Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

apfele
29. pro 2013

Ahoj, chtěla jsem se zeptat - jsou stále k dispozici na odd. šestinedělí porodnické vložky? A nebo musím mít svoje? Díky za odpověď.

kluziste
29. pro 2013

@apfele Ahoj, taky budu rodit v Podolí a mám vložky koupené a zabalené s sebou (snad dost...😀 ), oni to i píšou na svých stránkách v sekci "co s sebou do porodnice", že máš mít porodnické vložky na 3 dny. Na kurzech nám říkali, že budeme mít k dispozici všechno pro miminko, kromě plen, asi budou i nějaký erární košile, ale já si jinak balím skoro všechno, včetně toaleťáku, člověk nidky neví....😀

apfele
29. pro 2013

@kluziste já rodila v podolí v roce 2008 a vložky byly k dispozici , tak mě zajímalo co se za tu dobu změnilo 😉

kluziste
30. pro 2013

@apfele a jaké máš jinak s Podolím zkušenosti?

hejhulka28
30. pro 2013

Zdravím všechny 🙂
je tu někdo, kdo nedávno rodil císařem v Podolí?Mě to čeká příští týden, tak se zajímám o všechny podrobnosti, vůbec nevím co čekat...někdo tvrdí, že na JIP mohl mít telefon, někdo zase, že ne, neumím si představit nekomunikovat 24h s nikým ani po sms, ani internet nic, asi jsem závislák 😀 Taky čtu různé diskuze o bolesti, někdo to zvládal v pohodě, někdo trpěl jako zvíře, to mě děsí nejvíc ☹

apfele
30. pro 2013

@kluziste já mám zkušenosti výborné, rodila jsem tak sice před 5lety císařem, ale nemohu si stěžovat , proto jsem si i po druhé podolí zvolila 🙂

@hejhulka28 já rodila v podolí císařem před 5 lety a telefon na jipce jsem mít nemohla, ale manželovi dali telefon, aby si zavolal co a jak. Věř, že po císaři budeš ráda odpočívat a miminko ti budou nosit na kojení . Jinak co se týká bolesti - záleží jak snášíš bolest , nejhorší je to první vstávání, ale pak už jsem byla v pohodě, jen jsem se nemohla smát - to bolelo 😀

luckar
30. pro 2013

@hejhulka28 císařem jsem rodila loni na Silvestra a na JIPu jsem měla kabelku, kterou dal muž sestře. V té mi nechal i telefon, takže jsem se na něj dostala hned jak mě pustili. Jak už je tu zmiňované, tak muži dají telefon na JIP a bude ti moct zavolat. Ono to tam celkem uteče 🙂. A za mě můžu říct, že bych radši rodila normálně (porovnání mám), ale bolest jsem jako strašnou nevnímala. Spíš to bylo hodně nepříjemné z dlohodobějšího hlediska.

hejhulka28
30. pro 2013

Díky moc za reakce, já nejsem žádný bolestín, měla jsem zablokovaná záda, tři roky mám problémy s kyčlemi a na to nefungují analgetika, takže si užiju, já jsem spíš stresař a bojím se toho co neznám 😔

evab.
30. pro 2013

@hejhulka28 já rodila neplánovaným císařem v roce 2011 a na jip jsem mohla mít vlastní akorát bačkory a kartáček na zuby. Mobil ne, ale manžel mi tam mohl zavolat na jejich přenosný tel. Mimčo mi nosili akorát na kojení. A všechny sestry tam byly úžasný. A bolest bych asi zatim neřešila, to je hodně individuální, mě nebolelo nic a kamarádce se jizva zanítila a trpěla jak pes. Ale v případě bolestí ti dyžtak daj čípek na bolest.

hejhulka28
30. pro 2013

někde píšou zase holky, že mobil mohly mít, tak já nevím, co tam budu celý den dělat?myslet na mimčo a bolest 😒

mahafi
30. pro 2013

@hejhulka28 rodila jsem akutním císařem a měla jsem tam daný jen kartáček na zuby, ručník a boty, myslím..., mezi tím, než mi nosili madlenku, tak jsem povětšinou spala nebo kecala se spoluležící 😀. manžel mi pak zavolal (nosí tam přenosný telefon) tak to mě tak dojalo (o té možnosti jsem nevěděla), že jsem mu tam celou dobu do telefonu plakala 😀. bolesti se myslím bát ndemusíš, na jipu ti dají analgetika a pak na pokoji taky. nejhorší pro mě bylo vstát (spíš jsem měla pocit, že to bude hukot, pak to nakonec nebylo tak strašný) a poprvý jít do sprchy (ale taky jsem si to spíš neuměla představit, sprchování bylo naopak moc příjemný 🙂. můžeš si kdykoliv říct o čípek proti bolesti, ale využila jsem toho jen tu první noc, pak už ne. hodně štěstí a ať to snášíš dobře 🙂.

hejhulka28
30. pro 2013

děkuju moc jsi mě potěšila 🙂 a ta jizva je něčím zakrytá nebo otevřená? já si neumím představit se sprchovat s tím, ale asi to všechno moc řeším 😀

mahafi
30. pro 2013

@hejhulka28 nejhorší jsou na tom právě ty pocity, že to určitě "bude hrozný" a že to "určitě nejde". jizva je zakrytá jen na jipu, pak to lepítko sundají právě poprvé ve sprše a tam ti řeknou, že si máš jizvu umýt.. nejhorší je překonat tu psychiku, ale podle mě je to důležitý.. ti ukázat, že to nebolí, nepálí, není nepříjemný... jen je to břicho potom takový méně citlivý, ale nebolí to na dotyk ani na sprchování (pro mě to byla naprostá utopie si to představit, ale je to fakt pravda 🙂 ). a co je nejhorší, tak kašel nebo smrkání a smích. kdyžtak si s sebou vezmi něakou stříkací vincentnku. jo a taky se neděs, že ti mlíko poteče možná později, než těm, co po sekci nejsou, ale věř si, že poteče 🙂, to je 3/4 úspěchu (pokud tedy nemáš nějaký indikace k tomu nekojit) 🙂.

evab.
30. pro 2013

@hejhulka28 ja celou dobu na jipce spala. Až jsem kolikrát sestry slyšela jak se o tom baví, že pořád spim. Byla jsem tam sama a bylo tam dost tma. Jem me pokaždé vzbudil tlakoměr na ruce, v určitých intervalech se sám spouštěl.

hejhulka28
30. pro 2013

@mahafi no máš pravdu, psychika je nejhorší, já se úplně orosila jak jsi psala, že si mám hned jizvu umýt 😅 ale to bude dobrý, zvládnu to, nerodím prvně, sice prvně sekcí, ale po přirozeném porodu to taky nebyl žádný med 😒 nehledě na komplikace ještě dneska...já se vždycky rozkojila 2. nebo 3. den po porodu, tak uvidím, kdy to bude tentokrát 🙂

cajomilka
30. pro 2013

@hejhulka28 Ahoj, rodila jsem v Podolí císařem přesně před 2 lety a mobil jsem na JIPu mít mohla. Celý ten den jsem taky nedělala nic jinýho než spala a posílala SMS a pak měla rekordní účet 😉 Sestřičky byly úžasné. Bolesti se neboj, není to tak zlý. Pro mě bylo nejhorší se poprvé postavit a jít si vyčistit zuby, příšerně se mi motala hlava, a pak už na šestinedělí jít na záchod 😒 S kojením to bylo horší, rozkojila jsem se až 5. den po sekci, malá kvůli tomu hodně ubrala, ale pak už jsem kojila 18 měsíců zcela bez problémů.

gepe
30. pro 2013

@hejhulka28
@mahafi sekci jsem mela planovanou a kojila jsem plne ihned uz na JIP. Mela jsem ji ve spinale, na JIP do druhyho dne a za me lepsi nez 5* hotel, vcetne pece a starostlivosti sester 🙂 BTW rodila jsem letos v polovine srpna. Jinak tlf nosi opravdu sestricky, zadny problem.

mahafi
30. pro 2013

@hejhulka28 to já jsem se taky orosila, když mi to sestra řekla, proto to tu píšu, abych tě na to připravila.. že se toho nemáš bát, že to nic není 🙂.
@gepe tos měla štěstí, to je príma 🙂. my jsme byly na pokoji tři, sekce stejný den a jedna měla mlíka hromadu taky hned, ukojila by půlku porodnice 🙂 a my zbylý dvě pořádně až čtvrtý den...

zarucha
30. pro 2013

Jen napíšu, že si Podolí nemůžu vynachválit, a to jsem ještě neporodila. Jsem trochu riziková, mám v děloze myomy, takže už od 7.tt chodím od své gynekoložky pravidelně i do podolí na screeningy, jak se mimi vyvíjí a zda mu myomy nepřekážejí, zatím vždy vše ok, na prenatálním naprostá spokojenost, totéž v systému objednávek, že na první screening (po 13.tt) naberou najednou krev ráno a hned dopol po utz máte všechny výsledky, jede vždy víc doktorů najednou, takže i když narvaná čekárna, docela to odsýpá, v 17tt jsem byla dokonce krátce hospitalizovaná (zlobil mě tlak, tak měli strach) a opět vše perfektní, velmi milé sestry, doktoři superprofi, vše šlo jako na drátkách, vyšetření mě i miminka, hned výsledky, za dva dny domů s léky, myslím, že jsem si fakt nemohla vybrat líp. Vyhovuje mi, že se každý doktor představí, že mi všechno vždy vysvětlí, odpoví na otázky atd atd. Teď jsem tam byla znovu 27.12 (kontrola interna plus ekg) a 3.1 jdu na velký screening v 21.tt, to by se už malej mohl konečně ukázat. Jinak registrace 14+0 proběhla v pohodě, i když je fakt, že v 8:00:31 už bylo plno. Jsem novinářka, tak píšu rychle všema deseti, nic jsem nekopírovala, jen nadatlovala a stihla jsem to 🙂 Už teď vypadám na sekci, plánovanou, kvůli tomu tlaku, a taky těm myomům, které mi miminko stlačilo dolů a vypadá to, že porodní cesty nebudou normálně průchodné. Ale nevadí, hlavně že bude vše ok. Držme si palce, vám taky držím. telefon neřeším, na JIP myslím, že budu hlavně odpočívat. Online je člověk 24 hodin denně, nejen v médiích, a myslím, že odpočinek bude jen ku prospěchu. Podolí doporučuju každopádně!

hejhulka28
30. pro 2013

Holky vy jste mě tak pozitivně naladily, že jsem se začala normálně těšit, díky moc! 🙂 ten telefon jak čtu se různí, dám si do kabely na jipku a uvidím, buď mi sestra řekne, že ne nebo jo, ale byla bych ráda, kdyby ano, abych mohla být na internetu, psát domů apod, přeci jenom člověk přijde na jiné myšlenky 😉

gepe
30. pro 2013

@hejhulka28 mela jsem mobil v kosmeticke tasticce na JIP a ani jednou nevytahla 🙂 prodrbala jsem den i noc na oopiatech s milou slecnou vedle na posteli a denni a nocni sestrickou. Manzel mi volal na interni tlf a uzivala si klidu.

kacenka1979
30. pro 2013

hele já si registeaci vysedela a nejít na vyvolávání tak jsem měla smůlu...jinak porod hrůza fakt na to tlačili bylo vidět že potřebujou volný box doktorka tam byla jedna asi na 7 porodů takže čas minimální....byla na konci směny takže unavená a né moc příjemná porodní asistentky jsem zažila dvě a ty v pohodě ale opět málo času...takže když jsem omdlela tak jsem se stihla zas probrat než přišla a to jsem zvonila ...tablety do mě nacpali všechny během 24 hod..bolest bez pauzy jen jsem lezla a zvracela...kapačky ty jsem nepočítala ani mi neudělala zátěžový test na oxitocin ...měla jsem asi tři kapačky a to už jsem nesměla ani chodit malej na monitoru lítal dolu na horu....vodu mi píchla a to jsem byla na dva cm....což se opravdu nedělá...potom jsem opět byla asi 5 hodin stále na dva...škemrala jsem o cokoliv přítel tam nebyl což byla velká chyba chovaj se totiž jinak ale měl akutní slepák takže byl den po operaci....na finále přišla kamarádka ...a to stálo za to páč mi přepíchla kapačku a pak to jelo tlak60 na 30...svalové křeče amnésie a akutní císař na boxu za minutu 12...prý na ní řval proč mě tak nechala a nic neudělala že bych se neotevřela...vyšetření bylo bolestivé a to hodně jen od ní od ostatních to šlo...byla nepříjemná jako co jste čekala že porod nebolí...ano vím že bolí ...na bolest mi nemohli nic dát 4 hod. takže jsem prý na jip brečela a ptala se na malého co je sním tak jsem se bála...pak mi tam mamina řekla že jsem se asi bála oprávněně jedné mamince tam umřelo miminko při porodu a jak mě vezli tak se o tom prý bavili kam jí dají atd...jinak život mě a malému zachránil pan primář Dr. Buben za což mu jsem a budu neskutečně vděčná...jak řekl za minutu mohl být malý bez kyslíku tudíž poškozený mozek já mám jizvu 26cm za tu se mi omlouval ale fakt pospíchal...navíc mi rychle zaváděli cévku a bohužel mi dali silnou až ted se to dalo do kupy vnitřní stehy dva na močáku dva dole jak mě otvírala rukou ...to bylo taky super....a ve správě ani zmínění jen to základní po porodu byla dvakrát na vizitě a řekla no vy jste nám nahnala strach ...popřela vše jen řekla já myslela že to hrajete to tu na nás zkouší každá druhá maminka...aha to jsem nevěděla že křeče a tlak se dají nafilmovat no koment jinak jip šestinedělí super sestry fakt prima jen dětská dr. byla divná...ale taky v poho ...jinak záchody a sprchy hnus já byla na p2...uklid se dělá jen ráno...vaří celkem dobře na nemocnici ...na monitorech nepříjemný jen asi dvě byly prima...poradna mě moc nenadchla prohlíželi mě jen dvakrát vždy jak vám je blabla...tak to vás prohlížet nebudu...až pak před indukcí mě prohlížel právě dr. buben bacha to už jsem přenášela 10 dní ...za mě jdi do motola hezké čisté prostředí ted tam rodila sestra a byla fakt nadčená..je to tam předělaný takže tam mají taky boxy a registrujou i po 14 tt....pokud tam nemáš známé nebo nejsi populární berou to jak na běžícím pásu bohužel čím víc porodu tím líp ja cekala na jip než se uvolní postel na šestinedělí asi 6 hod...jinak jsem rodila před 11TT takže čerstvá zkušenost ale třeba narazíš na dobrého doktora a bude to super kdo ví...jinak mě porodní asistentka řekla že tam bohužel rodí hodně mladých doktorů kteří by vlastně ještě ani rodit neměli a že se na porody tlačí aby se tam odrodilo co nejvíc dětí ...za to prý může ředitel doslova a do písmene řekla č....ák jeden ehmmm tak to je můj zážitek

lili_k
31. pro 2013

Ahoj maminky, tak jsme dnes pokouseli stesti s registraci do Podoli. Manzel to mel vyplnene a odkliknute presne v 8:11, presto k registraci nedoslo, pry kapacita uz vycerpana. No jsem lehce smutna, trosku nastvana. Vubec jsem s tim nepocitala. Tak maminky, trenujte doma at jste pod 10 vterin 🙂

lili_k
31. pro 2013

..samozrejme jsem myslela v 8:00:11 🙂

mahafi
31. pro 2013

@lili_k ty bláho, to je drsný... 😨

gepe
31. pro 2013

@kacenka1979 byla jsem mimo jine v srpnu na P2 a spinu jsem nezaznamenala nikde, ani na wc ci sprse.

Jinak manzel se mnou taky vysedel termin, sesla se nas tam dobra skupinka tak bylo veselo a pohoda. 🙂 Podoli za nas celkove nej.

kacenka1979
31. pro 2013

ja bych nelitovala...ps podle mne😉

kacenka1979
31. pro 2013

@gepe tak tam mozna nebylo tolik cunat🙂 nevim ja asi mam proste smulu:'(

gepe
31. pro 2013

@kacenka1979 asi 🙂 ja chodila na ten samostatny zachod se sprchou a parada

evab.
31. pro 2013

@lili_k jo jo, registrace je masakr, ale nezoufej, dost casto se místa uvolňují, zkus tam dnes nebo i během týdne nakukovat a třeba se něco uvolní

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru