Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

jindri
6. lis 2008

.. ještě pár dotázků 😀 milé dámy .... jak probíhá poradna v Podolí, respektive, co vše vám dělají? Od toho 38tt se chodí pravidelně každý týden na monitor? To má nějaký důvod?
Já bych totiž nejraději až do porodu zůstala u své gyndařky, kdyby to šlo.

k.bett
6. lis 2008

jindri:

to samé co u dr. v poradně jestli ti jí u tvrho dr. dělali.....vážení, tlak a pak vyšetření doktorem. Od toho 38tt je tam navíc ten monitor každý týden a řekla bych že je důležitý na něj chodit před porodem. Sleduje se tím miminko jestli je vše tak jak má.

hlavinka
6. lis 2008

Jindri: uz jsi se objednavala na predporodni prohlidku do Podoli?

campi
6. lis 2008

jindri: taky bych byla rada zustala u svoji gyn. Ten počet zenskych na chodbě je šilenej, smrad z kantýny mě pronásleduje ještě doma. Ja dneska cekala asi hoďku, dostala se do ordinace, změřili tlak a objednali mě na přišti tyden, tak jsem zvědavá, jak bude vlastní poradna vypadat. Ale co jsem pochopila, tak dr. třeba nedělá v poradně UTZ na čípek (ten mi moje gyn. dělala vždycky, mam ho zkracený), kontroluje jenom pohmatem a když není něco v pořádku, tak člověka pošlou na další čekačku k další ordinaci na ten UTZ.

V Podolí jsem dneska strávila 4 hodiny, zaplatila 160 Kč za parkování a jsem šíleně unavená. Příští týden jenom poradna, za 14 dní krev, UTZ, diabetologie - podle objednání dorazím na 7:15 a budu tam tak do 11:30. Jsem moc smutná, že jsem musela odejít od svojí doktorky, byla pečlivá, pamatovala si mě, všechno v jednom místě, příjemné prostředí a relativně bez čekání. Fňuk, fňuk, já tam nechci chodit. Kdybych aspoň měla pocit lepší péče - pro mimi by se to vydrželo, ale dneska jsem z toho strašně zklamaná.

Dobrá byla moje máma, která to komentovala: "Ale jako těhotná máš mít u lékaře přednost!"

hlavinka
6. lis 2008

Campi: tak jsi mi akorat potvrdila, ze v Podoli je to na dlouho. Ackoliv nektere holky rikaly, ze prej ne. No, uvidim. Taky se bojim, abych tam nestravila cele dopoledne. Za prvy budu mit hlad 😀 a za druhy je to nuda, ikdyz mam casak, tak to stejne neutika....A je to takova tovarna. Verim, ze u Tve dr. to bylo lepsi, tak by to melo byt.

Tva mamka je fakt dobra 😀

jindri
6. lis 2008

hlavinka: nejdřív se chci domluvit se svojí, zda by si mě nechala až do porodu a v Podolí bych si nechala vypsat jen kartu.
Tlak, váhu, vyšetření čípku mi dělá už teď moje dr a ten monitor .... já nevím, myslím, že to není důležité ho natáčet. Neřeknu, kdyby se mi něco nezdálo, jako minule když jsem asi 2 dny málo cítila pohyby, tak mě na něj paní Mrkvičková poslala, ale jinak?

campi: úplně Tě chápu, třeba se ti cukr upraví a budeš se moct vrátit ke své.

jindri
6. lis 2008

k.bett: díky, vyzjistím vše u své dr, třeba si mě ani nebude chtít nechat. Někteří doktoři i když můžou, tak se těhotné v pokročilém stádiu rozpadnutí rádi zbavují.
Já nevím s tím monitorem ... mám bezproblémové těhu a pokud je nám s mimčem dobře, nepociťujeme žádné potíže, zdá se mi natáčení zbytečné.

hlavinka
6. lis 2008

Jindri: kdyz on ten monitor je pak dulezity, protoze vlastne placenta po tom 34 tt uz neni tak vykona a vlastne odumira, takze na monitoru prej zjisti i to, kdyby melo mimi mene kysliku a tak.....Uvidis. Ja tam jdu az ve 37tt, tak si rikam, ze to ty tri tydny vydrzim (anebo tyden, protoze ja urco budu rodit v 38tt 😀 )

verbalinka
6. lis 2008

jndri - není nutný před porodem chodit do podolí. Ani ten monitor.
Podolí je taková velká továrna a není to osobní. Pokud nejdeš na monitor, tak to je tak na hoďku, ale s monitorem je to na cca 2-2,5h. Protože i když jsi na něj objednaná, tak tam neberou dle objednání, ale jak kdo přijde. Takže na chodbě sedí dohromady těhotný, co čekaj na poradnu (sestřičky), pak k doktorovi a pak i na ten monitor. Takže vždycky vznikne zmatek, kdo je na řadě na monitor. Minule jsem na něho čekala hodinu, pak to 0,5 h natáčí, pak zase čekáš na poradnu k sestrám a pak zase k doktorce 😖

hlavinka
6. lis 2008

Verbalinka: tak to je desny 😒

No, leda nasimulovat, ze ti neni dobre a jit prednostne anebo rict, ze mas jeste doktora jinde, ze spechas. 😉 Ale otazka je, zda by to na ne platilo 😕

jindri
6. lis 2008

hlavinka: tak zkusím, že bych tam od 38tt chodila pouze a jen na monitor, ještě se poradím.
Mě se to pořád nezdá, pořád mám v sobě, že nás lékaří úplně zbytečně honí stále na nějaká vyšetření, odběry, screeningy, atd.

verbalinka: vadí mi právě ta neosobnost a anonymita. Fakt nejsem zvědavá, aby do mě každý týden sahal někdo jiný.

hlavinka
6. lis 2008

Jindri: ja vim, jsme tehotne, ne nemocne. Jenze zas na druhou stranu, kdyby se neco nedej Boze stalo, tak si pak budou lekari rvat vlasy, proste chteji mit jistotu.
Mozna se s tim monitorem pletu, ale neco v tom smyslu, co jsem psala, jsem cetla na Netu...Uvidis, zeptej se sve dr., to bude nejlepsi.

k.bett
6. lis 2008

Holky teda co to tu čtu... 😕

Je teda fakt že někdy to tam vypadá hrozně kolik tak čeká těhulek ale já zatím vždy přišla, a do 5 min si odeme brali prukajdu a hned jsem sla na radu, max 10min cekání u sestřiček, no to ne, tpo přeháním tak 5 min. tam mi změří tlak atd. a čekám na dr. a to jsem zatím taky měla štěsdtí vždy tak 20min čekání maximálně...a monitor? Zatím jsem nejdýl čekala asi 20min na něj ale fakt max. Možná mi to čekání nepřijde tak dlouhý, protože já pak nikdy nikam nepospíchám a čekám na manžu až mě vyzvedne...tak možná proto a nebo že chodím ráno..no tedjsem byka ale na 12 hod. a hned jsem šla na řadu, nikdo tam skoro nebyl, sestřičky měli sice psáno čas oběda ale normálně fungovali.

Mě to teda tady dost udivuje .... 😕 😨

Je pravda že ještě když jsem tam šla nečekaně mimo poradnu tak jsem čekala na dr. asi hodinu než jsem přišla na řadu a to všichni předemnou tam byli tak 5 min. to nás tam bylo šíleně a DR. asi půl hodiny tam seděla nečinně.

A při první poradně když jsem šla na ráno tak jsem měla ten den 2x monitor a při tom druhém už tam bylo teda tehulek jak lidí na václaváku..🙂 to bylo asi kolem cca 10hod. tak možná v tomto čase se to tam plní...nevím 😕

k.bett
6. lis 2008

jindri:

to se ti nedivím, to mě taky trochu vadí, když clovek narazi na nekoho jiného pokazdy.To je fakt...

Ale za ty častý kontroly já jsem naopak ráda...screeningy atd. jsem ráda že vím že je vše v pořádku a kdyby se nechodilo tak bych se snad zbláznila, tohle je asi holt u každé těhulky jiné...záleží na těhotenství

Já si tedy taky myslím že monitor zbytečný není, například když jsem šla poprvé, musela jsem ten den hned dvakrát....i přesto že jsem se cítila dobře a vlastně jsem nic zvláštního nepocitovala, mimi tak udělalo takovou propadlou krivku že i sestřička na to koukala co tam mohlo provest 🙄

Já mám raději jistotu, takže mě opravdu kontroly v takové věci nevaděj...jo, jasně už bych to ráda měla za sebou abych nemusela ale když ted jeste musím tak jdu ttraději bez problému...

campi
6. lis 2008

Je fakt, ze kdyz clovek nema problemy, tak ho muzou casty kontroly otravovat. Kdyz jenom pocura papirek, zmeri mu tlak a zkonstatuji, ze je vse ok.. Ale jak se neco objevi, tak jsem rada, ze se v CR takhle dukladne vysetruje. I kdyz kdyby tam nezabiraly misto zdravy tehule, tak my nemocny tak moc necekame🙂. Mne ted fakt boli bricho namozenim jako bych udelala sto sklapovacek. Od 23tt prakticky jenom doma a v leze kvuli kratkemu cipku a drazdive deloze, tak me to zmohlo.

jindri
6. lis 2008

k.bett: máš pravdu, každá toto bereme jinak. Já jsem pro sledování průběhu těhotenství, ale té techniky a kontrolingu je podle mě přespříliš. Primárně mi vadí, že doktoři nedostatečně vysvětlují důležitost či nutnost různých vyšetřeních a já nemám šanci se rozhodnout, zda to chci podstoupit. Např. jsem odmítla triple testy a stejně mi sestřička krev nabrala. U příštího těhu už budu jednat trochu jinak, co se týče např. četnosti UTZ a různých screeningů.

k.bett
6. lis 2008

holky, pravda.

Já vím že jsem byla za všechny vyšetření ráda platili jsme si i ten ve 13tt nebo tak nák...a takže vše co bylo mání jsme chtěli 🙂 ale vše mi vždy dr. pečlivě vysvětlila a rozhodnutí bylo jen na nás co budem chtít, tedy pokud to nejsou takový ty povinný, že?

Já bych to podstupovala vše znovu při dalším těhu ...já mám také rizikové těhu od začátku ale naštěstí jsme zatím cše v poklidu zvládli 🙂

Je fakt že ale když vím že vše ok a pár kontrol beze změn tak mě to už taky trochu otravovalo, pořád chodit ale zas když jsem šla na jistotu do Podolí že mám cše ok tak tam na mě vybafla dr. jak mám ve špatném stavu čípek, takže překvapená jsem byla až, až.....to jsem tam šla s jistotou že mám takových vyšetření až to možný není....no dr. trochu plašila...čípek je prostě slabší ale v pohodě a ta tam viděla buh ví co! Takže takové kontroly u takových dr. jsou fakt akorát o nervy.

k.bett
6. lis 2008

Holky na tyto názory má taky vliv to jak moc je to miminko chtěné ba dokonce vymodlené a jestlise zadařilo dřív či později a zda s pomocí či bez....myslím že to taky dělá hodně.

jindri
6. lis 2008

k.bett: souhlas, já být po umělém oplodnění, určitě píšu jinak 😉
u mne je to ovlivněno i tím, že informace musím většinou z doktorů dolovat a hůř pro mě, pokud mám něco načteno a mám tendenci diskutovat. To se necení.

k.bett
6. lis 2008

jindri:

jj a to je můj případ 🙂

Aha, tak to já jsem tak měla u své gyndařky. ta teda sama od sebe vysvetlila ale jak jsem měla i třeba blbý dotazy ale pro me duležitý a ina neměla náladu, nic jsem se nedozvedela, ba naopak koukala na me jestli jsem normálni....

ted mám jinou dr. po dobu celého tehotenstvi a ta uroven je uplne nekde jinde, i kdyby to semnou dr. mela probírat každou návštěvu, klidmně bude a rozebírá to až po kad já potřebuju, prostě mě neodbyde...prostě pohodová ženská...takže ta semnou diskutuje a kdyz neco nactu tak mi to vysvetli jak to chapat treba a jestli je to tak nebo naopak trochu jinak třeba chápat...

Takže te teda chápu, rozhodne není nic horšího než z doktorů informace dolovat, to se pak clovek ani na vse nezepta kdyz se mu dostane strmé odpovedi...to je děs.

k.bett
6. lis 2008

No a to teda musim rict ze prvni navštěva u paní dr. byla právě dost hrozná...byla jsem zvykla na informace a to se mi nedostalo a naopak jsem jen podala vysledky přesne do ručičky, ktere si zrovna dr. zadala a informace z vysetreni zadne jen veta typu. Čipek je dost špatnym stavu...na dotaz co si mám pod tím představit? Odpoved....každý rok se chodí na cytologii vám to nedelai?To je chodi ka kontroluje kazdy rok, ruzným zarizením atd. no a tim to haslo...No tak toto jsem vedela taky.

Ale musím říct že jsem si zavolala přeobjednala jsem se k jiné, ke ktere ted chodim a je to parada. Sice informaci moc nedostane clovek ale aspon paradní , milý chování a když se zeptam, odpoved k dané věci dostanu.

Takže asi takhle moje zkusenost z Podolí 🙂

jabber
7. lis 2008

Holky, k tomu monitoru - já jsem měla úplně bezproblémové těhotenství, od začátku. Žádné nevolnosti, nic, prostě pohoda až do 41tt. Na monitor před porodem jsem chodila asi jednou za 3 dny. Pořád byl v pořádku až na jedné kontrole se jim podle těch křivek prostě nezdál. Udělali mi UZ a zjistilo se, že nemám ani kapku plodové vody- anhydramnion (tak mi ale neodtekla - vstřebala se, což se prý při přenášení stává) a okamžitě akutní císař 😅. Naštěstí to všechno dopadlo na výbornou, ale kdybych na kontrolu šla až další den, tak kdoví, jak by to skončilo, protože než připravili na císaře sál a mě, tak malé začaly docela brutálně padat srdeční ozvy. A 3 dny předtím bylo všechno v naprostém pořádku. Takže já si nemyslím, že je monitor zbytečný 😉

campi
7. lis 2008

Jabber: to je příběh ze života. Ještěže to dobře dopadlo🙂. Takže jsi šla rovnou na sál z monitoru? A chovali se k tobe hezky nebo te nechali panikarit?

Souhlasim s tim, ze zalezi i na tom, jak mimco vzniklo a jak dlouho se na nej cekalo. U nas 5 let, po IVF - tam se prirozenost uplne vytratila, takze ja se doktorum docela poddám a za každý vyšetření jsem vlastně vděčná. Možná to přeháním, nejbližší rodina to tak komentuje. Manžel má pochopení, ale i tak mi včera přátelsky řekl, že budu hyperprotektivní matka (protože sháním někoho, kdo by si vzal naše hodně pichlavý a ostrý tropický kaktusy z terasy).

Když navrhnou doktoři něco, o čem nemám informace, tak si to prostuduju na internetu a rozhodnu se sama. Třeba tripple testy moje gyn. moc nenechává dělat, místo toho posílá na NT screening ve 12tt, to se mi líbilo. Ale neposílá plošně ani na cukrovku, ale o tu jsem si řekla, protože jsem měla nějaké divné tušení. Až budu rodit, tak budu důvěřovat, dopředu si člověk všechny komplikace stejně nenastuduje a kdyby došlo ke krizové situaci, tak to nechám na doktorech. Ráda bych, aby to bylo všechno co nejpřirozenější, ale pokud to nepůjde...
Ale zatím jsem měla štěstí na super doktory, všechno vysvětlili, ptali se, zajímali, tak jsem byla z toho Podolí a little bit zklamaná. Snad to přejde.

k.bett
7. lis 2008

jabber:

tak to je teda síla, hlavně že vám to dobře dopadlo...

Tak určitě vědí proč ten monitor dělají, určitě ne z nudy 😉

Ale fakt že teda štěstí že jste chodily po 3 dnech, raději nechci ani pomyslet...prostě člověk nikdy neví co se tam zrovna u mimíska dějea poznat nemusí nic.

jindri
7. lis 2008

jabber: aha, diky bohu, ze vse dobre dopadlo. Diky za tvuj prispevek.

Pomalounku prehodnocuji svou antipatii k vysetrenim 😉. Jak si tak ctu, nejen zde, bezproblemove tehu se behem chvile muze zmenit v problemove.
... monitory vynechavat nebudu 😀

ma12
7. lis 2008

Ahoj holciny, muzu se pridat? Ja totiz taky chodim do podoli a Campi, zrovna jsem tam byla vcera, tak jsme se mozna pred poradnou potkaly. Ja tam chodim asi od 10 tt, vzdy poradna, doktor. A jsem tam max. spokojena. Do poradny cekam fakt chvilicku, jedna sestra je tam takova dost od rany, ale ja taky, takze jsem se nedala. Poslali me jak na NT screening ve 12 tt, tak na tripple testy. Porad chodim na testy, teda me se aspon zda, jsem RH-. Ted mi vylitl tlak, takze k Mudrovi chodim 1x za 14 dni. A kdyz sedim pred poradnou, tak se mi mnohokrat stalo, ze sestricka z monitoru volala "haloo, je tu nekdo na monitor" a nikde nikdo.

k.bett
7. lis 2008

jo, jo taky jsem vetsinou mela to stesti ze tam pani porad vychazela a ptala se kdo na monitor...mela prazdno skoro furt 😀

jabber
7. lis 2008

campi - no já jsem byla ráno v poradně, pak jsem šla na monitor a s tím výsledkem zpátky k dr, aby to zhodnotil. Ten mi řekl, ať se dojdu naobědvat a pořádně napít a odpoledne na monitor znova. Takže jsem se najedla, napila div jsem nepraskla a ve 2 šla na monitor zas. Hned ta sestřička nahoře mi říkala, že se jim to nebude asi líbit. Donesla jsem to na kontrolu na porodní příjem (už bylo odpoledne a dr už dole asi nejsou), no a tam na to chvíli koukali a řekli, že udělají UZ, že se jim zdá, že srdce reaguje stresově 😅. Pak na tu obrazovku doktorka chvíli zírala a že si zavolá ještě radši kolegu - to už jsem začínala chytat nerva. Místo kolegy jich přišlo 5, rozestoupili se kolem mně a čučeli na obrazovku. Nejhorší bylo, že neřekli ani slovo, jen po sobě koukali a domlouvali se očima. Koutky svěšený a jen pokyvovali hlavama. Fakt jsem myslela, že je snad po všem 😒 ☹. Takže jsem dostala hysterický záchvat a rozbrečela se. Pak mi řekli, že tam není vůbec žádná plodová voda a že doporučují císaře. Ale že jestli chci, tak vyvolají porod, ale že to nedoporučují. No samozřejmě jsem souhlasila, nechápu jak mi můžou dávat vůbec na výběr - oni jsou tam snad od toho, aby zhodnotili situaci. Ještě jsem pořád opakovala, že mi neodtekla a že to nechápu, kde teda je. Řekli, že se to při přenášení občas stává (byla zrovna šílená vedra, nevím, jestli i to třeba nějak souviselo). A naplánovali mi císaře na 6 večer, což bylo asi za 2 hodiny. Nasadili mi zas monitor a začli všechno chystat. No a někdy kolem půl 6 najednou začaly šíleně padat ozvy, tak mě popadli a vzápětí jsem ležela na sále.
Všechno dopadlo dobře, ale řeknu vám, že doteď z toho mám husí kůži při představě, že bych na kontrolu šla třeba až další den. Protože já jsem za sebe nepoznala vůbec nic, že by se něco dělo a bylo špatně.
Našim sousedům dceři přesně takhle miminko umřelo ☹ donošené, přenášené. Úplně zbytečně.

Ptala jsem se potom na to mojí gyndařky - že vlastně nechápu, co hrozilo a ona mi vysvětlila, že hrozilo zadušení miminka, protože děloha je strašně silný sval a při stazích (které já sice necítila, ale podle monitoru už nějaké byly) bez vody je to jako když člověká omotá had škrtič. A kromě toho ještě poškození ledvin, které samozřejmě bez vody nepracují. To pak malé dělali ještě v porodnici kvůli tomu sono ledvin a všechno má naštěstí ok. Zřejmě nebyla bez té vody dlouho (no max ty 3 dny), ale když jsem viděla, co to s těma ozvama udělalo........fakt díky bohu, že to takhle dopadlo.

Já si po téhle zkušenosti naopak myslím, že by se ke konci těhotenství mělo chodit na monitor denně a že by měli automaticky dělat i UZ, protože ta situace se může vážně změnit setsakra rychle.

campi
7. lis 2008

Jabber: brr, beha mi mraz po zadech. Nastesti to melo stastnej konec. Ja se nejvic bojim, ze budu nekde cekat, nikdo se mi nebude venovat a v tom se neco stane. Protoze na svoje instinkty a to, ze zena vi sama nejlip, bych nespolihala.
taky jsem nekolikrat zaslechla, jak volaji, ze je volnej monitor a prala si, aby me uz brali do techto dveri. Jsem na tu poradnu zvedava, jestli to bude rano lepsi nez dopoledne

k.bett
7. lis 2008

jabber:

Teda brrrrrr, to jsem to cely přečetla s otevřenou pusou....Hlavně je nejdůležitější že se to stihlo všechno takhle včas odhalit a vyřešit....to je teda síla....já ale věřím že člověl nikdy nebví co se tam zrovna děje a pocity nemůsíš mít žádny....raději taky nechci pomyslet kdyby jsi nešla po tech 3dnech...

Já nemám slov...uplně jsem se při tom čtení viděla jak na tom UZ ležím já a vidím jak všichni pokukují a nic neříkají to bych asi chytla panickou hysterii breku a myslela bych si že vidí .....raději nebudu psát.

Gratuluju vám k včasnýmu odhalení a že to dopadlo pro všechny moc dobře.

Už se těším na další monitor.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru