Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

karol84
29. čer 2011

@msevy stačí odevzdat na příjmu na porodní sál nebo až přímo na porodním sále
jinak co se týče epidurálu a odebírání krve na porodním sále - tak mně epidurál kvůli problémům u dítěte nechtěli dát (a nedali), já jej původně taky nechtěla,ale po cca 30 hodinách silnějších kontrakcí už jsem o něj poprosila... pak mi ale nabírali krev před císařem, aby věděli, zda mi můžou napíchnout spinál, nicméně pak se situace trošku zakutněla, výsledky krve nebyly hotové - a uspali mě do celkové narkózy.

karol84
29. čer 2011

@lukava dotaznik o jmene jsme odevzdavali par dni pred porodem (ktery byl stejne po terminu), papiry jsem ani 3 tydny pred terminem z kartoteky nedostala, protoze meli naval a poprve jsem byla v poradne pozdeji... ale znami treba davali dotaznik o jmene az pri prijmu na porodni sal a po porodu se mnou lezela na pokoji slecna, ktera mela rodit jinde, kde take mela odevzdane veskere dotazniky a matrikarka to s ni byla resit az po porodu... ale na prijmu uz chteli vedet vybrana jmena, aby mohli nadepsat cedulky a naramky...

karol84
29. čer 2011

@werunkach
@hlavinka
mne vysetrovali vnitrne pri kazde poradne a casto i ultrazvukem - ale asi to berou hodne individualne, ja mela celkem vysoke cs a porad vsichni rikali, ze porod uz bude... a mimco se pritom nechalo vesele prenaset...

hlavinka
29. čer 2011

@karol84 no jo, to ja prave CS mam furt na nule, o ostatnim nemluve...Poslicky sice mam, bolestivy, skoro kazdou noc, ale to je tak vsechno. Je to stejne divny, co? 😝

karol84
29. čer 2011

@hlavinka ja mela poslicky taky asi mesic, kazdy den, v pravidelnych intervalech...a porod porad nikde... takze tusim, jak se citis. snad uz to budete mit brzy za sebou

hlavinka
29. čer 2011

@karol84 Dekuju 😉

karol84
30. čer 2011

@karol84 navíc máte termín na moje narozeniny 🙂

karol84
30. čer 2011

@hlavinka sice jsem odpovídala tobě, ale nějak záhadně se mi stalo, že jsem odpověděla sobě 😉

hlavinka
30. čer 2011

@karol84 🙂 no, dalsi duvod, aby vykoukla na svet 6, ze? 😀

karol84
30. čer 2011

@hlavinka samolibe bych si to prala 🙂 ale kdyby se to tykalo me, tak bych chtela, aby mimco bylo venku nehlede na terminy narozenin kohokoliv. ja mela rodit v breznu (nakonec se to stihlo 31.3.) a jak v breznu, tak v dubnu mam narozeniny spousta znamych - a samozrejme kazdy se hlasil k tomu svemu datu a premlouval mimco, at se narodi v dany den...

hlavinka
30. čer 2011

@karol84 🙂 no jo, ja bych to jen rada stihla behem pristiho tydne, kdy je Adelka na prazdninach, abych pak nemusela resit hlidani kontra vyjezd do porodnice. Jinak je mi to vlastne jedno. me vysnene datum 21.6. jsme uz propasly 😝

karol84
30. čer 2011

@hlavinka ja uz se pred porodem bala, ze nam to vyjde na 1.4. a pak nam zpravu o narozeni syna nikdo nebude verit, protoze si budou myslet, ze si delame srandu.

hlavinka
30. čer 2011

@karol84 ale to by bylo pekny🙂

cincinnati
5. črc 2011

Ahojky, manžel mě děsí, že mám sbalenou moc velkou tašku do porodnice. Mám ji sbalenou podle seznamu a snad jsem tam ani nic navíc nepřidala. Mám takovou velkou cestovní tašku Nike. Nevíte, jestli měl někdo někdy problém s tím, že by si vzal velkou tašku a v Podolí s tím měli problém ??? Díky

hlavinka
5. črc 2011

@cincinnati pokud tam mas jen to, co pisou, tak myslim, ze ne. Na porodnim sale to je kam dat (minule jsem rodila v zime, cili mas i zimni bundy, cepice atd.), pak na pokoji sestinedeli je to horsi, ale zas odlifrujes spinavy veci. Ja mam teda tasky dve. Jednu bezprostredne na porodni sal a pak druhou na potom, tu zatim nechame v aute...

aajda
6. črc 2011

@cincinnati Pokud se ta taška vejde pod postel na 6N, tak problém nebude 😀 Já měla taky celkem velkou a nikdo nic neřekl... A držím palce, koukám, že už je čas...

karol84
6. črc 2011

@cincinnati na sestinedeli problem nemeli - take jsem mela velkou sportovni tasku a uplne narvanou...

msevy
8. črc 2011

Ahoj holky,nevíte jak je to v Podolí s nadstandartem? Kdy bych si o něj měla zažádat? Chtěla bych ho, aby za mnou mohli manžel s malým chodit kdykoliv. A po kolika jsou tam normální pokoje? Můžou děti na návštěvu? Na to jsem se zapomněla doktora zeptat....🙂

hlavinka
8. črc 2011

@msevy jak dojdes na sal, hned halas, ze chces nadstandard🙂 ne fakt, proste pri prijmu se o tom zmin. cim driv, tim lip. 😉 (a ne ze budes rodit v den jako ja a seberes mi ho 😀 )
Normalni pokoje jsou myslim po 2 a po 3. Deti na navstevu smi, ale na normalnich jen v tech navstevnich hodinach

msevy
8. črc 2011

@hlavinka - tak to bys musela pěkně přenášet: 😀 Termín mám až 21.7. a zatím se to k porodu prý nechystá🙂
Tak při příjmu je budu pořád otravovat, že ho chci - snad bude volný. Když tak pak dej vědět, jak Ti to s nadstandartem dopadlo🙂

hlavinka
8. črc 2011

@msevy nebo ty rodit driv 😀 😉 Jasne, vedet dam🙂

elischka
12. črc 2011

holky prosím, jak fungujou obrázky z ultrazvuku? předpokládám, že se platí jako všude, ale musím jim ukázat, že jsem někde něco zaplatila, nebo až na místě? popř. kolik Kč? Děkuji za odpověď

hlavinka
13. črc 2011

Ahoj holky, jinak teda do Podoli si zabalte uplne vsechno. Nic neni k dispozici.
Pro decko chybi: vlhcene ubrousky na zadecek, plenky (dostanete jen 5 ks), podlozky prebalovaci.
Zeny: vlozky dostanete jen 1 balik, 1 kalhotky. Podlozku si taky vezmete, taky je jen 1 pod sebe.

Na pokoji neni mydlo ani ty uteraky, takze rucnik a mydlo s sebou. Nekdy to doslo i na spolecnem wc, coz byl tedy opruz:o(

A vrele doporucuju koupit si v DMku vlozky Jessa - delaji takovy mega velky, snad 40 cm na delku a 20 na sirku, ale timpadem nehrozi nejaky promaceni. Fakt vyborny.

Sestricky dobry, zalezelo jak kdo, ale vesmes ok.

verbalinka
13. črc 2011

Velka gratulace 😉 A co porod - spokojenost? Snad jsi nepotkala Zackovou :-/ Nadstandard asi nevysel, co?

dagmarkaaa
13. črc 2011

@hlavinka dík za informaci, právě si říkám co budu muset vše nakoupit a co v Podolí mají 😉 a gratulace k holčičce

bl4nche
13. črc 2011

no ja se chystam do Podoli pristi tyden. Zkusim se do poradny objednat osobne (treba budou vstricnejsi ;)) a nakoupit v lekarne zasoby po porodu, maji to tam dobre vybavene a po porodu v den propusteni tam byl docela naval ...

lukava
13. črc 2011

@hlavinka díky moc za info a všechna doporučení, to se fakt hodí vědět 😉 už i tak mám fakt mega tašku, tak doufám, že mě pak nevynadají, co jim to tam táhnu... a co pokoje? Plno k prasknutí? Brala bych nadstandart, ale to asi nehrozí, co?

nellygray
13. črc 2011

Jenom upozorňuju, že třeba na oddělení P4 není ani těch 5 plen pro mimi. 😅 Počítala jsem s tím, pleny mi měl donést manžel až druhý den a sestra se trochu tvářila. Ale říkala, že mi teda půjčí a pak jsem jim to vrátila. Zato vložek jsme měly 2 balíky. Takže radši počítat s tou horší variantnou a vzít všechno svoje.
Jo a nechci vás strašit, ale slyšela jsem, že mají momentálně stop stav. 😕
Jinak na P4 jsem byla moc spokojená, je to tam takové osobnější, je to malé odd. jen pro 14 maminek. Sestry jsou tam multifunkční 😀 - tj. jedna dětská i ženská, což je taky příjemnější, že tam neleze furt někdo nový. A obecně i vizity tam byly takové komorní. Oproti P2, kde jsem ležela loni a kde to nějak všichni moc žrali. 😀
Měla jsem neuvěřitelné štěstí, pže nadstandard sice nebyl, ale dostala jsem jednolůžkový pokoj! 😵
Hodně štěstí všem!

bl4nche
13. črc 2011

nellygray: a co porod samotný?

nellygray
13. črc 2011

@bl4nche proti prvnímu pohoda. 😉
Jela jsem, pravda, až po 8 hodinách kontrakcí (velmi nepravidelných 7-20 minut), což dr. na příjmu komentoval, že jsem na druhorodičku dost odvážná. 😀 Byla jsem už otevřená na 4-5 cm, takže na sál, klystýr, jestli se to rozjede, trochu rozjelo. PA (i ten dr. na příjmu) mi doporučili píchnout vodu, s čímž jsem souhlasila, a pak už to bylo velmi rychlé. Ještě jsem chtěla požádat o epidurál, ale samotné mi bylo jasné, že už se to asi nestihne. Chvíli jsem byla ve sprše, pak jsem ještě prodýchala pár kontra ve stoje. PA chtěla, abych si lehla na bok s jednou nohou nahoru, aby mimi dorotovalo, což bylo hodně nepříjemné, ale ještě asi 4 kontra jsem tak dala a pak už jsem mohla tlačit. Malá byla venku asi na 6 zatlačení, měla 3870 kg a 52 cm. 🙂 Celý porod vedla velmi milá PA (Jana Seifertová), doktorka (dr. Haaková-byla taky příjemná) přišla až na poslední minuty, ale nijak nezasahovala, jen stála opodál a pak mě zašila. S PA jsem byla domluvená, že pokud nebude nástřih nutný, že ho dělat nebude, ale nakonec mě trochu fikla. Daleko méně než u prvního porodu. Šití trochu bolelo, ale spíš až poslední stehy, nebylo to nic hrozného.
Celkově jsem měla z vedení porodu dobrý pocit a přeju všem, aby se jim to také tak povedlo. 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru