Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

mipo
5. říj 2009

Sla jsem okouknout info o registracich a koukam, ze se tu mluvi o dr. Zikmundovi. Ja taky hlasuju PRO nej. Sice je malo mluvnej, ale peclivej je, moc ti toho nerekne, ale ona je to spis vyhoda. Na prvni poradnu jsem byla u nejakejho mladeho dr., ten me vyblaznil, ze uz je to k porodu, tak jsem vygruntovala barak, pripravila tasku a nic, dalsi kontroly pak u Zikmunda a ten rikal, ze to je v pohode a tim to koncilo. Ostatni holky z diskuze takhle byly vyblazneny celej mesic, ja byla v pohodicce 🙂 protoze jsem prd vedela a beru to zpetne spis jako vyhodu. Ono je to v celku stejne jedno, na monitor se chodi, takze se vidi, ze mimco je v poradku a podle toho, jakej je cipek, stejne nikdo nic nepozna, jestli clovek porodi ten den nebo za tejden.

zuzka1
9. říj 2009

Ahoj holky, stop stav opravdu může nastat v jakékoliv porodnici a pokud se to stane, jsou povini vás vyšetřit a obvolat okolní porodnice, jak to tam vypadá. Jakmile tam zajistí místo a jste- li schopné přejezdu, tak můžete vyrazit na jistotu. Bohužel to nejde zaručit nikde. Pokud vám bude koukat hlavička mezi nohama, tak už vás nikam nepošlou 🙂

Jinak registrace jsou opravdu od 7mi hodin ráno a zapisuje se 12 rodiček na daný termín. V kartotéce vám řeknou který den je na zápis, pro váš termín. Je to zase nepředvídatelná situace. Stává se, že na některý termín jsou ještě ve 14.h odpoledne 4 místa volná. Chce to proste zkusit.

Myslím, že i toto všechno svědčí o tom, že to je dobrá porodnice. Oproti Vinohradům, kde mají 6 porodů do týdne 🙂

Držím palce

beruthiel
13. říj 2009

Dnes ráno jsem se byla v Podolí zaregistrovat. Přišla jsem v 6:40 a bylo to tak tak, byla jsem desátá v pořadí. . Vzali ještě dve těhulky za mnou a ostatní měly smůlu. Takže osobně doporučuji přivstat si.

kvetinka7
13. říj 2009

Holky, a jak je to tam s ucenim kojeni- prikladanim k prsu?
Ja myslim,ze na tohle budu nesikovna.

jezinka
14. říj 2009

Ahoj,
chtela jsem se zeptat, jestli v Podoli jeste stale standardne odnaseji vsechna miminka po porodu "na dopeceni" do inkubatoru. Pripadne jestli by se tu nasel nekdo, kdo si vyhadal jiny postup. Diky.

anicka164
14. říj 2009

kvetinka7: Podoli je super, az na to kojeni 😉 Trosku problem je, ze kazda sestra ti rika neco jineho, tak je pak slozity se v tom vyznat. 4 den po porodu jsem se tak naucila pouzivat vlastni hlavu 😀
Ale jsou tam vsichni moc vstricni, tak kdyz ti nebude neco jasny, klidne se zeptej. Jenom proste neprijdou sami od sebe...

beruthiel
14. říj 2009

jezinka: tak to nevím, po porodu jsem dostala dítě hned do náruče, ale protože jsem rodila v podvečer, tak na noc jej odnesli a dostala jsem ho na pokoj až ráno. Jestli ho donesli dopečení, nemám ponětí, ale ta první klidná noc mi vůbec nevadila ;).

beruthiel
14. říj 2009

kvetinka7: no, opravdu každá sestra říká něco jiného, nejlepší je řídit se vlastním instinktem, prostě dítě přiviň k prsu, snaž se aby mělo v pusince co největší část bradavky s dvorcem (prostě ne jen samotnou bradavku) tak aby to bylo tobě i jemu pohodlné. když už myslíš že pilo dost jemně vsuň malíček mezi koutek jeho úst a bradavku, pustí se. není to žádná věda 🙂 řídím se tím a kojím bez jakýhkoliv problémú 16tý měsíc. Laktace se ti stejně rozjede až 3ti den a to už budeš z porodnice doma.

beruskaveruska
14. říj 2009

ahoj prosím nechodila jste některá do rizikové poradny v Podolí? ke komu a tak prosila bych klidně do IP trochu info. 😉 koukala jsem na jejich stránky, ale tohle jsem tam nenašla. mám těhu cukrovku jsem na inzulinu a měla bych se tam po 12tt přihlásit. díky za všechny informace.

anicka164
14. říj 2009

jezinka: Mikulas mel lehce zvysenou teplotu, tak si ho po porodu vzali (mela jsem streptokoka, tak pro jistotu) a pak, kdyz jsem prisla na oddeleni, tak se ptali, jestli ho chci nebo jestli ma spat u sestricek. Takze by nemel byt problem mit ho hned u sebe... Jo, kdyby se ti stalo, ze bude plno a nebudes na normalnim oddeleni sestinedeli, tak je jeden trik - chod kazdou hodinu, ze ho chces k prsu, pak je to prestane bavit ti ho nosit a rychle te prestehujou na rooming 😉

anicka164
14. říj 2009

jezinka: Ted jsem si uvedomila, ze i na to, jestli ho muzou odnest kvuli te zvysene teplote se me ptali. Nevim, jestli to bylo tim, ze tam s nama byla dula nebo ze jsem mela v porodnim prani, ze bych ho rada mela hned u sebe, kazdopadne myslim, ze byli otevreni kazde domluve. Takze by asi nemel byt problem mit ho hned...

anicka164
14. říj 2009

Koukam, ze muj vykojenej mozek vyplodil dvakrat skoro to samy 🙂 proste jsem tim chtela dat najevo, ze Podoli je supr porodnice 😉

kvetinka7
14. říj 2009

diky za rady 🙂

zuzka1
14. říj 2009

Když řekneš dopředu, že chceš mít miminko u sebe a aby ho neodnášeli, tak pokud nebude mít nízkou teplotu není důvod ho dopékat🙂 respektují to neboj. Jsem sestřička z Podolí 🙂

labla
15. říj 2009

Ahoj, můžete mi, prosím, poradit.Chystám se do Podolí na NT screening, jdu na odběry a UTV, ale vůbec netuším, kde to tam je???Normálně chodím jinam, jsem jdu jen na NT screaning. Díky za rady

gtver
15. říj 2009

labla, ultrazvuk je ve třetím patře, pokud půjdeš po hlavním schodišti, tak z něj zahneš doleva a podle šipek, je to pak myslím druhá chodba doleva, na dveřích je nápis 🙂 každopádně všude vedou ukazatele, najdeš to 😉

kvetinka7
15. říj 2009

Lablo, napred stejne musis do kartoteky,co je dole ve vestibulu ,ne? Tam te nasmeruji..

jezinka
15. říj 2009

Ahoj, diky za reakce na muj dotaz.

Zuzko - ja jsem v Podoli rodila pred 3 lety a dceru mi odnesli asi 10 minut po porodu prave se zduvodnenim nizsi teploty. Trosku me tim vydesili, takze jsem vubec nic nenamitala, ale potom jsem zjistila, ze vsechny me zname, ktere v te dobe v Podoli rodily dostaly stejne zduvodneni pro odneseni ditete (bylo to asi 8 rodicek, takze mi pripada nepravdepodobne, aby 100% deti mych znamych melo moc nizkou teplotu). Nasledne jsem se od jedne z nich dozvedela, ze je to v Podoli bezna praxe, ze rodickam reknou, ze ma detatko nizsi teplotu, aby neprotestovaly proti jeho odneseni.
Takze me moc tesi, ze tvrdis, ze to neni nutne 🙂
Muzes mi, prosim, jeste poradit, jestli je lepsi se na techto vecech domlouvat ustne pred porodem nebo to mit zapsane v porodnim planu (nechci tam byt za prudicku hned od zacatku ;) ). Diky.

kvetinka7
15. říj 2009

Jezi, a proc ti vadi, kdyz ti mimi odnesou na chvili do teplicka?

jezinka
15. říj 2009

kvetinko, protoze si myslim, ze detatko ma byt po narozeni u mamy.
Domnivam se, ze jeji pritomnost dava diteti pocit bezpeci a ze je, hlavne v tech prvnich hodinach po porodu, moc dulezita k rozvinuti reflexu a celkove vztahu mezi nim a matkou.
Teplo jde prece zajistit i jinak nez vyhrivanym luzkem na sesterne.

labla
15. říj 2009

gtver,kvetinka ... diky moc za info

anavka
15. říj 2009

Holky, tak musím taky zareagovat. Já jsem v Podolí rodila 2x, poprvé si mimčo sestřičky odnesly, protože malá byla skoro o 20 přenošená a byla celá fialová, takže jsme jí po porodu měli jen chviličku, ale po příchodu na 6nedělí mi ji za 2 hodiny přinesly. A teď podruhé nám mimčo nechaly po celou dobu, protože bylo vše v pořádku. Takže si myslím, že je opravdu automaticky neodnáší 😉

jezinka
15. říj 2009

anavko, diky - to je pro me moc dobra zprava 😵

gtver
16. říj 2009

kvetinka, labla, s tou kartotékou to nemusí být vždy nutné, tam se chodí, když už si v Podolí zakládáš kartu, typicky při první návštěve prenatální poradny (když přestáváš chodit ke svému gyn.) a dál. Pokud máš žádanku na utz od svého gyn., tak můžeš rovnou nahoru na utz a tam se ohlásit u okénka. Nicméně dotazem v kartotéce samozřejmě nic nezkazíš 😉

kvetik
16. říj 2009

ahoj, přesně jak píše gtver, pokud jdeš jen na utz, tak běž rovnou do 3.patra, tam mají okénko sestry, tak tam se nahlaš....

hehena
19. říj 2009

ahoj všem. taky se chystáme rodit v podolí.

diskusi jsem pročítala před pár týdny a možná jste to už psaly, ale chtěla jsem se zeptat na čerstvé zkušenosti přímo s polohou u porodu... na stránkách UPMD se píše, že je možné použít porodní vak, stoličku, balon.... ale jak je to pak v reálu... neženou každýho na kozu? můžu opravdu porodit třeba na stoličce až do konce?

moc děkuju za odpovědi. 😵

byyz
20. říj 2009

holky, chtěla jsem se zeptat, jak se v Podolí tvářej na to, že tam nebudu chodit před porodem do poradny? to asi musím dojít někdy zvlášť vyplnit kartu nebo jak? máte některá zkušenost?
jo a na seznamu, co musím mít za výsledky, je i razítko od obvoďáka a EKG, ale v tomhle těhu jsem tam nebyla a ani se nechystám, co se mám asi tak připravit, že mi řeknou?

jak se tu probíraly ty registrace, tak průběh tý mojí:
nějak jsem se nemohla rozmyslet, kam se zaregistrovat, takže 14+0 už tak o tejden-dva minulo, když jsem se rozhodla pro Podolí, že bych se šla zaregistrovat v 7 ráno jsem rovnou zavrhla, buď by musel manžel zůstat s malou doma, nebo bych ji musela brzo ráno budit a i já sama nesnáším ranní vstávání, takže v noci (pro mě) po Praze tahat rozeřvaný dítě se mi nechtělo
takže jsem asi v 16. tejdnu pěkně v 11 dopoledne dorazila do kartotéky, dala sestřičce průkazku, ta zalistovala ve velkým sešitě a na jedný dvoustraně odshora až dolů zaplněný jménama bylo uprostřed jedno volný místo a tam mě napsala 😅
z toho plyne, že jestli máte štěstí, nemusíte spěchat s registrací ani brzo ráno vstávat 😀

kvetinka7
21. říj 2009

Holky, Kvetiku,Gtver, na UZV ve 30tt se mam telefonicky objednavat, nebo staci tam dojit a kdy..?Asi mi pri nem zalozi rovnou kartu..?
Mam si zavolat a oni me prepoji nebo maji solo telefon?

lynn77
21. říj 2009

heheno, myslis jako s polohou u tlaceni nebo v prubehu prvni doby porodni? Popravde, ja byla na tom jejich super kresle uplne spokojena, tesne pred tlacenim jsem byla na balonu asi hodku a nikdo mi nic nerikal, ze bych si mela sedat nebo delat neco jineho, u tlaceni jsem byla samozrejme na kresle (mohla jsem si to nastavit jak jsem chtela), popravde si ani neumim predstavit jinou polohu....

lynn77
21. říj 2009

jinak me mimco taky odnesli protoze mela hranicni teplotu, tak buh vi jak to bylo 😉 ja rodila vecer, po 22 jsem sla na oddeleni sestinedeli a na noc jsem malou nemela, prinesli ji az rano

baruthiel, ono to zas neni tak automaticke s tim kojenim u kazdeho 😉 mas stesti, ze kojis bez problemu 16ty mesic.

kvetinko7, jinak s kojenim si v Podoli tedy fakt hlavu nelamou, ale asi zalezi na konkretnich sestrach, me ukazali kojeni v 6 hodin rano, kdy mi po porodu prinesli malou, byla tma, sestra mi strcila bradavku male do pusy ona se prisala, jen co sestra odesla, tak mala se pustila a pak jsme bojovaly spolecne......naucili me polohu pri kojeni, ktera se absolutne nedala doma pouzit.... no proste hruza co se kojeni tyce, cekala bych na tento ustav v tomto ohledu lepsi peci. Je fakt, ze kdyz jsem se zeptala, tak me zkontrolovali, jeslti to delam dobre, ale kojeni si clovek musi vybojovat sam, kdybych nemela nacteno a nastudovano, tak dneska myslim nekojim. Jinak laktace se spousti kolem 3.dne, tedy v dobe kdy jste v porodnici a ne az doma, protoze jinak musite davat dite dokrmovat, aby pribiralo, jinak Vas, repsp. mimco nepusti z porodnice. Si pamatuji jak tam maminy staly frontu na dokrm, aby mohly domu.... 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru