Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

kapr
7. únor 2011

@med vavolání se není čeho bát 😉 prostě to přijde rychleji ale není to jak ve filmech, taky máš nejdřív bolesti., a mě nakonec vyhovovalo, že jsem nemusela řešit teď to na mě přijde, koho budu volat jak to bede, prostě jsem si nakráčela na porodní sál a čekala. a přišlo to za 3 hoďky a bylo 😉

kapr
7. únor 2011

@med rodila jsem a na monitoru činnost dělohy žádná 🙂
a fakt s vyvolávačkou žádné strachy 😉 a hamilton mi nepomohl............tak nezoufej. Stejně se narodí a pak budeš šťastná 😵

med
8. únor 2011

@kapr Díky za povzbuzení, ale stejně bych byla moc ráda, kdyby to proběhlo nějak přirozeně.

ameliejulliette
8. únor 2011

@hlavinka Díky... No nevím, jestli jsme se potkaly, teda, nevím o tom. V porodnici jsem se viděla akorát s Marcalkou - se divím, že sem ještě nepsala, pouštěli je taky v sobotu...
@med Neboj, bude to ok! Vyvolávačka zabere určitě krásně, děloze to pomůže a na ten šup vyplkneš miminko 😉 Taky jsem chtěla, aby to přišlo samo, a teď zpětně je to docela fuk, hlavně, že to přišlo 🙂

ameliejulliette
8. únor 2011

Jinak teda přeju všem pevné nervy na šestinedělí pro případ, že by tam nešlo všechno tak, jak si přejete - chce to vydržet a říkat si, že doma se zařídíte podle sebe! U nás to byl obrat o 100%, sice i teď se Beník celkem vzteká, ale třeba dneska mě nechal spát v noci dvakrát čtyři hodiny a při přebalování ani nemrnknul! V porodnici prořvaných 24 hodin denně minus kojení, kdy měl chlebárničku ucpanou... Takže chce to hlavně neklesat na duchu!

hlavinka
8. únor 2011

Holky, sestinedeli je proste krusne, teda pokud nemate nejak moc spave mimino. ja si pamatuju, ze jeste v poledne jsme byli oba (s manzou) v pyzamu, neucesany, nevycisteny zuby a behali zmatene po byte 😀 😝
dobry je, kdyz vam nekdo pred prichodem z porodky muze vyprat pradlo, protoze jen tejden jsme ho likvidovali (hlavne rucniky z porodnice a nocni kosile). To mne by teda pomohlo hodne, kdyby byl nekdo doma a udelal to. A taky je zaklad mit navareny nejaky jidlo, aspon na prvni 2, 3 dny. aspon polivku.
A jak pise Amelie - doma je to 100% lepsi, delate si vse po svem, ve svem rezimu, nebudi vas v sest rano sestricky, ze se musi merit, kojit atd. ja kdyz v nemocnici nad ranem usnula, uz zas prisla uklizecka nebo sestra, takze to byl desnej tejden:o(
A taky - kaslete na kojeni po 3 hodinach v noci. Potrebujete se vyspat. Kdyz dite spi treba 4-5 hodin, nebudit. Ono se naji pak a vy se aspon trosku vyspite🙂 I kdyz je fakt, ze zas tece mliko z prsou, coz taky neni zadna slava, nicmene spanek lepsi 😉

lena1981
8. únor 2011

@med: Tak jsem zpět z KO. Výsledek-zavřeno, nic k porodu nenasvědčuje. KO v pátek, kdy se domluví termín vyvolání, asi bych nastupovala někdy út, st, s tím, že to prý den dva trvat může. Nepřipomíná Ti to něco 😉 ??

med
8. únor 2011

@lena1981 Hm, dobrý, to jsme se tu sešla dobrá partička "přenašeček" 😀 V kolik tam v pátek jdeš? Já jsem už na 7 h na monitor a pak klasika poradna... A v ten pátek vím ještě o jedný mamině, co má taky přijít, aby rozhodli o indukci, ale ta třeba porodí... Se těm chlapům nějak do tý zimi nechce nebo co???

lena1981
8. únor 2011

@med: Tak na mě byl Buben laskavější, na monitor jdu až v 10,30. A jak do té zimy, teď je tak krásně, ale stejně se jim nechce, lenouši to jsou!!!! Jsem ještě v jedné diskusi a tam se taky přenáší, holt na tohle blbý období :(

ameliejulliette
8. únor 2011

@med
@lena1981
No jo, lenoši 🙂 Doufejte, že lenoši budou i venku 😀 Držím vám pěsti, abyste se dočkaly příjemného překvapení v podobě spuštění porodu 😉

lena1981
8. únor 2011

@ameliejulliette: No, venku by být až tak lenoši nemuseli, spíš kliďasové 🙂 A díky za přání, kéž by. I když takto je to už aspoň nějak časové určený a dá se s tím počítat. Bála jsem se, aby mě nechtěli nechat čekat celý příští týden a pak až to řršit...

med
8. únor 2011

@ameliejulliette Já bych si opravdu přála lenocha línýho a spavýho 🙂) S první dcerkou jsme si zažili peklo, ta řvala - přesně jak jsi psala - 24 hodin denně kromě toho, když spala a měla prso nebo flašku v puse 🙂 Snad se Beník zlepší a tobě přeji hlavně pevné nervy. Já jsem to v šestinedělí hrozně obrečela a dokonce jsem několikrát manželovi brečela na rameno, že už jí nechci, že je to peklo, že chci vrátit čas 🙂) Ale to bylo vždycky naštěstí jen chvilkový...

@lena1981 Já se hlavně bojím, aby se ve mně nevykrmil na 4 kila a pak ho neporodím...
Přesně, aspoň má člověk jistotu, že to příští týden bude. Můžeme si stříhat metr 🙂)

lena1981
8. únor 2011

@med: Tak to já se 4 kg vnitřně počítám, dr. mě dlouhou dobu strašil, že bude větší. Tak snad ne víc jak 4kg. Spíš bych neradal byla v kontrakcích 2dny a pořád nic. A navíc nemám ráda nemocnice, takže čím delší doba, tím hůř pro mě, ale nenadělám nic 😉

med
8. únor 2011

@lena1981 Dcera měla 3,25 a nemohla jsem jí vytlačit, protože měla velkou a nahoře placatou hlavu (po manželovi 🙂)
Už na mě doktor chtěl vzít kleště, opravdu se narodila za vteřinu 12 a to mi PA musela nalehnout na břicho. Takže mám z velkýho dítěte fakt strach :(
A 2 dny v kontrakcích mě taky zrovna nelákaj...
Mně na porodnici hrozně vadil ten režim... jak psala @ameliejulliette a @hlavinka kojení po 3 hodinách, věčný vážení, buzerace... oni to tam mají prostě tak zaběhlý a konec. Takže jsem se taky hrozně těšila domů, až si to udělám po svém. Ale teď už jsem na to připravená, že to tam prostě těch pár dní přežiju a doma bude líp.

luckar
8. únor 2011

@med tak já si na řežim nemůžu stěžovat. Teda když nepočítám ranní buzení, já vždycky zabrala natvrdo někdy před tím a pak už jsem nespala. Byly jsme na P1 a doporučili nám kojit po 3 hodinách, ale nikdo nás nenutil. Musím uznat, že tam byla pohoda, ale domů jsem se těšila, protože jsem se tam vůbec nevyspala. Když chrněla malá, tak brečelo mimčo další mamině a nebo přivedli další maminu na pokoj. Někdy jsem měla pocit, že sestru ani celý den nevidím, jenom došla opsat papír s vážením a bylo.

med
8. únor 2011

@luckar Tak to jsi měla štěstí na směnu... ono asi záleží na sestřičkách. Ale všude dobře, doma nejlíp 😀

luckar
8. únor 2011

@med snad jedna byla taková víc nepříjemná, když jsem si 2 den po porodu byla večer pro trochu příkrmu, já ještě neměla mlíko a malá byla hladová, ale jinak fakt dobrý. Taky jsem se tam zdržela fakt jenom 72 hodin.

lena1981
9. únor 2011

@ameliejulliette: Mám na Tebe prosbičku, zda bys mi mohla předat nějaké info o induk. porodu. Když jsi ráno přijela do Podolí, tak tě vyšetřily a pak dali kam? Na 6ti nedělí, nebo sál? Já i kvůli mužovi, zda může být se mnou. A jak dlouho Ti to vlastně vyvolávali? No, pokud neva, určo mě ještě nějaká otázka napadne. Jsem kvůli tomu skoro nespala, jak vlastně o indukci moc nevím..
Ale třeba to nakonec nebude potřeba 😉

hlavinka
9. únor 2011

@lena1981 nepatrilo to mne, ja vim, ale kdyz jsem byla v Podoli ja, tak na rizikovym mi zavedli tabletku. nejakou dobu jsem byla tam na oddeleni a pak na sale. Spis je to tak, ze Te daji, kde je zrovna misto. Na sestinedeli ale urcite ne, tam jsou uz fakt jen po porodu. Kdyz ale nebude sal volnej, budes chodit asi po rizikovym odd. Ale kdyz Ti zas rekli termin, kdy mas prijit, asi o nejakem volnem pokoji vedi 😉

lena1981
9. únor 2011

@hlavinka: To nevadí, jakákoliv zkušenost je vítaná 🙂 termín se dozvím v pátek, ale myslím, že stejně to bude záležet na aktuální obložnosti, která je teď dlouhodobě vysoká. A na tom rizikovém s tebou může být muž nebo jen v době návštěv? A představa stěhování se z místa na místo je lehce děsivá, ale v danou chvíli nenadělám nic :(

lena1981
9. únor 2011

Holky ještě jedna otázka pro všechny, které jste nedávno rodily:
jak je to s kalhotkama, vložkama a erár košilema? Kolik jich člověk dostává-jen abych si toho s sebou nebrala zbytečně moc 🙂

karmenina
9. únor 2011

@lena1981 kalhotky jsem dostala jen dvoje, a 2 balíky vložek. Košile nevím, měla jsem svoje. Ale nabízeli je tam. Jinak co ti bude chybět, koupíš dole v lékárně.

karmenina
9. únor 2011

@ameliejulliette
@bubanek

OHROMNÉ GRATULACE! JSTE ŠIKULKY!

bubanek
9. únor 2011

@med tak to jsme dve..ja porod vyvolavackou docela rychla na prvorodicku od zacatku kontrakci cca 6 hodin,ale kontrakce hrozny,epidural se nestihl ale diky mymu super porodnikovi to probihalo fajn,ale taky nemohla sem protlacit hlavicku,zalezla mi a vylezla snad 8x,tlaceni nekomu trva par minut ja tlacila snad 1,5 hodiny a porad menila pozice..nakonec nastrih a jsem i potrhana jak tam mela mala blbe raminko..nastesti jsme to zvladli bez kleti,ale rikam to bylo i tim mym doktorem..fakt mi pomahal a i asistentka byla oprena silou o moje bricho,HOnzovi sem mackala ruku a hrozne rvala...
Jinak rezim ani mi nemluv,zaplat panbuh ze jsem mela nadstandart ,sice ten za 2100 ale po tom porodu sem brala vsecnno a zustala tam celou dobu..nedokazu si predstavit bejt tak hotova s nekym na pokoji,porad sem chodila na zachod,mala jen brecela a brecela,ja musela prikladat.buzerace s vazenim,kojenim ,mala mela hlad a prudily i s prikrmem v sobotu a ja nespala od porodu snad do nedele do noci od ctvrtka..dudlik taky problem..ale ja na ne uz srala pak doslova..rekla sem doktorce,ze si to stejne udelam jak budu chtit ja,akorat me v sobotu tak stresovali,ze jsem byla hotova..hodila sem se doklidu az tak v nedeli a zacala poradne kojit a ted doma je to o 100 pro lepsi..

bubanek
9. únor 2011

@lena1981 rizikovy oddeleni je fajn,hezky,mas tam koupelnu se sprchou na pokoji,novy pokoje po dvou az trech..takze fajn..ja tam teda byla jen pulden jak se mi to rozjelo..navstevy tam jsou od 13-19 hod a urco to je na domluve..spis zalezi jak ti to rycle zabere,hele ja nebyla otevrena pomalu vubec,kontrakce zadny a dali mi prasek do pochvy,ze to je jen takova priprava a at cekam ze to zacnem rozbihat v patek a kdyz do soboty nic,sobota odpol cisar..no a v 11.30 prasek tenhle ,jeste sem si dala obed,ve dve hodiny uz sem nemohla pomalu sedet,ale kontrakce zadny dle monitoru,ve 4 hod sem uz skucela nepravidelne bolesti na monitoru zas nic,dle vysetreni nalez bez otevirani,tak sem hned volala Honzovi a brecela,ze uz nemuzu vydrzet bolesti a proste k porodu to neni..no a prdla mi z tech nervu asi voda pri tom telefonatu a uz to jelo zas monitor,mega kontrakce po 3 min,otevrena na 3 cm..s tim ze ten muj porodni odsouhlasi epidural,ktery sem HNED chtela..jenze cekas na vysledky odberu krve,takze jsem hned volala Honzovi at jede,prevezli me na porodni sal,tam sem se poblila,do toho dostala klystyr do tech velkych kontrakci,ze mi to pomuze se otevrit,no masakr..a za hodku kdy sem prosila o epidural a konecne mi ho meli pichnout sem byla otevrena uz na 7 cm a slo se rodit.bohuzel sem nemohla protlacit hlavicku a tlacila dost dlouho a jak sem psala nastrih,potrhana..ale byla to rychlovka..byly tam holky,co jim vyvolavaly dva dny abez reakce..a ja takhle rychle,ze to necekal moc nikdo po prasku jen do pochvy..tak zalezi jak to tvoje telicko zareaguje..

bubanek
9. únor 2011

@lena1981 manzel tam s tebou nemuze byt celou dobu..prijedete ,prijmout te na rizikovy oddeleni,manzel odjede,ty pockas na vysetreni doktora ,tam uz maj zpravu ze jdes k indukci, dopoledne ti uz daji prasek bud do pochvy pokud budes uplne zavrena jak mne nebo do delozniho hrdla pokud budes treba na dva prsty a projde ten prasek..a bud ti daj jeden silnejsi na rozbehnuti v ten den nebo dva za ten den..to zalezi na doktorovi..no hned po prasku jdes na prvni monitor na 40 min,byla tam co prenasela a ty se hned po prvnim prasku rozbehly kontrakce a za dve hodky jela rodit..ale i ty ktery tam byly dva dny..zalezi fakt na reakci tela a to nevi nikdo..mne prdla i sama voda pak..no takze prave ze nikdo nevi,tak ty tam takhle budes,bud se to rozjede a budes mit kontrakce a v kontrakci te vysetri a uz budes castecne otevrena,tak ti reknou,zavolejte manzela a odvezou na sal od ty doby pocitej ze to jeste nejakou hodku potrva..u me to slo rychle ale i tak od tech 4 to trvalo dalsi 4 hodky..no a nebo se to nerozbehne tak te manzilek muze do sedmi vecer na tomhle oddeleni navstivit s tim ze se kazdou minutu muze neco rozjet..to clovek nevi..na sal hned nedavaji,ze by tam manzel byl s tebou,neni duvod,protoze by si to blokovala aktivnim rodickam,takze na vyvolani budes na rizikaci polehavat a cekat..

hlavinka
9. únor 2011

@lena1981 na rizikovym jen v obdobi nastev. Ale zas kdyz reknes sestricce, ze se jdes projit po baraku, coz muzes, pokud uz nemas porod na spadnuti, tak muzes posedet s muzem kdekoliv v baraku. my jsme to tak delali. protoze na oddeleni pak bylo desne lidi a to se nedalo. takhle prijel treba v 7 rano a ty stejne nemuzes spat tak co.
Na sale s Tebou muze byt samozrejme furt.
Jinak pokud ma rizikovy odd. nejaky nadstandardy, tak tam taky muze byt furt, ale myslim, ze rizikace sve lepsi pokoje nemaji, aspon jsem je nevidela.
Mne treba porod od vyvolani (od zasunuti tabletky) trval dlouho, asz druhej den jsem sla na sal, ale kazdej to ma jinak.

hlavinka
9. únor 2011

@bubanek Tak vitej doma! Zvladla jsi to a rychle, to je fain. jsem rada, ze jsi nakonec rodila s doktorem🙂
Jinak je fakt, ze tam je desna buzerace ohledne kojeni a tak. Taky jsem se rozkojila az doma, tam to neslo, jak se clovek ani nevyspal a furt tam nekod chodil. dudlik jsme teda meli, protoze jinak by mala nespala.

lena1981
9. únor 2011

@bubanek: Tak předně gratulace, žes to všechno zvládla a už můžeš být doma! A moc díky za info tobě, i @hlavince
Já potřebuju info dopředu, abych věděla co a jak, tak jsem už spokojená, že vím, co mě čeká 🙂
Jinak levnější nadstandart asi volný jen tak nebude, co? Díky tomu, jak je plno...

luckar
9. únor 2011

@bubanek a na kterém jsi byla oddělení po porodu...já se fakt divím, ale nás takhle nikdo neprudil. Dudlík jsme jenom zkoušely a sestra to jenom komentovala tím, že pokud to není nutný ať ho nedávám, aby se nejdřív naučila dobře sát. Ale jinak byla fakt pohoda. Buď byly sestry před svátkama v dobrém rozmaru, nebo jsem chytla anděly.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru