlak, rozdají papírky na moč, vypisují údaje do karet a chodí tam s papírama, jinou činnost jsem u nich
nezažila. Jo a netaktní jednání ohledně kontroly moči jsem teď zažila od jedné sestry na vlastní kůži, nasrala mně s prominutím maximálně. Vůbec nebere v ptaz, že je tam x jiných lidí, chlapi od jiných ženských. Tak jsem se jí zeptala, jestli by příště nemohla ještě víc nahlas, že to bude ještě příjemnější.....

beisis
7. dub 2011

@mem Díky za poznatky je mi jasný co mě za čtyři týdny čeká. Takže jsem ráda, že vim, na co se mám připravit.

mem
7. dub 2011

@beisis rada ohledně dítěte, nechej si ho v kočárku (lépe golfky) a vezmeš si ho sebou do ordinace, z převlíkací kabinky je možné nechat krásně otevřené dveře do ordinace, po většinu času na sebe s děckem vidíš. Když k němu odběhneš, nikdo z toho vědu nedělá. Je to porodnice, takže pohoda.
Problém je s matkami, které mají děti nezvládnuté a raději než v kočárku je nechají lítat po chodbě, křičet apdo. to bych pak zabila matku a ne dítě.
Já když mi hlídání vybochlo měla jsem sebou nějaké dobroty, klidně hodně, knížku, pití. Prostě se na to psychicky připravit, že budete čekat a nikdo si vás nebude extra všímat nebo brát ohledy. Ono mně kolikrát přijde, že když jsem připravená na delší čekání, tak to je pak ve výsledku celkem dobré.
Jo a nejhorší doba je podle mně 8-10h, pak to klesá, pak zas po o

hlavinka
7. dub 2011

@mem no jo, kdyz je dite v kocarku, jeste to jde. Ale chodici dite, co uz je mu i kocar malej potrebuje pohyb. Jasne, nesouhlasim s nejakym brajglem, ohleduplnost musi byt, ale holt deti delaji obcas i sceny a bohuzel v nejnevhodnejsi dobu:o( No, nejak to dopadne 😀

beisis
7. dub 2011

@mem Tak to jsem zvědavá, jak svému dítku vysvětlim, že má být v kočárku. Protože on dobrovolně do kočáru nevleze a ještě u toho dělá scény když v něm je. Protože na co kočár, když má nohy, ale já to nějak zvládnu. Holt zapojim všechny okolo a do porodu to budou muset nějak zvládnout.

mem
7. dub 2011

holky chápu, každé dítě je jiné, já mám na tohle fakt velké štěstí, když je potřeba, děti mi tam vydržely, ted Ema už je relativně velká, kočár nemá co je Štěpín, ale zase poslušná, prostě sedí, čteme si, povídáme, nemám vcelku problém s ní někam jít. Štěpík už je větší drak, potřebuje zabavit daleko víc

beisis
7. dub 2011

@mem No on to malej ještě moc nechápe do toho mu rostou stoličky, takže jsem na nervy z něj i já. Tak co na tohle říct. Čekání v nudný čekárně pro něj bude peklo 🙂

hlavinka
7. dub 2011

@mem 🙂 to je hezky, preju Ti to. Vis co, ja jsem jeste nedavno pochvalovala, ze je Adelka hodna. Kazdeho doktora se mnou absolvovala v klidu. jenze ted ma obdobi vzdoru a vzteka se kvuli blbinam. Nekdy to proste ukocirovat nejde. Kdyz jsme doma, je mi sumak, ze se vzteka a triska sebou o zem, ale venku je to jiny, tam se ji snazim "odklidit" stranou. Co ale zmuzes? Oni v amoku nevidi, neslysi. Ani dobrutky nepomahaji. proste jen vyvztekat.....pevne verim, ze tohle obdobi brzy prejde (snad do prvni navstevy v Podoli 😀 )

beisis
7. dub 2011

@hlavinka Zkoušela jsi sebou nosit mokrou žinku? Na bráchu to prý pomáhalo. To dítě se úplně přestane vztekat.

baarca
7. dub 2011

@beisis Trochu nechápu, jak bych tu mokrou žínku aplikovala 😕 V zimě mi to příjde naprosto vyloučené a v létě by to moje dítě bralo jako příjemné osvěžení 😅
Mně by Mates taky rozhodně hodinové čekání v kočárku nebo v klidu v sedě na lavičce nevydržel. Takže já si prostě zařizuju to hlídání, i když to je taky náročné. Kombinujeme tatínka, babičku a taky placené hlídání, ale prostě mi to příjde jako lepší alternativa, než jeho a sebe tam trápit.

beisis
7. dub 2011

@baarca Že mu dáš tu žínku za krk. Ono to funguje jako takovej šok a to dítě se okamžitě sklidní. Si pamatuju, jak některý maminy dokonce děti dávaj i pod studenou sprchu.

hlavinka
8. dub 2011

@beisis hmm, zajimavy. Ne to jsem nezkousela. Zni to zajimave, nebranim se to vyzkouset.
No, co se tyce davani decka pod studenou sprchu, tak to jsem silne proti. jako male mne to udelala mama, sok to teda byl, voda byla ledova, takze jsem rvala jeste o to vic a pak jsem byla nemocna. Takze to rozhodne nehodlam delat. Nerikam, ze decentne pocakat studenou (odrazenou) vodou by skodilo, ale nevim, doma se to zvladnout jinejma metodama a venku holt smula.

@baarca Ja bych taky klidne placene hlidani, jenze to chce nekoho doporucenyho a ne jen tak nekoho na slepo:o( A bohuzel doporucenyho neznam nikoho:o(

magrata
8. dub 2011

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jsem registrovaná v podolí, teď jsem dle ofiko termínu 33+4, to už bych se pomalu měla objednat do poradny, při registraci si matně pamatuju, že říkali něco o 3týdnech dopředu 😀

A ještě prosím vás pořádné, já jsem ty papíry, co jsem dostala, téměř okamžitě někam založila, byl tam tuším nějaký papírek s kontakty, kdy telefonovat, a tak, můžete mi to prosím shrnout? (asi ze mě nebudou skákat štěstím do vzduchu, až jim budu o ty papíry říkat nově, bylo tam i prohlášení o jménu dítěte tuším 😝 )

Já se tam na ty monitory a poradnu celkem těšila, měla mi hlídat mamka, jenže teď to vypadá, že zrovna v době té první poradny tu nebude, chjo.
Je tu někdo, kdo odmítnul monitor a vnitřní vyšetření? Chtěla bych to zkrátit na co nejmenší možnou dobu, monitor mi v prvním těhotenství nikdo nedělal, tak ho do porodu za nějak extra důležitý nepovažuju a vnitřně jsem byla vyšetřovaná jen jednou, při podezření na zánět, tak se teď trochu bojím, jak se budou na mé požadavky tvářit.

díky

beisis
8. dub 2011

@magrata Si tam klidně zajeď podle mě ti je daj znova v kartotéce a určitě bych se tam už objednala mají dlouhou čekací lhůtu a měsíc před porodem tam musí být na matrice odevzdaný papír se jmény a potvrzení rodičů a i podepsaný papíry stim, že matrice dají rodné číslo miminka a i s přítomností u porodu.

hlavinka
8. dub 2011

@magrata Zdary! kdepak, prohlaseni o jmenu ditete dostanes tedka, az pujdes prvne do poradny.
Jinak byla tam karticka:
Ustredna 296 511 111
Kartoteka, objednavky: linka 218, Tehotenska poradna 411, jinak i jiny cisla jakoze na asist. reporodukci, ale to neni dulezity.

Pak tam byl papir, co s sebou musis mit, az pujdes do poradny:

Potvrzeni o krevni skupine + RH faktoru (original)
WR 2x v tehotenstvi (LUES)
HIV
HBsAG (zloutenka)
Vysledek KO ve 32. tt
nalez od praktickeho lekare vcetne EKG
Vysledky ci zapsani UZ vysetreni
vysledek kultivace pochvy az po ukonc. 35 tydnu (event. zajisti u nich - jedna se o toho streptokoka B)
Jina vysetreni event. ovlivnujici porod

Objednavat se prosi 3 tydny predem - to si pamatujes dobre 🙂

hlavinka
8. dub 2011

@magrata to nevim, zda lze odmitnout monitor a vysetreni. jedine snad tak, ze se proste objednas az na pozdejsi termin, az budes mit hlidani nebo nevim. taky se mi tam nechce jezdit kazdej tejden, ale co nadelame. Kdybys byla nemocna, stejne se tam nepotahnes, no ne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru