Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

hlavinka
15. pro 2008

Niky:neboj se, 33tty je uz peknej. Kamosce se narodil klucina v 34 a bylo to v pohode. Chvili byl v inkubatoru, ale po 14 dnech je pustili domu, az mel nejakou tu propousteci vahu.

Nejlepsi je se zabavit a nemyslet na to, stejne to neovlivnis. A tes se z kazdeho dne, kdy je maly v Tobe a uvidis, ze pak nakonec ve 40 tydnu budes resit, abys neprenasela 🙂
Moc Ti drzim palce!!!!!!!! 😵

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
niikkyy
15. pro 2008

holky vy jste zlatý..děkuju 🙂 rodit se fakt ještě nechystám....nevím jak mladej ale já ne 😀 já děkuju za každej den co je uvnitř 😉 jen se vždy hodím do pohody a pak kontrola a DR nooo..čípek měkčí,ale tak snad ještě vydržíte a já pak zas plašim 😅

Snad Kubiček bude hodnej a zůstane u mě aspoň do 38tt 🙂

díky..jste zlatý

Tak jsem právě vyvařila dudle..jsem se zabavila 😀

niikkyy
15. pro 2008

holky mě ten můj rarach chce asi vylézt bokem..to je mazec 😀 takovej takovej tlak a boule 😀 fakt nevím jak tam leží 😅 😀 😀

campi
15. pro 2008

nikkyy: taky dneska nějak vyšiluju. Mluvila jsem ted s kamaradkou, rodila ve 34tt - rano chytla prujem (ten jsem mela dnes rano taky) a vecer praskla voda. Mimčo bylo úplně v pořádku, žádný problémy, dneska už je mu 6 let. Tak tu trochu blázním a dodělávám rychle jeden překlad, aby to bylo nachystaný, kdyby něco🙂

niikkyy
15. pro 2008

campi: ty stavy to je neco co?já zas vyařila ty dudlíky a ještě se chystam par veci do porodky dat uz na stranu k tasce 😀 veci pro kluka mám v sedajde...chybi tam jen dupky....ty by manza uz dodal 😀 snad teda 😝 😝 v nejhorším je u Podolí ten krámek 😀

campi
15. pro 2008

Veci do porodky nemam, to budu řešit aktuálně. Ale pracovat budu asi fakt až do porodu, tak to abych všechno raději odevzdávala v předstihu 😀

ma12
15. pro 2008

Nikyy: klidecek, to zvladnes, aspon do toho ledna. Ja jdu ted ve ctvrtek do prace, tak to bude zase zuzo po dvou mesicich.
Veci do porodky mam nahazeny nahromade, ale asi to dam vse do tasky, aby mm dovezl, to co ma a ne to co nema 🙂
Campi: kdy jdes ve ctvrtek do Podolka?

niikkyy
15. pro 2008

jo ty ještě makáš vlastně...fakt až do porodu jo? JSi OSVC? nebo proste jedes az do konce?ja nejaké veci mam,tak je dam na stranu..tasku jeste nebalim jen ty veci dam stranou asi..to vis,jsem doma,se nudim 😅

hlavinka
15. pro 2008

Campi: taky vzdycky, kdyz mam pres den prujem si rikam - ze by dneska? Jenze posledni dobou to je nejak casto, takze uz to nepujde predurcit ani podle tohohle 😝

niikkyy
15. pro 2008

průjem Vám z části závidím..já na záchodě rodim 😀

hlavinka
15. pro 2008

Niky: a zkousela jsi pit lnene seminko? To pomaha prave i proti zacpe 🙂 tady je o tom povidani odkdy a jak a co: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
hlavinka
15. pro 2008

Gedren: mne taky vetsinou rano zacla menses prujmem....No, ale ted to asi budu muset poznat nejak jinak.

No, ale zatka nemusi odejit kazdymu... Co moje kamosky rodily, tak zadna zatka, nic. Takze to taky babo rad. 🙄

niikkyy
15. pro 2008

lněné semínko ještě ne!já nemám zácpu jen tvrdoše 😀

gerden: taky si občas vyšetřím čípek..občas je krásně na pohmat a někdy ho vůbec nemůžu najít 😅

mě menzes přišla a ani jsem o tom nevěděla 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
niikkyy
15. pro 2008

tak mi to nedalo a šla jsem se vyspršit a najít čípek 😀 jak úchyl 😀
tak našla jsem ho,ale je hodně nahoře..ale je a je i cítit na délku trochu,ale byla to fuška těma prstíkama ho najít 😅 to abych měla prsty dlohé 20cm 😅 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
amabilis
16. pro 2008

Ahoj holky! Tak se zas hlásím. J. teď furt okupuje počítač, takže se sem skoro nedostanu 😅
Masíruju, piju maliník a vyrábím dárky na Vánoce a dodělávám výbavičku pro malýho. Teda malýho - včera jsem byla na kontrole a bezelstně jsem se zeptala, kolik mrňous podle UTZ váží... Odpověď mě trošku vyděsila, prý má 3300 g a je to + - 200g. Tě pic, kdo tohle bude rodit 🙄 Asi já, co 😀 Sice tu mám napsáno 35tt, ale ve skutečnosti jsem 36tt, takže si myslím, že je to v pohodě. Aspoň vím, mám místo břicha obrovskej balón. A hlavně už váží víc než já, když jsem se narodila, takže už se ničeho nebojím. Až se rozhodne, tak se rozhodne. Jen bych ráda stihla ještě svojí první návštěvu v Podolí a předporodní kurz. Jdu až 5.1. 😝 Jsem na sebe zvědavá. 😀 😀 😀

campi
16. pro 2008

Jeee, Amabilis to ma Mojík už krasnou hmotnost. "My jdeme" na UTZ ve ctvrtek, tak se taky vyptám. Tipuju teda neco pres dve kilča.

Ma: do Podolí jdu na 7.15 a opět doufam, ze po jedenacte uz budu pryc. Uvidime..

S cipkem jsem uplne trapna, nikdy se mi nepodarilo ho nasahat (či rozeznat), a to ani před otěhotněním, tak si říkám, že tam nekde je a já o něm vědět nemusím, že...

V noci jsem se vzbudila s vlhkym pyzamem, tak jsem dala vlozku, 3 hodiny nemohla usnout a kdyz se nic nedelo, tak jsem sla spat. Dneska uz s porodem nevyšiluju, i když dole na tom pyžamu je látka jakoby zatvrdlá (třeba jsem měla vlhké sny - haha - skoda, ze si prislusny sen nevybavuju). Manzel ma mimo Prahu kazdorocni vanocni spářku se starými kamarády, tak na mě pohlíží s obavami, abych mu akci nepokazila (vtip). Ale je videt, ze nervozni, aby to nebylo zrovna v patek.

Mam malou prekladatelskou agenturu, do konce prosince bych chtela vsechno predat zastupkyni, aby mohla resit v mem sestinedeli vsechno sama, predam ji i svuj mobil a v sestinedeli nechci o nikom ani vedet. Pak bych si postupne zase nechala nejake zakazky podle toho, jak bude Lada hodna, ale to se neda naplánovat.

hlavinka
16. pro 2008

Holky, prosim vas a jak si tam muzete dosahnout na cipek? Jak je asi daleko? Ja tedy ale nedosahnu poradne zvenci, natoz dovnitr 😀

Amabilis: to je pekna vaha a neboj, nejak to odrodis. Nam taky dr. rekla v 35 tt ze mame asi 3,10 a pred 14 dny, tzn. v 38tt ze ma 3450g. Je fakt, ze ted uz je to brisko docela fakt tezky, hlavne v noci, kdyz se mam pretocit nebo vstat z postele, si ho musim jako pripodrzet, protoze jinak gravitace pracuje jak blazen 😅

niikkyy
16. pro 2008

campi: tak to mám každou noc..že mám vlhké pyžamo a pak je zatvrdlé ☹ nevím co to je..asi vodnytý těhu výtok prej..ale plodovka by nezatvrdla ne? já už to mám dobrý měsíc 😅

Jinak noc zas na hovno...záda mě bolí,v kříži,furt jsem vzhuru,bolí mě dneska šíleně oko,jakmile s ním hnu 😔 hlava mě začíná bolet a mám křeče do břicha,ale do horní půlky 😖 já už fakt nevím.já se asi půjdu nechat někam zahrabat 😅

amabilis
16. pro 2008

Hlavinko, já taky přidržuju břicho, když se otáčím a to jsem si myslela, jak jsem originální 😀 😀
Já se čípek ani nesnažím nahmatat, funím jak lokomotiva i u masáže - nedosáhnu si tam snad ani ty dva předepsaný cm...

Campi: Já jsem taky vlhká, když v noci vstanu a jdu na záchod, tak ze mě "lepkavě teče". Přeci jen, tělo se už připravuje na porod, takže se pochva zvlhčuje a jak ležíme, tak se to holt nahromadí a vyhrkne najednou. Takže se toho neboj 😉

niikkyy
16. pro 2008

amabilis: taky to ze mě teče..občas si i pšiknu a vyletí to..tak zkřížím nohy a letím na WC 😀

niikkyy
16. pro 2008

a břicho si držím taky 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
niikkyy
16. pro 2008

já mám taky výtok celé těhu..někdy hustší někdy vodnatější.....

ne mě to nezneklidnuje..já čekám až fakt rune ta voda ve velkym 😅

amabilis
16. pro 2008

To já mám vedle letiště vlastní postel. letiště máme miniaturní 140x200 cm, takže se mi tam s J. spí blbě. Vedle postele mám tedy naházené staré slaměné matrace (šest, takže je to hezky vysoké) a na tom ještě molitan pro změkčení. Večer si vždycky na chvilku leháme k sobě a to je legrace, kdybychom usnuli, tak asi zmrznem - buď kouká mě břicho nebo J. zadek 😀 Jsem holt nějaká neskladná nebo co 😀 😀 😀

hlavinka
16. pro 2008

Taky mam vytok, ale prave nevim, zda je to "normalni" nebo uz nejekaj spatnej. Posledni stery mi delali ve 34tty a to mi nasli nejaky dve bakterie, epidermidis a faecalis, ale nic mi na to nedali. Prej ze neni treba.
Tak nevim.
Holky a ten vytok, mate ho belavej a bez vune (zapachu)? Nebo naopak "zapacha"? No, ale snad kdyz o tom dr. vi, tak by mi neco dala nebo rekla, ze je to spatny.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru