Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

lucido
24. čer 2013

@roxinka111 Já byla po akutním císaři, takže mi malého nosili na kojení, ze začátku problém neb se mi mléko začalo tvořit později, takže jsem podepsala souhlas s příkrmem mateřským mlékem. Na poslední dva dny jsem měla malého už nonstop a rozkojila jsem se, ale ty galeje! Dokud dávají sestry příkrm, tak nepustí maminku s mimčem domů. Nakonec jsem to zvládla. Rozhodně bych nechtěla hned jít na umělou výživu!

aajda
24. čer 2013

No s tím dokrmem to není docela pravda, mě s prvním mimčem pustili domů s dokrmem, jen mi dali jakousi instuktáž o UM a propustili nás jakože kojení částečně s dokrmem.

A s tím nadstandardem taky nevím, já tam tedy byla jen jednu noc (tu poslední), ale pořád se mě ptaly, jestli vše ok, navíc mi fakt pomohly s rozkojením - proto jsem si ten nadstd vzala (slíbily, že pokud se přes noc rozkojím, půjdeme dom). Tak asi záleží na tom, jaká sestra na ten pokoj připadne, na mě byly moc hodné, psychická podpora super, div mi po každém kojení netleskaly.

A o čistou košili a oblečky pro mimčo jsem si teda musela říkat a vložek jsem dostala jen jeden balík. Ale pravda, že na tom nadstd byly košile, vložky i kalhotky ve skříni. Ale na běžném pokoji to není, tak na to pozor!

indy2
24. čer 2013

@roxinka111 Já sem tam rodila před 4 měsíci, má sestra před měsícem a rozhodně si nemáme ani jedna na co stěžovat 😉 byli tam všichni naprosto super. Košili jsme měly vlastní z domova, na pokoji je jeden balík vložek, taže já měla další 2 balení z domova 😉 čisté oblečení na miminko k dispozici je (košilky), ale mě to přišlo obrovské, takže jsem byla ráda, že jsem též měla něco málo svého 🙂 jo a sestřička měla také problém s kojením, ale do ničeho ji nenutili. Ani příkrm a ani do kojení. Řekli ji, že může kdykoliv přijít, že malé dají příkrm, ale že také může počkat, až bude mít své mlíčko. Nakonec měla příkrm jen jeden (protože chtěla a věděla, že má malá hlad) a když odcházela z porodnice, ještě mlíčka neměla tolik a stejně jí pustili 😉 jejich přístup byl fajn.. takže za nás jen samé pozitiva 😉 tak přejeme příjemný pobyt 🙂)

alsa82
24. čer 2013

Ahoj, tak moje čerstvá zkušenost. Porodní sály a porodní asistentky super, ovšem tím moje pozitivní zkušenost s Podolím víceméně končí, protože oddělení šestinedělí byla hrůza. Ale abych nehaněla- je to o lidech. Neměla jsem nadstandard, ostatní maminky na pokoji byly v pohodě a alespoň jsme si předávaly zkušenosti. Sestry byly milé, pak i ty méně milé a pak i některé vyloženě nepříjemné, neochotné a arogantní. Ze své zkušenosti- dokud jsem neměla problém, nic moc jsem neřešila, byla jsem po císaři, tak jsem měla co dělat sama se sebou. Malého mi nosili na kojení, spíše se symbolicky přikládalo, byla i instruktáž jak by to mělo jít, ovšem když mi pak malý poranil prsa takovým způsobem, že jsem nemohla kojit ve chvíli, kdy se mi teprve začalo dělat mléko, tak jsem se opakovaně prosila o pomoc s kojením- asistenci zda to dělám dobře a co dělat, abych neměla tak rozkousaná prsa (malý už pak zvracel krev, kterou ze mě vysál), ale našla se v podstatě jen jedna ochotná sestra, ostatní jsem buď obtěžovala nebo prostě koukly a řekly "jo, saje dobře" a šly dál, ale neřešily fakt, že malý okamžitě po přisátí usínal a já se tam v tom celá nešťastná plácala třeba hodinu, prsa na krev a malý řval stejně hlady.. A ošetřující lékařky při ranní vizitě- to byla vždy rychlovka, jen se konstatovalo "vše v pořádku" a šlo se, a když jsem namítla, že nemám v pořádku prsa a nemůžu kojit, tak mi bylo řečeno "je to boj" a tím vizita skončila. Jen jedna doktorka vyjádřila účast, že to musí hrozně bolet, jedna sestra rádoby vtipně komentovala, že "takové ragády jsem teda už sakra dlouho neviděla" a když viděla, že už mi do smíchu fakt není, tak mi doporučila jakou si mám sehnat mast (oni mi na to nedali nic, jedna sestra říkala, ať normálně dál kojím, jiná ať si zhojím prsa a pak pokračuju v kojení).. Finálně jsem byla psychicky tak rozložená, že ze mě byl jen uzlíček nervů. Pravda, ta hormonální bouře určitě hrála velkou roli, ale fakt, že mi tam v podstatě nikdo nepomohl a finálně jsem jim jen lezla na nervy tím, že blokuju lůžko a nechci odejít s tím,že budu malého přikrmovat umělou výživou, tohle mi prostě k ústavu, který se prezentuje jako špičkové pracoviště, nějak nesedí. Ano, x sester tam bylo velmi milých a ochotných, ovšem rotace směn je neskutečná a o nějakém osobním přístupu až na výjimky nemůže být řeč. Jak říkám, je to o lidech, možná na nadstandardu by tohle všechno odpadlo, navíc tam by nehrozilo, že Vám budou zavádět (napůl v rauši po císaři) čípek proti bolesti na pokoji za přítomnosti nejen ostatních maminek, ale i jejich návštěv (a to bylo po návštěvních hodinách a sestra to komentovala "je sice po návštěvních hodinách a já bych vás měla poslat ven, ale vy se určitě nebudete koukat a pustila se do toho). Ale to je moje zkušenost z oddělení P4.

roxinka111
24. čer 2013

@alsa82 No tak to je otřesný... asi si ten nadstandart zaplatím ze tří důvodů. Soukromí, hezčí sprchy a tajný přikrmování 🙂 Mám vpáčené bradavky, jakýkoliv kontakt na nich nesnesu, natož je mít rokousaný a kojit z nich.... a už ted sem z toho v psychu takže bude zázrak jestli budu mít mlíko potom až to přijde. Holt odsávačku a kloboučky sebou, pro jistotu i nutrilon, lahve a rychlovarku. Podle mě má být maminka hlavně v klidu a ne takový nervi jak popisujou maminy že měly.... A aby mě někdo terorizoval, že nepujdeme domu když nebudeme kojit, na to nejsem zvědavá.

terulin
24. čer 2013

Ahoj holky, teprv se do podolí chystám (teda do poradny už chodím, ale porod teprv bude), máte některá zkušenost s neodevzdáním toho formuláře o jméně 3 neděle před porodem? Prostě nevíme jak holčičku pojmenujeme. Máme 3 favority, ale vybrat chceme až bude na světě (my se snažili rozhodnout už teď, ale nejde nám to) a v porodnici pořád prudí, že už to tam mělo být.

aajda
24. čer 2013

@terulin Já ho poprvé nestihla odevzdat, měla jsem ho sebou vyplněný, tak jsem při porodu nahlásila jméno a den po za mnou přišla matrikářka na pokoj a já jí ty papíry dala. Toť vše. A teď jsem to stihla, ale paní se mnou na pokoji ne, tak za ní matrikářka naklusala hned po porodu na pokoj a dala jí trochu přednášku, ale taky nic víc.

lolelole
24. čer 2013

@terulin Ja jsem taky formulář odevzdávala až pár dnů před porodem a v pohodě. Jo a RL jsme si vyzvedli asi 4 dni po narození na matrice na Budějovické..byla to rychlovka 😉

terulin
24. čer 2013

@aajda @lolelole Děkuju, my asi budeme trochu problémový, protože oddací list máme u mých rodičů a nevím jestli ho stihnou přivést, k tomu ta neschopnost vybrat jméno. Myslím, že matrikářku nadchneme 😀

jenny.kay
24. čer 2013

@alsa82 @roxinka 111 Bohužel, ani na nadstandardu není přístup lepší. Měla jsem s kojením taky problémy, nikdo mi pořádně nepomohl, jen mě poslaly na přednášku, která byla úplně na houby. Byla tam jediná sestřička, která mi pomáhala a půjčila mi i odsávačku. Jinak mě tam buzerovaly, malou mi chodily přikrmit až když řvala půl hodiny hlady a prý ať jí vrazím malíček do pusy, ať tolik neječí. A to měla při narození 2,5 kg, takže opravdu mrňousek. Byla jsem psychicky totálně zničená, z každého kojení jsem měla hrůzu, co mě zase čeká. Nakonec jsme odjížděly na UM a konečně byl klid. Myslím, že jsem nekojila i z toho stresu. Pravdou je, že výhodou nadstandardu jsou aspoň čisté sprchy a možnost návštěvy kdykoli. Jak jsem tam měla manžela, který se snažil být s námi co nejvíc, tak sestry najednou otočily o 180°a chovaly se ke mně konečně slušně. Jinak teda vůbec krom té jedné nebraly ohled na psychiku matky, se kterou cloumají hormony a má nějaké obtíže.

romcovaklarka
24. čer 2013

@terulin Paní se mnou na pokoji ještě den po narození miminka neměla 100% vybrané jméno 😅 Dávali jí podepsat nějaký jiný formulář a to bylo celé. Byla to teda nějaká cizinka (s trvalým pobytem myslím... nevím), tak nevím, zda to mohlo souviset s tím. Ale na druhou stranu, co ti můžou udělat? Odmítnout porodit? To snad ne 😅 Já můžu jen říct, že žádný zákon neříká, že musí být jméno vybrané už před narozením miminka. Je to jen zvyk, kterým si porodnice a matrika usnadňují administrativu.

luckar
24. čer 2013

@terulin buď v klidu, my jsme do poslední chvíle jméno neměli rozhodnuté a vybíralo se až po porodu. Papír si přišla vyzvednout matrikářka z porodnice myslím den po porodu.

luckar
24. čer 2013

@romcovaklarka jedinou komplikací u toho neodevzdání bylo, že se mě všude a pořád ptali, zda už máme vybráno. Tak jsem pořád opakovala, že se rozhodneme až na sále...

terulin
25. čer 2013

@romcovaklarka Já vim, že zákon to chce do 7mi dnů po narození, když ani to nezvládneš (což si nemyslím, že by byl náš případ), tak do 30ti dnů po porodu se platí pokuta (myslím, ale jen 1 000 kč) a po 30ti dnech jméno určuje soud losem (tahle představa nás neobyčejně baví). Jen mě překvapilo, jak porodnice tlačí na to odevzdání, tak jsem se chtěla zeptat, jestli se to pak řeší nějak víc.

romcovaklarka
25. čer 2013

@terulin Losem? Tak to mě podrž. Píchnou prst do kalendáře: "...á, tady to máme, takže pište si - dítě se bude jmenovat Památka zesnulých" 😀 😀 😀

terulin
25. čer 2013

No prý vezmou všechna v čechách povolená jména pro dané pohlaví a z toho losujou. A jsou tam fakt perly myslim, že které holčičce losnou Ingeborg, tak si může gratulovat, protože na tom seznamu jsou i jména ne jejich výslovnost jsme vůbec nepřišli. 😀 😀 😀

evab.
25. čer 2013

Já teda papír o jménu vyplněný měla, jméno jsme měli vybrané dlouho dopředu, ale jak tu už někdo psal, nutit do toho nemůžou, jen si tím dle mého ulehčují práci, holt asi další přežitek z dob minulých. Já rodila císařem skoro 2 roky zpět, byla jsem pak na P2 a narazila jsem akorát na jednu ne zcela příjemnou sestru, jnak všichni ostatní v pohodě. První noc na JIPce, tam byly všechny setřičky super, syna mi nosili co 3 hodiny na kojení, druhý den už jsem šla na obyč pokoj, i tam mi vždy sestra syna donesla a pomohla s přiložením a pak na další 3 noci už jsem měla nadstandart a taky si nemám na co stěžovat, vlastní wc je k nezaplacení, cokoli jsem kdykoli potřebovala, tak stačilo zavolat a sestra přišla. Všechny milé, ochotné. Jen mě docela zklamala laktační poradkyně, sice byla moc milá, ale také sem měla prsa rozkousaná do krve, každé kojení jsem obrečela, tak jsem si ji zavolala na pomoc a zeptala se, jestli by třeba nepomohly kloboučky a bylo mi řečeno, že technika kojení je správná, malý krásně saje a kloboučky jsou jen na vpáčené bradavky. Druhý den jsem šla domu a první co jsem udělala, že jsem si tam u nich v lékárně koupila kloboučky na kojení. Bolelo to sice pořád, ale malej mi aspoň nekousal do strupů a rychleji sem to měla zahojené. Jako všude ve službách je to i tady o lidech, vždycky se najde nějaká můra co ji práce evidentně nebaví, všem co budete v Podolí v brzké době rodit přeju, ať jich potkáte co nejméně 🙂

ilka_milka
2. črc 2013

ahoj maminy🙂
mám akutní dotaz - ráda bych dostala aktuální informace o tom, co v podolí v porodnici člověk dostane (vložky, ručníky, plínky, atd.) a co si naopak musím vzit s sebou????
prosím aktuální info od některé z vás, co jste tam ted nedávno rodily 😎 😎 😎
(protože situace je prý už jiná, nez byla např. pred rokem)

moc moc děkuji... !!!!!!! 😉 😉 😉 😉

aajda
3. črc 2013

@ilka_milka Rodila jsem před 3 měsíci a vše stejně, jako před 2 roky... Dostala jsem balík vložek, jedny síťované kalhotky na mě navlékli hned po císaři a druhé jsem měla u těch vložek. Dají ti na 6inedělí košili a když požádáš, tak ti dají čistou. Stejně tak oblečení pro mimčo, ale já si nechala dovézt své, protože měli aktuální nedostatek větších velikostí. Na mimčo je tam kosmetika na přebalováku - něco na prdku, olejíček, líh na pupík i s tamponky, něco na mytí. Na mimčo ti dají zavinku, případně i peřinku, myslím že i 2 hadrové pleny.

Ručníky ne, plínky ne (ale pokud bude u sester, tak ti mimčo přebalí, jen kdyby tam bylo déle tak si od tebe plínky vezmou), vlhčené ubrousky ne.

ilka_milka
3. črc 2013

@aajda skvělý, moc dekuji za info...to jsem potrebovala vedet. takže kosile velký se radsi nespolíhat (jsem kus ženský) - nechtela jsem si nicit svoje...ale tak asi si radsi svoje pripravim...
fajn, ze nemusim tahat veskerou kosmetiku pro mimčo..tak to je dobrý.

díky.

aajda
3. črc 2013

@ilka_milka Košile na maminky velké mají, to bych spíš řekla, že nemají malé 😀 Ale neměli oblečky na velká mimča 😉

ilka_milka
3. črc 2013

@aajda aha ... tak velké miminko bude taky pripad 😅 😅 😅 takže dobré vědět 🙂

janazzz
9. črc 2013

Holky, malá anketa - které jste v Podolí rodily přirozeně a které císařem? Jsem tady zaregistrovaná, ale až teď jsem přišla na pět kamarádek, co tu rodily v poslední době a shodou okolností všechny rodily nejdřív přirozeně a nakonec porod skončil např. po 24 hod císařem. Takže vlastně neznám nikoho, kdo tu odrodil normálně. Je to jenom blbá shoda náhod?

madlisek
9. črc 2013

@janazzz rodila jsem přirozeně, měla jsem vlastní PA a v porodním plánu prosbu o nezasahování do porodu 🙂

energizer
12. črc 2013

Ahoj, jake jsou objednaci lhuty do poradny? Nejak jsem se zapomela objednat dopredu, pristi tyden jdu naposledy ke svemu doktorovi a pak mam jit uz do Podoli, jenze nevim jestli me vezmou treba hned dalsi tyden?? (to uz budu 38.) Dekuju🙂

aajda
12. črc 2013

@energizer Tak radost z tebe mít nebudou, ale co jim zbyde 😀 Objednací lhůty mají na webu 1-2 týdny předem, tak to splníš 😉 Ale už to neodkládej a v pondělí ráno volej.

energizer
12. črc 2013

Hmm...to je ta tehotenska demence🙂) V pondeli volam...hned v osm😀D
@aajda

luckar
12. črc 2013

@janazzz rok 2010 přirozeně a rok 2012 nakonec císařem, kvůli komplikacím malé...

arrowka
12. črc 2013

@energizer Já se objednávala týden předem a úplně v pohodě. A řekla bych, že jim je to jedno, pokud nejsi riziková (např. dvojčata) nebo nemáš komplikace.
Jinak mám za sebou dvě poradny a podle toho, co se všude dočítám, tak jsem čekala, že to bude hrůza, ale zatím jsem příjemně překvapená. Asi se jim to povedlo optimalizovat, protože v obou případech jsem tam nebyla déle než dvě hodiny, což mi přijde na to množství ženských v pohodě.

sarusa
13. črc 2013

Holky teda vy mě s Podolím děsíte..já si ho vybrala jako nejlepší pracoviště v Pze a to jsem byla asi na omylu ☹ kamarádka rodila u Apolináře a říkala,že na 6nedělí hororový přístup,problémy s kojením taky..ach jo začínám nervačit

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru