Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

bejana
8. srp 2008

Hlavinko, je to tak, jak už tu padlo. Jídlo ti nosí na pokoj (mimi máš stále pod dohledem) a jídelna je jen pro personál a veřejnost 😉
Eliotko, v podstatě převážnou část porodu vidíš jen porodní asistentku (která se tam taky míhá, není pořád s tebou) a doktor se zpravidla zjevuje, jen když je nějaký problém, příp. se zeptá co a jak. Nevím, jestli někdy asistentky vedou porod až do konce 😕 U mě to bylo tak, jak píšu, jen se objevil, zeptal se, zda OK a co a jak, jednou mě prohlédl, a pak přišel až nakonec k samotnému porodu, když už jsem chtěla tlačit. Asistentku jsem měla perfektní, z té bych obavy určitě neměla 🙂

kacak
9. srp 2008

silrej: tak to se tam určo potkáme, tam je to minimálně na 2h 🙂

eliotka: dr. tam opravdu nakukuje, jestli je vše ok a pak přijde až když začneš tlačit, kvůli příp. komplikacím a pak taky kvůli šití a porodu placenty atd. Teda pokud tam nebude takovej nával, jako ve čt a v noci na pátek, to se tam urodilo 28 miminek a to ani sloužící mudři nestíhají 🙂 mimochodem, teď mají do po stop-stav, maminy zas chuděry leží i na gynekologii bez miminek...

silrej
9. srp 2008

Kacak: jo, jo, potkáme! 🙂 Už zase je v Podolí stopstav, tak to jsou opravdu pozitivní zprávy... 😒 No, jsem fakt zvědavá kde nakonec budu rodit, ale jak říká manža, tak porodit mě někde musí... 😉

karenina
9. srp 2008

silrej: neboj, stopstav byl pouze ve ctvrtek vecer na par hodin, 2 maminky musely rodit jinde, jestli te to uklidni tak nebrala cela Praha 😝 , k stopstavu dochazi v Podoli pry tak maximalne jednou do mesice na pul dne

anngie
9. srp 2008

elitoka: mě vedla porod jen PA a byla naprosto profesionální a super! Doktorka přišla až když bylo po všem, jen na mě mrkla a když viděla že jsem v poho tak zase šla 🙂

kacak
9. srp 2008

karenina: abych nebyla za truhlu,když píšeme každá něco jiného 🙂 - mam ty informace od 2 porodních asistentek, které jsem v pátek večer po službě vezla dom. Říkaly, že mají fakt plno a krom gynekologie zůstávají mamči i na porodních boxech, byly volné jen dva na akutní porody. A že během víkendu se bude sice propouštět, ale na šestinedělí poputujou ty mamči z gynekologie....ono nejde o to, že by tam neměla mamina kde porodit, ale o to, že nemá pak kde ležet, takže je to otázka spíš třeba jednoho dne, než někoho propustí, než pár hodin. 😉

silrej
10. srp 2008

No, holky, ať je to jak je, tak co se týče stopstavu v Praze, tak ten je opravdu všude jak slyším kolem sebe, takže se to snažím neřešit a jak jsem už psala, tak někde porodit musíme, takže jsem už i smířená s tím, že v nejhorším pojedeme někam mimo Prahu...vždyť nejdůležitější bude, že budu mít pak ten uzlíček štěstí u sebe! 😀

jabber
10. srp 2008

Přesně tak, holky nestresujte se, nějak to dopadne 😉 ....stejně s tím nemůžete udělat vůbec nic 😖

apfele
10. srp 2008

Holky jaký máte názor na to, zda volat dopředu do porodnice zda mají volno či nevolat a rovnou jet? Docela se bojím, že když tam zavolám , tak mi řeknou, že nemají volno a já budu volat po různých porodnicích, kde mě vemou. ☹

jabber
10. srp 2008

apfele - já bych rovnou jela 😉

kacak
10. srp 2008

silrej: přesně tak, já si teda pro jistotu vybrala jako záložní porodnici jednu mimopražskou, tak uvidíme... 😉

apfele: záleží co je ti milejší, když přijedeš opravdu na poslední chvilku, pryč tě už nepošlou, porodíš sice ve vybraný porodnici, ale můžeš pak ležet třeba na gynekologii se staršíma ženskejma po operacích (prej hrůza) a mimčo mít o dvě patra jinde a jen ho chodit kojit 😒 Nebo si předem vyber i záložní porodnici kam pojedeš, když bude Podolí plný. Přece jenom porodíš tam, kde máš aspoň nějaký lepší reference a nebudeš z toho tak nervní. Jako kdyby si třeba dorazila do Podolí moc brzo, oni tě nakonec poslali do nejbližší porodnice, kde ty to neznáš a bude to tam třeba hrůza - třeba jako na Vinohradech, tam bych neposlala ani nepřítele.

Já sama nevim, k čemu se pak přiklonim, mam sice záložní porodnici, ale k tomu Podolí mam přece jen větší důvěru. Ale asi bych taky volila nevolat a jet. Přece jenom na tý gynekologii nestrávíš celej pobyt a při prvnim uvolnění tě přesunou na šestinedělky. Babo raď 😎

anngie
10. srp 2008

apfele: já jele do Podolí ráno v 6 hodin a předtím jsem tam volala a nikdo mi to nevzal. Nakonec jsme jeli a díkybohu bylo volno a přijímali. Bydlíme za Prahou 🙂 Dle mého názoru když přijedeš a budeš třeba otevřená už hodně, k porodu, tak tě už nenechají jet jinam.

mikulka
11. srp 2008

Holky, a když by neměli volno, to mě pošlou jinam jako manželovým autem, nebo dávají sanitku? Nevíte, kam tak nevíce posílají, slyšela jsem něco o Hořovicích...?

Ty PA jsou ty samé sestry, co jsou v poradně? 😕

hlavinka
11. srp 2008

Apfele: urcite jet rovnou 😉 Nikam nevolat. To uz jsem poucena i z pohotovosti, protoze nikde ti pak nereknou, jasne, prijedte. Takze pekne jet a oni Te urcite vezmou! 🙂

kacak
12. srp 2008

Ahoj holky, tak čerstvé info o porodu v Podolí. Naše holčička se nám včera nečekaně vyklubala na svět 🙂 Je lepší jet rovnou, PA na příjmu i na sále super, ležím na normál pokoji na šestinedělí, sestry jsou ochotné a moc milé. Měla jsem sice rychlý porod (od prvnch kontra byla malá za 4h venku) ale mám velký porodní poranění a jsem šitá v narkoze, takže i když ležím a musejí se o mě hodně starat, žádná ze sester neni neochotná. Jsem opravdu ráda, že měli volno 🙂

silrej
12. srp 2008

Ahojky Kacak, já si říkala, že jsem tě tam dnes nepotkala...moc gratuluji k holčičce a ať jste brzy obě doma! 🙂

kacatko03
13. srp 2008

Ahoj holky chtěla sems e zeptat do kdy je nutná regiostrace v podolí? já teda rodim jinde ale sestra uvažuje o Podolí dÍKY 😉

bejana
13. srp 2008

Kačátko, v současné době je to, čím dřív, tím líp - kopíruji část stránek Podolí:
"Vzhledem k mimořádnému nárůstu porodů ve většině pražských porodnických pracovišť doporučujeme nastávajícím maminkám provést registraci k porodu v ÚPMD co nejdříve, nejlépe ihned po vystavení těhotenské legitimace či jiné lékařské zprávy potvrzující těhotenství (ultrazvuková zpráva - samotný snímek nestačí, apod.).
Více na stránkách: http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-7

kacatko03
13. srp 2008

jani: díky přeposlal to segře 😀

apfele
13. srp 2008

Ahoj, pondělí jsem byla kontrole u svého gynekologa, malej je stále KP a protože má i větší hlavičku řekl, že mimi půjde ven císařem. V pátek jdu na první kontrolu do Podolí. chtěla jsem se zeptat, zda má někdo zkušenost s plánovaných císařem z důvodu polohy plodu KP a pokud ano, v jakém tt vám byl císařský řez proveden. Dr. mě upozornil na to, že se musí provést dříve , aby nemuselo dojít k akutnímu cís. řezu.

mata.mata
13. srp 2008

apfele, s plan.CR zkus. sice nemam, jen jsem Ti chtela napsat, aby jsi nemela nejake obavy z CR, v podoli jsem rodila- akut.cisarem a jsem mooooooooc spokojna, priprav se na uzasne lidicky- jak na sale , tak na JIPu... jsem rada, ze jsem zvolila prave Podoli

iveta21
14. srp 2008

ahoj holky já bych taky chtěla rodit v Podolí a jsem zaregistrovaná,ale problém je v tom, že na můj termín tam malujou ☹ . Takže doufám,že to stihnu a nebudu přenášet. Jinak se chci zeplat jak to probíhá když to nestihnu. Registraci mám jen tady a tak nevim jestli se mám ještě někde zaregistrovat a nebo mě sanytka odveze do jiné porodnice.

mata.mata
14. srp 2008

iveta21, ja jsem zas nemohla porodit driv 😀 - taky se malovalo 🙂 a v pripade malovani Te odveze sanitka do jine porodnice, ja jsem mela c.2 Thomayerku, ale registrovat se v jine nemusis...

mikulka
15. srp 2008

A kdy tam malují?

iveta21
18. srp 2008

Malujou tam 23.11. no jenom doufám, že mě neodvezou do Motola tam jsem pracovala rok jako prodavačka a od pacientek jsem se doslechla fůru zajmavostí. Nevíte jaká je jiná příjemná porodnice v okolí P-5? 😒

eliotka
18. srp 2008

To mě napadá Vojenská a Homolka. Ale nevím, jestli tam mají i porodnice...?

anngie
19. srp 2008

iveta: asi každá porodnice má "něco" ale Motol hodně vychvalujou, to bych volila já v případě že by mě tenkrát nevzali do Podolí. Jinak souhlas s ¨Podolím, vše super, sestry, PA i doktoři 🙂

pajca
20. srp 2008

Ještě není daleko Apolinář 😉

sharililinka
20. srp 2008

ahojky holky, já se tam taky docela těším dnes jsme se byli s mimi zaregistrovat máme to okolo 3.března.Rodila tam i moje teta minulý rok a byla spokojená a ta si jen tak něco líbit nenechá a má ráda všechno tak jak má být a byla mocky spokojená tak doufám,že na tom budu stejně nebo alespoň obdobně 😉

iveta21
20. srp 2008

No tak snad mě odvezou někam kde to bude aspoň trochu příjemné jako v Podolí. Hlavně mě štve,že tam chodim od 1.měsíce na kontroli a vše takže takhle pujdu zase do cizího prostředí ☹ , 😢 .
No a ještě jsem se chtěla zeptat od kolikátého měsíce se chodí na kurzy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru