Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

petula1981
24. zář 2012

@romcovaklarka ahoj, poprvé jsem rodila v Podolí sekcí, termín druhého porodu mám 1.1.2013, ráda bych rodila vaginálně. Moje doktorka říkala, že zatím nic není jasné, ale že pokud bude vše OK, tak by to neměl být problém. Takže pokud to vyjde, tak ti v lednu dám vědět jak to probíhalo 🙂.

romcovaklarka
24. zář 2012

@petula1981 Díky moc, tak já si tě oblíbím, abych to nezmeškala 😀 a přeju hodně štěstí, ať jde všechno hladce. Můžu se ještě zeptat, kvůli čemu jsi měla tu první sekci?

xvitk101
24. zář 2012

@romcovaklarka Na netu mají právě napsáno, že se registruje od 14 hodin. Proto se ptám. Když jsem se byla registrovat tenkrát já, tak to bylo brzy od rána.

trckin
24. zář 2012

@luckar Díky za reakci. Spíš jsem myslela, kdybych tam nebyla jako "otec" u porodu. Prostě sestra, co nemusí být u porodu, ale pak by chtěla sestru a mimi alespoň vidět...to asi oddělit nejde což ? 🙂

petula1981
24. zář 2012

@romcovaklarka díky, no ještě uvidím, jak to vůbec dopadne 🙂. Taky si tě dám do oblíbených, abych ti kdyžtak nezapomněla napsat 🙂. Já začala rodit přirozeně - kontrakce, otevírání, prasklá voda, ale po 14 hodinách, kdy malý nesestupoval dolů a mě začaly docházet síly, tak doktor řekl, že takhle to nepůjde, že se půjde na sekci. V tu chvíli to pro mě bylo osvobození. Jizva je zatím v pořádku, tak doufám, že to ještě těch zbývajících 14 týdnů vydrží a budu mít šanci zkusit rodit vaginálně 🙂

margeta
24. zář 2012

@trckin Neměli jsme zaplaceného otce u porodu. Ráno před sekcí přišel na pokoj, šel kus s náma, pak čekal na chodbě před operačníma sálama a viděli malýho, když s ním sestra běžela okolo něj a mě viděl, když me vezli okolo něj na JIPku.

romcovaklarka
24. zář 2012

@xvitk101 Aha, tak to je ještě změna. Já když byla, tak registraci otvírali v deset. Tak to neporadím 😕

romcovaklarka
24. zář 2012

@petula1981 Aha, tak to koukám máš v podstatě stený jako jsem měla já. Akorát budeš mít mezi nima o krapítek víc, ale ne o moc. Tak moc držím palce, aby ti to vyšlo 🙂 Já prvně rodila v Benešově, byla jsem tam strašně spokojená, ale teď mi napsali, že vzhledem ke krátkému odstupu od první sekce by to viděli skoro s jistotou na další sekci, takže spíš asi zkusím to Podolí. Ale pokud teda mi v Podolí řeknou, že půjdu taky automaticky pod kudlu, tak to půjdu radši do toho BN - fakt přístup, nošení na kojení atd. všechno tam bylo úžasný a to co jsem četla o sekcích v Podolí mě moc nenadchlo. Jako že holky ležely na JIP, kdy jim od večera až do dopoledne nejen, že mimi nepřinesli na kojení, ale ani jim nebyli schopni říct, jestli vůbec je mimi v pořádku apod. - a to nepsala jedna, ale četla jsem to několikrát a i ségra měla podobnou zkušenost - ta teda měla děti na nedonošencích, takže jí je nosit ani nemohli, ale nikdo ji za nimi ani nevzal a tak....

trckin
25. zář 2012

@margeta Díky za info, přesně tahkle jsem si to nějak představovala 🙂 Sestra to dnes zkusí zjistit přímo tam.

aajda
25. zář 2012

@petula1981 @romcovaklarka Holky, já si vás taky "oblíbím", rozdíl budeme mít necelé 2 roky a první taky byla sekce v Podolí pro nepostupující porod... tak jsem zvědavá, jak vám to dopadne, každopádně držím palce 😉 Já teda ještě nejsem ani registrovaná, ale snad to vyjde. Jinak jsem taky u prvního zvažovala Benešov, zvažuju i jako náhradní teď, kdyby měli v Podolí stop stav. Tak jsem ráda, že čtu samá pozitiva.
A koukám,že seobě necháte překvapit, co čekáte... My taky 😉 Teda doufám, že vydržím 😕

romcovaklarka
25. zář 2012

@aajda @petula1981 Tak dobře jsme se tu sešly 🙂 Tak ať nám to všem vyjde 😉 @aajda A jak jsi byla v Podolí spokojená po sekci?

aajda
25. zář 2012

@romcovaklarka Ale jo, byla... pro mě i ta sekce už byla vysvobození. Lékaři i sestry super, hlavně na JIPce, pak jsem byla na P1, tak jako starší vybavení, ale v pohodě, sprchy jsem špinavé neviděla, nikdy jsem na ně nečekala... Akorát jsem pak měla hrozné horečky, průjmy... takže jsme pobyly celý týden. Ale v pohodě. A trochu jsem to tam nezvládla s kojením, na pokoji supermatka, co mi neustále hlásila, jak jí to jde a jak my jsme marný,to vážení před a po mě celkem nervovalo 😀 No jako druhorodičku už mě to nerozhodí. Ale chápavá paní doktorka řekla, že mi z toho evidentně hrabe, že doma se ještě rozkojím, a pustila nás s UM dom, i když malá nepřibírala... A doma jsem se probudila a mlíko ze mě lilo proudem.
Fakt jsem byla spokojená, až na tu supermatku, která navíc chrápala jak kombajn při sklizni, přehlušila i tramvaje přes otevřené okno 😀
Jo a můj gynekolog mi pokaždé chválí skvěle odvedenou práci - mám prý luxusní jizvu...
Jediné malé mínus je teda strava, to je pro kojící místy úlet. Jako bageta s majonézovým cibulovým salátem jako první jídlo po průjmové dietě mě celkem rozsekala 😀

romcovaklarka
25. zář 2012

@aajda Tak o jídle jsem slyšela zkazky 😀 A jinak na JIP nosili miminka mamčám přikládat a za jak dlouho se šlo na norm. pokoj? Ale ty jsi to asi taky měla jinak, když jsi do toho byla ještě marod 😕 Já furt nevím, v tom BN jsem byla tak spokojená...

aajda
25. zář 2012

@romcovaklarka Na JIP mi nosili malou po 3 hodinách. A na normální pokoj jsem šla asi za 14 hodin, takže jsem ještě stihla návštěvní hodiny... malou mi ale půjčili jen na návštěvy, pak si jí zase vzali - i na celou noc, měla jsem blbý tlak a po epi se mi déle vzpamatovávala jedna noha... Ale nevadilo, stejně mi jí nosili po těch 3 hodinách a chvíli mi jí vždycky nechali... Ten další den už jsem ji mohla mít normálně u sebe.
Můj doktor s tím Benešovem úzce spolupracuje, nicméně mi doporučil Podolí, prý pro klid duše...
Ale jak říkám, když bude mít Podolí stop stav, tak do jiné pražské nejdu a zkusím ten Benešov, četla jsem na ně jen chválu...

romcovaklarka
25. zář 2012

@aajda Tak to je docela dobrý. Asi záleží, jaká sestra má při tobě službu, jestli ty miminka nosí nebo ne... Díky za zkušenosti 🙂

aajda
25. zář 2012

@romcovaklarka No já věřím, že tam toho občas vážně mají moc, tak nestíhají, zapomenou, taky jako druhomatky už nebudeme ze všeho tak vyjukané...
Já už to tu jednou psala, ale musela jsem ve 4m s malou na pozorování do nemocnice a od té doby vzpomínám na Podolí jako na luxusní hotel, protože ta nemocnice byl fakt průser. Jak personálně, tak zázemím.

mahafi
25. zář 2012

@aajda @romcovaklarka Po sekci v podolí jsem to měla úplně stejně jako aajda 🙂, byla jsem pak na P2. tak ať vám to vyjde s tím vaginálním porodem, taky bych za to byla ráda (já ale zatím těhotná nejsem ☹ ), ale ráda si pak přečtu vaše zkušenosti s porodem po sekci 🙂.

petula1981
25. zář 2012

@aajda @petula1981 to je fajn, že jsme se tu našly, tak hlavně ať nám to všem dobře dopadne.
Já byla s Podolím také spokojená. Porodila jsem v 19 večer, hned mi Matyáše ukázali, pak ho šli ošetřit a za chvilku mi ho přinesla sestra znova a položila mi ho na hrudník, zatímco mi doktoři zašívali břicho. Na první přiložení mi ho přivezli o půlnoci. Pak jsem ho čekala ještě ve 3 a v 6 hodin, kdy donesli děti spoluležícím na JIPce, ale mě ho nepřivezli. Tak jsem byla nervozní, nikdo mi neřekl proč. Pak mi ho přivezli v 7 ráno a říkali, že se nalokal hodně plodové vody a když mi ho vezli na přiložení, tak jim cestou zvracel, tak se s ním raději vrátili. Ráno asi v 9 hodin mě převezli na normální pokoj na P1 a tam mi ho pak nosili každé 3 hodiny, ptali se mě, jestli ho chci nosit i v noci, nebo jestli se chci vyspat, tak jsem ho chtěla nosit na přikládání. Od druhého dne na normálním pokoji jsem ho už měla pořád u sebe. Na sprchy nebo záchod jsem nikdy nečekala, bylo tam čisto i když rekonstrukci by si to určitě zasloužilo 🙂. Veškerý personál byl v pohodě. Jídlo pro kojící teda nic moc, byla i čočka 🙂. Byly jsme na pokoji 3 prvorodičky po sekci, takže všechny vyjukané, nikdo nic nevěděl a nikdo nám nic neřekl. Pak jsme se teda začaly na vše vyptávat, takže to bylo lepší.

hankar20
26. zář 2012

@argo1 Tak konečně vím co si sebou doopravdy zbalit a koukám, že defakto všecko xD děkuju 🙂

argo1
26. zář 2012

@hankar20 Rádo se stalo🙂 Nejdůležitější jsou ty plíny, zbytek už se dá nějaak oželet 😉

tournesol
28. zář 2012

Ahoj holky, mate nektera zkusenost s placenim za zvoleneho lekare v Podoli, podle toho jejich ceniku (at uz za porod nebo za peci pred porodem)? Me zatim vsichni doporucuji, si vybraneho lekare zaplatit, tak nevim, zda to za to stoji. Chtela bych asi Vernera - rodila nektera vas s nim? 🙂 Nebo koho byste doporucily? Dekuju!

A druhy dotaz - mate zkusenost se sdilenim nadstandardu s jinou maminkou? Na netu maji napsane, ze to mozne je : http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-5-115#pl...

mahafi
29. zář 2012

@tournesol Placeného lékaře nevím, tam zkušenost nemám.. ale to sdílení nadstandardu.. psala jsem tu o pár stránek dál, že my se na to s jendou maminkou ptaly (byly jsme spolu na JIP a docela jsme si sedly) a sestra nám dost tvrdě vysvětlila, že tohle v žádném přílpadě ne, že nechápe, kde jsme to vzaly, že by to bylo možné. Když jsem jí řekal, že to tak ají na stránkách, tak se hodně divila a říkala, že nic takového nedovolí. Nevím, jestli je to sestra od sestry.. my jsme tenkrát byly spolu na normálním pokoji, takže to šlo..

hanysek70
8. říj 2012

Ahojky,rodila jsem tam před rokem a péče je skvělá!!! Já osobně mám jen velké výtky k vybavení pokojů,pokud nemáš nadstandart.Chyběla mi tam třeba obyčejná skříň na věci,ty musíš mít v tašce na zemi.Ale jinak personál super!! 😉

mina_
9. říj 2012

@tournesol ahoj, rodila jsem tam na konci července a personál super, porod jsem měla rychlý bez komplikací, takže nemohu uplně dobře soudit kvalitu lékařky... ale je fakt, že dr jsem viděla až při samotném tlačení... jinak jsem byla na sálku sama a občas se přišla podívat asistentka... řekla bych, že platit se doktora má smysl tehdy, když se očekávají komplikace a ty máš oblíbeného doktora ve kterého máš důvěru.. jinak bych se na to vyprdla...
Jinak musím souhlasit s @hanysek70, na pokojích není jediná skříňka, takže se Ti budo věci válet na zemi pod postelí, porodní sálky jsou krásné a nové, ale to už neplatí pro oddělení šetdinedělí... pokoje ok, staré ale čisté, ale za největší slabinu považuju sprchy a wc, sprchy tam nejsou uplně v dobré kondici, rozhodně doporučuju mít sebou pantofle do sprchy a zvláštní igelitku, kde si necháš svoje věci a obzvlášť porodnické vložky, jinak se ti to tam bude opět válet po zemi.. sprchování je tam velmi rychlé... i když jsem rodila v létě, tak ve sprchách byla pekelná zima...

hlavinka
12. říj 2012

ahoj holky, porosim pekne, pry zmenili dobu na registraci, ze se tam nemusi na 8, ale snad az na 10 hodinu? Diky moc. (takze se tam nemusi stat fronta uz od 6, ale treba az od 8?) - v kolik jste tam byly se registrovat? Diky moccccc 😉

evab.
12. říj 2012
hlavinka
12. říj 2012

@evab. aha, pardon... dekuju 🙂

ameliejulliette
16. říj 2012

@tournesol To sdílení jsme tady řešily cca v srpnu, prý to už zrušili, že ta jedna postel je jen na příležitostné přespání doprovodu, rozhodně ne pro maminku po porodu... 😒

tournesol
17. říj 2012

@ameliejulliette To je divný, na stránkách to mají pořád...

draczech
18. říj 2012

@argo1 prosímtě, jak je to v Podolí s ostatníma věcma? Jako jednorázové kalhotky, vložky, vložky do podprdy, oblečení na porod atp.? díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru