Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

jemi
8. únor 2012

Ahoj holky, tak mám za sebou čerstvou zkušenost z minulého týdne. Rodila jsem 2.2. porod vyvolávanej (kdyby nebyl rodím jinde, protože už měli zavřený příjem). Vyvolávanej porod v mém případě supr rychlovka, jelikož to byla až taková rychlovka předběhli jsme nějakou maminku a dostala jsem poslední místo na šestinedělí (původně jsem chtěla nadstandart, ale ted mi to nevadí) a ta maminka musela na 1 noc na pokoj kde mi porod vyvolávali (takže bez miminka).

Jinak byla jsem na P1, pokoj pro 3 maminky (ten byl moc hezkej, světlej, velkej), sprchy i záchod se dali nepřišlo mi to nijak hrozné, doteď ale nechápu že tam fakt nikoho nepotáte i když bylo oddělení plné.
Dostala jsem 1 balení vložek Batist (20ks), 5ks plenkových kalhotek, 2vzorky nějakých krémů. Miminko mi přinesli za 2 hodiny (kuli termoregulaci bylo v inkubátoru) vykoupané, s plenkovými kalhotkami, košilkou a takovým podivným systémem zabalené v látkových plenkách a zavinovačcce 🙂.
Pro miminko doporučuji přinést si ponožky, mě přišlo, že při přebalování jí byla zima na nožky.
Jinak co se týče vysvětlovaní, tak nic extra nečekejte (at už jde o manipulaci, kojení, koupání)-vysvětlí se jednou a pak záleží na sestrách. První dny jsme měli sestru která se jen ptala, zda děti sajou, řekli jsme že jim to nejde a jen řekla, že mají ještě čas (vůbec nás nekontrolovala jestli děláme něco špatně), ale pak přišla jiná sestra a ta nám už něco vysvětlila.
Jinak někdo tady řešil vážení při kojení, my vážili od 3.dne a 4 nás pustili domu, právě proto, že jsme hezky papali a na vizitě se zjistilo, že i začala přibírat. Ale jinak nás do toho nikdo nenutil.

mikulka
8. únor 2012

@jemi A bylo tam teplo na pokojích? Nadstandardy byly obsazené? Tyjo, a takhle plno, jo... to bych nechtěla jinam a ještě bez miminka!

jemi
8. únor 2012

@mikulka jo nadstandart byl plný, minulý týden 3x zavřeli příjem (kůli množství maminek na šestinedělí), dokonce nás propustili dřív (než za 72hodin-teda asi o 3 hodiny), ale kdybych chtěla tak si nás tam nechají, jen ráno na viziitě zkonstatovali, že Ela prospívá a jestli chci můžu dnes domů.
Jinak všechny 3 maminky co jsme byli na pokoji stihli příjem jen tak tak, jedné řekli, že jeposlední a že další neberou a druhá přijala už ve stavu rodícím, tak ji vzali (ale měli porodní boxy plné, tak rodila na přípravně). Nějak tam nikdo nechápal co se děje, že je tolik rodiček.

A jinak na pokojích bylo teplo to bylo super, na chodbě už mín ale pořád teplo (návštěvy se tam potili), jediné co mi vadilo byli sprchy, tam zas tak teplo nebylo (ale venku bylo -18stupnu).

med
8. únor 2012

@jemi V sobotu to bude rok, co jsem tam rodila a jak to tak čtu, situace byla úúúplně opačná... klid, jaký tam dlouho nezažili. Byla jsem dokonce tenkrát sama na pokoji! Ale už v den propouštění byl zase blázinec...Jinak jsem byla moooc spokojená, tak doufám, že se to tam nepokazilo...
@mikulka taky jsem loni řešila, aby mi tam nebyla zima, ale bylo krásně teploučko, ani župan jsem nepotřebovala, ale nemůžu mluvit za to, jak je to v těchto mrazech... Přeji rychlý porod... 😉

verbalinka
8. únor 2012

@dashin
@bl4nche ono je to "jen" 40 kč, ale všechny víme, že v poradně se můžeš zdržet hodinu a taky hodiny 3 a dávat 120kč by se mi nechtělo 😖
@saronka tak úplný stěhování to není. Dneska jsem kontrolovala tašku a mám pocit, že tam toho zas moc nemám. Ale je pravda, že jezevčík je narvanej a sama bych to neutáhla 😝 Díky za uklidnění mé rebelské nálady 😀 Já chci hlavně klid a ne se dohadovat o prkotinách.
@evaviki
@kveetiinkaa

saronka
8. únor 2012

@verbalinka jojo přesně tak.. já jim vše odkývám ale stejně si už udělám svoje, jako jasné člověk jim je vděčný za vše, ale co..doma si to taky zařídím jak chci já... ale zase vím, že jedna mamina na pokoji prostě řekla ne, a jako nechali jí..

verbalinka
8. únor 2012

@saronka právě jsem to dnes vyprávěla mámě a ta mi říkala, že když tehdy za mnou do porodky chodili, tak že viděli to chování sester na klasických pokojích a byl to děs - arogance, řev... A se mnou na nadstandardu mluvili s úctou, klepali, omlouvali se, že ruší, když přišli na vyšetření. Takže mě rozčiluje ta neúcta a drzost 🙄 No, uvidím, jak to dopadne. Hlavně, aby byl porod v pořádku, a pa´k ten zbytek se dá "přežít".

saronka
8. únor 2012

@verbalinka já si nemůžu vůbec stěžovat.. jako byla tam jedna sestra..mladá tak 20let a jako říkala holčině, že jí to bolet rozhodně nemůže.. což mi vadilo jen proto, že sama nerodila tak ať nikomu nevykládá, že jí to bolet nemůže.. no v Podolí bez protexe nadst. nejde.. mě vadí taky to, že prostě jenom proto že sis něco připlatila se chovají jinak.. nebo prostě vůbec české zdravotnictví.. mám pocit, když jdu k některým Dr. jak kdybych se musela doprošovat, přitom je to jejich práce.. kdybych dělal někde na stavebním úřadě jak by takový dokůtrek přiběhnul s prosíkem aby mohl stavět že 😝

mahafi
8. únor 2012

@saronka
@verbalinka Já si na chování sestřiček (jak dětských, tak ženských) opravdu stěžovat nemůžu (na standardním pokoji), neměla jsem tam za celých 6 dní jedinou negativní zkušenost, tak doufám, že to budete mít podobné 🙂. Podle diskuzí jsem očekávala teror a byla jsem moc příjemně překvapená 🙂.
Každopádně přeju bezproblémový porod a milé zacházení 🙂.
@jemi Taky nechápu, jak je to tam "zařízený", že jsem na narvaným oddělení na záchodě potkala jen jednou jednu maminku, jinak nikdy nikoho 🙂. A gratuluju k holčičce 🙂

verbalinka
8. únor 2012

@saronka jojo, vše je o penězích 😖 Ale co jsem slyšela, tak nadstandard jde i bez protekce, ale je pochopitelně stále plný.
@mahafi díky za pozitivní zkušenost 🙂 Je to o štěstí na lidi a na oddělení - prý se od sebe dost liší.

saronka
8. únor 2012

@verbalinka no já v podoblí zažila jen protekční přestupy 🙂 a to dokonce v době kdy jiná mamina měla zažádáno samo už délel měli žloutenku..já na to prdím vemu si klasiku 🙂 hlavně at je porod rychlovka, malý v pořádku a ostatní mi je šumák nějak to přežiju 🙂

jemi
8. únor 2012

@verbalinka já přímo aroganci nezažila, ale bylo vidět, že nestíhají. Ráno nám třeba řekli že budeme v ten den koupat, do 15 hodin jsme dětskou sestru ani jednou neviděli, takže ani na to kojení se nešlo zeptat, když jsme šli na sesternu, tak tam nebyla, že zaučuje maminky, které ted dostali miminka. Pak přišla na pokoj že nám ukáže to koupaní (v době návštěv) a chtěla koupat mojí Elu, tak jsem jí řekla, že je na chodbě s tatínkem (to jí fakt naštvalo, protože další dítě na koupání, bylo ještě nekoupané, což znamenalo, že bude mít víc práce). Další den přivezli ráno na pokoj paní co rodila, že jí dítko přinesou po 2hodinách v inkubátoru a nakonec jí přinesli asi po 6 hodinách, protože dřív nestíhali (vizita...) a pak se doktorka na vizitě divila, že proč když nám to kojení nejde nechodíme za sestřičkama ať se na nás přijdou podívat... Myslím, že v době kdy není Podolí k prasknutí jsou sestry super. Jinak v podolí je i laktační poradkyně, kterou si můžete zdarma zavolat, jen nedělá víkendy :(

bl4nche
9. únor 2012

saronka: na ty protekci asi neco bude. Na oddeleni jsem se dostala asi ve tri rano. Ptala sem se, jak je to s tim nadstandardem. Sestra mi rekla, ze sem prvni v poradi. Dopoledne mi rekly, ze zatim nic a druhy den uz mi nerekly vubec nic. Mozna si tam drzela pokoj T. Maxova, rodila 3 dny po mym propusteni ;) Ale sestry jinak super. Nejlepsi byla sestra Gabina, jedina ktera,kdyz nastoupila smenu, prisla a predstavila se! A byla fakt napomocna. Jen sem nepochopila, proc na vizity nepouzivaj u triluzaku zastenu. Jsou tam postele proti sobe a pri kontrole siti pak nejen doktorka, ale i spolubydlici muzou videt vse :(

mikulka
9. únor 2012

Já jsem před 3 lety měla nadstandard a to bez protekce. Jak jsem přišla na odd.,zeptala jsem se, zda je nějaký volný a byl. Zaplatili jsme zálohu a bylo. Myslím, že tam protekce není, vždyť ty nadstandardy jsou dost drahé, tak když už to někdo zaplatí, proč mít protekci.
Co jediné je možné, že ty levnější za 700,- pro někho drží, protože neznám nikoho, kdo by na tomhle pokoji byl. Vždy jsou volné jen ty dražší. A rozdíl je jen ve velikosti.
Jen mne děsí, že zrovna teď se nějak nejvic rodí, v tom únoru. Takže budu ráda, když vůbec budu mít nějaký pokoj a malou u sebe. 😝

evab.
9. únor 2012

Pro celebrity určitě nadstandarty drží, to mi nikdo nevymluví a dost pochybuju, že třeba T. Maxová nebo jiná herečka či modelka čekala od 5 od rána na registraci jako my ostatní, ale jinak si nemyslím, že by tam byla nějaká protekce. Spíš asi záleží jak se to sejde. Já v Podolí nikoho neznám a na nadstandart jsem se v pohodě dostala, ten nejdražší jsem nejdřív odmítla a pak druhý den se uvolnil levnější. To už jsem tu ale popisovala dřív. Akorát by mě teda zajímalo čím se liší pokoj za 900,- a 2500,- Služby tam jsou přeci stejné a jestli je to kvůli velikosti, tak ta mi nepřijde tak podstatná. Mohli by dát jednotnou cenu, vydělali by stejně.
A co se týče ochoty sester, tak já si na P2 nemohla stěžovat, teda až na jednu, měla malinko přihlouplé řeči, ale jinak super. Vždy se při střídání směn přišly představit, ale pak už je bohužel nebylo moc vidět. Mě nosili mimčo na kojení cca po třech hodinách a vždy mi kterákoli sestra ochotně pomohla s přiložením, ale mamina co byla na pokoji se mnou, si musela poradit sama. Nepamatuji se, že by za ní sestra přišla se zeptat, jestli něco nepotřebuje. Asi tím, že už měla druhé dítě, tak to neřešili. A nějak jsem si na obyč pokoji ani nevšimla žádného telefonu na přivolání sestry. Ale třeba jsem byla jen slepá.
Dále tu byla řeč o vážení před každým kojením, já teda skoro nikdy nic nenavážila, prcek se mi mlel, tak se ta ručička pořád hýbala. Ale pro sestry je to evidentně důležité, tak jsem si pak ke konci občas i vymýšlela jen abych měla klid, z vizit jsem věděla, že malej krásně přibírá, tak jsem to neřešila. Některé sestry ale očividně jedou podle tabulek, pořád jsem poslouchala, kolik musím nakojit. Jako by to nebylo jedno když mimčo prospívá, každé má přeci jinou potřebu jídla.
Jinak chválím laktační poradkyni, nevím bohužel jméno, byly tam dvě. Dvakrát týdně na chodbě jsou přednášky o kojení. Ale mám i výtku. Prcek mi za první 2 dni rozdudlal bradavky do krve, tak jsem si jí právě kvůli tomu zavolala, jestli nedělám něco špatně a jestli by třeba nepomohly kloboučky. Bylo mi řečeno, že prcek krásně saje a kloboučky jsou "jen" na vpáčené bradavky. Tak jsem každé kojení skoro probrečela bolestí a hned jak mě propustili, tak jsem si tam zašla do lékárny a za týden jsem měla prsa zahojená.

@bl4nche Veřejné vizity je bohužel nešvar našeho zdravotnictví. Taky mi nebylo zrovna příjemné, když se veřejně probírali poměrně choulostivá témata. Ale proč by se spolubydlící o sobě nemohli něco dovědět, že 🙂)) Možná by si i dokoři měli jít někdy lehnout do nemocnice, aby pak měli trochu více ohledů

bl4nche
9. únor 2012

http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/fronty-na...
Tady je neco k tem registracim k porodu. Samy pracovnice kartoteky potvrzuji, ze tam nikdy zadnou celebritu neregistrovaly ...

Ty pokoje se lisi snad jen velikosti a postelema. Podle fotek mi prislo, ze ty male maji jen rozkladaci kreslo, ty velke pak klasicke drevene postele ...

jemi
10. únor 2012

@bl4nche Jéé Gábinu jsme měli taky a byla ze všech 3 sester, které jsem potkala uplně nejlepší 🙂

luciasekf
10. únor 2012

Ahojky holky, tak dneska jsem si volala do Podolí, abych se objednala do poradny a sestřička byla moc příjemná, tak doufám, že i tam narazím na příjemné jednání 🙂

@saronka myslím, že ty ses ptala, na kdy objednat? Já jsem jí jen řekla termín porodu a sama mě objednala- to budu 36+4tt, přesně týden po poslední kontrole u svého gyndr.

saronka
10. únor 2012

@luciasekf jojo přesně ve stejném termínu jsem byla u dcery 🙂 na první kontrole. super díky moc.

holky co si berete na porod, jako tričko- noční košilku ??? já rodila ve velkém tričku ..

saronka
10. únor 2012

@bl4nche no možná je to tím že celebrity mají placeného porodníka a tím pádem se neregistruje nikde..když máš zaplaceného porodníka

moodymare
10. únor 2012

Holky rozdily v tech nadstandartnich pokojich jsou velike- vybaveni, typ postele, pristylka, dalsi postel pro doprovod, velikost pokej a velikost oken. Je to hezky videt na jejich webu. ja jsem pocitala s tim nejdrazzsim, protoze ty levne jsou hned pryc a rekla si, ze to budu mit jako dovolenou. Stalo to za to a uzila jsem si to. Jinak sestricky se ke me chovaly velice slusne i na normalnim sestinedeli P4. Na nadstandartu se ke me chovaly spis jak ke klientovi v hotelu.

luciasekf
10. únor 2012

@saronka já si beru k porodu, co jsem měla u syna. Je to košilka na ramínka a mě to vyhovovalo a pak na šestinedělí mám 2košile s knoflíčkama... 🙂

evab.
10. únor 2012

@saronka Já měla starší pánskou košili, dlouhá tak akorát pod zadek a výhoda je, že se dá celá rozepnout a tudíž se nemusí vyhrnovat a člověk není jakoby celý nahatý

evab.
10. únor 2012

Mě nešly fotky od nadstandartů dlouho otevřít, až nyní a tak jsem je mohla porovnat. Některé jsou opravdu hodně maličké a v některých by se dalo tančit. Takže už chápu ty cenové rozdíly. Škoda, že ne ve všech je i druhá postel. Každopádně by to chtělo fotky aktualizovat, pokoj na kterém jsem byla já, už vypadá trochu jinak. Vlastně vypadá stejně, jen je tam nová lepší postel a jiný a jinak postavený nábytek. Stejně si ale myslím, že 2500,- za noc je trochu moc :( Tolik nestojí kolikrát ani hotel. Trochu platíme i za to, že bydlíme v Praze, sestra rodila v Šumperku a tam chtěj za nadstandart 500,- I za přítomnost otce u porodu se mimo Prahu platí méně.

kveetiinkaa
11. únor 2012

@evab: Souhlasím, že ceny za nadstandard by mohly být v rozmezí 400 až 1000 /to za ten obří pokoj/ a bylo by to přiměřenější.
Ale u prvního dítka jsme za otce u porodu na Moravě dali před 10 lety 700, teď už tam platí myslím 1000 a není to ani žádná alternativní nemocnice nebo tak. Ale na rozdíl od Podolí dostal ten jednorázový obleček a dali mu večeři 🙂

elisia
11. únor 2012

Ahojky, také mě čeká porod v Podolí a ráda bych nadstandard, maminky nevíte některé jak je to když si ho tedy zaplatím na termín předem? Četla jsem na stránkách že je to možné....a kde se na to přesně informovat přímo v Podolí?🙂) A dále prosím nevíte jak to prosím je, když budu mít plánovaného císaře a budu tam chtít být sama bez manžela, tak chci aby pak maličkou viděl, myslíte že ho tam pak pustí? ( když miminko ošetřují a očišťují....)....předem moc děkuji 🙂 .....

verbalinka
11. únor 2012

@elisia ohledne nadstandardu - zavolej do kartoteky (nebo kamkoliv) a zeptej se, na koho se obratit. A manzela samozrejme k diteti pusti - je to zakonny zastupce, tak pokud nebudou komplikace, muze k diteti, kdy se mu zachce 😉

evab.
11. únor 2012

@elisia Tak s tím si myslím problém nebude, já rodila také císařem, v celkové narkoze, takže bez přítomnosti manžela a hned jak pak prcka donesli na ošetřovací pokoj, tak byl u něj, koukal na ošetřování, oblékání a pak ho dostal ihned pochovat. Celou dobu mohl i fotografovat.
A s tím nadstandartem je asi nejlepší se zeptat v kartotéce anebo se domluvit se sestrou co bude na příjmu, žádost o nadstandart se někam zapisuje, ale stejně bych počítala, že i když si ho člověk nějak zamluví nebo i předplatí, tak pokud pak nebude žádný volný, tak smolík. Ale třeba u toho plánovaného císaře to naplánují tak, aby byl volný ihned i nadstandartní pokoj.

mikulka
11. únor 2012

@elisia Nadstandard se d á zajistit předem jedině tak, že ho předem zaplatíš. Což by v tvém případě šlo. Budeš vědětm kdy přesně budeš mít císaře asi ne? Tak na tu dobu si pokoj zaplatíš. Nejlepší je, když zajdeš na odd. šestinedělí a tam se hned domluvíš. Zavolají ti sestru, co to má na starosti. Dá se to samozřejmě platit i dost dopředu, i když nevíš, kdy budeš rodit, ale to je dost drahí záležitost platit třeba týden a nebýt tam... 😝

luciasekf
11. únor 2012

@kveetiinkaa on se platí zvlášť otec u porodu a pak ještě ten ,,slušivý" obleček? 😕 to já rodila poprvé v Příbrami a tam se platilo 500,- a dostal i zelenej mundur....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru