Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

ladie
9. zář 2011

Tak karta byla vystavená během chvilky. Naštěstí v kartotéce nikdo jiný nebyl.
Ale jinak teda masakr. Ženských jako nasra..., fronty. Nejdřív jsem čekala, až mě vezme sestra, aby mi změřila tlak. Pak jsem čekala, aby mě vzala doktorka na kontrolu. Pak další fronta na monitor a nakonec pro velký úspěch další fronta k doktorce, aby mrkla na výsledky monitoru 😖 😖
No už se fakt nemůžu dočkat další poradny 😖

Takže všem doporučuji sebou dost pití, jídla a knížku.

luckar
9. zář 2011

@ladie tak na kontrolu záznamu z monitoru jsem nikdy nečekala...vždycky jsem počkala až vyleze někdo z ordinace a půjde sesta pro další. Ona si to vzala a bylo...chodila jsem na monitor zhruba na 7:30 a to bylo akorát na poradnu 🙂

ladie
9. zář 2011

@luckar no já jsem čekala dost dlouho, než vůbec vylezla sestra, mrskla jsem ji záznam z monitoru do ruky a ona říkala, že si mám počkat na výsledek - což bylo minimálně dalších 10 minut 😖 Jen aby mi sdělila, že jako naprosto ok 🙄 Což mi řekly i sestřičky od monitorů...

terkamo
9. zář 2011

ahoj ladie, nepotkaly jsme se dnes nahodou? Myslim, ze jsme sedely vedle sebe na chodbe 🙂 teda pokud si te z te malicke fotky nepletu 😅
ja odchazela az v 10.15, ale byla jsem jeste nahore na odberech krve, ale tam nikdo nebyl, takze to bylo do 10 min i s prichodem a odchodem 😉
nepamatujes si, jak se jmenovala ta nase doktorka? Chci si o ni neco precist, ja s ni spokojena nebyla ☹

ladie
9. zář 2011

@terkamo možné to je 😀 Ten svět je fakt malý.

Tuším, že se jmenovala Benešová a jen když jsem ji viděla, tak jsem se chtěla dát na útěk 😖

terkamo
9. zář 2011

no ja chtela utect jakmile se zacala vyptat, jak na vyslechu, fakt 🙄
a pak ta prohlidka, to fakt jako dost bolelo 😠

sipkova1
9. zář 2011

Ahoj holky, už jsem se jednou ptala, ale opakování matka moudrosti 🙂. V kterém týdnu jste se objednávaly na předporodní kurzy a v kterém týdnu jste je absolvovaly? Díky.

ladie
9. zář 2011

@terkamo jojo, prohlídka byla hnusná. Utz mi po břiše šmrdlala skoro nasucho a pak do mě vrazila ruku 😖 No hnus velebnosti 😖

@sipkova1 objednávala jsem se dva měsíce před porodem (jak jsem se dočetla na stránkách) a tuším, že hned následující týden jsme měli první kurz.

terkamo
9. zář 2011

@ladie jo na lubrikantu ocividne setrila nebo muj dr. ma mensi prsty 😅

ladie
10. zář 2011

Teď jenom doufat, že tuhle megeru nechytneme k porodu 😖

karol84
10. zář 2011

@sipkova1 uz si to nepamatuju presne, ale objednavala jsem se tak v 30./31. tydnu a kurzy jsem absolvovala v 38. a 39. podle pozdejsiho terminu porodu. zrovna bylo nejak narvano...

ilenka
10. zář 2011

Holky ahoj, našla jsem tuhle diskuzi, podařilo se mi také se zaregistrovat do Podolí, i když při pohledu na tu frontu jsem myslela, že to vzdám. Minulé těhu jsem potratila ve 13. týdnu mi zjisitli zamlklý potrat, doufám, že když jsem překonala tenhle nešťastný týden, že teď už bude všechno v pořádku, že smůlu už jsem si vybrala. Holky, chtěla jsem se zeptat, je pravda, že v Podolí podávají informace o rodičkách příbuzným jen v tom případě, že jim po telefonu sdělí přidělený registrační kód?

karol84
10. zář 2011

@ilenka partnera tak po telefonu informovali - ale domlouval se na tom osobně předem - když jsem ležela na JIPu
A jinak přeju pohodové těhotenství 🙂

ilenka
10. zář 2011

Děkuju karol, snad už bude. 🙂 Já to právě mám o to těžší, že moje máma nesouhlasí s mým přítelem, když jsem byla těhu minule, tak mi ho nepřála, že si zkazím život...Přítel je totiž o 19 let starší než já a jen o 2 roky mladší než moje máma. A ona ho nenávidí a kazí nám to jak se dá. Dokonce to došlo tak daleko, že řekla, že je dobře, když jsem o minulé mimi přišla, že bych stejně litovala. ☹ To mě tak vzalo, že jsem se rozhodla, že jí o sobě už nic nepovím. Od té doby jsme se neviděly. Ale samozřejmě se jí to doneslo, že znovu čekáme mimčo. Ale nechci, aby jí pak porodnice cokoliv sdělovala. Nepřála mi přítele, přála mi potrat.... 😠 TAk právě doufám, že jestli je pravda, že tam mají ty registrační kódy, že jí nic neřeknou, i kdyby to zjišťovala a volala tam, že je moje máma....když jim neřekne to číslo, tak jí snad nic o mě nepoví, ne? Mně bylo hloupý se tam na to ptát těch sester, že nechci, aby pak něco říkaly mé mámě, to si pomyslí, co jsme to za rodinu. Ale prostě je to tak, i když je to smutné. 😢 Ale s přítelem nám to klape už přes rok a vím, že je to ten pravý, i když starší. A do narození miminka se chceme stihnout vzít. Věřím, že všechno bude dobré.

karol84
10. zář 2011

@ilenka já bych se klidně nějaké sestry zeptala - ať si myslí, co chce. stejně ji docela pravděpodobně už nikdy neuvidíš... ale po telefonu by jí snad nic říkat nemuseli.

ladie
10. zář 2011

@ilenka já bych se klidně nějaké sestřičky zeptala. A taky bych si nechala na kartu napsat, že si nepřeji, aby komukoli poskytovali informace o mě - to kdyby máma volala a nějaká přeochotná sestra ji chtěla něco sdělit 😉

ilenka
10. zář 2011

Já mám zatím pocit, že je to strašně daleko, jsem teprve 16+1, ale zatím všechno vypadá dobře, tak jsem ráda. Přítel sice z prvního manželství už jedno dítě má, ale těší se moc. U nás to navíc vypadá na holčičku a on má desetiletého kluka, tak to budu ještě radši, když to opravdu bude holka. Navíc má přátelské vztahy se svojí ženou, takže i na tom vidím, že je hodný člověk, když se rozešli v dobrém. Jeho žena už má také nového přítele, takže spolu dobře vycházej. Takže předpovědi mojí mámy, která mi říkala takové to klasické opustil ženu s dítětem, opustí i tebe, tomu nevěřím. To se může stát kdykoliv, i když by předtím už ženatý nebyl. Až začnu chodit na kontroly do porodnice, udělám to tak, jak mi radíte, nechám to napsat na kartu. Vždyť jim do mých rodinných vztahů přeci nic není! Jé, ladie, vydím, že ty čekáš mimi každým dnem, tak moc držím palečky, ať máš pohodový porod!!!

cincinnati
10. zář 2011

@ilenka Moje mamča do porodnice volala, když jsem jí několik hodin předtím psala, že jedeme do porodnice. Měla strach, zdálo se jí to dlouho. Sestry jí nic neřekly, ani jí nepotvrdily, že tam jsem. Prý nesmí informace sdělovat. Navíc předem vyplňuješ papír o tom, komu mohou informace poskytnout. Já tam uvedla jen manžela.

ladie
10. zář 2011

@ilenka díky! A tobě přeji, ať je všechno v pohodě!

@cincinnati no, neměli by sdělovat info, ale on se vždycky najde nějaký ochotný vůl... 😒

sipkova1
10. zář 2011

@ladie
@karol84
Holky děkuji za info, já právě slyšela, že objednávat se ty dva měsíce před porodem (jak doporučujou na webových stránkách) už může být docela pozdě, protože je pak plno. Jsem teď 29.tt, tak tam v týdnu zkusím zavolat, třeba mě rovnou objednaj.
A ještě bych se chtěla zeptat, co když bych na některou z těch 3 lekcí nemohla přijít? (třeba kvůli objednání k doktorovi atd.) Běží těch kurzů víc paralelně, že by se to třeba dalo nahradit?

l.frulova
10. zář 2011

@sipkova1
bezi jich vic...ale kdybyste nahodou o nejaký přišla, tak by to byla pouze škoda peněz 😉

karol84
10. zář 2011

@sipkova1 běží jich více, nemělo by být problém to změnit - mně se jeden zkřížil s poradnou, tak se to přehodilo na jindy a měla jsem pak 2 kurzy v jeden den

weri1
10. zář 2011

@ladie Benešová fakt blbka..... 😠 jednou jsem ji chytla a díky

ladie
11. zář 2011

@weri1 já jen doufám, že se jim služby nějak střídají a nebudu ji mít na další poradně v pátek 😖

karol84
11. zář 2011

@ladie to tě nepotěším - pokud půjdeš ve stejný termín jako minule, tak máš skoro jisté, že půjdeš ke stejnému lékaři

lampion
11. zář 2011

Holky, poradíte prosím někdo:

- kdo bývá v jednotlivých ambulancích v úterý? Za 3 týdny jdu na 1. poradnu, tak jsem celá napnutá, na koho tam narazím.... 😖

- které z jednotlivých oddělení šestinedělení je horší a které lepší? Vím, že je mezi nimi dost veliký rozdíl, jen jsem zapomněla, které tu bylo chváleno.....

- je pořád taková poptávka po nadstandardech? Při prvním porodu se mi na něj dostat nepodařilo....

- co s sebou do tašky do porodnice na příjem?? Poporodní vložky, síťované gaťky, prsní vložky, plínky pro miminko - bude stačit, když to manžel doveze až druhý den? Mám pocit, že toho bude na lodní kufr... 😝

sipkova1
12. zář 2011

Ahoj holky, tak jsem se dnes objednala na předporodní kurzy, paní mě objednala na 34.-36.tt (vždy jedna lekce každý týden)

ladie
12. zář 2011

@karol84 ach jo, tak to jsi mě fakt moc nepotěšila... No co, aspoň můžu doufat, že "příjemný" personál si vyberu na kontrolách a rodit budu s někým bezvadným 😀

karol84
12. zář 2011

@lampion
- rizikové odd. P3 je super (hned vedle porodních sálů), P1 co se týče sprch a WC celkem katastrofa (ale i zde jsou asi pokoje mimo nadstandardy, které mají vlastní uzamykatelné alespoň WC a to není úplně špatné)
- v březnu se mi na nadstandard také nepodařilo dostat...
- vložky určitě (dobré jsou batist flower - 1 balík pak dostaneš i na šestinedělí), síťované kalhotky (min. 1 také dostaneš), kojící podprsenku, vložky do podprsenky, noční košili (potřebuješ na sál + po porodu většinou dostaneš nějakou erární + pak potřebuješ už svoje na převlečení), krém na prsa (mně se docela hodil...) plenky pro mimčo, vlhčené ubrousky na mimčo; mýdlo (doporučuju svoje nejen do sprchy - na šestinedělí se mýdel nedostávalo ani u umyvadel a na pokojích), a pak takové ty osobní věci typu ručníků (raději víc, přijde mi, že tam byla docela vysoká vzdušná vlhkost a schnulo to docela pomalu), kartáček apod.... u nás to byla velká cestovní taška. k porodu si nezapomeň neperlivou vodu, hodí se i nějaká pomáda na oschlé rty. nevím, jak je to u porodů, které se podaří dotáhnout do konce přirozenou cestou, ale po císaři musel partner celou tašku odvézt domů, protože na JIPu nesmělo nic zůstávat, při převozu z JIPu mi všechno mi dali jejich (košili, kalhotky, vložky, na šestinedělí jsem pak dostala totéž znovu) a věci na mimčo (plenky) chtěla dětská sestra až asi po 2 dnech, předtím čerpala z jejich zásob. Takže svoje věci jsem potřebovala až ve chvíli, kdy jsem mimčo dostala k sobě na pokoj.

beisis
12. zář 2011

Já jsem ležela na P4 a ta byla v dobrém stavu. Ale oddělení hned vedla tam je myslim G3, tak si maminky strašně stěžovali, že tam to bylo strašný všude prý špína a sprchy byly celé plesnivé.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru