Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

baarca
10. lis 2010

@verbalinka Já to nemyslela nijak konfrontačně, tu Tvojí poznámku, že to máš k porodním bolestem jsem si samozřejmě přečetla. Nicméně si fakt nemyslím, že je dobrý nápad kvůli strachu postupovat apriori operaci, navíc s druhým prckem. Já jsem měla i celkem štěstí, že jsem 4. den šla domů a doma jsem už fungovala normálně, ale může to být mnohem horší. Samozřejmě, kdyby měla být ohroženo dítě nebo matka, je to jasné. Navíc, těžko na začátku těhu odhadovat, jaký bude porod. Třeba se miminko nepřetočí, třeba budou jiné komplikace... a bude to plánovaná sekce tak jako tak.

@hlavinka Bohužel tu nejsem tak dlouho, tak neznám Tvůj příběh, ale držím palce, ať druhý porod proběhne v pořádku, když už máš svoje prožito. Zas jsi bohatší o tu zkušenost, takže už víš třeba, čemu se vyhnout.

Já už třeba vím za sebe, že nebudu chtít zádný oblbovák. Chtěla jsem původně epi, ale pořád byl zaneprázdněný anesteziolog. Nakonec mi píchli něco jiného, asi Dolsin a bylo to děsné. Bolesti sice do minuty pominuly, ale já jsem byla zcela mimo provoz, nezvládala jsem dýchat, porod se téměř zastavil a malému se ve výsledku samozřejmě zhoršily ozvy, nezvládl se správně dorotovat, takže jsem ho prostě vytlačit nemohla. Takže u druhého vydržím všechno (říkám si teď 😅 ) jen, aby mi nic nedali.

hlavinka
10. lis 2010

Kapr: prvni porod je spis vzdy po terminu....

barca: dekuju:o) Taky drzim palce, at ti porod vyjde dle predstav!

hasky24
12. lis 2010

@andira Rodila jsem 21.11 2009 do Podolí jsem přijela o půlnoci a v 5.50 byl malej na světě.Mám tam kamarádku porodní asistentku mohu doporučit Jarča

hlavinka
12. lis 2010

Hasky: tak to gratulujeme! Takovy pekny rychly porod. A jak se jmenuje kamoska PA? Diky

kapr
12. lis 2010

@veruuu_kadlecova no tak to bych v tak vyhlášené porodnici nečekala 😒 tak hlavně že jste v pořádku a nakonec vše dobře dopadlo 😵

hasky24
13. lis 2010

@hlavinka Jmenuje se Jitka Blažková pokud by jste chtěli víc info můj mejlík Hasky24@seznam.cz jediná podmínka je to že už jste registrované k porodu v této porodnici díky

amabilis
15. lis 2010

Tak zítra jdu zas na KO. Měla bych už mít výsledky stěrů na streptokoka, tak se dozvím, jestli smím darovat pupečníkovou krev nebo ne. Minule mi ten dotazník nechtěli dát, že pokud bude streptokok pozitivní, darovat nesmím ☹

hlavinka
15. lis 2010

Ama: darujes krev? To je moc hezke. A nikdy jsi neuvazovala, ze by sis ji schovala pro sve deti? my jsme si tedy nechali schovat. vim, neni to uplne nejlevnejsi, ale zas si rikam, ze je to neco jako pojisteni.
S tim streptokokem je to asi jen pro darovani, protoze ja jsem ho mela, ale moji krev mi ulozili a dokonce pry byla vysetrena na vsechno mozny a v pohode. Tak nevim.....

kapr
15. lis 2010

mě holky na darování taky nechtěli, prý nemají zájem, když mám trombofilní mutace 😒 škoda

gtver
16. lis 2010

Za mě byly odběry pupečníkové krve pozastaveny, takže jsem ani neměla možnost.

amabilis
16. lis 2010

Mám pozitivního streptokoka, takže nakonec ne.
Já jí minule darovala pro vědecké účely, protože nemám taky krev úplně v pořádku, takže pro někoho ji nechtěli (tudíž jsem nešla ani na ty kontrolní odběry).
Jinak je to zvláštní. Já totiž mluvila s tou databankou a mají neustále nedostatek pupečníkové krve a přecpanou banky těch, co si to schovávají pro sebe 😒

amabilis
16. lis 2010

Mám pozitivního streptokoka, takže nakonec ne.
Já jí minule darovala pro vědecké účely, protože nemám taky krev úplně v pořádku, takže pro někoho ji nechtěli (tudíž jsem nešla ani na ty kontrolní odběry).
Jinak je to zvláštní. Já totiž mluvila s tou databankou a mají neustále nedostatek pupečníkové krve a přecpanou banky těch, co si to schovávají pro sebe 😒

amabilis
21. lis 2010

Ahoj holky! Tak hlásím, že ve středu malá vykoukla na svět. Chytla jsem úplně skvělou PA a studentku, takže sice bolest příšerná, ale vládla příjemná přátelská atmosféra, takže ze svého druhého porodu jsem nadšená 🙂

baarca
21. lis 2010

@amabilis Moc gratuluju 🙂 To je fajn, že to takhle dobře proběhlo.

kata79
22. lis 2010

Ahoj holciny, mela bych dotaz na vas, co jste rodily v Podoli...resim "tasku" do porodnice (teda uz je pripravena, ne ze bych uplne zacinala) a dost me vydesila ta kupa veci, ktera vznikla, kdyz jsem vse snesla na jednu hromadu, plenky, vlozky (na kurzu zduraznovali vzit...), rucniky (3-5ks) zabiraji strasne mista, kdyz to shrnu, vejde se mi to bud do 2 tasek, nebo jednoho kufru (60x30cm)...jak jste se zabalily vy? ma smysl neco ze seznamu nechat doma a nechat si to treba prinest az dalsi den, a zaroven treba nechat odnest veci z porodu? (rucniky, nocni kosile..), muj dotaz zni mozna blbe, ale je to muj prvni porod, nemam zkusenost, tak prosim o shovivavost....

hasky24
22. lis 2010

@kata79 Ahojky já brala jen plenky,vložky jen 1 balíček a stejně sem je nepoužila nakonec protože jsem dostávala jejich a ručníky to je asi jediné co vzít no.....ale stačí jeden může ti to manžel přinést druhý den já měla taky velkou tašku a spoustu věcí jsem nevybalila ani pokud jsi na nadstandartu tak je tam velká skřín,tam se toho vejde...

hlavinka
22. lis 2010

Amabilis: tak posilam velke gratulace!!! 🙂 Je skvele, ze vse slo hladce a mela jsi milou PA. Hodne zdravi obema 😉

amabilis
22. lis 2010

@kata79 Tak možná záleží na tom, na kterém šestinedělí pak skončíš, ale momentálně radím toto: Vložek dostaneš pouze jeden balík, takže si s sebou ještě minimálně jeden vezmi. Kalhotky pak dostaneš dvoje, takže se ti budou nějaké z domova taky hodit. Jinak na porod: košile či triko, ručník, pantofle, voda. K tomu přihoď noční košili, bez které se na šestinedělí neobejdeš a zbytek si nech donést v druhé tašce. Buď ten samý a nebo druhý den. Já porodila dopoledne, takže mi tašku museli přinést už ten den. Na prtě tam dostaneš pět plenek a večer už jsem dávala svoje. Jinak jsem měla dvě noční košile, dvě podprsenky, vložky do podprsenky, porodnické vložky, dva ručníky a pořád hrozný hlad 😀

amabilis
22. lis 2010

@hlavinka Děkuju! Ty dva moje porody byly nebe a dudy, tak bych ti moc přála, aby to u tebe bylo stejné. Jinak měla jsem PA Veithovou a učenku Karasovou a obě byly prostě super!!!!!!!

pet.s
22. lis 2010

@kata79 já rodila v Podolí v září.. neměla jsem sebou nic, vzali mě hned z poradny.
Radím ti vzít si jen to nejpotřebnější a pak si to nechat nosit od manžela. Je tam fakt málo místa kam si to uložit.
Navíc se dá hodně dokoupit dole v lékárně, alespon se budeš moc projít 😀
Radím jeden ručník, pyžama dvě, spodní prádlo, kalhotky po porodu(to je malá krabička, navíc nějaké dostaneš), vložky tam měli jejicvh a sterilní. Měla jsem svoje ,ale mě víc vyhovovaly ty jejich. Hygienu. Co víc? Já ležela ještě několik dní na rizikovém, takže jsem měla sebou noťas a knížky a časopisy, ale jak řekli, že pujdeme rodit, tak to muž odnosil do auta a odvezl domů. Rodila jsem císařem neplánovaně večer a představa, že noťas s účetnictvím 5 firem putuje někde po špitálu, by mě zničila.
Holky kdo znáte PA z Podolí. Měla jsem na sále takovou dlouhovlasou černovlasou kudrnatou udělanou a děsně sympatickou PA a ani nevím jak se jmenuje. Byla hrozně fajn. Pořád mi říkala mamčo.
U porodu jsem měla krátkovlasou blondýnu. Hrozně hodná. Vybrala Terulce moc hezké čísílko. Takže nás poklad se narodil 21.9.2010, v 19.21 a s registračním číslem 291. Samá krásná čísla. 😀

kata79
22. lis 2010

holky dekuju za rady, vidim, ze kazda ma trochu jinou zkusenost, no nejak uz to dopadne...
@amabilis s tim hladem jsi me pobavila 🙂 , momentalne hladovim na diete s tehu cukrovkou, tak vidim,ze z toho uz asi nikdy nevyhrabu 😝

amabilis
22. lis 2010

@pet.s Tak to byla asi Samková. Ta je strašně moc hodná a byla při mém prvním porodu. Respektive až na úplném konci, protože ta, co mě měla na starosti byla u nějakového rizikového. Takže štěstí v neštěstí. Tahle mě pořád povzbuzovala. Je taková silnější postavy, že jo?

amabilis
22. lis 2010

@kata79 Záleží na oddělení šestinedělí. Loni jsem byla na P2 a tam měla k dispozici vložky, noční košile a na mrně nám neustále doplňovali skříňku (košilky, látkové pleny...). Dostala jsem patery jednorázové kalhotky.
Teď jsem byla na P1 a vložek jsm dostali jeden balík, zbytek jsme museli mít svoje a co se týče látkovek a mimi věcí, tak všechno bylo na výměnu kus za kus 😅 Jinak loni jsem dostala dárkovou krabici Klinic box, letos nic, ale moje spolubydlící dostala nějakou tašku... Bylo mi to sice blbé, ale ptala jsem se, proč jedna jo a druhá ne a nejdřív se vykulila, jak to, že jsem nic nedostala. Spolubydlící, že fakt ne (ona tu svou měla v postýlce) a ta, co to připravuje, že holt došly. Jasně, je to dobrá vůle firem, že něco dají, ale v porodnici by buď měli na pokoji dát všem nebo žádné, takhle je to fakt blé. Ale přežila jsem to i bez těch jejich letáků 😀

pet.s
22. lis 2010

@amabilis jo takový kus ženský, ale krásnej člověk..děsně jsme se nasmály 😀

amabilis
22. lis 2010

Tohle je ona. Je to teda fotka z ledna 2009, ale teď se mi po porodu mihla na porodním sále a je si furt podobná 😀

amabilis
22. lis 2010

A když už mi to tak jde, tak tohle je ta PA učenka Karasová

amabilis
22. lis 2010

Tak a moje PA, bohužel jen z nedokonalého profilu (akorát ošetřuje našeho mrňouska)

weri1
23. lis 2010

@pet.s to jsme měli stejnou taková silnější kudranatá a taky mi pořád říkala mamčo ,byla moc příjemná
na P4 vložek kolik jsem chtěla, byli na chodbě

weri1
23. lis 2010

@kata79 já měla dva ručníky a pak manžel vždy odnesl a donesl na druhý den čísté, moc to neřeš, však za tebou někdo bude chodit, kdo ti věci přinese

kata79
24. lis 2010

holky diky, uz jsem vse prebalila do 2 mensich tasek, jednu na porod a druhou na potom, kterou mi proste manzel donese, kazdopadne vsem moc diky za rady a doporuceni!!!jste hodny!tak ted uz "jen" do 14ti dnu porodit, jinak me ceka indukce 😝

pet.s
24. lis 2010

@weri1 nooo to je ona 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru