Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

verbalinka
23. dub 2012

@hamma hm, hezký a pravdivý. Kdyby vybírali pětistovku, tak to asi nikdo nebude řešit. Ale takováhle částka naštve každýho 🙄

nadja73
23. dub 2012

@hamma hezky jsi mu to napsala 😉 pan namestek je peknej i..t 😖 tak se tesim na pokracovani. 🙂

levata
23. dub 2012

@hamma jj něco podobného se dalo čekat, že vymyslí .-) no mají plus, že se tím vůbec zaobírají a odepsali .-)

ivkaj
23. dub 2012

@hamma tak taková odpověď mě pobavila. Pokud argumentuje takhle, tak by mě zajímalo jak by poplatek zdůvodnil maminám po císaři, když by zmodernizovaný porodní sál ani nevyužily :-/

evab.
25. dub 2012

Všechno to jsou jen výmluvy, kdyby šlo o náklady za režii, tak je to kolem pětistovky (proti tomu by si myslím ani moc lidí neprotestovalo) ale 1500,- je fakt dost. Hřeší na to, že tam maminy tatínky chtěj a zaplatí co si řeknou. Zajímal by mě ten edukační materiál. Mám si snad představit nějakou brožurku o porodu 🙂 Na to už je myslím trochu pozdě. Ani my neměli plášť, jen igelitové návleky, žádná svačina, navíc můj porod končil císařem, takže to bylo 6 nejdražších hodin strávených s manželem 🙂 Navíc jsem si těď nechala poslat od zdravotní pojišťovny detalní výpis zdravotní péče a je zajímavé co včechno si naúčtují pojišťovně. Jsou to prostě zloději a dokud jim to výslovně někdo nezakáže, tak na nás budou dál vesele vydělávat. Je fakt, že sály maj pěkné, ale víc by se šiklo peníze použít na modernizaci šestinedělí, jednou za rok vymalovat je trochu málo.

jesterka09
27. dub 2012

@evab. Zajímavé, že u otce u porodu chtějí takové peníze a náklady na mediky, které by chtěli nacpat na sál nejsou? 😅

nadja73
27. dub 2012

@jesterka09 zajimave. Az se me budou ptat, jestli mi nebude vadit medik u porodu, ze ne, ale ze za jejich ucast , potazmo zdokonaleni ve vzdelani, chci 1 500 czk 😉 😀

jesterka09
27. dub 2012

@nadja73 Beze srandy, řeknu že medika ano v případě zadarmo otce u porodu 😅 Jinak nevidím důvod si někoho pouštět k sobě na porodní box, když já musím platit účast otce, který nedostane ani ten jednorázovej oblek či něco podobného..

nadja73
27. dub 2012

@jesterka09 souhlas. Budes rodit prede mnou, tak budes nase prukopnice 😉

jesterka09
27. dub 2012

@nadja73 To je jasné, určitě dám vědět 😵

korcula
27. dub 2012

@nadja73
@jesterka09 ty jo to je super nápad🙂

nadja73
27. dub 2012

@korcula taky budes nas predvoj 🙂 😉

korcula
27. dub 2012

@nadja73 no se uvidí kdo z nás🙂 jetsli @jesterka0í nebo já🙂

nadja73
27. dub 2012

@korcula obe 🙂

evab.
27. dub 2012

@nadja73
@korcula
@jesterka09 Teda holky jestli jim tohle řeknete na sále, tak jste fakt dobrý 🙂 Já bych na to asi v tu chvíli neměla odvahu.

jesterka09
27. dub 2012

@evab. @korcula @nadja73 Já právě řeším, zda-li to mám říct až při příjmu nebo jestli už to nemám pojistit nějak teď 😅
@korcula ty to taky nemáš ještě zaplacené?

jesterka09
27. dub 2012

@evab. To já odvahu teda mám, protože tak jak se oni chovají někdy ke mě je opravdu na zvážení a to např. myslím paní doktorku Žáčkovou 😔

korcula
27. dub 2012

@jesterka09 nemám, se mi tam včera nechtělo.... 😉

korcula
27. dub 2012

@jesterka09 jak se vlatsně dr žáčková chovala ted v poradně? já včera chytla dr Zmrhalovou, ahroznmě příjemná mladá dr, představila se, podala mi ruku, pak prohlídla i UTZ, popsala... jsme fakt čuměla

jesterka09
27. dub 2012

@korcula Ona tam naštěstí nebyla a vaginálně mě nikdo nevyšetřil, byla jsem jen na monitorech.. 😅 ale můžu ti říct, že jsem měla docela trauma z té KO..

korcula
27. dub 2012

@jesterka09 tak třeba už na ní nenarazíš...🙂

jesterka09
27. dub 2012

@korcula při mém štěstí ji budu mít u porodu 😀 😀

lenka3p
1. kvě 2012

Holky, oblek pro tatínka jsme dostali a taky snídani 🙂)

bl4nche
2. kvě 2012

@lenka3p: a kdy jsi rodila? Ted nekdy, v dubnu?

nadja73
2. kvě 2012

@lenka3p za 1500 czk to musela byt velka americka snidane a oblek (na pujceni) od Armaniho 😎

lenka3p
2. kvě 2012

@bl4nche Minulý čtvrtek 🙂
@nadja73 Samozřejmě, jak jinak - steaky a stříbrný příbory 🙂 Je to regulérní pokuta za přítomost otce u porodu. Plus taky parkování atd., copak je to normální?

nadja73
2. kvě 2012

@lenka3p jo jo, uz to tu resime, jak bychom se mohly branit. 😎

ivkaj
15. kvě 2012

Čaute, tak i mě se dostalo odpovědi z UPMD:

na základě Vašeho dotazu, jsem obdržela tyto informace, náklady spojené s přítomností doprovodu další osoby u porodu nejsou hrazeny naší porodnici v rámci veřejného zdravotního pojištění. Přesná kalkulace těchto nákladů je interní záležitostí naší organizace.

Náklady promítnuté do poplatku dle aktuálního ceníku představují zejména:
- zvýšené osobní náklady (z důvodu přítomnosti doprovodu u porodu jsou přijata taková organizační opatření, aby se 1 porodní asistentka mohla věnovat pouze 1-2 rodičkám a též jejich doprovodu (tzn. čas strávený komunikací, průběžnou edukací, umožněním neomezeným odchodům a příchodům doprovodu atd. atd.) - proto jsou posíleny služby porodních asistentek nad rámec, který vyžaduje vyhláška (tzn., že ve stavu porodního sálu je porodních asistentek více)
- náklady, které jsou částí odpisů (stavební a technické úpravy porodních boxů byly provedeny již s ohledem na maximální soukromí celého páru u porodu - tj. moderní 1-lůžkové porodní pokoje se samostatným sociálním zařízením pro přítomnou rodičku a její doprovod, stavebně jsou zcela odděleny od ostatního provozu, vybaveny komunikačním zařízením apod.)
- jednorázové prádlo k porodu pro doprovod
- občerstvení pro doprovod
- edukační materiály
- spotřeba energií atd.

Pokud začnou zdravotní pojišťovny naše náklady spojené s přítomností doprovodu u porodu hradit, bude možné poplatek zrušit.
Pokud jiné nemocnice promítají do poplatku své náklady v jiné výši nebo si tyto náklady vůbec v poplatku nevyúčtují, je to jejich jejich vnitřní záležitostí.

korcula
15. kvě 2012

@ivkaj no to je pěkná odpověd... 😠
jen mi pořád ty body přijdou sice logické, ovšem většiny výhod si užívají i maminky bez doprovodu, které neplatí nic (jako stavebně technické upravy, množství personálu, spotřeba energii)
a dále jednorázové prádlo jsme nedostali, edukační materiály také ne, a co se týká občerstvení, tak netuším, zda pokud bych tam byla sama zda něco dostanu nebo ne...

bl4nche
15. kvě 2012

Kecy, kecy, kecy, co vic na to rict. Porodnich asistentek je tam na jednu smenu 6. Nechapu, jak muzou argumentovat tim, ze doprovod zvysuje narocnost na personal. Spis naopak, obzvlast pokud jde k porodu vlastni dula. ..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru