Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

bubanek
25. led 2011

@med hele ted procitam diskuze a obavam se ,ze mam pravdu opravdu ja..pokud uz si volas sanitku k porodu,tak je to asi rozjety a proste spadova porodnice nebo si to zaridit sama..popr.je to na domluve se sanitakem konkretne,ale maji toho tolik,ze teda na to spolehat nemuzes..a opravdu pred tydnem byla kamaradka do ma termin jak ja na predporodnich kursech v Podoli a tam na to upozornovali,sanitka-spadova porodnice..

med
25. led 2011

@bubanek Hm, dík... Tak na to se spoléhat nebudu... snad nebude sanitka potřeba 😉

ameliejulliette
25. led 2011

Taky bych se přikláněla spíš k taxíku. Snad bychom nerodili cestou... 😀
Jinak mně UZ v Podolí nedělali a váhový odhad miminka mi nedělali vůbec - akorát dvakrát Dr. řekl, že to bude hubeňour no a to se s námi táhne... On ten odhad je opravdu jen odhad, tak mě to ani nemrzí, navíc drobek nemá ultrazvuk rád a vždycky dělá, že tam jako není, nevím, asi mu to prostě není příjemné 😅 No tak sobecky bych se na něj občas ráda koukla, ale za pár dní na něj budu moct čučet až do alelujá 😀
Holky, honem honem, rodíme 😉 Já teda asi ne, ale někdo další by už zas mohl 🙂

jasminy
25. led 2011

Mně dělali v Podolí váhový odhad ve 40. tt. Odhad byl 3170 g a skutečnost 2770 g, takže to stejně opravdu jen odhad a ještě dost nepřesný.

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
xslim03
26. led 2011

Ahoj holky,
v kolikátém týdnů je ideální jít na předporodní kurzy do Podolí a jak dopředu je potřeba tam zavolat - rezervovat nebo co se tam vlastně musí .-)

marcalka1
26. led 2011

@xslim03 já jsem tam volala kolem 30tt, mám za to že 31tt a paní mne objednala nějak na 35tt+-..

xslim03
26. led 2011

@marcalka1 tak to mám ještě čas, to je dobrý.. jen aby v březnu ty kurzy nezrušili, že nemaj kapacity..

bubanek
26. led 2011

Ahojky holky,
tak ja dneska byla v Podoli,normalne ty stredy byly na 3-4 hodky fakt narvany od rana..a dneska sem tam byla objednana az na 10 hod monitor a za dve hodky hotova,takze to slo..mela jsem nejakou doktorku Kalivodovou,jak tam neni ten muj..tak me opet vysetrovala,ani sem ji nemusela rikat..ptala se jestli me neboli vic ty ledviny,jinak by to bylo na prijem,tak to nebolej a zatim se to k porodu dle kontrakci na monitoru a nalezu na cipku nema..takze snad vydrzim,o vikendu mi prijede uz ten doktor z hor a pristi stredu popripade k nemu na dalsi vysetreni,monitor uz 7.30 ,pak sono jater a ledvin a pak rozhodnuti ,kdy prijem na vyvolani at to neprotahujem...tak o vikendu dam svaracka a nejaky schody,uklid,na ten sex se ja nejak necejtim,bolelo me opet i to vysetreni prstem dneska..

bubanek
26. led 2011

@marcalka1 ono by bylo lepsi,kdyby praskla v noci voda a clovek se nestacil rozkoukat a jel vid..takhle to cekani a ted uz treba vyvolani,tak to jsou nervy..taky sem nervozni cim dal vic..

ameliejulliette
26. led 2011

@bubanek @marcalka1 Taky si to tak maluju, že by mi v noci praskla voda... Klidně i ve dne teda 😀 Achjo, od včerejška jsem klesla na duchu... Marci, jsem zvědavá, co Ti řeknou zítra (tak nějak se budu připravovat podle toho na to, co mi řeknou v pátek 😀 )... A to máš toho Dr. Bubna?

bubanek
26. led 2011

Ted zrovna rikali ve zpravach na Nove ,ze porodnice budou mit v Praze problem s kapacitou a resi se to i v Podoli kvuli tomu dekujeme,odchazime a dokonce uz to podepsali taky cast doktoru,ten muj sice ne 😀 ale vetsina..
http://www.dekujeme-odchazime.cz/novinka/prohla...

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
karmenina
26. led 2011

Ahoj holky, hlásím příchod z porodníce. Nestíhám dočíst. Jak to s váma vypadá? Už mě někdo následoval?
Holčiny to čekání v poradně stojí za to. Musím říct, že porod co se týče bolestí a průběhu hrůza, ale ta péče a vůbec porodnice celá neměla chybu. Rodila nás PA Zuzana Novotná, naprosto špičková. Ležela jsem na normálním pokoji na P4 a taky, vůbec na nic si nemůžu stěžovat. Matýsek nás potrápil, nechtěla mu sestoupit hlavička. Naše štěstí váží 4,130 kg a měří 52 cm. Na to, že jsme 3 dny po porodu se mi hezky sedí 🙂 a Matýsek krásně saje mlíčko.
Moc na vás myslím. Jo a s lůžkama na odd. šestinedělí problém je. Po porodu jsem čekala cca 5 hodin až se uvolní postel.

bubanek
26. led 2011

@karmenina jee gratulace velka..se mas..to je dobre,ze jste v poradku a peknyho macka teda mas..ty brdo,to jses dobra..ja nevim jestli ty 4 kila dam,taky to vypada na vetsi holcicku.. jak dlouho si rodila? a samo to prislo? ja ani nevim..a bez epiduralu? ty brdo,bojim bojim..
No s tema mistama teda nic moc,to sem zvedava... a diky za uklidneni,ze jinak PA mila a na oddeleni taky..

ameliejulliette
26. led 2011

@karmenina Tak supeeer, gratuluju, hlavně, že jste oba v pořádku a všecko vám klape 😉 S 4130 kg jsi mě pobavila 😉 Ale jinak to musela být i v gramech docela fuška 😲 A díky za dobré zprávy ohledně personálu 🙂 Snad už se brzy přesvědčím na vlastní kůži 🙂

med
26. led 2011

@karmenina Také moc gratuluji a tiše závidím, že už to máš za sebou 😉 Tak hodně zdravíčka a ať maličký dobře přibírá.

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
bubanek
27. led 2011

@marcalka1 bud radeji ze jdes zitra..ja prenaset takhle nechci za zadnou cenu,neni to uz tak bezpecny pro mimco kvuli ty placente prave,plodovce..bud rada,ze jdes driv a malyho budes mit o vikendu u sebe..budu na tebe myslet,drz se a poradne to tam okoukni,drzim palce at mas rychly porod..a cekam na zpravicky pristi tyden jak to probihalo..protoze me ceka vyvolani asi zas pristi vikend nebo po..

A jses mlada,zdrava takze urco te ceka dalsi brisko a tehotenstvi az si uzijes ted miminka..

ameliejulliette
27. led 2011

@marcalka1 No to jsou dobré zprávy! I když chápu, že to musí být divný pocit... A neboj, budeš si užívat teď místo těhotenství mateřství a pyšná budeš určitě ještě víc 😉 Ale ten nález, co píšeš, se obávám, že budu mít hodně podobný, taky ne a ne se otevřít, na tu pětku mi CS vyšplhalo horko-těžko... A nepotěšilo mě teda, že mají tak plno 😒 To mě teda dají třeba až na středu, no br... ☹ Úplně špatně ☹ (Manžel nastupuje v úterý do nové práce, tak ani nevím, jestli bude nakonec moct být u porodu, což mě teda asi zabije, psychicky... A maminka bydlí 300 km a přijede od pátku do neděle, to jsem už chtěla být doma. No já jdu snad skládat uhlí 😀 )

ameliejulliette
27. led 2011

@bubanek Snad Ti do té doby budu taky schopná už podat zprávu 😉

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
ameliejulliette
27. led 2011

@marcalka1 No o tom březnu mi ani nemluv 😖 Podepsalo to tam strášně moc doktorů, to nevím, kdo tam vůbec zbyde... Ale tak ještě budou jednat, tak snad se doktorům povede něco pro sebe vybojovat a zase to bude ok... Jo, říkám si, že kdyby mi to dali na tu středu až, tak snad to stihneme do té doby sami 😀 Já měla cca od jedné v noci docela silné bolesti jako při ms, do toho tvrdlo břicho asi tak co 4-5 minut, ve tři jsem si umyla vlasy 😀 ale v pět jsem to zaspala... nicméně dneska je to břicho taky takové divné, třeba se to rozjede... Nebo by se to mohlo "tak trochu" rozjet, my bychom frčeli do Podolí a oni by si mě tam už nechali... 😀 😀 😀

bubanek
27. led 2011

@ameliejulliette tak drzim palecky,aby se ti to rozjelo nejpozdeji o vikendu a manzilek tak mohl byt s tebou. 😀

gtver
27. led 2011

ahoj, holky, tak se jdu mrknout, kolik vás ještě čeká 🙂
@karmenina velká gratulace 🙂 😵

marcalka1
27. led 2011

@ameliejulliette já myslím, že to tak horké nebude.. no, uvidíme, každopádně my to máme za pár 🤐 ak to je super, to znamená, že se něco děje 😵 tak třeba Ti to půjde samo a nebo zítra budem hekat spolu 😀

karmenina
27. led 2011

Holky tak už to konečně spusťe 😀 !
U nás nakonec pomohl sexík, ale možná to byla náhoda. Těžko říct. V jednu v noci mi odešla zátka a ve 3 hodiny první kontrakce. Rozhodně to holky poznáte! Vyskočila jsem z postele jak dělová koule. No a od té doby co 3 minuty až do porodu. Hned jsme jeli do Podolí. Vyšetřili mě a byla jsem otevřená jen na 2 prsty, hlavička nahoře. Než jsem došla na porodní sál a podala ruku asistentce, byla jsem otevřená na 6 prstů a za dalších asi 20 minut na 8. 😀
Nestihl se ani klystýr, ani oholení a už vůbec ne Epi. Kontrakce byly horši a horši. Ale hlavička nechtěla jít dolů.
Měla jsem zakalenou vodu, tak jsem byla celou dobu na monitoru na lůžku.
No holky, bolest jak kráva (se omlouvám, ale jinak to řict nejde). Ten konec jsem myslela že nedám. Řvala jsem jak blázen. Malý začal mít problémy s dýcháním, tak už to vypadalo na nějakou akutku, ale najednou tlak na konečník a byl venku. Kdyby se nesekl v těch porodních cestách, tak mám za 3 hodky odrozeno, ale trvalo to 5,5 hodiny. Peklo.První porod jsem zvládla líp. Ale malý je prostě nádherný, krásný, vyloupnutý, dopečený a nádherně saje. Takže se mi udělalo hned druhý den mlíčko a třetí jsme šli domů. Až stáhnu fotky, něco sem hodím.
A ta porodnice a péče je vážně luxusní.

bubanek
27. led 2011

@karmenina tak ze bych ten sex zkusila o vikendu,no moc se mi do toho nechce..kamaradka zas jak to taky pry nedelala mesice a pak ke konci tehu tak akorat dostala z toho spermatu jeste svedeni a byla cela bolava..tak asi jak kdo taky.. 😎
Ty jo tak to si mela docela rychly to otevirani a vse. no ty brdo a jeste v tech bolestech lezet,to je snad nejhorsi a bez epi..
Zaplat panbuh ze to mate za sebou a jste oba v poradku...moc ti to preju a zavidim tise 😉

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
cuttysark
27. led 2011

Nazdarte, este stale plati, co maju na strankach, ze registruje sa v 14+0? Zmenil sa od min.roku nejak system?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru