Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

nellygray
13. črc 2011

Jo a ještě jsem zapomněla - od přijetí na příjmu k narození Marušky přesně 4 hodiny. 🙂

nellygray
13. črc 2011

@lukava velikost tašky je každému jedno, neboj. 😉 NA sál ti ji ponese manžel, na šestinedělí pak taky (nebo sanitář) a na pokoji ji šoupneš pod postel.

msevy
15. črc 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, mačkají v Podolí po porodu na břicho? V Budějcích i některých dalších porodnicích se to ještě dělá - je to dost bolestivý, po porodu po 10minutách přijdou a několikrát silně zatlačí na břicho, prý aby děloha klesla níž. Slyšela jsem, že třeba v Motole už se to nedělá. Tak by mě zajímalo jak je to v Podolí. Z toho mám totiž větší strach než se samotného porodu. Poprvý jsem rodila v Budějcích a to bylo pak šílený tohle tlačení na břicho.

mavanka
15. črc 2011

@msevy No já v podolí rodila před dvěma lety a je fakt, že mi sestřička břicho pak taky promačkala, ale nebolelo to teda vůbec.

msevy
16. črc 2011

@hlavinka - ahojky, chci se zeptat, jak je to s oblečením pro prcky - na seznamu co mi dali je, že během pobytu je oblečení zajištěno a že stačí přinést jenom oblečení na odjezd domů. Platí to nebo si mám vzít radši svoje?

bl4nche
16. črc 2011

msevy: po porodu mi břicho nemačkali. Bohužel ale při porodu, což by také dělat neměly, není to standardní postup, je to i zakázaný a může to být i nebezpečný :(
K oblečení: jsou tam erární zavazovací košilky a mrňata se v té košilce zabalí do 2 plín a zavinovačky, takže jsou jak vánočky. Jediné, co jsem tam měla vlastní, byly ponožky. Ale je možné si vzít vlastní oblečky. Zakázaný to není.

dagmarkaaa
17. črc 2011

@msevy mě teda nikdo břicho nemačkal v Podolí poprvé 😲 😲 nemohlo to být kvůli odchdu placenty? Někomu přiroste a jde to blbě tak možná tomu musí pomoc? Mě odešla po porodu sama-
a oblečení maj erární, stačí něco na odvoz domů... ale vlastní si můžeš vzít jestli chceš, i když jak to mrně ublinkne po každém koju tak bych nebrala, zbytečně špinavého prádla tahat domů 😝

msevy
17. črc 2011

Ahoj holky, moc díky za info - no v Budějcích mačkaly na břicho po porodu, prý aby děloha zase klesla dolu. Je to hodně bolestivé a hlavně se to už v hodně porodnicích nedělá - mohou z toho potom být v pozdějším věku gyn.problémy. Tak jsem ráda, ze v Podolí se tohle nedělá. Během porodu se občas musí tím tlakem na břicho pomoct - to beru, ale po porodu je to mačkání "očistec". Oblečky budu mít raději erární, svoje až na odchod domů 🙂

vendi1
17. črc 2011

@msevy v Podoli jsem rodila 2x a ani jednou nemackali a oblecky jak pisou holky muzes mit sve. Dostavas na pridel kosilku a pliny do kterych mimco zabalis a pokud se Ti nechce za nikym chodit pro nove pradlo vem si svoje 😉 . Ja mela svoje bodycka., rozcilujou mne u tech kosilek ty provazky, co se vecne rozvazuji 😝

evaviki
18. črc 2011

@msevy tak mne mackali.. neodisla mi placenta, tak som cakala, kym sa uvolni anesteziolog a vyberu mi ju v narkoze (maly sa narodil 10.30 a uspavali ma cca 14.00) Ked uz ma isli uspat, tak dosiel este jeden doktor, ze to este skusi.. laket zaprel do brucha a tahal za pupocnu snuru.. myslela som, ze ho nakopnem.. nastastie tam bola jedna doktorka, ktora ked videla, ako som prevratila ocami od bolesti, tak ho zarazila a vynadala mu, ze naco ma trapi.. takze sa to robi, ale myslim si, ze len ako pokus, ked ti nevyjde placenta sama.. inak placentu skusala vybrat PA a ta na to isla masazami a liekmi..

msevy
19. črc 2011

Holky, moc díky za odpovědi. Jsem zvědavá, jak to tam všechno bude. Ráda bych měla nadstandart, tak snad to vyjde..., aby mohli manžel s malým přijít kdykoliv.

lampion
23. črc 2011

Holky, poradíte mi, v kterém tt nejlíp do Podolí zavolat a objednat se na první poradnu? S jakým předstihem jste se objednávaly? Díky! 🙂

anieanne
23. črc 2011

@lampion http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-7 Od 14tt, ale berou jen 12 maminek na daný termín, takže v tvém stadiu těhu už si myslím, že tvůj termín bude plný...

karol84
23. črc 2011

@lampion při registraci mi doporučili objednat se cca 4 týdny předem.

nellygray
23. črc 2011

@anieanne myslím, že @lampion se ptá na poradnu, ne na registraci. 😉
Objednej se podle toho, kdy tě pustí z péče tvůj gynekolog - např. já jsem k němu chodila až do 39tt, pže má i monitor. A chce to opravdu tak minimálně 2-3 týdny předem. Když zavoláš týden předem, tak ti termín taky dají, ale budou mít řeči. 😀

anieanne
23. črc 2011

@nellygray Pravda, když jsem si to přečetla podruhé, tak to vidím 😀 No nevadí 😀

teufelchen
23. črc 2011

Holky...nevíte náhodou, jak to chodí teď s parkováním v Podolí?Dá se pořád zajet do areálu?Zítra mě půjde manža registrovat...tak ať ráno nehlída kam dát auto 😀

aajda
23. črc 2011

@teufelchen Dá se zajet do areálu, myslím, že za 40 na hodinu.

lampion
23. črc 2011

Holky, děkuji za zkušenosti, skutečně jsem myslela objednání se na první poradnu. 🙂 Já v minulém těhotenství chodila do Podolí někdy od 8.tt, tak nemám ponětí, jak dlouho se chodí ke svému gynekologovi a kdy se začíná s poradnami v porodnici. Zatím nic neříkal, tak aby mě na poslední chvíli nepřekvapil. Vlastní monitor nemá, tak mám počítat s cca 36. tt pro první návštěvu Podolí a objednat se cca v 33.tt.??

Jakou máte zkušenost - lze se domluvit i na nějakém konkrétním dnu a hodině, případně i doktorovi, ke kterému byste chtěly, nebo vám to sestry prostě přidělí a nejede přes to vlak? Říkala jsem si, že když zavolám včas, mohli by mi dát na výběr 😝 .....

A parkování by mě taky zajímalo, kde parkujete? Na tom přilehlém prťavém parkovišťátku ještě před branou nebo za poplatek v rámci areálu?

Děkuju! 😵

karol84
23. črc 2011

@lampion
33tt by mel stacit. ja se objednavala taky tak nejak a objednali me na prvni poradnu asi na zacatek 38. tydne, na konci 36. tt jsem byla naposled u sveho gynekologa. objednali me na konkretni den a hodinu a az pak sestry rozdelovaly k jednotlivym doktorum. na vyber jsem nedostala. jestli je mozne objednat se ke konkretnimu dr. nevim, ale mam dojem, ze to tu nedavno nekdo resil. co se tyce parkovani, tak jsme asi 2× parkovali pred branou a jinak primo v arealu - na parkovacich stanich primo pred hlavni budovou bylo porad plno, tak jsme jezdili na vetsi parkoviste nahoru nad hlavni budovu. (ale zase tak casto jsme si to nevyzkouseli, protoze jsem jezdila prevazne mhd).

lampion
23. črc 2011

Karol, dekuju! Takže 33.tt a uvidím, jaká bude se sestrou domluva. K jakému dr. přiřadili tebe? Taky hodlám jezdit většinou MHD, podle okolností.....A máte nádherného klučíka! 😵

gamma
24. črc 2011

@lampion ahoj,já chodím do poradny do Podolí od 34 tt,ale to je tím,že čekám dvojčata 🙂 jinak tam ženský choděj od toho 36-37tt. Na první poradně mě přiřadili do ordinace č. 4,kam chodím vždy a doktoři se tam střídají, zatím byli všichni moc milí,tak snad to vydrží 🙂 Domlouvat si konkrétního doktora jsem nezkoušela, nikoho tam neznám.. Naposledy jsem byla u dr. Drahoňovského a ten byl hodně fajn

karol84
24. črc 2011

@lampion díky 🙂
já jsem chodila k mudr. kovaříkovi a byla jsem moc spokojená. když jsem přenášela, tak jsem chodila častěji a kromě kovaříka jsem narazila v poradně také na doktorku haakovou

lampion
24. črc 2011

@karol84 Dr. Kovařík - to je takový ten už trochu starší pán? A na koho jsi narazila při porodu? Je dr. Haaková opravdu takový postrach, jak se o ní říká? Ještě někdo další, před nímž bys varovala? A myslíš, že nějaký den či čas je pro objednání se do poradny výhodnější? Budu asi muset chodit s tříletým doprovodem, tak se toho čekání před kontrolou už předem děsím. 😝 Děkuju ti moc! 😵

@gamma Tak to se ti to už blíží 😉 , držím palce, ať to kundrbálci v pupíku ještě chvilku vydrží a vše probíhá, jak má! Páreček? 🙂 Dr. Drahoňovského dobře znám, dokonce jsem s ním i byla před 3 lety domluvená na porodu syna, ale byla to taková rychlovka, že jsem ho ani nestačila kontaktovat....Velký sympaťák? Ještě nějakého dalšího favorita tam máš?

gamma
25. črc 2011

@lampion Děkuju. Jojo,budem mít páreček,ráda bych aby vydrželi do srpna,tak uvidíme 🙂 Já chodím vždy ve středu a čekám různě,někdy i dvě hodiny,což je děs...naposled jsem ale nečekala ani 30 minut,je to fakt různý. Jinak nemám koho bych doporučila, vyšetřovali mě mladý doktorky a měly na plášti napsáno Stáž 🙂

karol84
25. črc 2011

@lampion jojo, doktor Kovařík je starší pán. A na dr. Haakovou jsem narazila i při porodu. Celkem se mi poštěstilo potkat více lékařů, zkušenosti popisuju na str. 197, jsou tam zkušenosti i od dalších, tak doporučuju přečíst

lampion
25. črc 2011

@karol84 Karol, díky za odkaz, určitě to pročtu. Dávám si dohromady seznam, spoustu doktorů tam znám z doby před 3 roky, ale je jich tam jako much. S tou dr. Haakovou u porodu to byl teda mega pech, doufám, že ti ten porod ještě neznepříjemnila.....

@gamma Už takhle jsou prďolkové za vodou, ale jen ať vydrží! 🙂 Dvě hodiny čekání - hrůza a děs - to by to tam syn za tu dobu dozajista zbořil 😖 . Mívají tam některé holky s sebou taky starší děti?

gamma
25. črc 2011

@lampion viděla jsem tam i maminy s kočárkama i většíma dětma,třeba tě vezmou přednostně když budeš mít s sebou špunta..se zkus domluvit se sestrama
@karol84 a teď si jdu přečíst tu stránku 197,ať jsem taky trochu v obraze 🙂

beisis
25. črc 2011

Ahoj tak dnes opět 4 hodiny v podolí, aby mě milá paní doktorka poslala domu, protože se jí při pondělku nechtělo nic dělat a protože být otevřená na dva je přece normální a do desíti času dost. Dneska jsem se fakt naštvala. Že příště při bolestech mám jít nahoru na příjem, aby ona neměla práci grrrr. A hlavně dostat z ní něco o mém stavu nebo stavu dítěte je nadlidský výkon. Hrozný.

idril
25. črc 2011

Ahoj holky, co to znáte v Podolí, chtěla bych se zeptat jak to vypadá s pupečníkovou krví? Odebírají jen pro vlastní využití, nebo se tam dá i darovat?
Díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru