Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

kocicatko
19. bře 2008

Suzziku a malá měla nějaké komplikace nebo je to běžný postup??? 😕 😕 😕

susik77
19. bře 2008

nam hovorili na kurze, ze Podoli je tym povestne 😖
ze preventivne ti zoberu miminko hned po porode a daju do inkubatoru a ze vraj vzdy si najdu odovodnenie, aj ked to nie je potrebne 😒
ja som bola inak velmi spokojna,len toto sa mi zdalo blbe...
trosku tazsie som ju vytlacila, inak komplikacie neboli, mala Apgar skore 8,9,10 na pokoj mi ju priniesli po 5 hodinach po porode...

kocicatko
19. bře 2008

Susiku, díky za info, i když to, co píšeš, to mě teda vůbec netěší. A zdůvodnili Ti pak aspoň co tam s malou těch neskutečně dlouhých 5 hodin dělali???!!! 😠

kristi
19. bře 2008

nase byla studenejsi, tak mi ji taky prinesli az za nejaky 3-4 hodiny, ani nevim.....

susik77
19. bře 2008

kocicatko: nie 😒
nam prave povedali na kurze, ze to v podoli robia, aby sme si to nechali zdovodnit. ze bvraj fyziol, novorodenec nepotrebuje zohriat do inkubatoru, ze staci ked ho dobre zabalia a moze byt pri mame 😉
a ze nech sme pri tom, ked mu meraju teplotu...a odsledujeme si to...
ale po porode si rada, ze to mas za sebou a nechce sa ti hadat 😎

jabber
20. bře 2008

Já teda nevím, ale žádný takový papír jsem nepodepisovala.......jediné, co jsem před císařem podepsala bylo, že chci spinální analgezii a ne celkovou narkózu. A malá v inkubátoru nebyla, zabalili ji hned do takového balíčku. Měla Apgara 10-10-10, tak možná proto. Je možné, že děti, které nemají desítky tam prostě na chvíli strčí......

btw - kde máme Sarusinku? 🙂 třeba by nám to vysvětlila jak to je

nikka.vo
20. bře 2008

Já si na Podolí nemůžu vůůůbec stěžovat, neměla jsem ani nadstandard a sestry mi tam samotné nabízely večer co večer, že si malého vezmou k sobě. Byla jsem po císaři, tak abych se prospala. A opravdu si ho na každý večer braly, jen asi poslední noc, nebo dvě jsem měla melého i na večer, abych si taky zvykla. Snad jen jedna, nebo dvě ženské sestry byly nepříjemné, dětské sestry byly super, se vším pomohly, poradily, uklidnily ... Hned jsem věděla, že tam chci rodit znova.
Z porodního sálu moc dojmů nemám, byla jsem tam asi jen 3 hodiny, ale PA byla taky strašně milá 😵 , fakt mám spíš skvělé zkušenosti a ty horší jsou jen maličkosti 😉

titicaca
25. bře 2008

ahoj holky, pisete tu hezky o Podoli, ja tam mam jit 4.4. na prvni kontrolu a vyplneni karty k porodu. Nevite jak to tam probiha - myslim predporodni kontroly 3 tydny pred porordem a kolik je tam doktoru? pripadne jak casto se tam potom chodi, pokud nenastanou porodni bolesti ...

luckahr
25. bře 2008

titicaca, jsou tam tři doktoři, sestřičky Ti řeknou, ke komu půjdeš (a k tomu se pak chodí zpravidla vždycky). Budeš chodit jednou týdně, tzn. když jdeš 4.4., tak 11.4. atd. Příjdeš tam, jdeš k sestřičkám, ukážeš jim papírek (moč-bílkovina, cukr), sestřičky Ti změří tlak a pak čekáš, až na Tebe příjde řada k doktorovi.

titicaca
25. bře 2008

luckahr, dekuji za info, jen se chci jeste zeptat na to jak to probiha pak s doktorem - kontroluje pruchod hrdla, diva se ne utz, nebo posloucha ozvy ? ... se ptam, ale as kontroluji co je potreba ... je to individualni ? nebo je neco co musi dodrzovat ... ptam se protoze jsem cele tehu chodila k jednomu doktororvi, akorat jsem posledni gynekologickou prohlidku absolvovala u jine doktorky a ta mi rikala nejake rozdily, tak nevim jestli to zalezi podle doktora ... asi taky

terkajesterka
26. bře 2008

titicaca, když jsem tam chodila já, tak mě občas ani neprohlídli, jen se mě doktorka zeptala, jak se cítím. Když mě náhodou vyšetřovali, tak kontrolovali hrdlo. UTZ nebo jiný vyšetření nedělali, šlo to tam trochu jak na běžícím pásu.
Nakonec jsem musela na indukci, o té ale rozhodoval nějaký jiný doktor, zřejmě primář.

zuzik03
27. bře 2008

ahoj holky, rodila jsem v Podolí minulý týden a jsem naprosto spokojená s tamní péči - od příjmu po propuštění tam všichni byli milí, vstřícní a ohleduplní, příště bych rozhodně chtěla rodit zase tam. Porod jsem měla trošku komplikovaný (viz Jaký byl porod), malá se narodila 19. 3. v půl 12, viděla jsem ji asi na sekundu, pak mě dali na JIPku, 20. 3. mě převezli na 6ti nedělí a malou mi donesli až odpoledne (do té doby ne, protože jsem byla mimo), ale naštěstí to nemělo žádný vliv na kojení, rozkojili jsme se bez problémů hned 3. den. Podolí všem opravdu vřele doporučuji.

kocicatko
27. bře 2008

Ahoj Zuzíku, gratuluju ke Klárce!!! Čekala jsem na info, jestli ti pomohlo Epi no a koukám, žes rodila císařem, ale i tak jsi to zvládla statečně a určitě jsi pyšná mamonka!!!! Tak ať se Tobě i Klárince daří 😉 😉 😉 . Je moc nádherná a ty vlásky...radost pohledět 😉 🙂 😉

luckahr
27. bře 2008

Zuzi, taky moc gratuluju, Klárka je krásná 🙂 . Jo jo, já taky byla v Podolí maximálně spokojená a moc ráda na to vzpomínám 🙂
titicaca, jak kdy, poprvý, když jsem tam přišla, tak mě vyšetřovali vnitřně, na monitoru jsem nebyla. Podruhý jsem byla na monitoru, Mudr. koukla, řekla, že ok a vnitřní vyšetření nebylo třeba. UTZ dělaj, jen když je nějaký problém. Takže asi tak 😉

zuzik03
28. bře 2008

luci, kocicatko, děkujeme za pochvalu 😉

hanibal
10. dub 2008

AHOJ JEN SE CHCI ZEPTAT JESTLI POKUD CHCI K PORODU MUSÍM NA NÁCVIK ČI TAK NĚCO DÍK

titicaca
11. dub 2008

zuzik, koukla jsem do Tveho albumu, vypadate moc krasne a spokojene. Preju hodne zdravi a pohody s mimiskou 🙂.

zuzik03
12. dub 2008

titicaca, díky 🙂

jabber
12. dub 2008

hanibal - nemusíš, ale je to lepší na ty předporodní kurzy jít 😉 - je to zajímavé a taky pak máš levnější účast u porodu 🙂

pajca
12. dub 2008

Ahoj holky, můžu se jen zeptat, nevíte kdy se mám poprvé objednat do poradny? Řekli mi sedm týdnů před porodem, ale nevím jestli to už tam mám být nebo to tam mám volat a objednat se.

tereska
12. dub 2008

pajco, 7 týdnů před porodem si máš zavolat a objednat se.... 😀

pajca
12. dub 2008

Tak že se chodí tak 4 týdny před porodem?

jabber
12. dub 2008

pajca - tak tam zavolej radši dřív a zeptej se, oni ti řeknou 😉 . Já už si to ani nepamatuju 😅

adolfina
12. dub 2008

jen neco ktem inkubatorum.davaji se tam vsechny deti na zahrati hned po prineseni na sestinedeli,protoze na choddbe je zima.a pak tak na pul hodinky po vykoupani

zuzik03
13. dub 2008

pajčo, já volala 7 týdnů před a objednali mě na 4 nebo 3 týdny před.

suell
21. dub 2008

Ahoj maminy, chtěla jsem poprosit někoho, kdo absolvoval kurz v POdolí, jestli by nemohl ve zkratce napsat, co důležitého tam říkají (myslím org. věci). Já už ten kurz asi nestihnu 🙂

titicaca
21. dub 2008

suell, na kurzech v Podoli probiraji porod, kojeni a pece o novorozence. Si nekde precti jak za sebou jdou doby porodni, 1. je nejdelsi, ceka se na rotace miminka az se vnitrne dotoci hlavicka na pruchod panvi, pak Ti PA kontroluje stav, a az je vse pripraveno, povoli Ti tlacit mimiska ven, probiha vnesi rotace raminek - to by mela byt 2.doba porodni. Na 3.dobu porodis placentu. Tohle tam ukazuji i na videu s obrazkem panve maminky a simuluji pruchod miminka. K tomu Ti poradi co si mas vzit sebou do porodnice, ukazou porodni sal pokud je volno.Jeste pak reknou neco k tomu, jak probiha sestinedeli, hlavne zacatek, ze se musis setrit a dbat na hygienu. Ke kojeni ukazuji zakladni kojici polohy, pohodlne pro miminko i maminku, radi jak osetrovat prsa.

K organizaci, nevim co mas presne na mysli, ale kdyz prijedes rodit do Podoli, vyjedes do 4.patra na prijem, tam Te prevezmou a pripravi k porodu v porodni mistnosti, pak pusti doprovod, pokud nejaky mas. Po porodu tam zustanes 2 hodiny na pozorovani i s mimisem a pokud bude vse OK, tak Te presunou na odd.6tinedeli. No asi taky zalezi jak porod probiha.PA byva s tebou do konce 1.doby porodni, na 2.dobu porodni prichazi doktor.

No asi jsem popsala suchou teorii, co rikali. Stejne je to spis hodne individualni, zalezi jak porod probiha, podle situace, by Ti meli pomoct podle toho co momentalne potrebujes, nebo si muzes dopredu napsat i svuj porodni plan, ale to asi spis prani. V realu se bude asi improvizovat.

titicaca
21. dub 2008

ikdyz stastna mamca, ktere vyjde porodni plan 🙂, neboj dobre to dopadne 🙂

suell
21. dub 2008

titicaca:Moc, moc děkuju. Teorii mám podrobně nastudovanou (včetně dob porodních), jen jsem chtěla vědět,jestli se tam neprobírá něco, co se týká přímo porodu v Podolí. Nějaké odlišnosti od porodu v jiné porodnici. Taky by mě zajímalo, jestli budu podepisovat nějaké papíry a kdy (zítra jdu na první poradnu,tak jestli mám něco vyžadovat 🙂 ), kam na příjem, jestli si musím do porodnice předem zavolat, i když jsem registrovaná...atd.

suell
21. dub 2008

nebo co s sebou - mám jen ten seznam ze stránek Podolí (mám si vzít vložky? případně něco jiného co v seznamu není?)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru