Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

jig
27. čer 2016

@madlisek prosim o info,zda jste se neptala,co se stane,kdyz nepodepisete?Diky

madlisek
28. čer 2016

@jig snažila jsem se tam několik dní dovolat a požádat o vysvětlení, ale stále nikdo nebral telefon. Nakonec jsem napsala mail a druhý den mi zavolali a uklidnili mě: smlouva atd. se týká žen, které se po 1.6. teprve registrují ve 14tt, takže ty, co už byly registrované předtím, smlouvu nepodepisují.

jig
28. čer 2016

@madlisek Moc děkuji za uklidňující zprávu.

vendyh
30. čer 2016

Prosím, jak se to s oblečením pro mimi? Máte po dobu pobytu svoje a nebo erár? Ptám se, protože každá nemocnice to má jinak. Děkuji. V

petrasipkova1
30. čer 2016

@vendyh mají erár, ale pokud budu mít příště zase štěstí rodit v Podolí, beru si i svoje věci na mimi, já jako prvorodička co nikdy nechovala miminko byla úplně vyplesknutá z těch jejich košilek, vůbec jsem to moje miminko do toho neuměla urovnat, navíc mělo holé nožičky, tak jsem jí radši ani moc nevyndávala ze zavinovačky, no prostě všechno špatně 😀, u druhého už to bude super 😀

terezapetrova
30. čer 2016

@vendyh v Podoli mají i erar, využila jsem u obou synu a spokojenost

evab.
30. čer 2016

@vendyh mají erár, rok 2011 byl syn v košilce, s tou jsem také bojovala, ale 2014 už jen overaly a pokud bylo potřeba, nebyl problém říct si o nový

petrasipkova1
30. čer 2016

@evab. já rodila loni v červenci a byly tam jen ty šílený zavazovací bílý košilky, který mi přišly, že jsou tak dvojnásobný než moje 3,5 kg miminko 😀

kaja2016
1. črc 2016

Me to erarni obleceni vyhovovalo. Mala mela kosilky, zadny overaly. A ohledne te smlouvy, co se Vam na tom tak nelibi?

evab.
1. črc 2016

@petrasipkova1 tak jsem asi měla štěstí

mialagia
1. črc 2016

U mě říjen 2015 a taky byly ty erární košilky, jednou jsem dostala overal a pak zase košilku..fakt horor, ale zase ty zavinovačky super, tak to pak ta košilka nevadí..jo a měla jsem tam celou dobu i jejich monitor dechu na postýlce..
Jinak za mě všichni super hodný milý profi..jediný ty postele na šestinedělí hrozný sto let starý, takže to se fakt nedalo..bolely mě záda z toho..

ladie
2. črc 2016

Ty jo, tak já u obou dětí 9/11 a 1/15 měla k dispozici overaly. Žádné košilky.

poutnice
21. črc 2016

V Podolí jsem rodila teď v květnu 2016. Vzhledem k tomu, že jsem měla plánovaný císařský řez, prošla jsem v Podolí třemi odděleními - rizikové oddělení P3, JIP a poté šestinedělí.
Pokoje na rizikovém jsou nově rekonstruované, byla jsem na dvoulůžkovém pokoji, který měl vlastní koupelnu, takže spokojenost. Veškerý personál byl milý a vše probíhalo bez problémů.

Oddělení JIP si za mě zaslouží velkou pochvalu - všechny sestry i doktoři se maximálně snažili, pořád nás kontrolovali (byla jsem v "kukani", kde byly další dvě paní). I když je člověk ležák a sestry vás musí po císaři omýt, zavést čípky apod., tak všechno probíhalo dá se říct příjemně a rozhodně to nebylo nijak trapný a ani nemáte pocit, že byste je obtěžovaly. Příjemným překvapením bylo, že hodné sestry dovolily mobilní telefony. Já jsem ho měla v tašce, která byla uložená někde v jejich skladu, ale manželovi při mém převozu na JIP někdo řekl číslo na erární telefon a mohl mi na něj zavolat a sestry na JIP mi ho naprosto bez problémů přinesly. To bylo moc milé a v návalu hormonů to hodně pomohlo k psychické pohodě. Syna mi nosily sestry z dětského na přikládání každé 3 hodiny, kromě v noci - to nás sestry na JIP nechaly vyspat a nabídly i prášek na spaní.

Oddělení šestinedělí bylo slabší. Většina personálu se opravdu snaží, nicméně byly tam i sestry, které příjemné nebyly. Zvlášť jedna byla velmi nepříjemná, což člověku po porodu nepřidá. Kázala mi tam, jak špatně přikládám syna k prsu a vykládala pak jiným sestrám, jak s tím máme problém. Když mě pak večer přišla zkontrolovat jiná sestra, tak mě (při stejné technice) pochválila, že přikládám dobře. Pak na mě vyjela ta sestra ještě jednou, a to už mě rozbrečela. Byla jsem ráda, že jsem šla čtvrtý den domů. Jinak jídlo bylo dobré, na chodbě byl erární kojicí čaj a rychlovarná konvice, taky lednička na jídlo. Vybavení pokojů staré, ale čisté. To samé sprchy a záchody - byly pouze dvoje na celé patro, nicméně se mi nikdy nestalo, že bychom se s jinou maminkou potkaly ve sprše.

A k samotnému porodu - měla jsem spinální anestezii a manžel byl se mnou na sále. Na sále mě začali připravovat po půl osmé ráno, po osmé byl syn venku a v půl deváté mě už odváželi na JIP. Celou dobu mi všechno vysvětlovali, všichni byli moc milí. Malého mi hned ukázali, pak ho šli (i s manželem) zvážit apod. a přinesli mi ho zabaleného a položili na mě na cca polovinu času šití, pak ho dali pochovat manželovi, který seděl u mé hlavy. Já osobně jsem byla spokojená a myslím, že v dané situaci udělali maximum, aby nám to zpříjemnili.
Takže až na protivnou sestru na šestinedělí mám na Podolí příjemné vzpomínky a jsem vděčná, že jsem já i syn v pořádku 🙂.

dzogobela
21. črc 2016

Holky dotaz 🙂 kdyz uz chodim do poradny do Podoli, kam mam jit, kdyz tam pujdu neplanovane? Jasny, kdyz v noci, tak na ambulanci, ale kdyz to bude treba rano? Mam jit na pohotovost nebo tam, kam chodim na poradny, teda na tu recepci? 🙂 dekuju

jaaaaba
25. črc 2016

Ahoj, máte prosím někdo osobní zkušenost ohledně platby za přítomnost otce u porodu? Ráda bych ho uhradila až při příjmu, nebo po porodu (u prvního dítěte jsme nakonec rodili jinde a pak zařizovali, aby nám peníze vrátili). Na webu ÚPMD píšou, že vyžadují zaplatit poplatek předem a že platbu na porodním sále lze akceptovat jen ve vyjímečných případech. Jak je to v reálu? Můžou přítomnost manžela u porodu zakázat jen z toho důvodu, že nebudeme mít uhrazeno předem??? Díky

lamia
25. črc 2016

@jaaaaba Úplně v pohodě, na platbu se nikdo při prijmu vůbec neptal a nakonec ji při te rychlosti ani nechtěli. Jinak vůbec nebyl problém s platbou po porodu,ale jak pisu, vůbec se o to předem nezajímali. Neplatila jsem předem,protože jsem původně chtěla rodit do Neratovic,ale do poradny jsem chodila do Podolí.

lamia
25. črc 2016

A muž tam samozřejmě celou dobu byl🙂

jaaaaba
25. črc 2016

@lamia díky 🙂

kaja2016
25. črc 2016

@dzogobela tam je to do cca 20teho tydne jak jsou poradny, vcetne pohotovosti a potom uz se chodi na porodni sal...S tim tydnem si nejsem jista...ale reknou Vam to tam, kam mate jit....

koderly
26. črc 2016

Nevite, jak je to s poplatkem otce u porodu u cisarskeho rezu, jestli je stejny jako pri normalnim porodu?

koderly
26. črc 2016

@poutnice diky moc za tvuj super popis, ceka me doufam take cisar v Podoli (prvni syn byl pro KP cisarem a chtela bych i druhy cisar ted). Prosim, jak sis balila veci do porodnice, myslim tim tu prvni tasku - v Motole jsem mela malou s hygienou a vecma proste na oddeleni den pred operaci a na sal jsem sla s igelitkou ve ktere byl kartacek a mydlo, rucnik, mobil, nabijecka, nutridrinky...zbytek mi sestry schovaly a donesly pak na sestinedeli. Jak je to v Podoli? Dekuji

micaella23
26. črc 2016

U kamosky v dubnu 1300,- a museli hned, pri prijmu

micaella23
26. črc 2016
koderly
26. črc 2016

@micaella23 diky, u normalniho porodu to ted snizili na 850kc... Ale nekde jsem cetla v drivejsich diskuzich neco o 3 tis u cisare, ale prijde mi to divne teda

dzogobela
26. črc 2016

@koderly
@micaella23 ted to po tom rozhodnuti ustavniho soudu snizili na 850,- tusim. A u cisare to bude to same si myslim.

gepe
26. črc 2016

@poutnice stejne jsem to mela ja, i kdyz uz v srpnu 2013 🙂 jen jsem mela jit na radu po 8hod jako treti a sla jsem az pred pul desatou. Me manzel volal jen na erar linku na JIP, mobil jsem neresila i kdyz mela u sebe vypnuty, JIP 6*. Ja spis narazila na jednu postarsi dost neprijemnou "drsnou" sestru na P3. Sestinedeli ok.
@koderly bud zbytek veci u sester a daji Ti je na sestinedeli. Me veci donesl manzel. Tj z P3 odnesl po porodu co jsem tam mela, vyjma vetsi kosmeticke tasticky, kterou jsem mela na JIP. Po prevozu na sestinedeli dovezl zpet veci rano 🙂 Takze je to stale stejne.

gepe
26. črc 2016

Platilo se 1500, pak 1300 a nyni jsou celkove zmeny jiz od 1.6.2016. Smlouva o peci, zakladni poplatek 850,- za osobu pri porodu (vaginalni i sekce); dalsi osoba ci osoby kazda 850,-; Podolsky balicek 1990,-; Vzor porodniho planu aj. Vse dostupne primo na webu UPMD, napr na strance u registracniho formulare.
Oficialne nikde neni cenik pro sekci na prani, ja tedy o tom nevim a ani me tohle nezajima osobne. Ja to mela radne indikovane ne z rozmaru na prani a zrejme budu mit opet stejne.
Jinak, na MK je i skupina ohl UMPD.

koderly
26. črc 2016

@gepe diky! Sekci nechci na prani placenou;) ten prvni cs by mel byt indikaci ke druhe, i ma mudra mi to rika (pracovala dlouho v Podoli), takze resim opravdu jen ten oficialni poplatek;)

kaja2016
26. črc 2016

@gepe neeee holky cisar na prani v CR legalne nejde...no neoficialne to je jina asi jina vec 😉

gepe
26. črc 2016

@koderly bud 850 anebo cely podol balicek. Ono nejen v Podoli byva indikaci, kor pokud je napr bolestiva jizva ci jine strasti. A i kdyz je zjevne vse ok, tak pri samotnem vbacu muze prijit prusvih. I tady MK jsem cetla pribeh kdy vse ok pro vag. a doslo k rupture delohy a dite se castecne vylouplo do brisni dutiny.
@kaja2016 ja vim ze nejde legalne. 🙂 Jen jsem podotkla ze ani na "prani" resp na dohode, mne nezajima.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru