Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

tegina
7. pro 2009

Holky, tak mi to nedalo, teď jsem tam cinkla, než se půjdu registrovat. Líže mi to teda pěkně zadek, myslím ten termín 🙂 . Já mám 10.6. vícemeně jsem v klidu, protože vzhledem k tomu, že jsem po CR a krátce, tak nebudu moct přenášet...spíše naopak, možná malé bude muset na svět dříve...ale k tomu termínu, maluje se od 13.6. do 21.6. pro tento termín se nebude ani registrovat ☹ .

eirin
7. pro 2009

Tegi, děkujeme, jsi hodná, žes tam zavolala.

hypo
7. pro 2009

ahojky, tak ja mam porod za par a zitra jdu poprve do porodnice...... monitory me cekaji pry az pristi tyden tak zatim jen poradna tak jsem zvedava jak moc hodny na me budou 🙂

beddy
7. pro 2009

Ahojky, po delší době nakukuju.

ad císař - na pokoji se mnou ležela paní, která měla 18 hodin kontrakcí po 3 minutách a mimčo bylo trochu našikmo, všichni se snažili vymyslet něco, aby to šlo normálně, ale jak už viděli, že nic a ona vyčerpaná, tak šla na císař. Takže určitě ne císař hned a jen tak.

Už nevím, kdo psal, já měla celou dobu, jen PA a dr. přišla až na kontrolu po porodu. A pomáhal PA manžel, posily zavolat nestihla.

hypo
8. pro 2009

tak mam za sebou prvni poradnu v podoli a pohoda, byla to rychlost za hodinku jsem byla hotova takze zadne dlouhe cekani, pristi tyden jdu na monitor tak uvidime jak dlouho tam budu za tyden
dnes jsem byla u dr. urbankove, takova mlada pani a velmi sympaticka 🙂

r.o.s.s.i.b
8. pro 2009

tegi:jsi zlatá tak to mám štěstí,že malují v červnu uff 😀

kvetinka7
8. pro 2009

Holky, ja dnes byla taky v Podoli.. a ta kartoteka ..to je sila! ja tam vzdy penim .. ty mlecna skla s uzkou dirkou,pres kterou se snazite mluvit na onu osobu sedici za okynkem, na kterou ani nevidite a ona vas, me naprosto vytaceji! kdo to vymyslel??

dagmarkaaa
8. pro 2009

cau holky, ja v podoli porodila 30.11. hned co otevreli po tom malovani a to jsem 10 dni prenasela tak jsem mela stesti 🙂
a musim rict ze u porodu byli vsichni skveli, hlavne porodni asistenka co jsem mela byla uzasna, fakt personal je tam super, jsem rada ze jsem rodila tam. 😉

hypo
8. pro 2009

kartoteka je na prd, hlavne to tam vubec neodsypa tak i ja dneska cekala asi 40 min nez jsem se prokousala ze chci jen kartu...... stesti ze tam uz nejdu

kvetinka7
8. pro 2009

Dagmarko, velka gratulace .. suprove ti to vyslo 🙂 .. a pokrtila jsi jim to tam 😉
ze tys to mimco, chudacka, v sobe drzela jen proto,abys mohla rodit v Podoli? 🙂

keminek
8. pro 2009

Ahoj, můžete mi prosím říct, za jak dlouho vám přinesli miminko na pokoj po porodu/císaři? A v kolik hodin přibližně porod byl? Jde mi o to, jestli večer narozená miminka nepřivážejí až druhý den dopoledne..
Děkuju 🙂

kasenka228
8. pro 2009

Ahoj, ja porodila v 8:02, na porodnim sale jsme byli i s miminkem asi do poledne, a pak mi slibili, ze ji prinesou v pul 3, ale prisli az ve 3.

beddy
8. pro 2009

mimi narozeno v 1.15, po dvou hod jsem byla poslaná do sprchy a odvezli mi mimi 😖 na šestinedělí, kde ho myli, ale zeptali se, zda můžou, já dojela a řekla, že chci mimi u sebe a dali mi ho hned

beddy
8. pro 2009

nevím, proč nemohlo mimi jet o té čtvrthodinky později se mnou 😕

anicka164
8. pro 2009

beddy: Mám pocit, že ho přijímal lékař na oddělení, je to něco jako vizita, prostě ho zkontrolují, jestli je všechno ok... Když jsem se stěhovala z jednoho oddělení na druhé, taky nešel Mikuláš se mnou, ale vzala ho sestra. která ho odnesla a přinesla mi ho pak na pokoj už sestra z toho nového oddělení. Ale je fakt, že i ta kontrola by mohla probíhat na pokoji (i když v noci nevím) nebo alespoň v tvé přítomnosti. Zas ta chvilka fakt nikomu neublíží a mají tam toho hodně.
Za mnou přišla sestra hned jak jsem dorazila na pokoj, jestli chci mít miminko u sebe a dohodly jsme se, že na chvilku jo, ale spát bude u sester. Zpětně mi je to trochu líto, ale v té situaci, když jsem 24 hodin nespala a byla celkově zmožená jsem se bála, že se o Mikuláše nedovedu postarat. Třeba u dalšího míma to bude jinak 😉

kristyna
9. pro 2009

Ahoj, nevite nekdo jak je to s cisarskym rezem v Podoli, pokud jsem prodelala laserovou operaci oci? V Neratovicich je akceptovatelna pro s.c., ale nevim, jestli v Podoli se nebudou snazit me dotlacit spise do prirozeneho porodu. Dekuju, jestli nekdo neco o tom vite. 😉

verbalinka
9. pro 2009

Dagmar, gratuluju, tak ti to vyšlo 🙂

zzuzinda
9. pro 2009

Dobrý den, musím se přidat k tématu.
V Podolí jsem rodila v červnu 2008. Máme krásného čiperného kluka.
Porod byl docela děs, ale ne z viny personálu. Přenášela jsem 2 týdny, takže mi porod vyvolávali, v 8 ráno tabletka, od 15 kontrakce po 7 minutách a v 8 večer hurá na sál. Mořila jsem se tam dlouho, porod nepostupoval, nakonec jsem si řekla o epidurál, i když původně jsem ho moc nechtěla - ale byl super. Dohrabala jsem se na 3 cm, a to si myslím, že mi hodná PA ještě přidala, když iděla, jak jsem nešťastná, že to nejde 🙂. Malému začaly klest ozvy srdíčka a pak i procenta zásobení kyslíkem, ležela jsem na zádech na monitorech, fakt mňamka s kontrakcema po 1-2 minutách a nakonec jsem šla na císaře. Takže jsem měla 12 hodin kontrakcí a pak akutního císaře. Malej je v pohodě, řval ještě než byl venku, měla jsem epidurál i při operaci, i když se jim do toho nechtělo, jak to bylo nahonem.
Takže závěrem - v Podolí byli moc milí, šikovní a ochotní. Jak v prenatální poradně, tak na rizikovém těhotenství, tak na sále i na šestinedělí. Samozřejmě, že někdy někdo nebyl úplně podle mých představ, ale nesetkala jsem se s ničím, co by mě nějak traumatizovalo. I rameno k poplakání šestinedělky se našlo 🙂. Někdy jsme nedostali úplné informace - přítel po porodu netušil, kde budu, ale dostal tel. číslo a i na JIPu jsem s ním mohla mluvit a na prcka se mohl jít podívat i sám beze mě.
Já byla v Podolí spokojená a doporučuju ho všem. Porodnic jsem prošla víc, jsem porodní asistentka, takže v rámci praxe jsem byla na více pracovištích a Podolí bylo i mým odrazovým můstkem po škole (i když ne por. sál).
Určitě si do Podolí půjdeme i pro druhé mimčo. Samozřejmě záleží na přístupu personálu a všude se může objevit někdo, kdo nemá svůj den nebo není moc ochotný, ale opravdu tam jsem byla moc spokojená.

keminek
9. pro 2009

kristy, netuším..

zuzi, díky za příspěvek, já s Podolím - resp. s personálem mám naopak povětšinou negativní zkušenost. Porod jsem měla rychlý, na epidurál jsem ani nepomyslela, bolelo to samozřejmě hodně jako většina porodů, ale dalo se to vydržet. Na sále mi nikdo za celý průběh porodu (1. a 2. doba) nic neřekl, nevysvětlil, nepopisovali situaci. Žádné rady ohledně poloh, žádné info co bude, jak porod v 2. době porodní postupuje atd. Prostě na mě skoro nepromluvili. Malého mi přinesli až druhý den dopoledne (rodila jsem po 8. večer) a to ještě po opakovaných žádostech a vyloženém přemlouvání, ačkoliv na sále mi dětská řekla, že ho donesou za mnou do pokoje, až se tam přemístím, do těch 2 hodin a všichni mi řekli, že je zdravý, v pořádku a není ani podchlazený, apgar 9-10-10. Důvodem byla pouze jejich organizace na novorozeneckém pokoji, kdy prostě děti chtěli rozvážet až po 10. či 11. hod. Pořád mi jen slibovaly a odkládaly to. Sestry byly vesměs arogantní nebo ani takové ani makové, jen se s ničím moc nemazaly, na vyloženě milou a ochotnou sestru jsem nenarazila, výjma případu, kdy mě doprovázely na pěkně drahý nadstandard, který se naštěstí uvolnil další den. Nebe a dudy. Více se rozepisovat nebudu, to spíš napíšu podrobně na Aperio do jejich přehledu porodnic.

Ale nechci nikoho děsit, vypadá to, že jsem prostě měla smůlu. Sice nejsem jediná - ani v Podolí ani v jiné porodnici, ale prostě jsem patřila do skupiny těch, kteří narazili. Proto se ptám, kdy ostatním přinesli mimčo. Jestli standardní postup vypadá jinak než ten, co jsem zažila. Takže děkuji za informace 😉 🙂

zzuzinda
9. pro 2009

Je to fakt, že s přinesením mimina jsem taky měla problém. Na JIPku přinesli miminka dvěma maminám, co se mnou byly na pokoji a když jsem septala na Adámka, tak mi paní sdělila, že byl nějakej šedivej, tak je v inkubátoru. Docela mě to vyděsilo. Naštěstí mě na šestinedělí převezli dřív (porodila jsem ve 4 ráno a v po poledni jsem už byla na šestinedělí) - protože nebylo místo a tam jsem se o Adámka drala a sestřičky se hrozně divily, proč že jsem ho nedostal už na JIPce a přinesly mi ho hned a pomáhaly mi s kojením a už to bylo bez problémů. Jen tu první noc bez miminka jsem obrečela - ať žije šestinedělí a hormony 🙂

keminek
9. pro 2009

zuzi, jasně je to nepříjemné, miminko je tvoje a ne sester a pokud nejseš naprosto vyčerpaná, tak ho chceš mít u sebe 😉 Já nebyla ani na JIPce, nechtěli mi ho vydat na šestinedělí, musela jsem se s nimi vyloženě dohadovat.. 😕 😒

keminek
9. pro 2009

a s kojením nepomáhaly vůbec a ani to neuměly, jak jsem pochopila záhy potom, co jsem se naučila kojit a šlo mi to automaticky. Předvedly pár chvatů trvajících 10-30 vteřin, které byly úplně mimo a odešly 😅

zzuzinda
9. pro 2009

Keminek, vždycky je to o lidech. Ale profíci by si neměli dovolit dát najevo své problémy pře klientkami. Je to těžké, vím to z vlastní zkušenosti, ale je to tak. Bohužel všichni to takhle neberou. A my bereme miminko jako svůj vlastní zázrak, kdežto sestry jako další mrně z mnoha. Ale na šestinedělí, byla jsem na P4 byla jedna sestřička, nevím jméno, byla starší a měla takvý fajn přístup. Nebyla úzkostlivá ani nepříjemná, byla taková od rány v tom dobrém slova smyslu a měla na starosti nás i miminka, takže ta ná všem třem na pokoji hrozně pomáhala.
Ha, ten můj poklad volá...

keminek
9. pro 2009

zuzi, to máš úplnou pravdu. V jiném zaměstnání by si tě pozvali na kobereček, pokud by si někdo stěžoval na tvé chování, bez ohledu na to, zda děláš přesčasy, máš toho nad hlavu a padáš na pusu. Ve zdravotnictí toto spousta lidí nechápe a jak píšeš, chovají se neprofesionálně 😉 Mladí, kteří přijdou, pak buď drží pusu a přizpůsobí se zajetému systému nebo budou od ostatních slýchat nemylé věci, dívat se na různé obličeje apod. Prostě tam nějaký zelenáč nebude zavádět novoty. Je to vždycky o lidech, já jsem prostě narazila na směnu 😉
Ale nechápu ty postupy přinášení miminek maminkám. Jestli je to v praxi většinou tak, jak všude tvrdí.. tedy že mimčo přinesou za 2 hodiny nebo zda jsou případy, kdy mimčo přinesou po několika až 24 hodinách třeba časté nebo ojedinělé?

zzuzinda
9. pro 2009

Když jsem pracovala na šestinedělí, tak miminko bylo 2 hodiny po porodu na sále s maminkou, pak mina šla na šestinedělí a miminko na novorozenecké,, kde zůstalo, než maminka byla schopná tak nějak
se o sebe postarat - to je po spontánním porodu jsme s nimi vstávali po 6 hodinách, po císaři po 12. Po tom císaři teď vstávají později. Ale za mě tam nebyla JIPka. Do té doby jsme mimo nosili max. po 3 hodinách na kojení. a pak už zůstávalo s maminkou, pokud to ona nechtěla jinak.

n n j hhuazzzzzz nhffdssa MMMMMF+ĚŠČ - to je příspěvek od Adámka 😎

keminek
9. pro 2009

zuzi díky za všechny informace. Je fajn mluvit s někým, kdo se vyzná ve vnitřní organizaci.
No je fakt, že prvně říkali, že si musím sama dojít na wc a neomdlít. To jsem udělala, ohlásila. Tak mi řekli, že ho přinesou za hodinu. Po hodině opět že za hodinu. Tak jsem ho chtěla aspoň vidět. To už si začali vyloženě vymýšlet, že je podchlazený a že jsem unavená atd. (malý měl apgar 9-10-10). A nakonec z nich vypadlo, že rozvážejí miminka hromadně až po vizitě na tom jejich hromadném pokoji 😉 Nikdo se mě nezeptal, zda miminko chci mít u sebe nebo u nich, jak se cítím atd. Nechtěli mi ho zkrátka dát. Nechápu 😕

Na sále mi naopak řekli, že je vše v pořádku a standardně mi ho dovezou za 2 hodiny. 2 hodiny na sále se mnou byl také. Nikdo se nestaral, jak jsem schopná se o sebe postarat. Byla jsem a dítě jsem chtěla a neustále jsem o něj žádala. Vyhověli až po několika urgencích a ještě s řečmi.

zzuzinda
9. pro 2009

To je hloupý, že to takhle bylo. Někdo si holt jede v zajetých kolejích a neuhne ani o kousek. Při tom vizity dětí se dělají normálně u maminek na pokojích. Je to opravdu o lidech. Smutný je, že jsme v tu chvíli na personálu závislí a nezmůžeme nic. Mě prcka nechali hned, jak to šlo. Druhý den po císaři už jsem tak nějak chodila a měla jsem Adama přes den a druhou noc už mi ho taky nechali. Jen asi po 3. hodině ráno se ta sestřička, jak jsem o ní psala zeptala, jestli si nechceme zdřímnout a nedáme kluky k ní. Moc dobře věděla, že skoro nespíme a všechny se pořád díváme na miminka. Všechny tři jsme toho využily a opravdu jsme se vychruply a pak už s náma kluci byli pořád.

zdenkaradek
9. pro 2009

keminek,
první porod v 18.06, na šestinedělí jsem si přešla asi ve 20.30 a rovnou jsme se šli s manželem na malého podívat na novorozenecký pokoj, byl podchlazený, tak ho dali do inkubátoru trochu ohřát, mě ho pak přinesli ve 23 a nechali asi hodinku, pak ho zase dali do inkubátoru a přinesli mi ho až ráno v 6.00. Pak už jsem ho měla pořád u sebe.
druhý porod ve 2.23, malého zase odnesli do inkubátoru, měl nízkou teplotu a já jsem se okolo 4. hodiny vrátila na oddělení pro riziková těhotenství (byla plná porodnice), za malým jsem šla v 6.30 na 6nedělí přiložit ho, pak ještě okolo 9 hodiny. Asi v 10 jsem se stěhovala na šestinedělí a malého přinesly sestřičky hned za mnou, i jak jsem za ním byla v těch 9, tak mi říkaly ať vydržím, že dělají co jde, aby jsme byli spolu. A tu první noc si ho tedy taky vzaly k sobě asi o půlnoci, a tedy upřímně nijak jsem se nebránila, trochu jsem se prospala a alespoň jsem pak neusínala při kojení.

keminek
10. pro 2009

zdeni díky za info 🙂 Mně ho přinesli po půl dni, mezitím mu dali bez mého vědomí dokrm. Žádné docházení na kojení se nekonalo.
O ničem mě neinformovali, na nic se neptali, co jak chci, jak se cítím atd. Byla jsem na pokoji a nic jsem nevěděla, nikdo se mnou nekomunikoval.
Nevyspala jsem se nikoliv kvůli malému, nýbrž kvůli personálu na sále - já to napíšu pak podrobněji na to aperio 😉 Takže zkrátka spát mě personál nenechal, pak už jsem nemohla usnout, protože jsem čekala, že mi každou chvíli přinesou dítě. Na 6nedělí začali předání malého oddalovat, říkali mi pokaždé jiné důvody, já malého chtěla. Jeden z důvodů byl i že je podchlazený, na což jsem ale argumentovala tím, že už na sále mi řekli, že byl studenější jen chvilku po porodu, což je samozřejmě normální, ale že teď (myšleno na sále) už není, že je úplně v pořádku. Takže na 6nedělí si to vymysleli. Po tomto argumentu mi sdělili, že to prostě mají takto zorganizované. Neměli snahu mi ho přinést nebo mě o něm informovat a nosit mi ho na kojení tak, jako tomu bylo u tebe. Asi jsem fakt výjimka 😒 Rodí tam tisíce ženských, většina zkušenost nenapíše..

keminek
10. pro 2009

zuzi,
pak už ano, pak vizita chodila po pokojích. Ale když mi ho měli dát, tak mi tvrdili, že mi ho přinesou, až si dojdu na wc bez omdlení, pak najednou že po vizitě dětské, která bude v 7. V 8 mi řekli, že už vizitu má za sebou, že počkáme ještě hodinu. Pak mi řekli, že mi ho přinesou až po vizitě všech dětí za další 2 hodiny, protože toho mají hodně. Ty časy jsou orientační (může to být o hodinu jinak), dohadovala jsem se s nimi cca po hodině. A tohle mi tvrdili..
Děkuju ti za informace i názory. Já bych se bývala vyspala na sále, to se mi moc chtělo. Ale nenechali mě a na 6nedělí už to nešlo, tam jsem jen chtěla svoje dítě. Byla jsem vyčerpaná, unavená, ale spát se nedalo hned z několika důvodů (rušno, světlo, čekání na malého dle slibů). Vás se zeptali, zda chcete děti pohlídat, mě ne. Rozhodli o dokrmu i o tom, že chci spát bez dítěte atd. sami a se mnou se o tom nebavili, ačkoliv mé rozhodnutí bylo jiné než jejich.
S tímhle ses tam setkávala často? A máš dojem, že je rozdíl mezi odděleními? Já byla na P1, to je i takové nejošklivější snad.. připadala jsem si tam celkově jak ve špitálu a jaksi nesvéprávně..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru