Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

ilonecka
30. kvě 2009

Díky. Jsme v pořádku, škoda jen že jsme měli tu žloutenku, protože pořád svítily a ty děti jsou hrozně unavený, nemohla jsem kolikrát ani zkoušet malou přikládat, protože byla strašně unavená a jen jsem si jí přebalila, přiložila a usínala, takže jí dávali jen ze stříkačky, pak z flašky mlíko od dárkyň a hajala. Chodila jsem jí i v noci kontrolovat, aby jí z očí neslezly ty "brýle", protože se mi stalo, že ve 3 ráno měla jedno očičko odkryté a sestry nikde. Tak jsem vlezla do inkubátoru, nandala jí to a šla jim vynadat a ony čuměly na TV. No hrůza.

Jinak sestřičky byly hodný, jen měly honičku, bylo jich málo a dětí hodně.
No byly jsme tam nakonec 11 dní. To čekání až spadnou ty hodnoty bylo nekonečný. Ještě měla ten hematom na hlavičce, takže ty játra dostávaly zabrat.

Na pokoji matek jsem nakonec skončila s jednou holkou, ta už tam bydlela tři měsíce a pro ní byla nějaká žloutenka banalita.

Jinak jsem porodila v pátek, což je docela blbý, protože o víkendu se tam nic neděje, sestřička mi hned říkala, že budou na ní svítit, ale vše se rozhýbalo až v pondělí. To byla vizita, těch doktorů, úplná přehlídka.

Když jsme šly domů tak jsem brečela štěstím.

jesterka09
31. kvě 2009

TEgina: já jsem také ležela na P1, ale rodila jsem normál (málo místa) ještě se 2 holčinami. Sestry byly strašné jak píše Ilča, tak jen zařvaly máte změřenou teplotu? ne? já jdu ale domu, tak tam něco napíšu!! No docela síla! oojení ani nemluvím, nikdo se mě neptal jesli nechci pomoci či jestli to jde - dokonce až 3 den mi sestra říká, proč si to nezapisuji - věděla jsem já co zapisovat? Co se týče šestinedělí tak to bylo snad to nejhorší!!

Mě porod také vyvollávali (7:00)jen s rozdílem, že kontra s kř.bolesmi přišli okamžitě a jedna za druhou - za 3 hod jsem se otevřela na 5 a řekli že jsem pomalu k porodu, ale že si musím počkat, páč je přede mnou ještě pár rodiček (10:00), no tak to mi opravdu dodalo sílu, dle monitoru mě litovala i sestra a šla pro Dr. že mám kontra dá se říct furt bez přestávky (tableta měla na mě asi hodně velký účinek) Dr. přišel s tím, že mě beztak odrodí na ambulanci (nevím zdali to myslel vůbec vážně) tak jsem řekla, že chci EPI, jenže ten mi nepíchnou jinde než na sále, tak jsem prosila všechny svaté ať už na mě příjde řada 😅 ta bezva zpráva, že se uvolnil sál přišla ve 13:30 ještě půl hod jsem čekala, než se to tam uklidí ve 14 hod mě přijali a já už cestou (šla jsem to z toho odd. snad 20 min. - kdo měl křížáky snad pochopí) a řvala jsem, že chci už EPI (ležela jsem tam už den a půl bez vyspání a ta únava byla snad nejhorší - nástup byl protože mi odešla plodovka) na sále mě vyřetřila PA s tím, že furt na 5 a že neví jestli vůbec EPI ano nebo ne, ale v tom jsem začala omdlévat (únavou), tak Dr, řekla, že ano.. (hodinu jsem čekala na výsledky z krve) a ve 16:30 jsem ho dostala - můžu Vám říct, že to byla jak cesta rájem!! Okamžitě jsem odpadla a nabrala sílu na samotný porod, psychika se také sklidnila a to udělalo hrozně moc 😀 a já pak s pomocí PA přivedla na svět zravého klučinu. Celý personál na sálech byl úžasný to musím podoktnout 😉
Teď můžu říct, že dalšího porodu se nebojím ba naopak se těším, protože ten pocit je nepopsatelný!!!!

Ilonečka: Ty jsi si to také pěkně vyžrala!! Když píšeš o tom kontrolování, tak já jsem ležela v pokoji vedle mimineček, které tam furt a furt takto břečeli, když začal pípat monitor dechu tak příšli nejdřív za 2 minuty, tak to je ☹

Každopádně je to jen o lidech jak "příjemný" Vám udělají pobyt v porodnici, ale na druhou stranu co bychom po nich měli chtít - nikdo je neocení a zrovna v Podolí furt přelidněno 😒

Za překlepy se omlouvám, když se rozvášním, tak prostě jedu 😝

jesterka09
31. kvě 2009

zapomněla jsem dopsat, že jsem porodila v 18:10 hod 😅

olii
31. kvě 2009

Holky, prosím poraďte, kde se nachází nemocniční matrika? Zítra bych tam chtěla dát dotazník o jménu dítěte, tak abych nebloudila 🙂. A ještě dotaz, poplatek za otce u porodu musí být zaplacen ještě před porodem nebo se platí při přijmu?

jancaroul
1. čer 2009

Olli: Nemocniční matrika je v chodbě přímo naproti vstupu do kartotéky. Poplatek za otce u porodu je asi lepší zaplatit dřív, může se ti stát, že rodit budeš v noci a při příjmu ho nezaplatíš, ale na druhou stranu si myslím, že se dá domluvit a zaplatit i po porodu 🙂 Myslím, že když otec u porodu nakonec není, tak ho i vrací.

jesterka09
1. čer 2009

Olii: já ho zaplatila a když jsem začala rodit, tak se mě nikdo neptal jestli mám zaplaceno 😀
ale mám pocit, že tento týden tam malují, tak nemají zavřeno?

senja
1. čer 2009

Mne dnes rekli, ze mam zaplatit rovnou spolecne s predporodnimi kurzy, tedy na pokladne jeste pred porodem 😉

olii
1. čer 2009

Tak matriku jsem nasla i bez Vasi rady (uz jsem si ji nestacila precist 🙂 ) a poplatek mam zaplaceny, pry je lepsi dopredu, pokud se otec nezucastni, tak jej vraci.
Jesterka09: maluji pristi tyden (ale jen porodni saly, vse ostatni funguje - poradna atd.), doufam, ze to jeste vydrzim, pan doktor nic nerikal a kontrolu mam zase za tyden, tak snad malej dodrzi termin 🙂

jemi
1. čer 2009

Ahoj vsichni, premyslim nad porodem v teto porodnici, ale zajimalo by me jak je to s registraci? Pry se muze registrovat az od 14 tydne, ale co kdyz tam hned ten tyden prijdu a oni mi reknou ze je plno, tim ze musim cekat do 14 tydne, muzou se naplnit i te zbyle porodnice ktreé mám připravené jako alternativu. Dekuji źa odpoved

evelina0007
1. čer 2009

Já jsem byla taky na pokoji matek kvůli žloutence a infekci mojí dcery je pravda,že tam byla jedna maminka 4 měsíce a čekala jak to dopadne s jejím Davídkem,který se narodil ve 24 týdnu a domů měl jít možná v září s kyslíkem a na Intermediálním byly dětičky nedonošené a hodně nemocné,ale dalo se to tam těch 12 dní vydržet a až na asi 2 sestry,které byly protivné tam ostatní včetně doktrorů byli úžasní a jsem ráda,že jsem rodila v Podolí a pokud budu někdy znovu těhotná budu určitě zase rodit tam 😉

olii
2. čer 2009

jemi: kdyz budou mit plno, tak si budes muset najit jinou porodnici, ale myslim, ze to bude OK, za me byla registrace tusim od 6tt, ja tam prisla v 8tt a meli misto... (nicmene ani registrace Ti nezaruci, ze az to na tebe prijde, tak te nevezmou z duvodu stopstavu nebo treba malovani...), takze Te odkazou na jinou porodnici, kde zrovna prijimaji...

schule
3. čer 2009

Ahoj holky,
dneska jsem se byla zaregistrovat v Podolí.Termín mám 2.12. v 8 hodin ráno už měli plno 😢
Mají od 1.6. nový systém,registrují na den 12 lidí 😝 to je děsně málo
Už jsem jednou rodila v Podolí,tak jsem chtěla opět i když sestry na 6 nedělí děsný.Měla jsem dobrého doktora u porodu a porodní asistentky také bezvadný. 🙂
Dostala jsem histerický záchvat to jste měli vidět ,sestřička u okénka nevěděla co má dělat,tak vzala kalendář a napsala mi jiný datum porodu a hned jsem byla zaregistrovaná 😀
Když jim padnete do oka a nebo začnete brečet,tak vás okamžitě zaregistrují pr otože mají strach z vedení 😀
Každá rodička má právo si zvolit porodnici,hold musíme bojovat takto 😀
Holky ta černovlasá matrikářka je nazabití ☹Nechápu proč musím odevzdat pouze originál oddací list,když mám ověřenou fotokopii je to děsná kráva
Držím palce při registraci,holky bojujte jak je vidět tak to jde 😵

tegina
3. čer 2009

Schule, nějak se nemůžu dopočítat. V kterém jsi týdnu? Někde jsem četla, že se může registrovat až od 14.

olii
4. čer 2009

Schule, já jim dala ověřený oodací list a bez problémů a myslím, že zrovné té, o které se zmiňuješ...

jesterka09
4. čer 2009

Já také dávala jen ověřenou kopii 😉

evelina0007
4. čer 2009

Po mě chtěla taky origoš 😖

senja
5. čer 2009

Holky sorry, sice me nejspis ukamenujete, ale prijde mi desne nefer vuci ostatnim registrovat se v nejakem 8.tt, kdyz se registruje az od 14tt.

tegina
5. čer 2009

Senjo, to se tě musím zastat. Máš pravdu. Jsem si říkala, že se nemůžu dopočítat. Chyba je ale i na straně porodnice. Něco vypíše a pak činí jinak. Taky patřím mezi ty co nařízení respektují a jak vidím, opět bych na to dojela. Brala bych, že nebude místo pro registraci, když člověk přijde pozdě, ale opět Čecháčkovským způsobem, to bych byla napruzená 😒 . Ještě že to zatím řešit nemusím. Zatím zde očas nahlídnu jen z nostalgie. Snad až budu podruhé těhotná, tak už se ty pravidla nějak ustálí, jinak mě hned ze startu bude čekat rozčílení.

olii
5. čer 2009

Sejna: ja taky ctim pravidla, taky bych tam nesla driv a uprimne, pokud by mi rekli, ze je plno, tak by mne to mrzelo, ale rozhodne bych tam nedela nejaky sceny, aby mi kvuli tomu menili datum porodu... teda uprimne tu, co jsem tam mela ja, tak myslim, ze by neobmekcilo nic 🙂. Ale kazda mame povahu jinou ... jen aby pak nemeli stop stav, nevim, jestli by Ti, Schule, pak nejaky zachvat pomohl u prijmu 🙂

evelina0007
6. čer 2009

V roce 2008 se registrovalo od 13 týdne a dřív nikoho nezaregistrovali 😉

barusha
6. čer 2009

Holky, tak jak koukám, v příštím těhu to bude fakt štěstí dostat se do Podolí! Já jsem se registrovala tuším ještě na konci roku 2007 asi v 15tt. a vzali mě. A to celé pouze telefonicky 🙂 Asi jsem měla štěstí. Bylo to srandovní, nepamatovala jsem si přesně termín z průkazky, tak jsem řekla 30.6. a oni, že to už mají plno... Tak jsem opáčila, ať chvilku vydrží, že se ještě kouknu přesně 😉 a v průkazce jsem měla 1.7. a to už bylo místečko 😎 No, náhoda a jsem za ni moc ráda.
Jinak s vámi souhlasím, že není fér dělat scény a tlačit se hysterií, ale pokud to není schule, pak jsem si jistá, že takových tlačenek se najde dost. Vždyť víte,jak to chodí, ta zná toho.... Takže nám, poctivkám 😉 , nezbývá než se pěkně zařadit a doufat, že to vyjde. Ale přestava je to hrozná!!! 😠

senja
6. čer 2009

Jedine "cestne", co mi k registraci poradili bylo to, abych tam zasla osobne, popr. poslala tam manzela. Pry je to lepsi nez volat. Po telefonu pry casto rikaji, ze je plno, ale skutecnost je nakonec jina.
Treba me nasr... to, jak mi muj gyndar rekl, ze neni mozne, abych obvolavala ve 12tt VSECH 6 prazskych porodnic a vsude meli plno, pry je to nesmysl, ze mi to rict nemohli. Jenze pravdou to bohuzel bylo 😠 Dokonce i v zavrhovanych Vinohradech nebo "tovarne na deti" Motolu na muj termin pry meli plny pocet registrovanych.
Je to vazne postaveny na hlavu, ale nam nezbyva nic jineho, nez to respektovat.
Co se tyce tech, ktere se registruji uz v nejakem 8.tt nebo dokonce driv - v nejake diskuzi jsem dokonce cetla, jak se holka registrovala, aniz by mela vystavenou tehotenskou prukazku 😅 Pry v porodnici ji rekli, ze staci potvrzeni od gynekologa 😵 ). Nedavno jsem se divala na jednu diskuzi, kam jsem prispivala ve svem asi 7.-8.tt; vsech 5 holek, s nimiz jsem se tam bavila mely podobny termin jako ja, akorat ze nebyly z Phy. Tak ted jsem zjistila, ze dodnes tehotne zustaly jen ja a jeste 1(!) holka, ostatni o mimi prisly vtom 1.trimestru 😔 Rikam si, co kdyby to byly prazacky a uz byly registrovane v porodnici? Nemyslim si, ze by po takove tragedii volaly do porodnic a odhlasovaly se 😒 Fakt system jak blazen.

estrellita
6. čer 2009

senja: s tem apredcasnyma registracema mas pravdu, a prave proto, ze se drive registrovaly tehule uz v 8 tt a casto to rpave nedopadlo 😔 tak posunuli termin registraci od 14 tt. takze aspon v tomhle vidim logicky krok. ale nesmyslnost vidim v tom, ze na 30. maji plno a nejsou schopni vas napsat an den pozdeji/driv, vzdyt temer nikdo nerodi v den terminu 😕

evelina0007
6. čer 2009

Taky si myslím,že je dobře,když se registruje až 13 nebo 14 týden 😉 dřív je to blbost 😕 😅
A stejně pokud je stopstav tak je ti registrace stejně nanic ať je člověk zaregistrovanej v 5 nebo 14 týdnu

majklina
8. čer 2009

Ahoj všem!
Já jsem registrovaná v podolí už od 8tt - byl leden 2009, něměla jsem ani průkazku jen potvrzení o těhotenství. No a poslal mě přímo můj gynekolog. Takže - těžko soudit, někdo jde brzo protože ho ovlivňuje panika a média.
Někdo zkouší protekci a někdo zase herecké etudy u okénka. Já jsem šla protože mne tam doktor poslal- fakt !
Nerozumím smyslu registrace obecně- stejně, když bude plno pošlou mne jinam a celá registrace je na prd.
Budu " zabírat" místo jinde, kde byl registrovaný někdo jiný.........venku nás rodit nenechají 🙂 🙂 🙂

jesterka09
8. čer 2009

Majklina: Ona ta registrace od 14tt je zavedena až od března či dubna mám pocit 😉 Jinak mě tam má gyndařka také poslala v 8tt 😉

xsipm04
8. čer 2009

Jojo, to bylo vtipný ten přechod registrací. Já mám termín na konci září, tj. zjistila jsem, že jsem těhu až na konci února, kdy jsem byla asi ve 12 tt, tak jsem samozřejmě vyčkávala do toho 14tt, kdy jsem tam naběhla a oni, že září zaplnili už v lednu, kdy se jim právě všichni registrovali v tom časném termínu. Ale mě, doprčic, vyšel ještě na konci ledna test negativní, tak co jsem měla dělat 😀 😀 😀

constanta
9. čer 2009

Já rodila v únoru 2007 a k porodu jsem se byla zaregistrovat ve 20 tt., tentokrát to bylo napínavý, byla jsem tam 3x a nepovolili, nechali mě čekat až na 14+0, to bylo v sobotu, tak jsem čapla dítě a jeli jsme do Prahy a naštěstí v 8,30 hod. měli volné místo.
Nicméně já mám termín 5/12/2009 a představte si, že oni od 23/11 do 29/11 malujou, takže to je můj 39tt, tak nevím jestli nebylo tak trošku zbytečný se rvát o registraci v Podolí.... 😖

jesterka09
9. čer 2009

Constanta: To tam malují nějak často 😀 zrovna před 14 dny také malovali 😀 Jinak máš krásný TP 😀 a dáreček pod stromeček 😉

evelina0007
10. čer 2009

V Podolí se maluje jednou za půl roku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru