Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

mem
21. dub 2011

@hlavinka na tu Žáčkovou jsem slyšela samé špatné reference 😒 Já u ní byla jednou, když jsem měla u Štěpána ve 36tt zablokovaná záda a všichni ode mně dávali ruce pryč, protože jsem těhotná. Nakonec jsem musela v bolestech (z dovolené ze šumavy) do Podolí na porodní sály, tam právě byla ona ve službě a vyřizovala mi doporučení na neurogirurgii na Karlák. Ta byla tak strašně neochotná a odměřená.... nikdy víc doufám.
Ostatní doktoři podle mně v pohodě.

janisska
21. dub 2011

Tak dneska jsem s kontrolou spokojená-místo Dr.Zikmunda Dr. Krabsová-mladá a sympatická, všecko popisovala a vysvětlila!!!Prý už se to chystá, jsem na prst otevřená, hlavička musí ještě trochu sestoupit a čípek se zkrátit,udělala i UTZ, objednali mě na neděli na monitor a pak na středu, kdybych do té doby neporodila...tak jsem dala ostrou chůzi do kopce, pálivý oběd, uklidim doma, večer dám tu vanu, víno a sexík :oops: :mrgreen: To by bylo, aby se nedal!!!Nevím, jestli si to nenamlouvám, ale občas mě zabolí v zádech, břiše... :nevim:

monatee
22. dub 2011

Ahoj holky, hlasim cerstve zkusenosti z Podoli. Musim rict, ze jsem byla naprosto spokojena, pristup vsech na porodnim sale i na oddeleni P1 naprosto perfektni, vsechno vysvetli, podpori ... porodni asistentka, lekari, sestricky, vsichni proste super. Nadstandard volny nebyl, ale i presto byl pokoj v pohode, byly jsme tam dve. Jidlo taky nebylo tak hrozny, jak se popisuje v diskuzich 😉 Urcite doporucuju, ja jsem byla nadsena!

beisis
22. dub 2011

@monatee Tak to gratuluji a jsem ráda, za pozitivní komentář k podolí. Já tam chodím teda pravidelně na kontroly a ještě se mi nestalo, že by ke mě byl někdo odměřený nebo nedej bože neochotný. Až na jednu sestřičku při registraci v kartotéce.

aajda
22. dub 2011

@monatee Gratulace obrovská a díky za pozitivní zprávy, hned to zvedne náladu a zmírní strach 🙂

weri1
22. dub 2011

@aajda
@beisis podolí se nebojte, já bych té porodnici dala 1 s hvězdičkou, vše naprosto super !!!ani se mi nechtělo domů, dokonalý servis

nellygray
25. dub 2011

@hlavinka můžu se tě prosím zeptat, s kým, kromě Žáčkové (ta je tím už proslulá), máš nějakou negativní zkušenost? Já jsem byla s lékaři v Podolí se všemi spokojená, ale podruhé nemusím mít takové štěstí...
Je mi jasný, že u porodu si člověk nevybere (pokud nemá někoho zaplaceného 😖 ), ale do poradny by se snad dalo se sestrama domluvit.

aajda
26. dub 2011

Hlásím dneska první poradna v Podolí, celkem 2 hodiny času včetně monitoru... dalo se to. Všichni super a ochotní, teda až na to dementní sklo v kartotéce, to je fakt na pěst. Kdo se tam chystáte poprvé, vezměte si pití a sváču na monitory, prý to ty děti probere, ale myslím, že už to tu někdo psal.

lili_k
26. dub 2011

@aajda ty jo 2hodiny ... na kolikatou jsi byla objednana? Ja jsem objednana na 8.00, coz je asi zrovna spicka co? 😅 A tobe delali hned na prvni ko i monitor? A delaji utz - odhad vahy?? 🙂

aajda
26. dub 2011

@lili_k Ony ty 2 hodiny celkem utekly, hodně času jsem proseděla na monitoru, malá spinkala. Takže příště to pití a sváča. Jinak na 8h jsou objednané všechny těhule 🙂
Jestli jsem to dobře pochopila, tak od těch 8h je na sesterně asi 5-6 sester, 4 z nich asi patří k nějakému doktorovi, takže nejdřív si v náhodném pořadí volají na tu sesternu, tam ti rovnou přidělí nějakého doktora (asi podle toho, na jakou sestru vyjdeš pořadím na poprvé). Pak vyběhnou ty 4 sestry s kartama k těm svým doktorům a začnou si volat.
A asi jsem měla i štěstí na doktora, všimla jsem si, že před jednou z ordinací se to vůbec nehýbalo... Jinak doktor byl sympaťák, vyšetřil vevnitř, udělal stěry, pak rychlý uzv jen aby zkontroloval hlavičku a pak mě poslal na ten monitor. Hned na první poradně. Odhad váhy mi nedělali, chtěla jsem se na to zeptat, ale zapomněla jsem. Takže příště.

lili_k
26. dub 2011

@aajda no me ani tak nevadi cekat 2 hodiny 😉 ale musim na tu dobu udat syna, takze to aby si vzal manzel na pul dne dovolenou - cesta, min 2hod, cesta...
A s tim prirazovanim doktora to je fakt zajimavy, sem zvedava ke komu me soupnou 😉

karol84
27. dub 2011

@aajda nene, všechny nebývají objednané na 8 - je jich hodně, ale další jsou třeba na 7 hod (přenášející) a pak na 9, 10, 11 nebo i na odpoledne... já jsem si vyzkoušela všechny tyto časy

karol84
27. dub 2011

a přišlo mi, že čím pozdější hodina objednání, tím rychlejší odchod domů...

beisis
27. dub 2011

Ahoj holky, tak hlásim, že jsem v Podolí ležela od včerejška na rizikovém oddělení a můžu říct, že tam to bylo fakt super. Vlastní sprchy na pokoji se záchodem měla jsem tam i noťas a pokoje byli velký. Nemohla jsem si stěžovat. Jen teda jediné na co bych si já mohla stěžovat je přístup pojišťoven a zdravotnictví jako takového. V porodnici byl personál super a ochotný i ty sestřičky. Jen mě bylo blbé je otravovat nebo si stěžovat na bolesti.

karol84
27. dub 2011

@beisis ahoj, na rizikovém mi to přišlo nejlepší ze všech oddělení...

beisis
27. dub 2011

@karol84 jj prý je to zatim jedno z mála zrekonstruovaných oddělení, že na zbytek zatim nejsou peníze. Což je teda škoda zrovna taková super porodnice a na všechno musí čekat.

karol84
27. dub 2011

@beisis při příštím dítěti už si třeba budu užívat i na zrekonstruovaném šestinedělí 😀

beisis
27. dub 2011

@karol84 To já už nestihnu a další teda neplánujeme dvě stačí :D

xslim03
28. dub 2011

Ahoj holky, tak se k vám pomalu taky přidávám, zítra mě čeká první poradna, ale co tak čtu, tak já jdu až na devátou... před tím musím na krev a v deset jdu na UTZ.. prý to v pohodě stíhám, max něco doděláme ještě po UTZ.. chodím na UTZ každý týden, mám nadmérné množství plodovky a malej je drobek větší, tak mě hlídají... zatím mi tam přišlo všechno taky super.. kartu už jsem si založila minule, nechtěla jsem se zítra stresovat 🙂
jinak nevíte některá, jak to tam chodí s nadstandartními pokoji? všude slyším, že vůbec nejsou ☹ není nějaký fígl?

anicka164
28. dub 2011

@xslim03 Když jsem byla v Podolí já, tak prý fungovalo se jim pořád s tím nadstandardem připomínat. Taky jsem to na ně křičela už na příjmu, měla to napsané v porodním plánu, na šestinedělí se chodila tak dvakrát denně ptát - a druhý nebo třetí den jsem tam byla 🙂 Ale asi v tom hrálo roli i štěstí...
Každopádně ty noci před tím na standardu byly dost hrozný, ostatní miminka plakala, maminky mi nesedly. Kvůli tomu teď zvažuju nějakou formu dřívějšího odchodu z porodnice, ale nevím, jsem na to asi srab. 🙂

xslim03
28. dub 2011

@anicka164 dík, porodní plán mít nebudu, ale slovo nadstandart bude hodně často padat z mých úst 🙂 já ho chci hlavně kvůli návštěvám, aby za mnou manžel a naši mohli kdykoli...

karol84
28. dub 2011

@xslim03 ahoj, tak s tou touhou po nadstandardu zejména kvůli návštěvám jsme na tom stejně
nicméně chce to hodně štěstí - říct si o něj při příjmu a pak se nechat napsat do pořadníku na nadstandard po porodu (pokud nebudeš mít to štěstí, že by byl volný hned). já byla nakonec ochotná zaplatit i i ten nejdražší, ale za celý můj pobyt v porodnici se žádný neuvolnil. jedné kamarádce se uvolnil na poslední noc, další vůbec a jiná měla štěstí a strávila na nadstandardu celou dobu

xslim03
28. dub 2011

@karol84 Jojo, taky jsem případně připravena i na ten nejdražší, tak snad štěstí bude... I když hlavní je malej, že jo🙂

karol84
29. dub 2011

@xslim03 no právě - nakonec, když už jsem tam ležela, tak jsem doufala v nadstandard nebo rychlý odchod domů i kvůli malému - abychom se trošku vyspali, protože když řvou na pokoji další miminka, tak to není zrovna dobré...

lampion
30. dub 2011

Ahoj holky,
jsem čerstvě registovaná v Podolí (uf) Tímto děkuji @beisis za rady ohledně registrace. Vystál to za nás manžel, dorazil tam na pátou a hlásil, že je třetí a že zatím rodí samí chlapi 😉 . Ten den se tam sešlo deset tatínků 🙂 , takže to bylo v klidu.

Mám prosbu. Jsem teprve v 15.tt, takže na porodnici - doufám - času dost, ale chtěla bych dopředu vědět, ve kterém tt se přibližně začíná chodit do poraden a jak dlouho předem je třeba se objednat. V Podolí jsem už rodila, ale při minulém těhotenství jsem tam chodila od samého počátku do rizikové poradny, takže netuším, jak vypadá "standardní" postup. Je možné vybrat si konkrétní den, kdy budu do poradny chodit a doktora? A ještě jeden dotaz - chodíte některá k dr. Drahoňovskému nebo dr. Bubnovi?

Předem dík.

kristi
30. dub 2011

tak asi takhle
http://ona.idnes.cz/blog-jak-utect-z-porodnice-...

chci v Podoli rodit i podruhe, ale 2600 za nadstandart jim fakt nedam ani smykem. ne, ze bych na to nemela, ale videla jsem ty pokoje a to i 3* v Egypte vypada lip 😉

aajda
30. dub 2011

@lampion Ahoj, na kurzu nám říkali poprvé se objednat až měsíc předem, ale mě stačilo 3 týdny. Možná kdybych cinkla dřív, tak mi dají na výběr den nebo tak, ale to mi bylo jedno. A na poprvé mě objednali na 37+0, což je zhruba standard, pokud nejsou problémy. A můj doktor je Votýpka. Ani jsem si žádného nezkoušela vybrat, ale možná když si právě zavoláš dřív, tak to půjde...

lampion
1. kvě 2011

@aajda
Děkuji za čerstvé info. 🙂 Při registraci jsem dostala poučení, že je třeba objednat se cca 2-3 týdny dopředu, což odpovídá. Kdo ale rozhoduje, kdy přesně začnu chodit do poradny v porodnici - můj gynekolog? Jaký je dr. Votýpka, jsi s ním spokojená? Toho zrovna neznám.....
@kristi
Díky za odkaz! Je to dost věrné vylíčení situace na poporodním oddělení v Podolí, bohužel 😖 . Taky mi přišlo jako hřích dát takovou sumu za nadstandard, ale stačila mi jedna noc na trojlůžáku a zaplatila bych jim to s největší radostí. To by ovšem musel být nějaký nadstandard volný......Připomínala jsem se sestřičkám minimálně 2x denně, došlo i na nějaké ty pozornosti, ale nic nepomohlo......

jarunkaxyz1
1. kvě 2011

Ahoj, já jsem poprvé rodila v Podolí před necelými 3 lety a nadstandard (byť v tom nebyl finanční důvod) jsem neměla a ani na něm netrvala. Myslím si, že ty 3-4 dny se na pokoji společně s ostatníma maminkama (které jsou stejně tuším maximálně ještě dvě navíc), dá přežít. Navíc, miminka si mohou vzájemně pohlídat, když si jedna odskočí atd...a navíc, nemyslím si, že by se stalo, že by zrovna obě dvě té třetí nesedly. To by spíš už zavánělo tím, že ta třetí je nějaká divná 😉 A pokud opravdu nesednou, tak přeci do porodnice na pár dní nejdu s tím, že si tam 100% najdu kamarádku na život a na smrt, ale jdu tam porodit dítě a mám oči víceméně stejně jen pro něj... Co se týče rušení miminek - i když plakalo každé jinak, já to teda nepozorovala jako zvlášť rušivý element. Článek od kristi je sice částečně pravdivý, každopádně já bych do toho teda v žádným případě nešla (nedejbože, aby se fakt něco stalo).
Je třeba škoda, že ceny nadstandardu neklesnou, ale vemte si, že ta porodnice potřebuje prachy na všechno - je to špička v ČR a když naše zdravotnictví stojí za nic, tak aspoň takhle jí lidi můžou pomoct. Já bych těch peněz konkrétně pro tuhle nemocnici v žádným případě nelitovala...ale jak píšu, byla jsem ráda za společnost jiných maminek a tak jsem to ani neřešila.

katalines
1. kvě 2011

no clanek zajimavi, a je fakt, ze z 90% i pravdivy :-/
porodni saly super moderni, krasny, pokoje nic moc, ale budiz, ale ty toalety a sprchy, katastrofa :-/ na to, ze by se clovek mel sprchovat po kazde navsteve toalety, no mohli s tim uz davno neco udelat 😝

jinak,ze se vsichni ptaji na vselijake nemoci rodiny,to je pravda. Me se ptali pri registraci,pak doktorka v poradne, sestra na prijmu hned po ni doktorka,co me vysetrovala - a vsichni se ptali na to same a vsichni to cvakali do pocitace :-/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru