Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

arrowka
22. kvě 2014

@teraolli Neplatí se nic, pouze za fotku (pokud chceš). Tvůj gynekolog ti vypíše žádanku.

teraolli
22. kvě 2014

@arrowka Děkuji za odpověď 🙂 V úterý si na poradně řeknu o žádanku 🙂

lucie777
27. kvě 2014

Tak jsem zkusila dnes registraci,termín podle ms mám 26.11.,kdy by registrace byla zítra,ale podle jednoho uz,na který mám i papír,mám termín 25.11.tzn.registrace dnes,vzpomněla jsem si až v 8,10,navíc jen v mobilu,ale zkusila jsem to tam naťukat a klikla registrovat,objevilo se obsazeno,tak to zkouším znova a znova a najednou mi to vzalo,takže jsem tam,hurá! Takže fakt to chce zkoušet a zkoušet,díky! 😉

argo1
27. kvě 2014

@teraolli Ja chodila cca od 35. tydne, vzdycky po tydnu a stihlo se to v pohode. Ale muzes chodit i driv🙂

teraolli
27. kvě 2014

@argo1 Super, díky 🙂 Zkusím se tam objednat 🙂

beag
1. čer 2014

Holky, když jdu do gynekologické ambulance, tak si vždycky nejdřív vyzvedávám kartu v kartotéce? V pátek jsem tam byla s nějakými problémy po porodu a řekli mi, že mám v pondělí přijít znovu. Takže zase nejdřív do kartotéky a až tam mě pošlou do ordinace? Nebo rovnou tam, kde jsem byla v pátek?

bl4nche
5. čer 2014

@beag: pokud jste objednaná a kartu gyn. už máte založenou, tak si tam tu kartu donesou sami.

venulka1
5. čer 2014

Maji i u sebe ale musis opet pres poradnu a vycekat si to...to je nevyhoda..

leni78
10. čer 2014

Moje zkušenost s porodnicí v Podolí je hodně špatná. Porodnice neumožňuje bonding, ani při zaplacení nadstandartniho pokoje jsem nesměla svého syna mazlit, o mazleni kůže na kůži nemohla být řeč. Dětská doktorka mi sdělila, že mají v praviflech, že dítě bude v postýlce. Tvrdila mi, že nemocnice má za me dítě zodpovědnost. Dále dítě je casto separovano, matka ponizovana. Po zjištění, že nesmím své dítě mazlit v posteli, odešli jsme domů.

evab.
10. čer 2014

@leni78 tak to já neměla s ničím výše popsaným problém. Nejprve jsem byla na trojlůžáku a obě spolubydlící měly neustàle dèti v náručí, v postýlce jen minimálně, žádná ze sester co přišla neřekla ani slovo. Pak jsem šla na nadstandart a taky jsem měla syna často na břiše, byl tak nejspokojenější a poslední noc jsem ho měla u sebe v posteli a jak doktoři tak sestry opět bez jakékoli připomínky. A co si tak vzpomínám, tak i při prvním porodu měla spolubydlící dceru neustále u sebe na posteli. Žádné ponižování jsem nezažila a separování dítěte? Zkuste být konkrétnější. Jakobysme byly každá v jiné porodnici, já nemám jedinou výtku. Čímž samozřejmě netvrdím, že se to nestalo, zřejmě smůla na personál.

jasminy
10. čer 2014

@leni78 Já jsem taky neměla s tímto problém. Hned po porodu mi dali dceru na břicho a pak teprve umyli a zvážili. Měla jsem ji celou dobu u sebe, mazlit jsem se mohla kdykoli. A s tou postelí - jen říkali, že je lepší mít přes noc dítě v postýlce kvůli jeho bezpečnosti (možnost zalehnutí), ale nic nezakazovali. Byla jsem na trojlůžkovém pokoji. Já nemám k této porodnici žádnou výtku a rodila bych tam klidně znovu.

leeena_4
10. čer 2014

@leni78 ani já jsem teda neměla takovouhle zkušenost. syna jsem dostala hned na hrudník a když mě šili, nikam ho neodnesli a seznamoval se s ním a mazlil manžel. vlastně tam s námi byl ještě hodinu a půl po porodu na sále. Pak si ho na moje přání vzaly sestřičky, ztratila jsem dost krve a potřebovala jsem nabrat sílu. Mohla jsem si ho brát do postele k sobě, jak jsem chtěla, na kojení, na mazlení. Tohle slyším prvně. Nemohla jsi narazit na nějkou blbou směnu? Já jdu tedy rodit znova do Podolí a docela se na to těším. Nikdo mě ani vnáznaku neponižoval a malého jsem po vyspání se měla neustále u sebe.

petula_88
11. čer 2014

Ja jsem byla taky naprosto spokojena. Dceru jsem u sebe nemela dve noci, ale to bylo kvuli nizke porodni vaze. Z toho duvodu byla prvni den vetsinou u sestricek a v postylce mela monitor dechu. Sama jsem uznala, ze bude lepsi, kdyz bude spat sama v pelisku, kde ji bude hlidat dejchacek. Tezko rict, jak by se tvarily sestricky, kdyz bych si takoveho mrnouska brala na spani do postele...

leni78
11. čer 2014

Mě se to stalo v dubnu 2014.. Podávali jsme reverz. Kdykoliv přišla sestra na pokoj a viděla me dítě pritulene u mě, ptala se, zda kojim. Pokaždé jsem rekla, kojila jsem, ale usnul. Bylo vidět ze se jim to nelíbí. Nakonec opět přišla ale s doktorkou, a přímo doktorka mi oznámila, že dite má být v postýlce atd viz výše. Pár hodin na to jsme odjížděli domů. Toť moje zkušenost.

leni78
11. čer 2014

Nešlo o noc, ale o den. Navíc jsem měla partnera na pokoji a mazlil i on. Dítě by nemělo byt po porodu separovano v postýlce. Jinak žádná chuvicka v postýlce, dítě zdravé.

evab.
12. čer 2014

Tak to opravdu vypadá, že jste natrefila na nějakou nepříjemnou sestru. Já byla pokaždé na P2 a ani mě ani spolubydlícím nikdy žádná sestra či doktorka neřikala, že dítě musí být v postýlce. Je škoda, pokud má člověk negativní vzpomínky zrovna na porodnici.

leni78
12. čer 2014

Nešlo o sestru. Řekla mi to přímo dětská doktorka. Ještě jsem si ověřila, zda rozumím správně a znovu mi zopakovala, že dítě má být v postýlce. Byli jsme s tatínkem mimca na nadstandartnim pokoji..

arrowka
12. čer 2014

@leni78 Nejednalo se náhodou o doktorku Černou? Tahle osoba mi dokázala pobyt na nadstandardu znepříjemnit. A i sestry si o ní myslí své, ačkoli samozřejmě nesmějí dát nic najevo.

arrowka
12. čer 2014

Jo a s tou zodpovědností za dítě se to má tak, že jakmile vstoupíte na pokoj, tak podepisujete, že máte za dítě plnou zodpovědnost. Takže pro příklad - pokud by třeba někdo nechal dítě na posteli, odešel do sprchy a dítě spadlo z postele s nějakými následky, tak je to samozřejmě zodpovědnost matky a každá jsme jim to tam podepisovala. Paní doktorka mele nesmysly a dělá jí dobře, když může matky ponižovat.

leni78
12. čer 2014

Za dítě zodpovídají rodiče. Nikdo jiný. Nikdo nemá právo vám dítě vzít a vyšetřovat, separovat, nutit odkládat do postýlky, nutit cokoliv. Kdykoliv můžete s dítětem svobodne odejít. A my jsme šli. Podolí razí zásadu, jsem lékař kdo je víc... ve vztahu matka dítě se mají co učit. Můj skromný názor.

martina_z
12. čer 2014

S dr. Cernou jsem nemela jediny problem, jedine snad sestry Silerova (Schillerova?) a Venclikova (nebo Venclikovska, uz nevim presne) z P4 by mi pily krev, nemit nadstandard a byt prvorodicka. Prijemne jak osina v prdeli a s pristupem nacisticke bacharky. Ostatni sestricky na jednicku, akorat mi vadilo, ze v noci musi byt rozsvicene tlumene svetlo...nevyspala jsem se.

petula_88
12. čer 2014

Svetlo? Ja byla na dvouluzaku a na noc jsme zhasinaly..

eldrag
12. čer 2014

@petula_88
@martina_z
my musely mít lampičku nad přebalovakem rozsvícenou, Prý kvůli kontrolám. Jinak já jsem teda na odd. šestinedělí zažila jen dvě hodné sestry :( zbytek byl ne mě zlý ☹

petula_88
12. čer 2014

Aha, tak to je mazec. V tom pripade bych se taky asi nevyspala... ja byla v porodnici letos v breznu na cely tydena nemuzu si na nic stezovat..

amabilis
12. čer 2014

Ty jo, čtu dobře? Ještě mám v živé paměti, jak mi sestra předávala po porodu dítě na pokoj a kladla mi na srdce, abych si ho vzala do postele, že potřebuje pořádně zahřát 😅 Bylo to v roce 2010, takže teď by ten přístup měl být z mého pohledu ještě lepší?
Ale je fakt, že švagrová teď ležela v Podolí na trojlůžáku na P1 se dvěma prvorodičkama a byla dost v šoku z toho, co vše jim tam vnucovali, jak při porodu, tak po porodu (takové to - je dobré si odpočinout přes noc, tak nám nechte dítě, dítě si v posteli zalehnete apod.). Takže dle mého je docela i důležité, jestli je ženská prvorodička nebo vícerodička. oni si jsou vědomí toho, že vícerodička už se rohlíkem opít nedá 😀
Ale teď malují porodní sály, tak já spíš doufám, že ještě rodit nebudu.

martina_z
13. čer 2014

@amabilis To mas naprostou pravdu.Ony to zkousi, co si muzou dovolit f jestli maji nejaky komplex nebo co...netusim. Venclikova mi donesla dcerku na jip a okamzite ze sebe zacala sypat moudra a delat na me ramena, jako napr. budte ji tak, ze ji posimrate po jazylkou, to je tady, a hrabla mi na krk. Tak jsem odvetila, ze vim, ze jsem taky chodila do skoly, a ze dekuju a ze si nejak poradim, kdyz jsem se rozkojila i po predcasnem porodu a kojila jsem 16 mesicu. Ta druha bacharka me zase nutila drzet dite urcitym zpusobem, nikoliv v bocnim klubicku, kdyz me videla na choddbe. Vubec me nemela jako sestra na starosti, tak jsem jen rekla "Hm. Nashledanou." a odesla jsem na svuj pokoj. Na nadstandardu byly sesstry skvele, i na JIP, vsechny laktacni sestry taktez, ale i tak se mi zda, ze sestricky u nedonosenych miminek jsou nejake lepsi a hodnejsi (az na 1 vyjimku).

andyjoane
13. čer 2014

Ahoj chtela bych se zeptat jestli mate i zkusenosti s predporodnimi kurzy v podoli? Nevim zda je zkusit ci nikoli.

leni78
13. čer 2014

Mám tři děti. Obě dvě jsem kojila. První do dvou, druhé do roka. Na jip za mnou přišla laktacni poradkyně s mým synem ke kojení, natrela si ruce velmi silně zapachajici stiplavou dezinfekci, chytla mi prs a přímo ty smradlavy prsty strkala pod nos synovi. Rekla jsem, ze kojit budu sama, byla nepříjemná, ona je laktacni a tak tomu rozumí. Dále mi nosili dítě jednou za ČTYŘI hodiny. I druhý den. Když jsem se ozvala, bylo zle. Takhle bych mohla vyprávět tak hodinu v kuse, co se delo. Snažila jsem se být shovivava, i když šlo o mě dítě. Taky jsem několikrát rikala, že chápu, že toho mají hodně a chápu, že to mají nějak zařízené, ale zároveň žádám o chápání mých potřeb jako matky. Bohužel, můj pobyt na sestinedeli byl zlý sen. Jednání zdravotnického personálu úplně šokující, povysene, to kdybych se měla rozepsat, tak je to na pět stránek. Rodit už bych tam nešla.

evab.
13. čer 2014

@andyjoane pokud se to od roku 2011kdy jsem na něm byla já něco nezměnilo, tak za mě zbytečnost. Neřikali tam nic co bych už nevěděla.

lucie777
15. čer 2014

Tak já rodila v Podolí loni v srpnu a všechno bylo naprosto v pohodě, jak už tu zaznělo, je pravda, že je rozdíl mezi prvo a druhorodičkou, mně jako druhorodičku už v podstatě nechali být, myslím, že teď jako třetirodička budu snad i rodit úplně sama. Takže zkušenost @leni78 mě vážně překvapuje..
Nicméně sem ráda, že převládá pozitivní zkušenost, já se tam koncem listopadu zase těším! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru