Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

loretana
18. led 2012

@eniciatko a nebo můžeš klidně zajít nejdřív do kartotéky, sestřička ti řekne, jestli je už karta tam....

eniciatko
18. led 2012

@loretana to je fakt 🙂

anka.
19. led 2012

Ahoj, taky mě to zajímá s tou kartou. V podolí jsem byla i s prvním miminkem, takže tam nějakou kartu asi mám...takže si ji musím nejdřív vyzvednout v kartotéce? Myslíte, že bch to měla udělat už když půjdu na uz (32tt)? Ještě jsem se chtěla zeptat, jak je to s těmi dotazníky na jméno atd, různé ty formuláře - ty dávají, když si vyzvedáváte právě tu kartu (už si to přesně nepamatuju)? Díky za info.

verbalinka
19. led 2012

@anka. kartu si musíš nechat vystavit novou. Já tam taky byla v podolí s prvním a při hospitalizaci s druhým těhu jsem si musela kartu zase založit.
Ale stačí tam jít kdykoli, nemusíte nutně před poradnou. Takže se tam stavte kdykoli před a jen nahlaste, že ten a ten den jdete do poradny a oni už tam tu kartu dají 😉

loretana
19. led 2012

@anka. jo jo, dotazníky mi dali při vystavení karty.... jen nevím, kdy a kam je odvzdat🙂 zítra jdu do poradny, tak se zeptám sester.... jo a holky, kdy jste platili tatínka při porodu?

mahafi
19. led 2012

@loretana tatínka jsem platila předem, než jsem šla do poradny (vlastně tehdy, jak mě tak vyděsili tím, že mi vyvolají porod, takže nějak 38+0), potvrzení chtěj na příjmu na sál, no pak jsme zase vyběhávali (teda tatínek) vrácení peněz kvůli nepřítomnosti.. dotazník o jménu dítěte jsem neodevzdávala, až pak za mnou byla matrikářka na pokoji na šestinedělí (jinak se myslím odevzdává dole na matriku naprosti kartotéce) a informovaný souhlas o epidurálu se dává sestrám v poradně.. ani nevím, jestli je to všechno, ale víc jich snad není 🙂?

loretana
19. led 2012

@mahafi moc děkuji, pak je tam ještě souhlas s osobními údaji a o přitomnosti tatínka u porodu... já to zkusím zítra vyběhat, ať už to mám všechno🙂

mahafi
19. led 2012

@loretana mám pocit, že ten souhlas s osobními údaji jde taky na matriku (ale to si nejsem jistá) a ten souhlas s přítomností tatínka jsem dávala asi taky v sesterně, to už si nepamatuju.. kdyžtak to tam zítra vezmi všechno a sestřičky si vyberou, co potřebují a s ostatním poradí.. já jsem tu matriku neřešila, protože jsem si chtěla nechat do poslední chvíle čas na rozhodnutí o jméně (i když jsme to teda neměnili, tak jsem to rozhodování ještě nechtěla uzavírat, podle kamarádek jsem věděla, že občas se to změní třeba ještě během porodu 🙂)) ). No.. tímhle příspěvkem jsem ti moc nepomohla ☹.

loretana
19. led 2012

@mahafi jo jo, děkuji🙂 já to všechno zítra vezmu a uvidím, co mi řeknou sestry🙂 jmna už máme rozhodnutá, tak v tom problém nebude🙂 ale taky mám kamarádku, která si to rozmyslela na porodním sále🙂

ladie
19. led 2012

@loretana papíry o jméně a souhlas s poskytnutím osobních údajů na matriku (hned vedle kartotéky). Zbytek jsem nesla na sesternu a co nechtěly, to jsem odevzdala před porodem 🙂
Jinak přítomnost otce u porodu chtějí zaplatit předem.

ladie
19. led 2012

@loretana A jak se bude jmenovat?? 🙂

loretana
19. led 2012

@ladie děkuju.... synáček bude Ondrášek🙂
holky, teď mě napadá, dělali vám váhový odhad mimi v poradně?

ladie
19. led 2012

@loretana pěkné jméno 🙂
Váhový odhad mi nedělali. To bylo jen šup šup - správná poloha, plodové vody dost, velikost akorát 😖

loretana
19. led 2012

@ladie mě poprvé taky ne a podruhá mě ani nevyšetřovala, takže teď to snad bude důkladnější🙂

mahafi
19. led 2012

@loretana U mě ano, teda ne v poradně, ale poslali mě nahoru na ultrazvuk, ale já měla ten problém, že mimi bylo o dost menší, tak chtěli pořád kontrolovat, jestli roste a průtoky pupečníkem, měli starost, aby placenta neodcházela předčasně. Jméno máte pěkný 🙂, my taky byli rozhodnutí, ale přece jn jsem si říkala co kdyby náááhodou.. 🙂, ale neměnili jsme to vlastně celý těhotenství 🙂 (kamarádka to u obou holčiček měnila 2 dny před porodem 😀).

loretana
19. led 2012

@mahafi tak já se schválně zkusím zeptat, až tam zítra půjdu, jestli to nějak neodhadne🙂

loretana
20. led 2012

Holky, já byla dnes na kontrole, tak prý se to zatím nechystá - je to pořád stejné, mám pocit, že mi už nic jiného neřeknou, za týden tam půjdu znovu a budou se tvářit stejně... vím, že mi nemůžou říct, kdy to bude, ale takhle je to co týden stejné:(
dotazníky odevzdané, ještě musíme dodat kopie občanek, to taky nechápu, že na té matrice nemají kopírku:( chceme si poslat rodný list poštou, takže proto ty kopie...

aime82
20. led 2012

Ahoj holky,ja na matrice byla v utery,bylo to ve 4 patre vedle salu,tam jsme nechali papiry s prohlasenim o jmene atd,nenapadlo me zaplatit rovnou tatinka u porodu,tak pristi tyden..a papiry o souhlasu s Epi jsem myslela,ze staci vzit na prijem na sal?u matrikarky jsem nechavala take ten souhlas o mlcenlivosti...jinak Jen u sestricek v poradne jsem podepisovala,ze nechci studenty atd u porodu,snad uz to dal nikde hlasit nemusim. 😕
@loretana take jsem mela pokazde stejny vysledek:"jste totalne zavrena,nalez klidny.." a prcka nikdo nemeril,take jsem zjistila,ze nemam za cele tehu zmerenou panev( to je ale mou gynekolozkou,ne Podolim..),tak se na to priste poptam,aby prcek prolezl 😅

loretana
20. led 2012

@aime82 jeee a ten souhlas o medicích u porodu, to ti dali sami od sebe na té sesterně - mě ho nikdo nedával.... a já je tam taky nechci:(

evab.
20. led 2012

@loretana Souhlas o medicích u porodu mi vrazila sestra když jsem byla poprvé v poradně, a ikdyž jsem napsala, že mi medici nevadí, stejně jsem pak u porodu žádného neměla

aajda
20. led 2012

@loretana Já ten souhlas podepsala, jsem si říkala, že mi bude už všechno jedno a někde se to naučit musí... ale i tak se mě pak PA přišla zeptat, jak se cítím a jestli by mi to opravdu nevadilo. A byla tam tedy jen jedna žákyňka a chodila s PA, sama jen měřila tlak...
@aime82 A pánev mi taky nikdo neměřil, v Podolí jsem to hlásila, prý už se to moc nevede, dokonce mi nedělali ani váhový odhad, prý se to zkusí a pak se uvidí. Ale taky je to asi doktor od doktora.

moodymare
20. led 2012

@loretana - ja to mela porad v klidu, k porodu to nevypadalo jeste ve 39tt, doktor rikal- priste se domluvime na pripadnem vyvolani pokud to jeste nebude k porodu (kontrola ve 40tt) a malej se narodil 39+2, den po kontrole (39+1) odpo zacaly bolesti a druhy den uz to jelo. Nic si z toho nedelej, mimi se muze rozhodnout i par hodin po kontrole, kde ti rekli, ze se jeste nic nechysta. Hlavu vzhuru, on se ven dostane. 🙂
kdy mas termin?

aime82
20. led 2012

@loretana jojo,jak pise Evab., poprve v poradne si to napsali primo do me dokumentace.ja vim,ze nekdy jsou mili a sikovni,medici I zakynky,ale zrovna porod je pro me soukroma vec a staci mi tam pa,doktor a pritel.chceme klid 😉 Prave se rika,ze pak je to cloveku jedno,cemuz verim,ale Prave proto hlasim nesouhlas predem s cistou hlavou 🙂
@aajda aha,tak snad mas pravdu,kdyby to bylo tak dulezite,asi by si toho vsimli 😉 pri utz jsme meli vaha stale na prumeru,tak verim,ze to bude ok 🙂

aime82
20. led 2012

A jeste je vsemu,ja sama jsem byvala sestricka a kdyz si vzpomenu na praxi v Krci na porodnici,jak jsme tam cca ctyri koukaly na rodici mamky,dekuji,ale nechci 😉 😒

loretana
20. led 2012

@moodymare děkuju za povzbuzení!!! uuvidím, třeba se to opravdu rozeběhne co nejdříve, ale nějak vnitřně mám pocit, že se to ještě neblíží... ale asi ne všechny maminky byly věštkyně🙂🙂🙂
Na monitoru to byla taky sranda - vůbec nešel natočit, tak jsem tam byla 45 minut a několikrát mi to sestra předělávala, ale nakonec dobrý🙂 Zase mírné kontrakce, jedna tam vylítla ke 100, nevím co to znamená, ten vrcholek byl úplně nahoře té tabulky u děložních stahů, je fakt že mě celé dopoledne bolel podbřišek, ale dr říkala, že monitor je dobrý - a byla to dr Hassová, taky mladá a taky moc fajn🙂
Tak to já se příště na ten dotazník zeptám🙂

mavanka
20. led 2012

@loretana mně to taky dali podepsat hned na první kontrole v podoli - bylo tam razítko a pod to chtěli podpis... taky jsem si říkala, že někde se ti medici učit musí, takže jsem to neřešila, bylo tam ,že můžou být přítomni, nic o tom, že by nás rodili.... myslim, že v situaci, kdy by mi tam medik vadil, tak nebude problém to říct.... na druhou stranu si z minulého porodu pamatuju jenom to, že tam bylo milion lidí najednou a pak najednou zmizeli... člověk to vůbec nestihne vnímat....

mně na monitoru vyběhly kontrakce nejvíc někam k šedesátce, ale minule při prvním těhotenství jsem měla vždycky jenom rovnou čáru....

mikulka
20. led 2012

Holky, jak dlouho trvá monitor? Tedy, pokud dítě nespí....

verbalinka
20. led 2012

@mikulka cca 20 minut. Pokud dite "spolupracuje" a spechaji (narvana cekarna), tak i 15. Ale vetsinou tech 20-30 minut.

ladie
20. led 2012

@loretana Ten souhlas s přítomností mediků a nahlížení do dokumentace jsem měla jako razítka na kartě - chtěli to po mě podepsat při první návštěvě. Já jsem to škrtla, připsala, že nesouhlasím a hotovo.

Jinak neboj. Já jsem byla taky pořád zabetonovaná. Dokonce jsem měla domluvenou kontrolu (na pátek), kdy budeme domlouvat termín vyvolání porodu a já porodila ve čtvrtek 😀

mavanka
20. led 2012

@loretana a ty kopie občanek musí být ověřené? nebo stačí mít ověřený jen oddací list? já ´to teď kompletovala a mám doma kopii - neověřenou... ale v nemocniční matrice si to asi sami neověří, co? I když teoreticky by mohli, když vedle sebe uvidí originál i kopii.... jenže proč to dělat jednoduše.... mně se tam nechce nechávat originál, kdybych náhodou porodila jinde, tak ať tam manžel pro ten list nemusí.... takže buď dám kopii nebo to nechám až po porodu, jako minule - to za mnou matrikářka přišla na šestinedělí....

Ještě jsem se chtěla zeptat - jakou adresu máte na tom papíře na vyzvednutí rodného listu? Já ve čtvrtek četla v podolí, že se to vyzvedává na poliklinice budějovická a na formuláři mám ulici Táborská (nebo tak nějak) na Praze 4 (tam jsme byli i minule) - ale ten formulář už mám doma od září, dky jsem si tam zakládala kartu, tak nevim, jestli se od té doby něco nezměnilo....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru