Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

k.bett
27. pro 2008

Ahojky hlavinko...teda ty už máš tt a to jsi říkala že porodíš dřív 😀

Tak drží palce a informuj jak jsi na tom.

mirjanka
27. pro 2008

Hlavinko nevadí, moje babička říká, že holčičky si dávají na čas - musí se přece v bříšku dokrášlit - držím ti pěsti

campi
28. pro 2008

pavcik: na prohlidce porodky jsem nebyla, puvodne jsem myslela, ze pujdu, ale nekdy koncem listopadu (zacatkem prosince?) to tady holky dost detailne popisovaly, tak jsem se na to vykaslala. PA Mrkvickova, ktera to tam ma na starosti, je pry moc mila. Zatim jsem jednou absolvovala pohotovost, tam byla super sestra i doktorka, vsechno peclive vysetrily a dost me uklidnily. A taky tam chodim do poradny od cca 29tt kvuli rizikovemu, k tomu bych mela vyhrady, ale co už...

Ohledne epiduralu nam rikala PA v kurzu, ze Podoli ma nejakeho sponzora a Apolinar to hradi z nejakeho specialniho programu, pac je tam to skolici stredisko na epidural, znelo mi to logicky, ze normalne to pojistovna nehradi (kdyz to neni lekarsky vylozene nutne). V Podoli s tim pry muze nastat jediny problem - kdyz bude mit anesteziolog praci jinde a propasnou optimalni dobu pro epi. Proto je dobry s tim otravovat uz od zacatku, ze ho clovek chce, aby s tim anesteziolog pocital, ze priblizne tehdy a tehdy (pokud to lze naplanovat) bude mit praci u vas.

Ja jsem tak stastna, ze jsou Vanoce za nami. Stejne na nic jinyho nez na mimco nemyslim, tak jsem je ani nijak zvlast neprozivala.

niikkyy
28. pro 2008

Ahojky...

Hlavi ty tu ještě strašíš? 😀 tak hlavně ať už se začne něco dít a moc dlouho se netrápíš 😉

No já mám malého hlavou dolů už dlouho,ale uvidím co teď na kontrole...

Jinak Epi já taky NE

Tak manža se konečně vzbudil,tak můžu jít luxovat atd...nechápu jak může tak dlouho spát ☹ já pak nemůžu nic dělat,pač by ho to budilo 😠

Jinak holky je normoš,že mám vodnatej výtok?občas se děsím,zda to neni plodovka 😖

No a teď v Podolí rodila jedna holčina od nás z února,předčasný porod,ale jsou OK...tak jsem zvědavá jaké podá reference!

Jo a aktivovala jsem si net do mobilu jak je zdarma od Vodafonu,abych mohla pak být on line a jako mě nejdou dávat příspěvky na koně..fakt super...a nejsem sama komu to nejde...jsem asi levá 😢

marketovna
28. pro 2008

Niikkyy, plodovku poznáš 🙂 stéká po pramínkách a neustále..Nejdřív ji vyteče víc a pak pořád teče a a teče...Já jsem to měla trochu obtížné, protože jsem si dala vanu a 5 min potom, co jsem vylezla mi odtekla voda, ale já si myslela, že je to voda z té vany 😀

niikkyy
28. pro 2008

market: jéé díky,takže tohle asi bude vonatej výtok co? 😀 mě už hrabe fakt jo

bejana
28. pro 2008

Niky, mně teď plodovka tekla po pramínkách od začátku, žádné větší množství na začátku nebylo. (První porod mi začal kontrakcema a plodovku mi píchli až v porodnici.) Taky jsem si říkala, jestli je to ono, ale jak to teče, tak to cítíš a je to fakt jiný než výtok 😉

marketovna
28. pro 2008

Niikkyy, to je opravdu jen výtok, neboj..Já z toho byla taky vyplesklá.. Vidíš co píše bejana..u každé to je jinak..Mě vyteklo trochu víc a pak to stékalo..Je to čistá voda....Mě třeba porod začal až skoro 24 h po odtečení, takže mi ho museli vyvolat..A nemysli si, druhé těhu je to samé..budu z toho tak vyplesklá, si myslím 🙂

bejana
28. pro 2008

Market, já měla plodovku světle růžovou, prý je to taky OK - říkali mi v porodnici. Průser je či může být jen zakalená, do zelena či tak. Já jsem z druhého porodu ani vyplesklá nebyla, strašně jsem se těšila 😵, ale to jen do doby než začly ty pekelný kontrakce 😅 😝

marketovna
28. pro 2008

Bejan ajakej byl ten druhej porod, Já se děsně bojím..byl lepší než ten první? Já se teda moc netěším 😒

marketovna
28. pro 2008

Ty jsi rodila obě děti v podolí?

bejana
28. pro 2008

Market, jj, obě děti v Podolí a druhý porod byl pro mě horší 😒 I když zpravidla bývá lepší, držím palce aby u tebe byl 😉

marketovna
28. pro 2008

bej, tak to se picnu 🙂 no bolet to bude stejně, je jen o čas 😉

niikkyy
28. pro 2008

holky moc díky,tak jsem v klidu...prostě plodovka to nebyla,prostě výtok a nebo jsem si učůrla a nebo měla divokej sen 😀

no to bude něco teda,se strašně bojim těch velkejch kontra

marketovna
28. pro 2008

nikkyy..já se taky děsně bála....nechodila jsem na kurzy, prostě nic a všechno šlo krásně...Mě pomáhalo hodně dýchání, takový to děsně rychlý, některým maminám pomáhá když si zařvou..ale to nechápu, zkusila jsem to jen tak, jestli to řvaní nepomůže a zjistila jsem, že když řvu, ubírám si kyslík..tak jsem jen dýchala....a každý pomáhá něc jinýho...Já jsem naůříklad jen ležela, protože jiná poloha mě ničila..Míč, nebo podřep nepřipadal v úvahu. Ale ty vodanatý výtoky jsou, já je ke konci měla taky..Nikdy jsem nenosila intimky, ale ke konci jsem musela...asi už se ti to blíží 😉

niikkyy
28. pro 2008

no na noc vližku nemám,ale přes den ano,ale výtok jak kdy no 😅
No taky nechodím na kurzy na nic prostě,já bych se tím víc stresovala...ale fakt se bojím...a pak představa co mi proleze spodkem..no mazec 😅

bejana
28. pro 2008

U mě ani o čas nešlo - první porod 11,5 h a druhý 10,5 h, ale ten konec byl u prvního úplně jinej - dokonalej. Měla jsem poporodní euforii, jak kdybych si šlehla (si myslim 😅) a tady u toho jsem byla ráda, že dýchám 😔 a žádná euforie se nedostavila, jen vyčerpání... To mimi pak všechno vynahradí, to je jasan 🙂 😵
Market, řvaní jsem taky prubla a taky mě spíš ždímalo, rovněž jsem "jela" na psím dýchání 😎 Ani já nechtěla moc chodit, až pak ke konci jsem dala sprchu, asi pomohla gravitace a tím se to rozjelo do zdárného konce. Byla jsem ráda, že jsem tak tak došla zpátky na to porodní lehátko 😝
Na kurz jsem chodila při prvním, teď už ne. Nemělo to žádný mega přínos, asi vše jsem věděla z koníka 😅 😎 Spíš jsem z toho měla dobrý pocit.

ma12
28. pro 2008

Niky: ja myslela v Podoli ze je epi zdarma ne v Nera 😉
Bejan: tebe pri Marky pichli plodovku, myslim? To jako do tebe zavedou dlouhou jehlu a pichnou - nejak si to technicky neumim predstavit.
Na kurz jdu 7 a 10.1. Beru to spis pro mm, ne pro me, ja si myslim, ze jsem poucena uz docela dost, tady z konika a i jinak z netu.

marketovna
28. pro 2008

Bej: no tak já malýho rodila 9h, ale žádnou euforii jsem neměla...kamrádka mi pořád říkala, jakou budu mít euforku a já na ni po tý dřině tak čekala a ono nic ☹ Tak jsem si říkala, jestli jse v pořádku atd..ale hned jak jse měla malýho doma, tak to na mě dolehlo a bulela jsem a bulela..štěstíma jak je to krásný a pořád jsem na něj koukala, na ten malej zázrak 🙂

Ted bych chtěla rodit jen hodinu..to bych nějak oddejchala 😀 😀

NIKY...no to ti věřím....ti můžu říct, že jsem si myslela, že ho nevytlačím...vždcky mu koukala hlavička a jakmile skončila kontrakce, hned zalezla..myslela jsem si, že tam fakt zhebnu 🙂

niikkyy
28. pro 2008

Mar: no toho se bojím..si řeknu je hlavička leze a zas nic a znova..jak u debilů 😅 😀

Ma12: aha,já myslela,že mluvíš o Nera 😉

marketovna
28. pro 2008

Nikkyy, neboj...ono to tlačení už je procházka růžovým sadem....já jsem tlačila asi hodinu, ale někdo zatlačí jen dvakrát a mimi je venku 🙂

U každý je ten porod jiný...jedna rodí hodinu, druhá 24h..jendý praskne voda a rodí hned, druhá čeká x hodin,jako třeba já 🙂....trochu ti závidím, ýže nevíš do čeho jdeš...Oni ty první kontra jsou fakt v pohodě, ale pořád se to stupnuje a stupnuje a nejlepší co můžýeš udělat je to prodejchávat......ale pak to štěstí....paráda 😉

campi
28. pro 2008

Niikky: porid si tu vodicku na plodovku. Me to uzasne uklidnilo, ze ji mam doma a od ty doby me ani nenapadlo zkoumat vlozku.

Kdyz se se mnou moje mama vcera loucila (do porodu se neuvidime), tak rikala "dychat, dychat, dychat".

Zitra jdu do poradny a na streptokoka.

niikkyy
28. pro 2008

campi: a kde tu vodicku maj? ja bych se v ní koupala 😀 😅
Market: jj taky mi říkaj dýchat a dýchat.. 😉
tak jsem vlezla na váhu..mazec 😝 a nežeru 😅
začala mě třeštit hlava..jdu do vany a asi chrupat,zítra vyběhávám MD a spoustu věcí ještě..ach jo 😢

jo a 5.1. se budu objednávat do poradny..jsem zvědavá kdy mě vemou a 5.1. mám poradnu u své DR ještě a taky jdi na stěry.fujjj ☹ zrcadla humusný 😢

bejana
28. pro 2008

Marti, s tou plodovkou je to přesně tak. Vezmou jehlu, zavedou a píchnou. Nic příjemnýho to nebylo, ale v podstatě nic proti tomu, co přišlo po tom 😉
Market, já právě tu euforii taky čekala a o to víc jsem byla hotová, když se nedostavila 😒

niikkyy
28. pro 2008

Jezis to pichnuti vody zni hrozne.me zas rikali holky,ze to vubec necitili.ale ta predstava,no des.chci byt chlap😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
bejana
28. pro 2008

Niky, není to tak hrozné, jak to zní 😉 U mě to bylo nepříjemný asi spíš z jiných důvodů... U druhého mi voda prdla sama, takže nemohu porovnat. Na porodu je nejkrásnější šťastný konec 😵 😵 😵 To předtím bych zbytečně nerozmazávala. Hladkému porodu zdar 😉

k.bett
28. pro 2008

souhlasím píchnutí vody jse,m taky necítila i když ten nástroj vypadá trochu hrozivě ale nic citit neni...píchá se při kontrakci takže na ní čekáš a když už přichází tak řekneš a v tu chvili ti ji pichnou takže to v tu chvili vypada hekticky ale je to pohoda bez bolesti.

Já už jsem tu psala že do druhého mimi jen omylem ale dobrovolně ne i když bych taaak moc další...spousta lidi mi říká že druhý porod už bývá lepší ale nevím jestli se na to dá aspon na 99% spolehnout...máte někdo zkušenost s druhým porodem?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
bejana
28. pro 2008

k.bett, viz moje příspěvky dnes v 11:33 a 13:29 😉 Pár příspěvků je i tady: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru