Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

kacenka1979
31. pro 2013

@gepe ja na ten co byl u vchodu ten byl nejcistejsi a sprchu tu samou...podle me by to chtelo rekonstrukci to zadna ....kdyz porovnam p3 rizikove a porodni saly a jip tak takhle by to melo vypadat vsude....kdyz se preferujruji jako nejlepsi...to je muj nazor...nic mene na p2 super sestry🙂 a super laktacni poradkyne..

gepe
31. pro 2013

@kacenka1979 na P3 jsem mela nadstandard a o JIP - dokonalost komplet! 🙂 na me na P2 sestinedeli nadstandard nevysel a nakonec jsem byla rada 🙂 byla jsem na velkym dvouluzaku vedle vahy, krasny 3 obr okna vyklenkovy s vyhledem na hradby 😅 nepopiram, ze P2 je starsi co do zarizeni, ale byla jsem tam moc spokojena se vsim 🙂 jsou totiz i dnes mnohem horsi nemocnice o jidle nemluve. Chutnalo me i manzelovi a to je co rict 😀 znovu pujdu do Podoli pokud bude dalsi mrnous 🙂

kacenka1979
31. pro 2013

@gepe stim souhlas jen jsem bohuzel narazila na spatnou doktorku k porodu a to bylo hodne dulezite....kdyby to tak nebylo dam palec nahoru!

mina_
31. pro 2013

@kluziste já rodila loni v létě a miminka jsou erarni košilky, které pamatují ještě nás jak mrňata a zavinovačky. Určo si vezmi plenky pro mrně a vlhčené ubrousky na zadeček. Co se týče vložek, tak ti na uvítanou dají 1 balík a jedny pružné gatě. Já byla na P2 a v pokojích není žádná skříň, kam dát věci, takže se mi všechno válelo pod postelí v prachu, co se týče sprch, ta je to jak píše @kacenka1979 . Jsou tam jen 2 židle, kam si mušíš dát věci a ta představa, že si tam dáš čisté vložky a spodní prádlo... ještě teď mě mrazí na zádech.. nicméně jsem to přežila a snažila se dotýkat všeho co nejméně a to fakt nejsem žádná cimprdlína, ty 3 dny se to dalo vydržet a pak je ti to vlastně jedno, jak si utahaná a vyčerpaná.... a taky si pamatuju, že jeden ze záchodů nešel zamykat... Co mě asi vadilo nejvíc, tak ten režim tam... porád někdo courá, jeden dr, druhej, pediatrička, fakt divná, prý dobrá, ale nevím, pochybuju... náš tomík má zatím neznámý utvar na palečku a už se s tím narodil a nikdo se tam toho nevšiml a nebo nechtěl všimnout....... Takže pořád něco před 6 přišla sestra a hlásila co se bude dít a pak pořád něco a když řekla, že máme svléknout děti na kontrolu, tak to jsem soptila nejvíc... než se k nám dr. dostala, tak jsem měla třeba 10-15 min nahé dítě na pultíku... Jinak vem se sebou pití, ráno byla melta nebo čaj a pak byl zbytek toho v konvích na začátku oddělení, ale to tam moc dlouho nevydrželo...
@kacenka1979 my taky byli na registraci osobně, bylo hrozně moc pod nulou a my mrzli v tej síni... asi od půl 4... děs...
tvoje zkušenost je fakt síla, doufám, že jste oba byli pak v pořádku. Já doktorku viděla až ve chvíli, kdy měl Tomík vidět venku kousek hlavičky, jinak se na mě byla podívat tak 3x asistentka a to bylo vše...

gepe
31. pro 2013

@kacenka1979 nebyla to naaahodou blondata dlouhovlasa s prizvukem?

kacenka1979
1. led 2014

@gepe ano slovenka blond dlouhe vlasy celkem pekna..... snazila se byt potom hodna ...jmeno si nepamatuju ale urcite bych ho nasla..jeste ze tam byl dr. buben... budu mu dekovat snad kazdy rok😲

kacenka1979
1. led 2014

@mina_ jo to sedi 🙂

gepe
1. led 2014

@kluziste @mina_ @kacenka1979
Ja asi byla v jine porodnici 😅 ty 4 dny na P2 denne rano cerstvy caj, vytreno a uklizeno zadny prach, za me chodil moc mily a fesny pediatr, kdy malou jsem svlikla az kdyz tam byl, za celou dobu jsem na chodbe potkala nejakou maminu max 10x, na wc pouze 2x. Balik Batist vlozek, kalhotky i poporodni box od Family servisu byl ve stolecku u postele, veci jsem mela v prirucnim kufriku na zemi, avsak co jsem potrebovala tak v a na stolku u postele.Za ty 4 dny spotreba plin cca 15, sestricka si par vzala az druhy den v patek a pomalu se mi omlouvala, I mi pak zbytek vratila. Hygiena pro dite erar kompletni vcetne vlhcenych ubrousku, na zadecek krem, slunecnicovy olej, lih na pupik, i veci na koupani. A to nemluve o erar obleceni pro deti i zavinovacky. Pokud doslaa kosmetika a veci na dite, stacilo rict a ihned dodaly dalsi 🙂 vubec nic nebyl problem, stacilo rict, ci se zeptat. Po sekci jsem se postavila sama az v patek - rodila jsem ve stredu, ve ctvrtek jsem dostala termosku s dobrym fenyklovym cajem i..

Za me co si vzit: jednorazove prebalovaci podlozky a pliny, vlozky a osobni hygienu vcetne prip. nahradnich jednorazovych kalhotek, kdyztak vlastni piti pokud nestaci eerar caj slazeny i neslazeny, prip. kantyna ma velky vyber a ma do peti odpo open., prezuvky a pyzamo - erar je super na prvni den dva. Kdyztak zupanek. Tohle mi uplne stacilo a dalsi sve veci jsem neupotrebila. Nakupni mimi vozik jsem videla pouze na JIP kdyz nam vozili deti na kojeni a vozik byl pekne vytuneny co jsem postrehla, jinak navstevy na P2 jsem mela pouze v dobe navstev na pokoji a prinesly mi na tu hodku malou kdyz jsem zrovna nekojila, stacilo pozadat sestricky.Samostatny WC se sprchou zamykat nesel, ale to je i jinde, napr. u Apolinare. Je to kvuli bezpecnosti, nedovedu si predstavit ze napr. omdlim ci cokoliv a budou se me snazit vydolovat se zamknutyho zachodu 🙂

gepe
1. led 2014

Eh koukam, novorocni projev jsem udelala 😀

kacenka1979
1. led 2014

@gepe ja teda mela cisare v patek v sobotu uz jsme vstali🙂 od vecera jsem mela prcka u sebe...pediatra jsem nevidela...jen tu zenskou....jinak ty jsi mela planovaneho cisare??

kacenka1979
1. led 2014

@gepe jo a o vikendu nebylo pradlo bylo hodne porodu... byly jen pleny coz mi nevadilo mela jsem svoje...plenky jsem davala az 3 den🙂 taky je ani nechteli pak jsem je tam nechala holkam...ubrousky tam byly papirove lih komplet kosmetika a kazda mast s cislem na zadek...vlozky balik a darek...jedny kalhotky...ale ja jsem je potrebovala na porodnim sale protoze si me tam nechali po patnem monitoru na boxu a tam uz jsem nemohla odejit...cekala jsem az mi privezou veci 🙂coz mohla mama az po praci...jestli si mela planovaneho cisare tak chapu to je trosku jine...

gepe
1. led 2014

@kacenka1979 stavi hned druhy den 🙂 ale u me se jim to nedarilo. 2 sestry uz na P2 me dovedly nejak do sprchy a to bulk vse, tahaly me z ni jak repu :-/ tak uz ten dalsi den se podarilo a podle me diky tomu, ze mi jedna vypolohovala postel n noc do sedu. Planovanou kvuli moji polymorbidite, avsak nevidim rozdil v P2 ohl. toho jaky druh porodu zena mela. Se mnou byl manzel u porodu a veci z P3 muz vzal krome kosmeticke tasticky domu, jak me z JIP prevezli na P2 tak je opet privezl. Je ale fakt, ze bydlime kousek od Podoli.
Jo k ty blond doktorce - videla jsem ji akorat jednou pri ranni vizite, avsak jsem uz zaregistrovala ze jeji pristup u porodu je dost "osobity". Me operoval osobne Velebil a Vlcek.

gepe
1. led 2014

@kacenka1979 mast s cislem? My u nas na pokoji mely na zadek Weledu atd aj bez cisel 😕 🙂
Jinak ja nastup na rizikovy v utery 13.8., porod/sekce ve stredu rano, JIP do ctvrtka rana, kdy uz na JIP se me pokouseli postavit, pak prevoz na P2 - tam od ctvrtka do nedele, postavili radne az v patek. malou jsem si k sobe vzala nastalo v sobotu po obede, kdy uz jsem se citila na to, zvladnout vse sama.

kacenka1979
1. led 2014

tim planovanym jsem nemyslela souvislost s p2 ale to ze poznas doktora jaky je🙂 ano byla velmi zvlastni uz bych ji potkat nechtela ...byla chytrata pak jsme tam skoro umreli...jinak ja sprchu dala na jip dobelhala na p2 po svych...to uz mi prislo jako male bebicko o proti vyvolavani a 24 hod nechutnych bolesti...je fakt ze me se vse dobre hoji🙂 masticka byla rybilka v kelimkach a cisla tam byli podle postele ja byla na pokoji ve trech🙂 nadstandart jsem nechtela a holky co ho meli ho nedostali bylo narvano...ja rodila 4.10. v patek takze na vikend...to vizita chodila az v 11 hod takze pohoda jinak kolem 8+- jedou v pul 7 ...jako jo jen me mrzi ze tam netdelaj rekonstrukci tech sprch a zachodu zas takovej randal to neni...to ze jsem mela smulu na dr. to se muze stat vsude ...ale jeji odpoved proc me teda pardon nasrala...jako ja myslela ze to hrajete...jak se asi da zahrat krec nizky tlak a amnesie?? bylo mi na zvraceni jen na me sahla....a nejhorsi roztahovani fuj...hlavne co cekala ja dva dny nejedla jen mi dala suchej chleba a caj tak pak rod ...ja myslela ze umru hlady pak na jip nic pak ta voda...druhy den voda ala polevka susenky presnidavka 🙂 ja sla dolu pro tu polevku z automatu a tajne corla rohlik ty byli dobry🙂 caj jsem nechutnala ja mela kojici takze me potesila rychlovarka na chodbe...co jsem ocenila bylo mleko...za jidlo jednicka az na sekanou ...ale mela byt ryba tak nevim...ale jinak super na nemocnici jako wau...to je roman zase😀

hejhulka28
1. led 2014

Přeju všem krásný Nový rok 🙂 holky co jste rodily nedávno v podolí, je tam nějaký bufet, někde vůbec?U apolináře je v přízemí, kam bych asi po císaři nechodila stejně 😅 ale zajímá mě to, já mám totiž v nemocnici pořád hlad 😀 a po spinálu mám taky nějakou dietu nebo ne?

gepe
1. led 2014

@hejhulka28 je kantyna v prvnim patre jak jsou poradny a monitory. V kantyne jidlo vari k obedu co dostavaji i pacientky.
Streda po sekci pouze caj, ctvrtek caj a vyvar, patek caj a vyvar i bramborova kase 🙂 v sobotu snidane 2 rohliky maslo syr vaaku a kolac, obed uz taky normalni 🙂 pocitej pak se studenou vzdy veceri kdy to nosi v pet hodin, pak az snidane dalsi den. Na chodbe jsou stale k dispozici rohliky a mleko, cerny caj slazeny a neslazeny, konvice na nej na pokoji do ktere davaji vzdy rano cerstvy. I manzelovi tam moc chutnalo 😀 porce davaji velky.
Take Stastny novy rok i Tobe! 🙂

hejhulka28
1. led 2014

ty jo tak dlouho bez jídla? 😅 holky jak je to s drenem po císaři? dává se vždycky? to vyndávání prý bolí jako prase 😒

gepe
1. led 2014

@hejhulka28 ja nevim uprimne 🙂 mela jsem myslim pouze sitku pres jizvu, tu mi pak sundali a az pak za necelych 14 dni mi vypadly dva stehy co jsem mela po krajich. Zda jsem mela neco na JIP fakt nevim, tam mi bylo dobre po opiatech 😀
Jojo tak dlouho bez jidla 😅 ale jen dobre, nevim jak bych dosla na velkou ci prubeh samotneho procesu 🙂 a bylo to tak asi dobre 🙂 v sobotu rano, kdyz jsem dostala tu snidani, tak jsem mela vanoce 😀

hejhulka28
1. led 2014

já doufám, že ten drén mít nebudu, je to taková strašák pro mě ☹ a kam vlastně píchají sestry ty injekce na bolest, když se nesmíš hýbat?tak s tím jídlem to chápu, holt se nažeru pak 😅 😅 😅

iveet1
1. led 2014

Ahoj holky, ležím prave v Podoli a budu mít plánovaného císaře, bufet tu je, celkem i dobře zásobeny, dá se určitě vybrat 🙂 akorát je v 1.patre, tudíž po císaři nevím nevím, asi to hned tak nepůjde si tam zajít. Jídlo tu celkem jde a na chodbě jsou k dispozici rohlíky či chleba, čaj (ten teda není zrovna nejlepší) nebo mléko. Je tu i rychlovarka a mikrovlnka, takže si můžeš udělat i svůj čaj.

kacenka1979
1. led 2014

@hejhulka28 dren tam nedavaji jen kdyby se mu neco nezdalo...jen naplast stehy ti vypadaji sami🙂 neboj je to v pohode😀 jen to vstavani je vseliake...ale davaji na jip kapacku na bolest a pak na sesti dostanes cipek ucineny zazrak...cely den v pohode... bufet dole za monitorama super chlebicky...mnam otevreno od 8 do 14 ...ale davaji tam pak velke porce takze ja tam po porodu nebyla...kdyz budes ok a mimo taky tak te pusti 4 den...den porodu se nepocita ...ceka te jen 5 injekci na srazeni krve kazdy den jedna do bricha neboli jen to pali...da se to jo a ja je ukecala na rameno🙂 tam se to taky dava na jip ji dostanes do ramene pry to boli vic ale me to prislo lepci nez do bolaveho bricha😉

gepe
2. led 2014

@kacenka1979 za me v srpnu mela v tydnu do peti kantyna 🙂 a fraxiparin ja radsi do bricha 🙂 jednou mi pichla do ramene, kdyz jsem zrovna kojila a narozdil od bricha mi z ranky po jehle tekla dlouho krev :-/ je fakt, ze jak jsem mela sekci planovanou, tak me bricho nebolelo. 🙂

hejhulka28
2. led 2014

holky díky moc za všechny postřehy, toho drenu jsem se bála nejvíc 😒 dneska jdu domlouvat termín, tak snad se nerozrodím sama, aby nebyl akutní...jinak k těm injekcím, dostávala jsem je už při posledním těhotenství, když jsem ležela na rizikovým a hrozl císař, takže vím o co jde, ale to už se přežije, spíš mám problémy s tlakem, nízkým tak jsem na sebe zvědavá jak vstanu bez kafe druhý den 😅 já si taky myslím, že plánovaný je lepší, je to víc v klidu, i ta jizva musí být lepší prootže nemají kam spěchat, kdežto při akutním prostě jde o vteřiny....ještě jedna věc co mě napadla, někdo mi psal, že si v den nástupu dal tašku s věcmi k sestrám a ty jí pak schovaly na šestinedělí, ale to počítám asi nejde, tak si vezmu jen malou tašku do ruky na pár věcí, ne?už vidím sestry jak tam někam cpou tu mojí i s notebookem 😀 pořád přemýšlím o nadstandardu, ale nechci zas platit zbytečně moc, kdyby náhodou malá měla žloutenku-3x zkušenost a pobyt minimálně 9 dní to se pak docela prohnu, je mi líto za to vyhodit ty peníze pak..no ještě se rozmyslím

gepe
2. led 2014

@hejhulka28 no vidis, uz se nemusis bat, dren nedostanes a jeste se o tebe kralovsky na JIP postaraji 😉 nadstandard si vezmi na rizikovym na tu noc pred sekci. Je to super, mas klid, vlastni koupelnu, kdokoliv tam muze prijit za tebou ci byt kdykoliv. Ja ho mela a byla jsem stastna jak blecha, za tech 1500 to stalo. K nadstandardu na sestinedeli pockej na jakym pokoji budes. Avsak uz pri nastupu ci jak budes ted v poradne ohl. terminu, si hned dojdi na P2 ke stanicni a rekni at si Te zapise na seznam na nadstandard od toho a toho dne - zalohu po me nechteli i kdyz na upmd webu je tam napsana. A pokud na Tebe vyjde, tak uvidis jaky budes mit pokoj klasik a ktery (za kolik) na tebe nadst. vyjde, pak se muzes s klidnym svedomim rozhodnout ;) taky dle toho koho budes mit na pokoji, ja mela stesti na dvouluzak s prima holkou, i kdyz prvni den a pul jsem tam mela nemeckou mongolku a nechavala vyrvavat dite i v noci 😠 a porad chtela kojit. A chtela se bavit, ja byla z ni uz chvilema zpruzena, tak pak pochopila, ze ja vlidna a povidava nebudu 😀
K tomu tlaku, ja mam taky nizky a proto jsem se taky radne nepostavila den pote, ale az ten dalsi 😀 a pokud Ti ma kdo dovest veci a nema to daleko, tak at Ti vezme v den sekce veci domu a pak priveze na sestinedeli. 🙂 Jinak kdyz mas planovanou sekci, tak me rekli, ze pokud bych cokoliv pocitila, odtekla voda apod., tak nevolat, ale okamzite dorazit na prijem a na sal 🙂 ale je fakt, ze my to mame kousek, nevim jak to mas daleko Ty.

jemi
2. led 2014

Holky mám dotaz ohledně nadstandartu, může tam spát třeba i 2leté dítě? Při prvním porodu na mě nevyšel. Ted asi budu žádat znovu, ale asi jen v případě císaře nebo miminka se žloutenkou....prostě kdybych měla být v porodnici dýl. A zatím jediného čeho se bojím je jak dcerka těch x dní bezemě zvládne. U babiček občas přespává (zatím max. 2 noci) a v pohodě, ale poslední měsíc vždy brečí při usínání za mnou a i doma jí musím ukládat já-manžela ač ho jinak zbožnuje u usínání nechce a brečí za maminkou.

hejhulka28
2. led 2014

Já jsem z Prahy-chodov, takže to daleko není, tuším 20 minut? 🙂 právě že partner bude u sekce, takže mu ten den dám tašku, i když tak přemýšlím celou si brát ani nebudu, věci na mytí a ručník, pantofle a takové ty drobnosti stejně potřebuju na JIPku, akorát notebook mu pak ráno dám, aby odvezl a přivezl druhý den, jinak si myslím, že nepotřebuju nic a druhý den mi to stejně přiveze, takže budu mít všechno 🙂 s tím nadstandardem to tak udělám, díky za tip, trochu se bojím, abych neměla podobnou spolubydlící jako ty 😅 národnost mi nevadí, ale mám ráda klid prostě 😀

hejhulka28
2. led 2014

@jemi tak já mám dvouletou dceru, doma s ní bude tchýně a první den přítel, než bude muset pracovat naplno, ale rozhodně bych jí do nemocnice netahala a to mi věř, že je to můj mazlík a budu na jipce určitě bulet bez ní, ale těch pár dní se dá vydržet...já teda nevím jak je tvoje holka zvyklá, ale my tím, že čekáme 5.mimčo, tak naše čtyři jsou bez nás zvyklé, na hlídání chůvou, babičkou, v koutcích apod, takže nepředpokládám problém...jinak teď čtu o uspávání, to je blbý no, my neuspáváme nikoho, prostě v osm se jde do postelí i ta nejmenší a spát, uspávání je bič na rodiče ...
spíš to ale bude stres pro tebe než pro ní, ale zkus být klidná, nedávat najevo emoce, dítě to vycítí a pak to bude jenom horší..až za tebou přijdou do nemocnice, dej jí nějaký dárek co si necháš přinést a uvidíš vše bude dobré 😉

jemi
2. led 2014

@hejhulka28 no já bych jí tam netahala rovnou, jen kdyby to doma fakt nešlo, tak mě spíš zajímalo, zda by tam mohla spát (i s manželem).
No já uspávám stylem, že s ní jdu do postele, dám jí mlíko, přečtu(řeknu) krátkou pohádku a pak vedle ní ležím nebo sedím dokud neusne. Na usínání mě nepotřebuje, jen chce abych byla s ní v pokoji :(

jemi
2. led 2014

@hejhulka28 jinak já byla na 3lůžáku a měla jsem štěstí, maminky byli v pohodě, nějak extrémně jsme si nepovídali, ale když jo, tak byla legrace. Cítila jsem se tam super a vůbec mi nadstandart nechyběl. Ale měla jsem v celku pohodě porod a nebyla jsem moc vyčerpaná, den předem jsem se doma pěkně vyspala, tak mi ani brečení miminek tolik nevadilo.

Nicméně, nadstandart byl tak narvanej, že za celé 3 dny mi žádný nenabídli, ač jsem o něj žádala. Dokonce mě pustili po 68h aby se jim uvolnila postel pro další maminku

hejhulka28
2. led 2014

to ti nezávidím, uspávání jsem udělala s první dcerou a pak to byl očistec, se toho zbavit, takže další tři dcerky prostě usínají samy, teda teď jsou velké 6 a 4 a nejmladší dva a tři měsíce, ale stejně, jí odvedu buď já nebo přítel do postýlky a hotovo, v poledne nebo večer, režim stejný, je to pohoda 😉 naopak bych využila toho, že tam nebudeš, aby se naučila usínat sama 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru