Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

tegina
13. kvě 2010

Bramburko,
tak jsem Vám to psala zbytečně jak to chodí 😒 . Tak Vám přeji buď ať Vás nemusí ani ubytovávat a přijde to samo, n odezvu hned na první tabletu.

houbik
13. kvě 2010

holky diky za odpovedi a ja pak dam vedet, jak to probihalo, kez by to aspon bylo rychly 😔

bramburka
15. kvě 2010

tak k Bubnovi jdu az v uterý a jeste mi Dr. chtela posunout termin porodu o tyden pozdeji, podle menstruace ho mam 16.5. až. No ale já jsem ji vysvetlovala, ze mi ho posunuli kvuli tomu, ze byl malej od zacatku vetsi a to az o 14 dní a 3 nedele. To mě z toho po..., když nedělají žádné vyšetření, žádný váhový odhad a pak to posunou jeste dozadu, tak kdzy budu prenaset, muze to byt i o měsíc a pritom neudelaji zadne vysetreni. mam z toho total psychoa modlim se aby Ondráš byl rozumnej a vylezl sám. Na doktory se neda spolehnout. Ale zatim to nevypada, ach jo, ach jo, zlatá Krč, co mě to jen napadlo jit sem!

xhnip101
15. kvě 2010

Bramburka: No tak to je děs... Já má termín 3.6. a od 13. se v Podolí začínají malovat sály... Tak snad to stihnu...

Jinak jsem se chtěla zeptat jak to tam chodí na porodním sále... Tam jsou ty boxy na kterých můžeš být s manželem už od začátku a nakonec tam i porodíš?

bramburka
15. kvě 2010

Jojo, jsou tam vyloženě porodní sály, každá rodička má svůj 😉 to je tam super moderní

xhnip101
15. kvě 2010

No tak alespoň něco...

Bramburka: Budu na tebe myslet.... Snad se Ondrášek umoudří a bude se mu chtít ven brzy... 😉

tegina
16. kvě 2010

Mně teda u obou těhotenství brali jako stěžejní termín vždy podle menstruace, tak i mým kamarádkám. Podle utz jsem měla poprvé o týden později, a přenášet mě nechali podle toho menzes, teď mám podle utz až 10 dnů dřívě a řídí se opět podle toho men 🙂 .Navíc když jsem se na to ptala gyndaře, říkal, že dítě přibírá skokově, tak nevím co mi tím chtěl říct, asi to, že jim lépe vychází ten menstruační. Jinak já už přenášet nechci, nechci riskovat jak kvůli toho, že jsem poměrně krátce po císaři,tak hlavně, že se bude malovat, nemíním někde hledat porodku 😠 a být na nově, to radši druhá sekce. Termín neumí asi nikdy vypočítat zcela přesně, ale asi by si nelízli to, nechat někoho měsíc přenášet 🙂 . Kolikrát může placenta přestat pracovat po týdnu nebo se zkalit voda a to už srandy není...To spíše nechápu, jak si ten termín může tvá dr.posunovat, ale co dr. to zvláštnost.
Bramburko, oni tě posílají jednou k dr. jednou k Bubnovi?Jakou máš dr.?

xhnip101
16. kvě 2010

Tegino: A kdy máš termín? Třeba se v Podolí sejdeme?

vanilkaa
16. kvě 2010

Jeee....ahoj xhnip 🙂

vanilkaa
16. kvě 2010

xhnip, tu uz chodis od minuleho tydne do poradny v podoli vid? Nas to ceka, asi za tri tydny, jeste jednou jdu ke svy doktorce a pak me posle do podoli. Chtela jsem se te zeptat, chodis taky na predporodni kurz do podoli nebo jenom do poradny? Ja jsem se koukala na jejich webovky a o predporodnim kurzu jsem tam nic nenasla, tak nevim jestli to tam delaji.

bramburka
16. kvě 2010

Tegina, me ten termin posunuli, protoze uz od zacatku to těhu bylo starší a porad to tomu odpovídalo...nocmene rada bych verila, ez si nemuzou lajsnout neco podcenit a nechat me de facto prenaset mesic, ale muzes mi rict, jak to chteji zjistit, kdyz zadny ultrazvuk nedelali? uz 10 tydnu jsem na zadnem nebyla. Na tom poslednim to byl maly obřík... vychazim z toho, ze em kamaradce taky zadne vysetreni nedelali, pka mela kkontar, poslali ji domu a jen díky tomu, že mela zaplaceného Bubna, ktereho si nechala privolat (stjí to 15 tis), ten prisel, prdnul ji vodu, zjistili, ze byla zelena a uz to jelo, rychle rychle. Ale na n ormalnim prjmu by ji poslali domu. Zrejme nefungovala placenta a nakonec to skoncilo tim, ze ma mala novorozeneckou epilepsii. De facto chodila pres mesic na kontroly, ale vubec neudelali ultrazvuk. I u nas u majovkach diky ultrazvuku zjistili holčině, že placenta nevyživuje a rychle resili vyvolani porodu. Kdyby mi delali vysetreni, tak se nebojim, takhle mam samozrejme strach!

jinak na webovkach jsou info o predporodnich kurzech http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-5-60#co-...

bramburka
16. kvě 2010

omlouvám se za překlepy 😉

xhnip101
16. kvě 2010

Bramburka: Taky doufám, že si doktoři nedovolí nic podcenit, ale já jsem ještě ani nebyla na monitoru, tak nevím, co se z něho dá všechno zjistit.... Možná funkce placenty jo- velikost mimča samozřejmě ne...Já byla v Podolí poprvé v pondělí a UZT mi doktor dělal. Otázka je jestli záleží na doktorovi nebo mi ho dělal jen proto že tam měla zrovna nějakou studentku a na UZT ji zkoušel z toho co na něm vidí....

Vanilkaa: IP

tegina
16. kvě 2010

Bramburka,
tak to je síla, že tě nevzali ani na ultrazvuk. Jsem si myslela, že máš třeba nemluvku a má to zjištěno pro sebe....mě dělá kontrolu se sonem teď vždy....být tebou, tak do toho začnu šťourat..měla bych trošku obavy 😒 . A víš jméno te své dr. na Podolí co to chtěla posunout? Nebo jsi tam byla jen výjmečně a jinak chodíš k Bubnovi. Já mám Maredžicovou, nebo tak nějak a jsem spokojená....
Xhnip101,
taky mě to napadlo, že by jsme se mohly potkat, náhoda je blbec 🙂 . Akorát já tam budu v tvém termínu, když se domluví sekce, ale už o tom silně uvažuji...pobolívá mě břicho každý den a jak to tady čtu, a jak jsem psala i tím, že se bude malovat, mám strach z přenášení...ono je fajn, když se čeká na přír.porod, ale tím, že jsem teď problémovější, nechci to riskovat, když Podolí nepojede naplno..jinak termín mám až 10.,takže bych přenášela určo přes to malování...ale tobě by to mělo vyjít přinejhorším přesně i s přenášením 🙂 Většinou nechávají do 10 dnů.

bramburka
16. kvě 2010

no chodila jsem v utery ke Stefanicove...a pak jsem byla v pátek u Musilové? nebo tak nějak? a ted jdu pardon jsem napsala k bubnovi, ale rikali mi domluvit si s vedoucim oddeleni - ambulance č. 1 to vyvolavani. Ja uz jsem ji i rikala, ze mam strach, ze nedela ultrazvuk a ona proc? a ja ze bude velkej a ona mi na to rekla. Vzdyt mi neprijde ze mate velek bricho...tuk tuk tuk... jako muzu mit malo plodovky cokoliv...argument jak noha...

bramburka
16. kvě 2010

me nedelali ani jednou, no ja nevim, taky jsem tam mela studentku...

pokaždé mě vrací že se jim monitor nelibi, vi buh proc, nakonec to nekdo vzdycky podepíše...ale je to tak ze jednou na chodbe nejakej dr. a tak. Nekolikrat jsem musela i hned druhej den. Jsem tam skoro denne. No asi to neni tristni...ale ta moje kamoska taky chodila na monitor a z toho nevyplynulo, ze by se miminu nejak extra spatne darilo, vzdy ji rekli, ze asi spi, coz me po kazde taky rikaji. Proto mam strach holky. protoze mi ani nikdo nevysvetlil, v cem je spatne ten monitor, ze prej spí... no prostě mi to prijde podobné...

xhnip101
16. kvě 2010

Bramburka: No tak to je děs... Nedivím se, že se bojíš... Já si myslela, že na monitoru musí být mimčo naopak vždycky vzhůru, aby se ten monitor dal vůbec natočit... Tak to teda nechápu.....

tegina
16. kvě 2010

No, když se mi to vybavuje, tak v prvním těhu mě sice dokror kontroloval vnitřně, ale na sonu taky né, máš pravdu 🙂 Teď mi to asi dělá, protože jsem po-té sekci, a mírně jsem se otevírala, tak mě dr. vyslal snad už ve 32.t a ona byla tak ochotná, že už si mě tam nechala...ale objedávala mě co 14 dnů, teď už začnu chodit co týden.
Být tebou, tak si na další kontrole o sono řeknu a i důvod, na to ti říct né nemůže. Snad.

tegina
16. kvě 2010

Navíc placenta většinou funguje i ta voda se málokdy zkalí, ale kdo má vědět, že se to nestane zrovna mu 😒 -

bramburka
16. kvě 2010

asi chapu, ze vetsinou je vse OK, ale pravě...no...clovek se boji...

bramburka
16. kvě 2010

ale tak kope, pohyby jsou, vse vlastne celkem OK, ze mi je i dobře, tak asi plaším jenom, ale já jsem od přírody plašan 😀

keminek
16. kvě 2010

k tomu určování termínu podle MS a UTZ
(utz je jen odhad, přičemž nejpřesnější je v prvním trimestru, NT screening bývá hodně přesný a dle MS to vůbec nemusí být správně, pokud nemáte cca 28denní cykly - záleží na dni, kdy byla ovulace)

viz http://merenibt.xf.cz/index2.html

"Předpokládané datum porodu (vězte ale, že miminku se na svět může chtít o 14 dní dříve nebo později), toto datum je opravdu pouze orientační. Dále bych chtěla podotknout, že metod na výpočet data porodu je několik, většinou se ve výsledku liší maximálně o dny. Tato je založena na tom, jak se "správně" počítá těhotenství. Lékaři počítají těhotenství od prvního dne poslední MS, pozor tedy na to - rozlišujeme stáří plodu a délku těhotenství, rozdíl mezi těmito dvěma čísly bývá obvykle 14 dní. V době, kdy je vajíčko oplodněno, vlastně lékaři uvažují, jako byste byly už 14 dní těhotné. Jste-li například 8+4 tt (jste v 9. týdnu), znamená to, že Vašemu miminku je ve skutečnosti pouze 6 týdnů a 4 dny. Tato metoda, používaná po celém světě, je velice přesná u cyklů s délkou kolem 28 dní (s ovulací kolem 14.DC). Pokud máte cykly výrazně kratší nebo delší, jsou zde pochopitelně rozdíly. Například žena s hodně dlouhými cykly, která ovuluje až 28.DC, má 44.DC zárodek starý teprve 16 dní, zatímco žena s ovulací 11.DC v té samé době už 31 dní. Přesto při přibližném výpočtu jsou obě v 5+2 tt - rozdíly ve stáří zárodků jsou u nich celých 15 dní! (zjednodušeně lze tedy říci, že by obě také s rozdílem 15 dnů měly rodit). Já jsem použila výpočet zohledňující datum ovulace - počítám s tím, že v době ovulace (ať je kdykoliv) trvá těhotenství právě těch již zmíněných 14 dní. Proto, pokud u Vás ovulace nastala dříve či později než onen ideální 14.DC, bude se "mé" datum porodu asi lišit od data, které spočítal Váš lékař (pokud nezohledňoval délku cyklu a datum ovulace, což by správně měl). Troufnu si říct, že je můj výpočet o něco přesnější, ovšem stejně Vám nezaručím, že se miminko narodí právě v tento den 😉"

bramburka
16. kvě 2010

kEMINEK, ME PRAVE DELALI ten termin podle NT screeningu v I. trimestru... 😉 ale to je fuk, prostě je to v Podolí nezajímalo...že mám jinak ovulaci a menstruaci

keminek
16. kvě 2010

Ono je to nezajímá nikde, ani v průkazce na ovulku nejsou kolonky.
Ten NT screening v 1. trimestru mi přijde přesnější než odhad podle poslední MS (pokud ženská nemá cykly pravidelně kolem těch 28 dní). Stačí jeden výkyv kvůli nemoci, stresu, cestování.. a dostaneš to o týden pozdějc. Takže jedna žena má ovulku 14 dní po skončení MS a jiná třeba 21 dní (i víc) po skončení poslední MS.
Na základě termínu dle MS by takové vyvolali porod, že přenáší, ačkoliv nepřenáší 😝 😉 A jiná má zas ovulku už třeba 10 DC.. tak tu by nechali přenášet.

Minule jsem všem doktorům furt říkala, že se nemůžou řídit mou poslední MS, protože jsem měla hoodně dlouhý cyklus a ovulku hoodně pozdě a oni se v tomto případě raději řídili tím utz, ačkoliv já si byla dnem ovulace 100% jistá.
Jestli se řídit UTZ odhadem, tak fakt jen těmi v 1. trimestru.
A ten dohad na NT screeningu je dobrý - jak minule, tak nyní u mě trefa přesně na den = shoda s výpočtem dle ovulace 😉 Teď podruhé mi to sedí i dle MS (měla jsem cyklus 27 dní).

bramburka
17. kvě 2010

hele a taky zase chápu, že každé mimčo chce být v bříšku asi různě dlouho, vzdyt mala se narodila driv a ted prenasim, ona byla nedočkavá a tohle je malej lenoch, kéž by mu to vydrželo aspoň 1. 3 měsíce, být lenoch a kliďas

keminek
17. kvě 2010

no to taky. miminko si řekne, až se na to bude cítit

bramburka
17. kvě 2010

asi jo 😉

xhnip101
17. kvě 2010

Bram: Tak jsem si vzpomněla, že mi psala nedávno kamoška mail, že když už dlouho přenášela, tak ty doktory v Podolí prostě přemluvila, že je nervózní a tak a nakonec ji ten UZT udělali....

kapr
17. kvě 2010

Holky kdy jste se poprvé objednávaly na prohlídku do Podolí?
Já mám jít ještě jednou ke gyndařce asi 37 tt a prý hned ten další týden do Podolí. Jen jsem četla, že se má objednávat 3 týdny dopředu. Tak nevím, jestli se jako už mám objednat teď, nebo až pak.....
díky

xhnip101
17. kvě 2010

Kapr: Já šla na kontolu do Podolí poprvé 10.5. to jsem byla 36+4tt a volala jsem si tam opravdu asi 3 týdny předem i když jsem věděla, že půjdu ještě ke své Dr.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru