Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

mavanka
5. únor 2009

Ma moooooc moooc gratuluju!! Už se těšíme na první Aniččiny fotičky!
A doufám, že volné postele budou i za měsíc, teď se mi ještě rodit nechce 🙂 No tašku bych si ale výhledově už asi připravit mohla, viď

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
befanna
5. únor 2009

Ma12: mooc gratuluju,a díky za pozitivní zprávy ohledně Podolí 🙂

Já se dovolala do poradny,ale sestra mě vyfakovala..,že mají narváno a at jsem ráda,že jdu aspon na 12.30h...Ještě abych si vybírala,že půjdu ráno.. 😕

lugla
5. únor 2009

Ahoj holky! V podoli jsem rodila 11.7.08 a uz bych tam nerodila. Porodni sal super, i personal, ale oddeleni 6nedeli hruuuuuza!!! 2 sprchy/jedna ucpana, sestricky o tom museli vedet, chodili tam sprchovat pacientky po cisari/ takze kdyz jsem se sprchovala a funkcni sprcha byla obsazena, ocistky cizich zen mi plavali po kotniky. Sestricky byly fajn-bohuzel jen par. Jinak na pokojich kazdy den vytirala podlahu uklizecka, ale jen tak ze hruza a na parapetech a zaclonach metr a kilo prachu. A to se melo dbat na hygienu, kvuli detem! Nikdy vice 😎

amabilis
5. únor 2009

Ma, gratuluju 😀 Vic nestiham napsat, tedy jeste, ze me nikdo na prvni poradne nic nedal, ani CD ani nic jinyho...
Mejte se, jdu vencit kocarek 😀

luckahr
5. únor 2009

lugla, to je teda něco ty sprchy 😝 no já slyšela už několikrát podobný stížnosti. My měli nadstandart, takže super.

sebastianna
5. únor 2009

Ahoj holky,

o tý hygieně na šestinedělí už jsem četla mockrát, takže pochybuju, že si to všechny maminky vymyslely. Ale kamarádka měla nadstandard, a stejně jak píše luckahr, tak byla spokojená. Ale já na nadstandard asi peníze vynakládat nechci. No, uvidíme. Šla bych na něj hned, kdyby to nebyly takový pálky.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
sebastianna
5. únor 2009

ma: gratuluju!!!

niky: taky velká gratulace, jsem zvědavá, co budeš psát!!!

luckahr
5. únor 2009

sebastianna, no jo, pálky to jsou nehorázný, to máš pravdu 😒
tak holky hladký porody přeju🙂

lugla
6. únor 2009

urcite jedine nadstandart! jenze v dobe kdy jsem lezela na sestinedeli, byl non-stop obsazeny hlavne ten nejlevnejsi, takze pacientky, ktere o nej zadaly stejne skoncili na sestinedeli, obsazene bylo dokonce i sestinedeli, a volny byl myslim ze za 2.500 na den, no nevim si to predstavit kdyz jsem lezela 6dnu v porodnici kvuli novoroz.zloutence. holky, hodne stesti!

sebastianna
6. únor 2009

ach jo, já snad stejně nakonec vycestuju rodit do svýho vysněnýho Vrchlabí.

mavanka
6. únor 2009

Niky, tak to bylo ono, viď gratuluju!!! 🙂

mavanka
6. únor 2009

2.5 tisíce za nadstandard mi taky přijde pořádná pálka - na tomhle pokoji byla v lednu kamarádka a byla moc spokojená, ale jsem rozhodnutá, že tolik za to nedám - možná kdyby byly náhodou volný nějaký do tisícovky, tak bych o tom uvažovala, ale jinak... snad tam dlouho nebudem a zvládneme i ty běžné pokoje... pěkně se to už blíží

ma12
6. únor 2009

Holky ja byla na nadstandardu a muzu Vam rict, ze jsem rada, ze jsem tam byla. Soukromi, myslim, ze hlavne prvni noc byla dulezita, Anicka me nenechala vyspat ani minutu, takze by maminky na pokoji byly ze me fakt rady ☹ .
Navstevy jsem mohla mit kdykoliv, i kdyz tam prisli doktori a mela jsem tam mamku, tak mohla zustat. Sprcha a zachod na pokoji to bylo asi uplne nejlepsi. Mela jsem tam jeste TV, ale tu jsem teda fakt vubec nezapla. A hlavne jsem se nestresovala tim, ze jsem se nesrovnala s ostatnima, kolik toho nakojili, spapali, proste fakt bezva.
Sestricky byly fajn, ale kazda rikala ohledne kojeni neco jinyho, nakonec mi pomohla jedna, mlada holcina, ktera nad nama cely kojeni stala a rikala co a jak.

Niiky: gratuluju, ze to mas za sebou, tak jsme se o 2 dny minuli 🙂

jancaroul
7. únor 2009

Nedá mi to, abych nereagovala 🙂 V Podolí jsem rodila na začátku listopadu, byla jsem na normálním pokoji na odd. P1. Na pokoji jsme byli 3 a můžu říct, že jsem si se všemi maminkami mimořádně lidsky sedla, a to jsem poznala celkem 4, neboť u Tomáše se v propouštěcí den vyhouply hodnoty žloutenky nad hranici, takže jsem tam musela zůstat další tři dny. Vzhledem k tomu, že byl tedy skoro 3 dny pod lampičkami na odbourání té žloutenky a nosili mi ho jen na kojení, tak nevím, jak bych psychicky nesla to, že bych byla sama na nadstandardu. Takhle to s ostatními maminami rychle uteklo, mohla jsem občas ohlídat jejich dítka, když šly do sprchy (což se na šestinedělí chodí cca 6-8 denně, požadových 10 sprchování jsme nikdo nikdy nezvládl). Ten čas tam strašně rychle uteče, návštěvy, kontroly, jídlo, kojení atd. takže opravdu nemáte ani čas vnímat, na jakém pokoji vlastně ležíte. Můj strach z toho, že se nevyspím, protože mě budou rušit ostatní dítka se také nepotvrdil, mimča se navzájem nebudila a já reagovala jen na pláč mémo mimča, na ostatní až když byl pláč opravdu dlouhý a intenzivní (což bylo za celou dobu snad 2-3x a to mamča spala tak tvrdě, že své mimčo neslyšela a pohoupání od tety zabralo). Výhodu nadstandardů tedy spatřuji opravdu jen v možnosti neomezených návštěv a v soukromém WC a sprše. Za tu celou dobu se uvolnil jen jeden nastandard právě za těch 2500,- na den a maminka od nás z pokoje do něj za tuto sumu ani nešla. Na P1 tedy byly 4 sprchy a 2 záchody pro 30 mamin, ale za celou dobu se mi jen 2x stalo, že v době, kdy jsem se chtěla jít sprchovat byly všechny obsazené a musela jsem chvíli počkat. Ono se v té sprše moc dlouho stejně nezdržíte, spěcháte zpátky za mimčem. A sprchy za mého pobytu tedy byly v normálním stavu, chodila jsem do nich tedy v ťapkách a nic jsem si domů nepřinesla, tak jako se mi to pravidelně stává při návštěvě bazénů, kam tedy už rraději nechodím. S jídlem musím tedy potrvdit, že nic moc, občas nevhodné jídla pro kojící, ale sníst se to dalo, občas to bylo studené už když to přivezli, ale zásoby z domova to jistily. S kojením musím bohužel potvrdit to, co píše Ma12, byl to boj, každá sestra říkala něco jiného, ale nakonec jsme to s Tomem po velkém boji a za přispění trpělivosti 2 ochotných sestřiček zvládli (poloha v leže, kterou preferují, nám nevyhovovala a doteď jí nevyužívám a to už máme techniku zvládnutou), ty nás naučily správný úchop, ale na to, že Tom se prostě přisaje jen v poloze v sedě, jsem si musela přijít sama, kojím plně doteď. Jinak všem držím palce, ať vše dobře dopadne a z Podolí si odnesete jen ty lepší zážitky.

mavanka
7. únor 2009

jancaroul - díky za tak podrobný popis - dobře se čte, žes byla spokojená, i když vás na pokoji bylo víc a společné sprchy se taky dají zvládnout - no myslím, že vůbec budem rády, když nás v podolí vezmou a najdou postel, kam nás uloží a vůbec pak nebudem řešit, kde to je 😀
Tomášek už je podle fotek obrovskej chlap, ani se nechce uvěřit, že i u nás v létě takový velký miminko budeme mít 🙂

luckahr
7. únor 2009

janco, to je super, ale musíš to brát i tak, že si měla prostě štěstí na fajn maminky 😉 a na čistou sprchu 😉 já jsem první rodila v Motole, byla jsem taky na normálním pokoji a super, obě dvě maminky moc fajn, s jednou se vídáme do dneška, bydlíme kousek od sebe a předtím jsme se neznaly 😀 No a v Motole bylo fajn taky to, že sprcha byla společná, ale jen pro dva pokoje, takže plno nebylo nikdy a čisto vždycky. Ale kamarádka (ta teda rodila v Neratovicích) měla spolubydlící fakt čuně a nebylo ničím vyýjimečným, že se válely vložky okolo koše, apod...........a za pani chodili na návštěvu davy návštěvníků, prapodivných typů 😖 Takže fakt podle mě je to o štěstí a je super, když je všechno fajn, tak to má být 🙂
jen pro doplnění-na nadstandartu je monitor dechu, takže ta sprcha je úplně v pohodě, stejně máš otevřený dveře do pokoje a postýlku tak v podstatě třeba 2m od sprchy. A první noc já byla taaaaaak šťastná, že se nemusim ploužit nikam přes chodbu, uf, mně bylo tak blbě, že mi stačily i ty 3 metry dojít 😖
No ale kdyby nebyl nadstandart tenkrát volnej, tak je docela dobře možný, že bych tady dneska chválila "normální" pokoj🙂

jancaroul
8. únor 2009

Mavanka: Joo, s postelema je to těžký, ale jak jsem z povídání sestřiček vypozorovala, tak se rodí ve vlnách 😀 Jeden den třeba 20 mimin a druhý jen 8. Snad budete mít štěstí a zrovna bude volněji a postel získáte. Oni asi ten stop stav na příjem také neradi vyhlašují, při druhé várce maminek u mě na pokoji jedna z nich dlouho prodýchávala kontrakce na chodbě než se uvolnil sál, protože řekla, že se nikam nehne, ta druhá zas pro změnu dlouho musela zůstat na porodním sále, protože na šestinedělí ještě nebyly volné postele po ranní vizitě, ale získala jsem z toho pocit, že se personál snaží opravdu jen na maximum a hledat možnosti všude, aby maminy nemusely jinam. Jinak Tomáš opravdu roste jak z mlíka, je na svůj věk veliký, máme už 64 cm a 6,2 kg, takže tvé mimčo třeba takový dlouhán nebude 😀 Každopádně se připrav na největší změnu v tvém životě, občas je to náročné,ale určitě ta péče za úsměvy Toma stojí.

Luckahr: Ano, máš naprostou pravdu s tím, že hodně závisí na jaké mamči natrefíš, vím, že při povídání ve sprše některé mamči říkaly, že se na pokoji třeba s ostatními vůbec nebaví, opravdu je to o štěstí a komunikaci, ale já jsem poměrně adaptabilní a ostatní mamči tedy byly také fajn a doteď si se 2 také píšeme.

befanna
8. únor 2009

Dobré ráno,
holky v pondělí je úplněk,tak jsem zvědavá,kdo z nás do toho práskne 😀
Já bych teda chtěla ještě aspon týden vydržet.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
figice
8. únor 2009

Plně souhlasím s popisem Podolí s Jancaroul! Bouhužel s ním souhlasím i co se týče kojení. ☹
V Podolí jsem rodila na začátku října.

mavanka
8. únor 2009

Gedren, mooc gratuluju!!!! Včera jsem si zrovna říkala, že se tu neobjevuješ, tak jestli nerodíš. Jsi dobrá, žes to zvládla doma a tím asi i v mnohem větší pohodě... na diskusi se určitě kouknu... a koukám, že i Helenka se zapojila jako porodní asistentka 😀 ... opravdu pohoda to z té fotky vypadá 🙂

bejana
8. únor 2009

Johanko, jako další koníkovka v dlouhatááánské řadě, moc gratuluji k Ladunce 😵 (AP jsem prozatím nedočítala, páč času je málo, tak jen doufám, že nedokecáte stávající řadu dřív, než se k tomu dostanu 🙂

terkytka
8. únor 2009

Bef: kdybys chtěla popsat toho plánovanýho císaře, tak dej vědět a já to zítra sepíšu 😉
Jinak v pátek jsem se vrátila z Podolí a musím říct, že nadstandart bych zpětně brala všema deseti, díky návalu mě přemístili z JIPky po 4 hodinách, takže jsem se nevyspala už první noc. Šoupli mě na pokoj s dvěma maminama, kde byl půl hoďky koncert jednoho mimča a další půlhoďky druhýho mimča. Dostala jsem Hypnogen na spaní, zabral mi od desíti do dvou v noci a pak už jsem neusnula. Další noc už byla bez miminek, jedno šlo domů a druhý se ozařovalo kvůli žloutence, ale stejně ty kojící intervaly, kdy mimčoi nosily, pak 5.15 hodin přišla sestra změřit teploty nebo mamina chrápala a taky pěkně tvrdý postele. Ještě, že jsem tam byla jen pět dní, už jsem chodila jak spící mátoha, další noc bych asi odpadla, ale zřejmě jsem nějaká citlivá, ostatní neměly takovej problém.. 😕 Moje dítko spí v noci krásně(snad mu to vydrží) i třeba 4 hodiny v kuse, takže zatím paráda.
Ale sestry a personál byly moc fajn, se vším pomohly a byly ochotný, sprchy a toalety no comment, stejně jako jídlo 😔 Ale celkovej dojem dobrej, na to, jaká to je továrna a frmol se všichni hrozně moc snažej.

mavanka
9. únor 2009

Bef, tak dneska do Podolí, viď, tak ať Tě tam dlouho nezdrží a přineseš si jenom dobré zprávy. Až budeš mít pak chviličku, tak dej vědět, jaké to bylo 🙂

befanna
9. únor 2009

Terkytko: určitě povyprávěj. To jsi byla v nemocnici jen 5dní? to je celkem fajn,na to že po císaři.
A na jakým si byla oddělení šestinedělí,at vím,na co se mám připravit 😀
Ještě by mě zajímaly takový věci,co doporučeješ do nemocnice vzít a co si měla zbytečně. Jak jídlo,co si mohla jíst navíc přinesené z domova?
Jinak Mariánka je úplně nádherný jméno,moc se mi líbí!!! taky jsem ho chtěla,ale přítel ne 😒

terkytka
9. únor 2009

Ahojky, byla jsem na P1, 2. patro, sešly jsme se tam z únorové diskuze tři najednou 😀 Nemusíš s sebou mít vůbec žádný porodnický vložky ani jednorázový kalhotky, látkový pleny pro dítě, všechno tam dostaneš. S jídlem byl u mě problém, v dne nástupu jsem moc nejedla, večer v nemocnici byl akorát chleba, máslo a jogurt a říkala jsem si, že když budu mít klystýr, tak se nebudu přecpávat, klystýr byl v osm večer a pak už jsem nemohla jíst, od půlnoci ani pít. V noci jsem se nevyspala, byl příjem nový pacientky, takže dvě hodiny bordel a v pět už mě sestra poslala do sprchy a navlíknout stahovací punčochy. Ty jediný jsme musela mít svoje, i když se pak PA divily, že mi je nedali. Koupíš je v porodnický lékárně, jen Ti půjčí metr, aby sis změřila lýtko a stojí 250,-Kč. Nervy pracovaly jak divý, žízeň a pocit z hladu na omdlení jsem měla hned ráno a v šest mi sestra napáchla kanylu do žíly a pustila mi tam nějakej roztok, začal působit asi až po hodině, že se mi trochu udělalo líp, do toho cévka do močáku, ale to skoro nebolí, zase je pohoda, že můžeš druhej den vesele pít a nevstáváš 😀
V sedm přišel manžel, asi 15 minut mě držel za ruku, klepala jsem se jak ratlík a v 7.15 pro mě přijel zřízenec, že mě odveze na sál, už jsem to chtěla mít za seböu, tak se mi trochu ulevilo, že už se něco děje. Na sále přišla anestezioložka, lehneš si na bok a stočíš se do klubíčka, vybere si místo v páteři, to umrtví lokálně a pak tam píchne anestetikum, postupně cejtíš, jak Ti brněj nohy. Ale pořád jsem cejtila tlaky a tahy, jen bolest ne. Dělá se test citlivosti, dezinfikují břicho a nesmí to pálit. Pak ji popros, ať si s Tebou povídá, ať nemyslíš na to, že Ti někdo řeže do břicha, držela mě za ruku a ptala se na výbavu a tak...Ale je to rychlý během tří minut říkala už vidím hlavičku, má černý vásky a je to holčička! pak jsem slyšela trochu pláč a viděla jsem, že ji nesou otřít. Anestezioložka do mě pustila nějakej oblbovák na šití, to už jsem se skoro vznášela a pak mi Mariánku přinesli na hrudník pod plachtu a ona na mě koukala černejma očima a päk zívla, to byla nádher, úplně mi tekly slzy. Kvůli tomuhle okamžiku opravdu stojí za to částečná anestezie a ne celková narkóza. Mimo to, že to je bezpečnější pro mimčo a doktoři nemusí tolik spěchat. Manžel čekal na chodbě a tomu ji pak dali do ruky, ale spolu už jsem nemohli mluvit, odvezli mě na JIPku a tam za mnou nemohl a hlavně se tam nemůže používat mobil, jseš tam den jako v izolaci.
Jelikož měli naléhavý případ, tak mě převezli na šestinedělí už odpoledně, měla jsem radost, že můžu mobilovat, ale byla jsem na pokoji s dvěma maminama a řvoucíma dětma a sice jsem dostala na noc Hypnogen, ale skoro vůbec jsem se nevyspala ☹ Což na konci týdne už bylo znát, ještě teď to dospávám 😉
Hned na JIPce jsem dostala hroznej hlad, pomohla glukóza do žíly, ale druhý den, kdy už jsem pak vstala a šla se sestrou do sprchy, tak jsem málem omdlela, dostala jsem jen sladkej čaj (ale cukr viděl fakt málo) a dva hrníčky bujónu, večer jsem si složitě vyškemrala piškoty, už jsem fakt neměla energii, bylo to přehnaný, třeba sladlej džuš by mi udělal dobře, snědla jsem si večer i pudink a bylo mi líp. Třetí den jsem dostala zase piškoty a jogurt a k obědu a večeři bramborovou kaši. K obědu fajn, ale cejtila jsem ji v žaludku ještě večer, takže večerní jsem se ani nedotkla. Takže se neboj a nějaký sladký pití si klidně dej, nebo třeba jen hroznovej cukr, a míst bramborové kaše třeba banán nebo další jogurt, mě to problém nedělalo. Sociální zařízení na šestinedělí je kapitola sama o sobě, ráno tam došel papír na WC a objevil se až další den, byly tam jen papírové utěrky na ruce a ve sprchách skoro pořád někdo je, o soukromí se moc mluvit nedá. Já jsem hlavně chodila jen na záchod, kde jsem se mohla zamknout a při vstávání se zapřít o kliku, protože stehy fakt bolely, takže jsem občas čekala na WC ve frontě. Äle co se týče personálu, tak jsou všichni strašně fajn, třeba jsem se v den operce nemohla skoro hnout a potřebovala jsem aspoň jelení lůj na pusu z tašky, tak mi ho sestřička vyštrachala.
Bála jsem se kojení, že se rozjede hůř, ale hned první den jsem si zvala homeopatika RICIMUS Comunis 5CH 5 kuliček denně, pak jsem si do termosky vařila kojící čaj, varná konvice byla vzadu na konci chodby, i lednička, a hlavně hodně jsem pila, fakt 4 litry denně a jsem jak chodící mlékárna 😀 Díky kojení, dobrému zhojení jizvy a nezhoršující se žloutence jsme mohly 5.den domů. Takže celkovej dojem z Podolí je pozitivní, příště rodím zase tam a doufám, že normálně, ať mám taky zážitek z klasickýho porodu.
Díky za pochvalu jména, jsem z něj nadšená, úplně mi na malou sedí a je takový neohraný 😵 Držím palce!

poletucha
9. únor 2009

terkytko moc gratuluju k Mariance...je to fakt krasny jmeno. Muzu se zeptat proc jsi mela planovanyho cisare? Diky moc 😉

befanna
9. únor 2009

Terkytko: moc díky za super popis!!! 🙂
Já jsem dnes strašně grogy,dnešek byl pro mě záhul,drželi mě tam do večera na monitoru,pořád se jim nezdál... 😒 Ale nakonec mě pustili domů 🙂
Jnak kolem 17h říkala sestra na příjmu,že za dnešek mají 14 porodů a všech 8 porodních sálů obsazeno,jako úplněk a mazec!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru