Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

campi
3. pro 2008

hlavinko: muzou bejt u porodu, ale v tech boxech je malo mista, pry se tam musi ruzne vyhybat se sestrickama a doporucujou vzit jenom malou tasku, aby tam neprekazela.

Ma: to je vlastne dobrej napad. Me furt strasi s tim, ze pujdu rodit driv, kvuli cipku, cukrovce apod., ale kdybychom se trefily s terminem, tak by se dal vzit i ten nadstandard, zachod ve dvou ma vyhody a za svuj zachod a sprchu si teda tisicovku na den zaplatim.

Tak myslite, ze na prohlidku porodky ani nemam chodit?

hlavinka
3. pro 2008

Campi: asi bych se na to vyprdla, kdyz jsme Ti tak hezky poreferovaly. Fotky na netu jsou odpovidajici a hlavne nemas jistotu, ze zrovna bude volny sal, aby ses podivala.
Ale zas na druhou stranu ja jsem celkem rada, ze jsem se byla na sale podivat v ramci kurzu (kdybych se mela rozhodnout, jestli tam jit jen extra na prohlidku, tak bych asi nesla), protoze clovek aspon ma pocit, ze jde do "znameho" prostredi. Ale jak jsem psala, celkem mne to zklamalo, cekala jsem vic mista, vic veci k uvolneni a tak.

hlavinka
3. pro 2008

A to sdileni velkeho nadstandardu je dobry napad. Akorat aby zrovna clovek na nekoho natrefil, kdo by to taky bral.....

kunak
3. pro 2008

nene, krepcit nebudu 🙂 - sednu si nekde do koutku a budu je poslouchat - zboznuju tu kapelu asi od 16ti (coz je temer polovina myho zivota) a uz jsem vynechala Iggyho Popa a Cohena v ramci klidu v tehotenstvi, ale tohle se proste neda 🙂)

jinak to sdileni nadstandardu je celkem fajn napad... i kdyz kdyz by byl za tech 700, hmhmhmmm brala bych hned.

jinak u tech kurzu mi asi taky nejvic dala ta prohlidka, ze vim, do ceho jdu...jinak pro me moc velkou cenu nemely...

hlavinka
3. pro 2008

Kunak: tak to je jasny, na lasku Tveho zivota jit musis 🙂 Ja bych hnedka sla na Queen, kdyby jeste zil starej dobrej Freddie. No, ale cdcko to jisti 😉

campi
3. pro 2008

kunak: tak na Cohenovi jsem byla. Mimčo bylo spokojeny. Za to na Cavovi jsem mela pocit, ze mi vibrujou i játra🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
ronie
3. pro 2008

Já to sice taky slyšela, ale když sem u apolináře rodila já, tak mohli tatínkové všude krom místnosti na klystýr a do sprchy-což by asi šlo, ale nenapadlo se mě na to ptát, holt počkal tu chvilku na chodbě 😉

hlavinka
4. pro 2008

Gedren: ze by takhle krvacela hlenova zatka? Aha. Ja jsem myslela, ze ta je spis jak hustej vytok treba max. s nejakejma vlaseckama krve, ale spis bez. No, asi to ma kazdej jinak.

Holky a kdyz jste byly par dni pred porodem, citily jste se nejak jinak? Cely tehu jsem v pohode, jen posledni asi 3 dny jsem vzdycky rano protivna i sama sobe (jakoze by se mi menily hormony), v noci nemuzu vubec spat, picha mne v brise (mala se hybe, tak jsem nechtela hnedka panikarit, navic to muzou byt vetry nevo svaly a navic zitra jdu k dr., tak se ji zminim) a fakticky to mam jen v noci, pres den nic - ze by treba poslicci? Vzdycky to ale zkousim zaspat.
Citila jste se tedy nektera proste nejak jinak par dni pred porodem? Dekuju.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
hlavinka
4. pro 2008

Gedren: no prave, ta krev by mne taky vydesila, to uz clovek vidi spis prasklou placentu nebo nevim co.... 😖

No,pocit, ze budu rodit driv nez na Vanoce uz mam delsi dobu, ale to je asi spis pocit z toho, ze si to clovek preje. Nicmene mimi je vetsi, tak treba ji tam bude tesno a vyleze driv 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
hlavinka
4. pro 2008

Gedren: jasne, uvidim. Aspon jsem si uvedomila, ze to muze zacit i jinak nez bud kontra ci voda. Clovek proste pocita s jednim ci druhym (pokud tedy nema nejake problemy).
Je super, ze jsi dala na sve pocity. Je dobre, ze to clovek jeste umi citit. Ale bohuzel zase nekdy se snazi clovek neco citit a nejde to. A verim, ze muzskej trochu panikaril, ja bych mozna taky panikarila, pokud by se treba mala zrovna nehybala.....

Jasne, ze muze clovek porodit doma sam, jenze treba tohle ja bych nemohla, musi mi napichnout ATB na streptokoka B. Takze uz jen z tohohle duvodu doufam, ze nebudu objizdet porodnice, prootze to musi stihnout min. do 4 hodin od samotneho tlaceni.
Spis, kdyby clovek vedel, ze je v poradku a treba u druheho decka, tak by do toho sel. Samozrejme s PA doma, jak rikas....Prece jen nase intuice je hodne oslabena nasi dobou. Verim, ze v prirodnich kmenech rodi bez problemu.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
hlavinka
4. pro 2008

Gedren: dekuju! ja se kdyztak budu hadat 😀 Nebo spis muj manzel, on ma na to skoly (pravnik) 😀

Jo a muzu se zeptat, holi se cela pipca nebo jen hraz, tzn. uplne dole mezi pipi a konecnikem? Jasne, kdyby pak mel byt cisar, tak by se hodila oholena cela, co? Pardon 😅 , no, ja vim, ale jsem zvedava, co mam kdyztak doma vic holit 😅 😕

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
hlavinka
4. pro 2008

Gedren: otazka ale je, zda nebude nervni vic nez ja. 😀
Dekuju za odkaz, kouknu na to. Kdybych nemela streptokoka, tak asi tak neplasim a rikam si, ze nejak to dopadne, ale tim, ze mne nekde musi min. 4 hod. pred tlacenim (coz se odhaduje fakt tezko, takze cim driv, tim lip) napichnout, tak se proste hnedtak nevzdam!!!!!!

Aha, tak to dam doma, to si oholim, to neda tolik prace 🙂

hlavinka
5. pro 2008

Tak mne dneska uklidnili, ze kdyz mam streptokoka, ze by se to nejak udelalo, treba by mne napichli a pak bych dojela jinam, ale kazdopadne mam jet k nim.

Na poradne dobry, prej jeste nic, mala ma cca 3450g a ptala jsem se na mereni panve a prej uz se nedela podruhe (tedy v Podoli). Asi by mi ale rekli, kdybych ji mela nejakou malou ci spatne pruchozi, takze jsem i v tomhle ohledu v klidu 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
hlavinka
5. pro 2008

Gedren: to fakt miluju, kdyz ti nejakej chytrak neco rekne uz na zacatku a tvari se, ze jedine on ma pravdu. 😠 Jeste stesti, ze jsi se zeptala nekoho jineho, normalniho. 😵

campi
5. pro 2008

Ahoj, ahoj,
hlavinko - ty uz to mas fakt za par🙂

ma: jak bylo ve ctvrtek v Podoli? Malem jsme se potkaly, odchazela jsem v pul dvanacte. Nic zavazneho mi nezjistili - cukrovka se mi trochu zhorsila, tak musim jeste omezit pecivo (vzhledem k tomu, ze najednou snim pulku krajicku chleba nebo celozrnnyho rohliku, tak to znamena "vypustit"), krevnich desticek je porad malo, odebirali mi dalsi krev, jsem zvedava, jestli prijdou na pricinu. A pristi ctvrtek zase🙂.

ma12
5. pro 2008

Campi: dobre bylo v podoli, dosla jsem tam tak ve 12,05. Odebrali mi krev, jsem zavrena no a mam podrazdenou delohu, takze stale papkat 8 magnezek denne. Dalsi kontrola za 14 dni.

hlavinka
6. pro 2008

Campi: no, mela bych to mit za par, vsak uz taky cekam, kdy to fakt prijde. Urcite dam vedet a taky se podelim o porod 😉

niikkyy
6. pro 2008

Ahojky...tak já jsem zvědavá jakej budu mít pocit z první poradny v Podolí...ve středu jedu ke své DR a už mě prej bude pomalu předávat do Podolí! 😅 Už to bude takové jiné..teď mi furt nepřijde,že se něco děje jak chodím ke své DR..ale jakmile půjdu už do porodky,tak mě klepne 😀

Jinak jsem marod..super fakt..chřipajzna,takže se dopuju jitrocelákem a čajema a na noc paralen,pač mám teploty ☹ Tak snad to nějak nemá vliv na prcka ☹

Hlavinka: teda ty to máš fakt za pár..jsem zvědavá co nám pak povíš 😅

campi
6. pro 2008

Nikkyy: pro me byl prechod od moji gyn. dost sok, ale clovek je tvor prizpusobivy a zvykla jsem si na zastupy maminek, pro me nepohodlny zidle, cekani i pokazde jinyho dr. Prechazet budes v 36tt?
Dneska tu mam mamu, tak pere a zehli detsky veci, tohle me nebere🙂.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
niikkyy
6. pro 2008

campi: tak praní mě bralo...ale žehlení teda ne 😅
Já jsem taky zhýčkaná právě svojí DR..mám jí soukromou a jak přijdu,tak jdu,vše nové,krásné...a hlavně mám u ní i jakoby přednost kvůli minulému těhu,které nedopadlo dobře,takže mě vidí a hned jdu přednostně atd 😅
no asi v tom 36tt no..myslím,že teď mi dá ještě jednu kontrolu u ní a pak hned Podolí..no uvidíme 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
niikkyy
6. pro 2008

gerden 😀 😀 dobře zařízené..já myslím,že takto dopadnu po čase taky,že teď je to taková jakoby radost ta příprava a pak už mi bude jedno zda je to vyžehlené či ne 😀 a taky jsem teda z prvu vše rozdělila na tmavě a světlé a naplnila pračku a teď to co už dostanem nebo tak tak přihodím k našemu a čau 😀
hele dřív jsem žehlila i kalhotky,slipky atd a ted?ehmm no trika kalhoty a to co jde vidět že je mečkané..jinak prd!Já žehlla manžovi i uniformu do práce..koukali na mě jak na tele 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru