Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

campi
6. pro 2008

Gedren: ja to vidim stejne uz u toho prvniho ditete. Mame sušku, takze zehlit opravdu netřeba, ale mojí mámě to udělá radost. A nejsme tu od toho, abychom dělali jiným lidem radost? 😀

Z papíru v Podolí si vybavuju akorát prohlášení o jméně a souhlas s epiduralem, nevím, jestli je tam i hospitalizace. Kamarádka teď strávila u Apo od odtečení vody po vlastní porod 2,5 dne, tak v tom pripade by mel clovek na to vyplnovani asi cas, ne? Btw, rodila po cviceni EPI NO a stejne ma asi 6 stehu, ale pry cviceni nelituje, clovek nikdy nevi, jestli by to jinak nebylo jeste horsi.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
niikkyy
6. pro 2008

campi: ty už máš papíry z Podolí? Ty asi získám až tam půjdu první den na poradnu což? Já vím,že kamarádka měla jen papír o jménech a epi!

Tak to já než bych dovezla mámě žehlení..no raději si vyžehlím,tchýni to nedám ani za boha a když tak zyúkoluju ségru
😀
chce furt pak jezdit za synovečkem jak tvrdí,tak ať mu vyžehlí gatě 😀

Tak já mám v plánu pít maliník a zkusit masírovat hráz.ale musím se optat DR pač já mám stále záněty a výtoky a to prej neni na to dobré..popravdě představa,že manža masíruje a hrabe se tam a já mám k tomu zánět a výtok..no humus 🤐

k.bett
6. pro 2008

Ahoj holky, tak jsem na vas zase jukla jak se tu rodite , nerodite...🙂

Hlavinko, jeste nic u vás? 🙂 😉

campi
6. pro 2008

Hlavinka je teď nejžhavější kandidát, že?

Nikkyy: papiry uz mam, v tehotenstvi se mi objevuji porad nejake komplikace, tak me tam gyn. poslala s tim, ze uz jsem pro ni moc rizikova, uz v 29tt. A pri kazde kontrole neco najdou, takze tam chodim kazdej ctvrtek, navstivim nekolik dveri, pobudu tam tak 4 hodiny a mam to v 3. trimestru fakt pestry. Ale aspon mi ty tydny hezky utikaji, od kontroly ke kontrole a mimco je zase silnější.

Gedren: doufam, ze se s nami o svuj porodni plan podelis, ja furt nechapu, co se tam může všechno psát, teda co bych tam psala já...

Kamaradce ho nakonec vyvolavali, ale stejne to bylo nejak blbe sladeny. Nejdriv plodovka, potom kontrakce (o kterych rikala, ze nebyly nic hrozneho), po silene dlouhe dobe se otevrela, ve 3 cm si nechala dat epidural, potom furt zadny otevirani, tak zacali mluvit o cisari. V nedeli vecer zacitila tlak na konecnik (pry bolest jako prase - manzelovi na otazku, jak moc to boli, odpovedela, ze jako by cloveku do p..... narvali pytel brambor🙂), tak cekali a nechali ji tlacit při 8 cm (to uz rvala, ku..a udelejte mi cisare). No, ted uz to zni jako humorna historka z nataceni, ale bylo to v ten moment asi pekloidní.

pavcik
6. pro 2008

Ahoj,chtěla jsem se zeptat jak je to s porodnicí v Podolí. Za měsíc bych se tam měla jít registrovat. Teda chtěla bych tam. Nevíte jestli jsou tam nějaký dny otevřených dveří?? Jak dlouho by se nám věnovali a vše vysvětlili?? Jak to tam vypadá?? Slyšela jsem že to tam měli zase nějak rozšírit..Byli jste tam celkově spokojené???

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
campi
7. pro 2008

gedren: moc hezky se mi tvoje příspěvky čtou. Jsi alternativní, ale ne dogmatická, tak to beru fakt jako obohacení🙂.

Já si právě myslím, že jsou tyhle věci snad samozřejmost - bez léků a nástřihu a vyvolávání, dokud to jde, a není třeba jim to dávat na papíře (je pravda, že pak asi rodička může vypadat vyhraněně, na druhou stranu myslím, že v Podolí s porodním plánem člověk určitě nebude za exota).

Já pořád moc u toho prvního porodu nevím, jak to bude probíhat, nějaké instinkty sice mám, ale v téhle situaci nevím, nakolik se na ně spolehnout, takže si teď myslím, že mi PA a lékaři můžou jedine pomoct.
Třeba ta moje kamarádka, jak jsem o ní psala včera, prý se v závěrečné fázi držela podvědomě v nějaké svojí poloze a bolelo to a bolelo a nerodila a nerodila. Chodila za ní PA a přemlouvala ji, ať si lehne do křesla, ona nechtěla, hádala se s ní. Pak tam došla taková přísná doktorka, rekla jí, at si lehne, kdyz se nic nedělo, tak se dala na odchod, kamarádka se lekla, že odejde a nechá ji tam další hodinu, tak si lehla a za chvíli bylo mimčo venku...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
hlavinka
8. pro 2008

Nikky, Gedren: mne lekarka odlifrovala ve 34 - 36 tydnu. Tedy ve 34 jsem byla u ni na posledy a ve 36 jsem sla do Podoli. Pry pokud neni zadny problem, tak Podoli bere az v tom 36/37 tydnu.

V poradce jsem byla zatim dvakrat a muism rict, ze v pohode. Pani doktorka (Koterova) je mila, mladsi, takze vazne dobry.

No, na rade mozna jsem, ale zatim se nic nechysta a to jsme zkouseli uz sexik....Ale zase nechceme malou vyhanet driv, nez bude ona sama chtit. Dneska mam pocit, ze mi trochu kleslo brisko a je porad nejaky tvrdy, tak nevim, zda se neco chysta. Kazdopadne mam vyhlidnute dva terminy, 10 a 12.12 😀 Ovsem ja muzu mit vyhlidnuty Buh vi co, ale na mne to neni, ze? 😅

hlavinka
8. pro 2008

K.Bett: diky za optani, ano stale jeste vcelku...

Gedren, Campi: co se tyce porodniho planu, tak v Podoli se k nemu stavi pozitivne. Kdyz je cas, nemusis ho mit a radi to s Tebou proberou, uz jen z toho duvodu, ze se o Tebe stara jedna PA.
Kazodpadne ja porodni plan mam, ale co jsme se tak bavili na kurzu s PA, tak vesmes vse delaji automaticky, takze to tam ani nemusim mit (treba mereni mimca az pozdeji, ze Ti ho daji na brisko rovnou a pokusi se nechat prisat). Po porodu jsi na porodnim sale jeste cca dve hodiny, aby sis odpocala trosku a hlavne szila s mimcem. Nikam ho nenosi, jen ho otrou po vyndani vedle Tebe. Takze myslim, ze dobry.

Kdyztak vam svuj porodni plan dam do IP, jestli mate zajem. Taky jsem si ho castecne upravila od jedne holciny z Konika 🙂

hlavinka
8. pro 2008

Pavcik: byt Tebou, tak se zaregistruju co nejdriv. 😵 Nechci Te nijak strasit, ale opravdu je ted hodne maminek (ja se registrovala myslim v 8tt).

campi
8. pro 2008

Hlavinko: prosim o poslani porodniho planu. Spis kvuli sobe, abych si to teda vsechno promyslela. Jinak doufam, ze se mnou budou pri porodu komunikovat a ze bude cas a moznost se o tech vecech prubezne bavit s PA. Ja zatim nic zasadniho nemam.

Pavcik: taky bych to resila treba v 10tt, staci papir od gyn. s potvrzenym těhu, nemusí být průkazka. Zdá se mi, že jsou některý termíny exponovaný víc a jiný miň, já šla na registraci fakt hodně brzy, poslal mě tam gyn., že mu plakala ten den ráno v ordinaci maminka, že ji v 10tt už nevzali.

niikkyy
8. pro 2008

Já ještě nad porodním plánem vůbec nepřemýšlela 😅 Vůbec netuším do čeho jdu a co si přát atd..takže jsem mimoň 😅

Hlavinka:tak to mě taky pošle v to 36tt si myslím..teď ve středu mám poradnu,počítám,že pak v tom 34tt jeste jednou a 36tt už Podolí 😉 Tak jsem zvědavá k jaké DR mě pošlou teda!Nebo se to střídá tam?

Pavcik: já se registrovala ihned po první KO u DR nějaký 5tt test z krve..a to jsem tam mastila jen se zprávou od DR a už mi jako řekli,že jsem jedna z posledních 😅

Hlavinka: 12.12 je super datum..to je i moje ségra 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
campi
8. pro 2008

Nikkyy: ja byla 3x a pokazdy u jinyho dr. Ale pry se snazi to dodržovat, aby člověk chodil ke stejnýmu, pokud zrovna nemá ten dr. službu jinde nebo si nevybírá volno po noční.

Ty jo, v 5tt! To jsi rekordmanka🙂. Se mi zdá, že nekdy se to prostě tak sejde, že někdy by stačil třeba 12tt a někdy může bejt 6tt pozdě.

niikkyy
8. pro 2008

campi: no DR mě tam poslala ihned po zjištění z krve..takže já tam šla né hned,ale 6-7 tt a už že jdu akorát 😅 a třeba na březen brali dlouho....je to různé

Snad pak nebude stop stav. 😅

ma12
8. pro 2008

Ja se byla registrovat na konci 6tt a kdyz jsem tam byla za mesic, to jsem byla v 10 tt, tak uz meli na leden plno.

Nikkyy: ja tam chodim k jednomu Mudrovi od zacatku, ted tam misto nej byla doktorka, mlada, super, a s mejma vyjezdama na pohotovost uz si delam legraci a taky pokazdy nekdo jinej a vsichni super. Mily, vstricny, profesionalni.
Jen v poradne jsou sestricky nektere takove dost od rany.

Campi: myslim, ze vim, jakou jsi mela tu sestru na mysli (cernovlasa, starsi)

campi
8. pro 2008

Chjo, chjo, ja jsem dneska desne leniva, vubec se mi nechce pracovat, bych furt jenom klabosila. Rano jsem mela nejake strevni potize, tak jsem den nezačala uplne nejlíp a nejsem schopna se dneska rozjet..

Ma: já jsem za ty svoje navstevy udelala velky pokrok, sestry neřeším, doufám teda, že ted ve ctvrtek tam bude takovej mladej dr., kterej mi sděloval nízkej počet krevních destiček, ten se mi věnoval fakt hodně.

kristyna26
9. pro 2008

Ahojky,mám na vás prosím jeden dotaz.Když přijedu do porodnice a je stop-stav,tak jestli mi dají mojí kartu a s tou pak pojedu jinam?Nebo tam zůstane ikdyž tam mám všechny výsledky apod.?Díky moc 🙂

niikkyy
9. pro 2008

kristyna: jéé super datum porodu 😀 třeba se tam sejdem 😅
Hele to fakt netuším,ale dle mě by ti kartu dát měli..v průkazce přece neni všechno že? 😅

ma12
9. pro 2008

Kristy: kdyz se toto stane, tak bez karty a bez obtelefonovany porodnice kam mam jet se odtamtud nehnu.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
campi
9. pro 2008

Ja slysela, ze v Podoli cloveku kartu do ruky nedaji. Ale zni to jako blbost, že?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
kristyna26
9. pro 2008

holky děkuju 🙂
gerden:právě to jsem myslela,EKG atd.to co právě mám mimo průkazku aby si to tam nenechali a já pak bez toho nejela někam jinam
niikkyy: 😀 já chodím číst "únor 2009",takže tě "znám" 😉,ale nemám moc času přispívat Kuba mi dává pěkně zabrat
ma12:člověk se nesmí nechat odbejt,já taky nehodlám objíždět porodnice jen tak na blint a prosit jestli si mě milostivě nechaj 😠

hlavinka
9. pro 2008

Gedren: tak nevim, ale to by sis musela udelat ode vseho koippi, protoze treba Podoli vylozene chce mit u sebe v karte potvrzeni o krevni skupine. (Takze ja ho nechala v Podoli, nicmene pro pripad, ze bych jela jinam, si ho muzu doma vytisknout znovu.)

Jo, jak jsem tu nedavno psala, ze jsem si tam dopsala rodne cislo a jmeno, jeste, ze jsem tak udelala, protoze minule mi sestricka rika: mate pekny potvrzeni o skupine, ale nevidim tam vase rc. a jmeno, to je na nic. Nastesti doktorka rekla: ale, tady to je, je to malicky (stejnym pismem dodelavany, jako ostatni text), ale je to tam. My vzdycky musime vracet maminky, aby si to nechaly potvrdit, ze jsou to ony.

Takze tak. Nechapu, ale proc tam to rc. a jmeno nedavaji automaticky tam, kde to testuji. Napsat ze je nekdo (beze jmena) nejaka skupina to muze kazdej blbec, ze?

campi
9. pro 2008

EKG mi v Podolí neukradli, mam ho pry nosit v prukazce, ale vysledky různých testů mají oni.

hlavinka
9. pro 2008

to je fakt, EKG mi taky nevzali....

niikkyy
9. pro 2008

tak momentálně mám všechny ýsledky z krve a UTZ u sebe..moje DR mi je nechává..jak krevní skupinu atd..tak snad mi je v Poodlí neseberou!a Nebo si je okopíruju 😉 kdyby něco,ať mám něco v ruce

Kris: fakt náš čteš jo?božinku...... 😅
By jsi mohla rodit fakt stejně,být se mnou na pokoji a jako už matka mi radit 😀
No a nebo se potkáme třeba na poradně pak v porodce..za pár týdnů? co? 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru