Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

k.bett
13. pro 2008

venuse333:

zrovna ctu dalsi prispevek...dr. ti řekl že s každým porodem to bude horší?No potěš, já mám co dělat abych se přesvědčila jít do toho znovu někdy a to si říkám že snad už jen lepší by to bylo...no nic 😀

Já náký šílený bolení hned po potom neměla, spíš mě bolel zadek z ležení a nohy a všechno dohromady takže jsem sotva vydržela než došly šít abych se mohla už nák uvelebit.

Taky ti pak ještě mačkali strašně silně břícho aby ti vytekla všechna krev a nic tam nezůstalo?To pro mě bylo taky dost neprijemý až hrozný...na to citlivý takový vymačkávání...

venuse333
13. pro 2008

vubec ne, jak se Julinka narodila, tak mne po chvilce doktor zasil, protoze jsem se trhla, pak mne tam 2 hodky nechali lezet, prisla sestra, vse zkontrolovala, poslala mne do sprchy a na pokoj jsem dosla sama, teda za asistence sanitaka. Ja po porode byla v pohode, spis jsme se bala o Julinku, nemela zrale plice a nakonec byla na Jipce tyden.....

k.bett
13. pro 2008

Terezka je v pořádku skoro jsme porodili sami, kdybych to nák nezadržela na tom porodním sále...dlouho se nechtelo a kdyz vsichni odesli najednou jsem citila hlavicku mezi nohama, strasnej pocit, kricela jsem na manžu že mám už hlavičku dole at je zavola, on nejdriv nevedel a ptal se nevim ani na co já nevnímala, jen jsem zas krikla bez pro ne, tak letel...PA prisla klidná, koukla a nadšeně říkala jak jsem to udelala, ze nejdriv nic a najednou si porodim takhle sama, co jsem pry delala, ze uzasný...byli vsichni nadsebí..no já nejvíc..ale popravde já jsem asi sobec, já jim rikala ze uz to nechci a PA mi riká že to už je za mnou jestli si chci sahnout na hlavicku jestli me to uklidni, ze uz jenom chvilku a já ze nechci...proste jsem si neuvedomovala ze rodim svoje vytouzený miminko a nák mi to prislo jako utrpení nez abych měla myslenky na miminko, proste vubec me nenapadlo ze z toho bude takovej krasnej andílek...nevím jak to přesne popsat, proste jsem byla mimo a nic me nezajímalo.

Nějak 2x jsem měla abnormální kontrakci kdy Terinka přestavala dýchat tak mi dávali kyslík abych to mohla zvládnout rozdýchat a pak neco do kapacky aby zmírnili děložní činnost a Terezku to nerozmačkalo ☹ Já sotva pri tom popadala dech, uplne jsem sedusila a sípala....

Já cítila snad všechno i šití které mi dr. opíchala a stejně jsem to dost silne citila az jsem ucukávala tak me furt napominala at se ji vratim zpátky, stehy jsem mela 4. Cítila jsem ten tlak když byla hlavicka skoro venku a dál to nák nešlo tak primář jen špitnul pomožte ji, tak při kontrakci strihli ale to jediný bylo snad v pohodě jen trochu to štíplo...na to že to bylo šmiknutí do těla, pohoda 😀 Ted si delám strandu ale do smíchu mi nebylo..asi jsem náká citlivější nebo co a to jsem vždy vydržela strašně moc až se vždy dr. divili...teda i ted mě chcálili jak jsem to zvládla ale i když jsem to zvládla, mám pocit že v tu chvili jsem to tam nák nezvládla(začínala jsem být už fakt protivná a přesvedcovat je ze to vazne nezvládam a že chci cisare o ktereho zadala dr. která videla že to jinak nepujde ale primáře ktereho privolali na schválení nechtel schválit a zkoušeli dál...no jsem asi teda rada, i kdyz jsem o nej zebrala)

Takže ti tu krev nevytlacovali?Tak to máš dobry.

Malá byla na Jipce? Ridili jste tedy predcasne?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
campi
13. pro 2008

Gedren: a prisahas, ze se pochva vrati do normalu, ze ji EPI-NO ani masážní olej nerozvolní do nevratnýho stavu? Manzel teda rika, ze je rozdil mezi zenou, ktera rodila a ktera nerodila, na to jsem pripravena, ze muzu bejt (i kdyz budu cvicit panevni dno) trochu vetsi, ale nechtela bych to prehnat...
Mam moznost odkoupit EPI-NO od kamaradky, chtela bych do toho investovat co nejmin, staci teda dat na balonek kondom? Ja furt nevim... A od kolikatyho tydne?

venuse333
13. pro 2008

rodila 34+2, v noci mi rupla voda a uz jsme jeli, doktori si mysleli, ze bude OK, vazila 2550 g a 47 cm, ve zprave bylo napsano, že je lehce nedonosena, ale po dvou hodinach se jim nelibil dech, ze dycha tezce, tak ji intubovali a mysleli, ze to bude OK, ale nebylo,tak ji druhy den delali RTGplic a prisli na to, ze jsou nezrale a znovu ji intubovali, jinak zatim nemela ani rymu

jo a v Podoli jsou moc pekni pediatri, s holkama jsme se smaly, ze jsme to na porodnici ani necekaly 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
campi
13. pro 2008

Ja panevni dno zatim necvicim, porad mi hrozil predcasnej, tak jsem se bala, ale od Vanoc bych na to chtela skocit - teda dneska si to tak myslim🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
amabilis
13. pro 2008

Ahoj, to jste mě pobavili 😀 Pánevní dno cvičím taky "celý život". Když už nic jiného, chci se vyhnout inkontinenci ve vyšším věku, hihi 🙂
Jo a olejíčkem Weleda masíruju hráz. Skoro si tam nedošáhnu a J. se toho bojí účastnit. Už jsem normálně přemýšlela nad tím, že k tomu zkusím využít erotickou pomůcku - nemá nehty, že jo 😀 Co je to to EPI-NO, netuším...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
luckahr
13. pro 2008

gedren, mně dávali monitor i ve stoje, prostě si jen na pár vteřin poslechli a dobrý a za nějakou chvíli zase🙂

amabilis
14. pro 2008

Tak uvidíme. Budu jen masírovat a třeba to pomůže 😉

campi
15. pro 2008

amabilis: tak už masíruješ? A od jakýho týdne maliník? Si říkám, že se vším začnu o Vánocích, začínám mít ale neodbytnej pocit, že Lada půjde ven dřív.

niikkyy
15. pro 2008

Campi: taky mám pocit,že malej půjde brzo ☹ se toho bojím..ale DR mi říkala teď o kontrolu,ýe maliník tak od 36tt nejdřív..ať zas nešílím moc brzo!a masáž tak od 34 nejdřív!

hlavinka
15. pro 2008

k.bett: jezis marja, no jo, kontrola kazdy den -ale to je blby, to aby se clovek pred tou kontrolou vzdycky osprchoval, ne? Vzdyt pres krev nic nemuzou videt. No, to mi nedoslo. Ale co nadelam, holt to nejak udelat musi, ale to mi asi prijemny nebude. Ne ze bych se stydela ukazat spodek, spis necistej spodek 😒 No, ale jsou snad zvykli, ze 😅

hlavinka
15. pro 2008

k.bett: to je bezny, ze vytlacuji krev tlakem na bricho? to snad ne, ne? To slysim prvne. Brr. Tak to bych je asi odmitla. Nevim, pak uz clovek chce mit asi klid.....

campi
15. pro 2008

niikkyy: tak to abych ve čtvrtek začala masírovat (bude ukončenej 34tt). Rano jsem mela prujem a zvraceni, od patku se mi mota hlava, tlak byl ale ve ctvrtek ok, nevim, nevim, co se deje.

hlavinko: myslim, ze po porodu z cloveka nejake zabrany spadnou. Ty fakt pujdeš do toho ricinovyho napoje?

niikkyy
15. pro 2008

campi: nestraš hele ještě musíme vydržet...je brzo ještě..mě to tady píše 33tt a le jsem dneska 32+0 teprve..to ještě nesmím rodit!

hlavi: hele to ti ani nepřijde,já po revizi byla ráda,že jsem ráda a DR přišel odkryl deku,odtahl vložku a juknul kolik krvacim a zas přikryl...vůbec mi to nepřišlo...možná nejdřív ve mě hrklo ja šáhl po dece,ale pak mi to bylo jedno!
Víc mě bralo když sem se probouzela z narkozy a sestra přišla vzala mi tu krvavou vložku..vyhodila a flákla mi tam novou 😅

kunak
15. pro 2008

Ženský právě jsem se vrátila z podolský porodnice. Porod popisovat nebudu - od zacatku to trvalo 30 hodin a uz jsem si rikala, ze to nedam, ale stoji to za to 🙂 - nejak jsme se nemohli par hodin otevrit z osmi na deset - fakt hukot.

Kazdopadne - Podoli je uzasny - v pristupu k lidem - kazda sestricka se usmivala, byly ochotny a prijemny, ze jsem cumela - to fakt jsem necekala. Doktori profici.

Vyhoda byla nadstandard - to bylo skvely - chytli jsme ten za tech 700, takze se to dalo celkem v pohode a jen doporucuju - muzete tam byt s manzelem, navstevy kdy chcete, zadny buzeni jinych miminek - to jsem nakonec ocenila uplne nejvic - hrozne jsme se s manzelem vyladili a byla to vlastne takova "dovolena" 😉

Add epi-no - urcite anoooo 🙂 - jsem bez nastrihu. Mam jen asi 2-3 stehy, ale ne na hrazi, jen mala trhlinka, o ktery ani vubec nevim - sedet jsem mohla ihned po porodu (pouzivani epina 36 - 38; 38+2 jsme rodili). Se lnenym seminkem a malinikem jsem mela vyhodu, ze me oboji moc chutnalo 🙂

Add strava - mne to prislo celkem fajn - zeleninovy polivky, ryze, jogurty - nejsem uplne narocnej clovek, ale prislo mi, ze neni problem.

Hele zensky, ale je to neuveritelny, kdyz pak to vase skvrne drzite a koukate na nej - tusila jsem, ze to bude neco, ale ze to bude az takovy, to mi ani ve snu nenapadlo 🙂

Takze Podoli se urcite nebojte -

Add nahlizeni do vlozek: to je fakt to uuuuplne nejmensi, co urcite nikoho trapit nebude 😀 a ve sprse clovek dobrovolne stravi dost casu 🙂.

Jdu se nejak usporadat a vsem moc drzim palec 😉

niikkyy
15. pro 2008

kunak: gratuluju a díky za info 😉

campi
15. pro 2008

kunak: díky za pozitivní zprávy a gratuluju k škvrněti🙂
A měli jste ten nadstandard nějak rezervovanej nebo sis o něj řekla až při porodu?

ma12
15. pro 2008

Kunak: gratuluju a dik za uklidneni
Nikkyy: kdyz jses 32+0, tak zacinas 33tt 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
hlavinka
15. pro 2008

Kunak: Ty jo, tak Ty uz jsi porodila? Ze by za to mohl uplnek?:o) No, tak se tam nepotkame, ale nevadi, hlavne, ze to mas za sebou a jste oba v pohode. Uzivej si mimca a drz se! 😉 😵

Holky, mate pravdu, ze to asi clovek neresi. Ale stejne, prece jen do tedka to byla takova joo intimni vec, holt po porodu to asi nikdo neresi.

Campi: no, pokud do toho napoje pujdu, tak vymenim ricinovy olej za nejaky normalni, co se pouziva vnitrne, protoze co jsem se ptala, tak ricinak se uzivat vnitrne nema, je jen na nejaky mazani. Ale rozhodne bych do toho sla treba az po terminu. Ale uvidim. Zatim je jeste cas.

kunak
15. pro 2008

gedren tak s tim studem to je presny a hlavne veta: nejdriv chcete hlavne porodit, pak se rozkojit, a to ostatni jde uplne stranou 🙂

campi: nadstandard jsem rezervovanej nemela, rekli jsme si o nej pri porodu a oni nas dali na "poradnik", kdyby se uvolnil a on se uvolnil.

kunak
15. pro 2008

hlavinka i ostatni: drzim palec moc moooc

hlavinka
15. pro 2008

Kunak: moc dekujeme 😵

niikkyy
15. pro 2008

ma12: no já si to myslela,že pokud už dneska jsem 32+0 tak vlastně jsem 33tt..ale mátla mě DR která i když jsem třeba 31+2 řáíkala,že jsem 31tt 😅

Holky a kdyby náhodou jsem fakt šla brzo..vím že s tím pořád otravuju,ale DR mi to pořád říkali a strašej,že by to malej zvládl? ☹ mě to prostě strašně drtí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru