Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

jabber
7. lis 2008

No jo, byl to děs běs se šťastným koncem 🙂

Campi - tam jsou teď monitory někde dole, jak se chodí na prohlídky? Já chodila na monitor někam výš, myslím do 2. patra 😕

Přeju vám všem pohodový porod bez komplikací a zdravá krásná miminka 😵 🙂

jabber
7. lis 2008

a díky k.bett 😉

campi
7. lis 2008

jabber: ja cekala v tom prizemi (1. patre ?) a volali tam na monitory, tak je to ted tam, pokud nejsou jeste jinde.

k.bett
7. lis 2008

jsou tam jak vylezešod kartotéky to půl schodiště...oni to maji nák divně cislovany...takže myslím první patro

jancaroul
10. lis 2008

Hlavinka, k.bett a zbytek Podolaček 🙂 Tak od soboty jsme doma, malý měl novorozeneckou žloutenku, takže jsme si to tv Podolí lehce protáhli. V tu sobotu nás pustili jen podmínečně, dnes jsme tam museli znovu na odběr krve (brali mu jí z hlavičky, koukala jsem jak blázen, podlitinu tam má ještě teď). Dnešní výsledky jsou dobré, zítra jdeme k pediatrovi, tak uvidím, co nám řekne on. Jinak Tomáš je hodné mimčo, ale i tak mi ta péče dává docela zabrat, člověk by neřekl, že je okolo toho mimča tolik práce 🙂 Pokud budete mít nějaké dotazy k porodnici a pobytu na odd. šestinedělí, tak pište, pokusím se zodpovědět.

campi
11. lis 2008

jancaroul: vítám Tomáška doma a mam dotaz. Jak to je s kojenim? Slo Ti dobre? Chodi v Podoli laktacni poradkyne?

hlavinka
11. lis 2008

Janca: jeste jednou moc gratuluju! Je fain, ze posledni vysledky dopaldy dobre.

Jinak jsem minuly patek byla na prvni lekci porodniho kurzu, docela sranda - hlavne dychani. Mela jsem pocit, ze to neudycham, tak budu muset trenovat. A pani Mrkvickova je opravdu fain. Jen na saly jsme se nedostali, protoze bylo plno.
A pry maji planovanou udrzbu salu, takze v terminu od (pokud si to dobre pamatuju) od 23.11 do 1.12 neprijimaji. Ale nechci plasit ty, co by v tomhle terminu meli rodit. Radsi se na kontrole zeptejte.

kacka2
11. lis 2008

Hlavinka je to tak jak píšeš, od 23.do konce měsíce vůbec nepřijímají a navíc teď je zavřenej Motol, kde malujou, takže je tam dost plno. teď rodit je docela riziko že bude stop stav 😒 Ale i tak se už modlim ať to je 😲

hlavinka
11. lis 2008

Kacka: chapu, ze se musi vystridat. Tak do 23.11 mas cas, to Ti vyjde akorat, neboj se! 😉 Krome toho, pokud uz vidi, ze prenasis, tak se s Tebou urco nejak dohodnou. Co vlastne noveho? Koukam, ze uz jsi 41tt, tak co Ti tam rekli?

jancaroul
11. lis 2008

Campi: Na odd. šestinedělí je vždycky pro několik pokojů na 12 hodinovou službu přidělená jedna sestra pro maminky, která řeší problémy mamin - krvácení, prsa atd. a jedna sestra pro miminka - která řeší věci ohledně mimin - koupání, přebalování a právě i kojení. Takže pomoci, pokud kojení nejde se ti dostane. Nezastírám, že některé sestry jsou šikovnější a vstřícnější, některé méně. Mě kojení ze začátku nešlo, Tomáš se neuměl přisát, ale pak nás jedna se sester přisátí naučila a bylo po problému.
Hlavinka: Díky za gratulaci. S tím stop stavem je to docela problém, od čtvrtka byl skoro každý den - byly plné sály a pak i pokoje, takže mamči, které odrodily zůstávaly déle na sálech a čekalo se, zda se po vizitě neuvolní nějaký pokoj. Ale jak říkaly sestřičky, to rození jde třeba ve vlnách jeden den 24 mimin a druhý třeba jen 8. Záleží na tom, jak rychle se pak uvolňuje šestinedělí - nejvíc tam vlastně zdržují maminy s dětmi se žloutenkou - to jsem poznala na vlastní kůži 🙂
Kacka: No koukej si pospíšit, nebo pak budeš jezdit po Praze a okolí a hledat volné místečko. Přemlouváš Pepču řádně?

slunickooo
11. lis 2008

Holky - s vá mi tu psla Bett že jo????

Tak vám jen hlásím, že se jim včera narodila Terezka.... 😉 😉 zatím víc nevím, včera mi psala SMS ještě ze sálu a zatím se neozvala.....

hlavinka
12. lis 2008

Slunicko: dekujeme za zpravu!

K.Bett: moc a moc gratulujeme k Terezce!!! 🙂 Doufam, ze vse v pohode a ze nam das vedet 😉

Janca: no, ty blaho. 😒 Tak jen doufam, ze nam se nic takoveho nestane a nase parta z Podoli porodi pekne vklidu a bez prejizdeni po Praze! 😉

kacka2
12. lis 2008

Takže mam info pro maminy který přenášej. Poslali mě akorát častějc na monitor, v sobotu a v pondělí a za týden ve středu poradna, což už je 10 dní po termínu, ovšem ani v tento termín mi neslíbil že mě vezmou, záleží na tom jestli tam budou mít místo 😖 No a podle toho jak to slyšim tak radši nedoufam. Ale asi se budu muset vnutit, jinak mi šibne 😝
O hamiltnu nepadla ani zmínka. Děda to asi nedělá 😠

Jo a ty občasný kontrakce už mi vylezly nad 100, už tam ani nebyla ta stupnice. Si to fakt užívam, kontrakce několik týdnů před tim a prd z toho ☹

kacka2
12. lis 2008

Jinak při stopstavu asi pojedeme do Příbrami, pokud mě to přeci jen chytne, tak volám tý kamarádce a podle toho se zařídím. lepší jak jezdit po Praze.
A Pepču ukecává už i manža, asi už nemůže vystát tu mojí depku 😀

k.bett moc gratulujeme 🙂 🙂

campi
12. lis 2008

Tak to se tesim, az nam k.bett napise. Skoro jako by si o ten porod řekla🙂

jancaroul
12. lis 2008

K. Bett: Velká gratulace k narození Terezky 🙂 🙂 Doufám, že jste obě v pořádku a už si užíváš ty krásné, ale občas lehce vyčerpávající mateřské povinnosti.
Kacka: Tedy ten mrňous se tedy drží, ale vem si Katchulu, také nic a pak za 2 dny porodila 🙂 Žádné stresy a depky, však si potom malého řádně užiješ. Opravdu to v Novembrovkách nestíhám dočítat, v albumu Katchula fotku Štěpánka nemá, ozvala se vám ještě nějak, nebo nepsal manža?
Hlavinka: Ty stop stavy jsou asi běžné, já měla štěstí, volno na porodních sálech - se mnou rodili jen další 3 maminky, a pak ihned i místo na šestinedělí, odcházela jsem tam 2 hodiny po porodu (ty 2 hodiny ještě ležíš na porodním sále a kontrolují krvácení). Snad to u vás proběhne stejně, hlavně nerodit v tu dobu, kdy budou mít to malování, to budou snad funkční jen sály pro případ nouze, ale čekat na porod tak těsně, aby už vás nedokázali poslat pryč, to chce asi dost nervů a odvahy.

Holky, jak já si teď říkám, jaká to byla pohoda, vyspat se celou noc a nebo jak jsem si stěžovala, že musím 1-2x za noc na záchod 😀 😀 Teďka 2-3x za noc kojení a přebalování, jednou se jdu vysprchnout a po obědě jsem většinou zralá na odpolední spánek jako ve školce 😀 😀

campi
12. lis 2008

jancaroul: to je vtipny s tim zachodem. Mas uplnou pravdu, ja jsem taky cela nespokojena, ze v noci chodím čurat a někdy pak nemůžu zabrat. A přitom je to takovej minitrénink 😲

kacka2
13. lis 2008

Janca Katchula se už potom neozvala, snad jen nestíhá 🙂
Jinak já mam trénink docela slušnej, vstávam tak 5x a pokaždý když vstanu nebo se jen převalim tak mam takový posli, že musim dejchat 😝 A pokaždý si řikam že bych šla radši kojit nebo přebalovat, než tohle čekání 😵

Ale však se všichni dočkáme 🙂

hlavinka
13. lis 2008

Kacka: mozna bude Pribram fakt lepsi, nez se trmacet po Praze. Tak drzim palce.
Je divny, ze kdyz vedi, ze budou mit zavreno a Ty uz prenasis delsi dobu, ze Ti proste nereknou, tak ted v pondeli nastup a nazdar. No, asi maji fakticky plno, to je sila, kolik miminek chce na svet 😉

No, trenink na mimco by byl, zavedli mi stent mezi ledvinu a mocak, takze mam porad nuceni na moceni a v noci chodim co 3/4 hodiny, takze jsem fakt nevyspala. Rikam si, ze s mimcem to pak uz bude hracka 😀

Janca: vsude se pise, ze maminka ma spat, kdyz spi mimco. Tak se vubec nestresuj tim, ze si das pres den dvacet 😉 Urcite se to ale casem zabehne a bude to lepsi, uvidis. Tak hodne stesti! 🙂

jancaroul
13. lis 2008

Kacka: to víš, že se dočkáte, mrňousové u vás opravdu přezimovat nemůžou 😀 Tak 5x jsem tedy nevstávala ani jednou, jen počkej, co budeš říkat s tím kojením a přebalováním, na to já si počkám 😀 😀 Když je vše ideální a malý se mi např. jako dnes nepočůrá při přebalování tak, že ho musím jít komplet převlíknout, tak to přerušení spánku je u mě cca 45 minut a když kojíš po 3 hodinách, tak to znamená být 3x za noc vzhůru.
Hlavinka: No, spát když spí mimčo - hezky řešeno, jen nevím, kdy bych stíhala ty ostatní věci okolo domácnosti, ale včera jsem zvládla vše, co jsem měla naplánováno dokonce i uvařit, vyžehlit, tak ono se to asi časem poddá nebo bude muset mamča pracovat rychleji. 😀

Já jsem teď v mírné depce, malej začal po kojení dost zvracet, takže nevím, kolik mu toho v tom břichu nakonec zůstane, do toho začal chrčet, jako když má rýmu, dneska jsem volala k pediatrovi, je to prý normální, zítra tam jdeme na kontrolu, protože na minulé kontrole malej místo aby přibral tak ubral, tak uvidíme, jak to bude tentokrát, mám strach, aby nám nehrozily nějaké příkrmy.

campi
13. lis 2008

jancaroul: tyden po porodu jsi zvladla zehlit? To jsi teda super zena. A mas doma nejakou vahu nebo jak odhadujes, jestli toho zbastil dost?

campi
13. lis 2008

Jako o alternative k Podoli, kdyby meli stop stav, uvazuju o Horovicich, aspon v diskuzi na tyhle strance, o ty porodnici pisou novy maminky v superlativech.

hlavinka
13. lis 2008

Janca: Superzena:o) Vazne to ale neprehanej, nikdo nerika, ze doma musi klapat vse, jako predtim. Ja vim, ze to za nas nikdo neudela, ale od toho mame manzela, aby nam (aspon ze zacatku) pomohl, no ne? Ikdyz vim, ze je to asi tezky to po nem chtit, kdyz je 12 hodin v praci. Ale hlavne, kdyz se uzenes, nebudes pokojena, pak nebude spokojeny ani mimco:o)

Campi: a kdyby nahodou, budes tam volat nebo rovnou pojedes?
Ja jsem asi konzerva, nejak si neumim predstavit rodit jinde, nez v Praze (taky kvuli manzelovi, aby za mnou mohl na navstevy).

verbalinka
13. lis 2008

Ahojky,
zas po delší době 🙂

jabber - to je teda síla. Hlavně, že vše dopadlo dobře 🙂

Já mám teda asi smůlu na to čekání. Byla jsem v podolí 3x a z toho 2x čekala. Minule jsem byla objednaná už na 8h, takže to jsem šla hned na řadu. To byla pohoda. Ale jinak jsem byla vždy na 9.30-10h (jako i teď v pátek zase) a to je tam vždy narváno.

Janča a Kačka - Katch pslaa včera, že jim nejde kojení a že jí strašně bolí ty stehy. Není jí moc dobře ☹

A s tím malováním jste mě vyděsily. Já mám termín 18.11., takže mě stačí přenášet 5 dní a mám smůlu 😢 Už jsem se dneska dívala na netu, kam bych teda případně jela a docela se mi líbí Vinohrady, tak to asi kdyžtak zkusím tam.
Ale já chci při 1. době porodní u sebe manžela a ne hekat s dalšíma maminama 😠 Asi budu rodit doma 🙄

verbalinka
13. lis 2008

Jo a gratuluju k.bett k Terezce 😵 😵

campi
13. lis 2008

verbalinko: to se vubec nedivim, ze jsi z toho malovani nervozni. Ja delam porad frajerku jako ze s tim pocitam, ze muzu bejt odmitnuta, ale az se mi to bude blizit, tak nebudu chtit jezdit od certa k dablu (kamaradka takhle objela 4 porodnice).

Hlavinko: do Horovic bych si volala. Ja mam z tech prazskych porodnic jednoznackou podolskou preferenci, takovou iracionální, byť je to továrna na děti. Je fakt, že bych pak v Pze asi radši na Vinohrady než se cpát do Motola nebo k Apolináři.

Já jdu zítra do rizikové poradny, tak potom napíšu, jak dlouho si počkám. Doufám, že když jdu na devátou, tak se to vyřídí do hodiny.

verbalinka
13. lis 2008

campi já teda objíždět porodnice nehodlám. Vždyť by měli v podolí, když mě odmítnou, mi říct, kam mám jet - kde je volno. Přece neporodím v autě 😒
Ach jo. Takový stresy. A kdyby nebyl net, tak ani nevím, že bude podolí "uzavřeno". Nikdo mi nic neřekl 😠

A k Apolináři nechci ani za nic. Ani kdybych v tom autě měla porodit 🙄

Pokud nejdeš na monitor, tak čekat nebudeš. K sestrám se čeká pár minut, a k doktorovi max. 0,5 (ale to je můj případ, někdo nečeká ani tak).

hlavinka
13. lis 2008

Campi: nedivim se, ze mas preferenci Podoli. Moje zkusenosti s Motolem nebo Thomayerkou nejsou zadna slava (jine odd. nez gyn.porodni, ale rikam si, ze to bude prast jak uhod). Mozna jeste ten Apolinar, ale tam bychom asi autem netrefili. No, myslim ale, ze nas se to netyka a moc Ti drzim palce, aby ani Tebe se to netykalo!!!!! 😉

Verbalinka: to je fakt, ze by meli asi vedet, kde je volno a nenechat te v bolestech a stresu jezdit po Praze. A proc bys nerodila u Apolinare?

campi
13. lis 2008

verbalinko: ja nevim, upozornovala nas PA v kurzu, ze to nekdy nerikaji, kde je volno a ta kamaradka fakt jezdila od certa k dablu, dokud ji ve 4. nemocnici nevzali. Na druhou stranu jinou kamaradku poslali z Podoli vylozene do konkretni porodnice ve strednich Cechach, kde byli domluveny, ze jim budou brat odmitnuty pacientky. Ale rozhodně znám víc případů, kdy odrodily v porodnici, kterou měli domluvenou, takže žádnej stres 😎

jancaroul
14. lis 2008

Campi: ÓÓ, superžena 😀 už jsem po porodu více jak týden, byli jsme v porodnici déle. Teď už je to dobré, už si můžu v pohodě sednout, ohnout se a dneska jsem dopnula poprvé své předtěhotenské džíny 🙂, s nošením ještě chvilku počkám, tak 1-2 cm by to ještě chtělo, a na váze už jen půl kila navíc. Jinak váhu doma nemám, takže odhadnout, kolik toho mrňous vypije je těžké, ale dneska jsme byli u pediatra a naštěstí jsme přibrali, takže zatím žádné příkrmy, navážili mu přesně porodní váhu. Jsem šťastná jako blecha.

Hlavinka: Neboj, snažím se i odpočívat hlavně u knížek a u netu, když malej usne, ale je fakt, že jsem včera nezvládla dokoukat ani pořad od osmi hodin 😀 Manža má tento týden dovču, takže se u některých věcí okolo mimča střídáme, pomáhá s přebalováním, odkrkáváním, mytím, jezdíme na procházky, dokonce i vařil, jen to kojení mu přenechat nemůžu 😀 U Apolináře se 1.doba porodní tráví v místnosti, kde jsou mamči jen oddělené plentami a manželé u nich z tohoto důvodu nesmí být, přicházejí až na porodní sál na druhou dobu porodní, aspoň takhle to fungovalo před 2 lety, kdy se tam narodila neteř.

Verbalinka: Co vím ze zkušenosti mamin, které se mnou byly na pokoji, tak při stop stavu, jednu nechali déle na porodním sále, než se uvolnilo místo na šestinedělí a pro druhou pro změnu nebyl volný porodní sál, takže musela kontrakce rozdýchávat na chodně a jako alternativu jí nabizeli nemocnici v Benešově. Naštěstí se sál uvolnil a nemusela nikam. Jo je to děs.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru