Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

monatee
9. únor 2011

Ahoj holky, uz nejaky cas sleduji vasi diskuzi, jelikoz jsem taky registrovana v Podoli, ale termin mam az v polovine dubna. Procitam tuto diskuzi, abych vedela, co me muze cekat a na co se (v ramci moznosti) pripravit. Gratuluji k cerstve narozenym miminkum 🙂

Chtela bych se zeptat, zda jste nektera byla v Podoli na tom 3.screeningu. Moje doktorka me tam poslala se zadankou o screening a ja bych se chtela zeptat, jestli nahodou nevite, zda tam se mnou muze jit manzel podivat se na prcka. Dekuji moc 🙂

lena1981
9. únor 2011

@monatee: Já bohužel na 3. screeningu v Podolí nebyla, dělal mi to můj dr. u sebe a hrozně to odfláknul. Ale samozřejmě si muže vzít s sebou můžeš, je to pro něj zážitek. Já ho měla s sebou na těch prvních dvou a byl nadšenej 🙂

monatee
9. únor 2011

@lena1981 Diky moc. Ten muj prave na ty prvni dva nemohl (sluzebni cesta), chtel by videt alespon ten treti, tak aby mu pak nerekli, ze ma pockat na chodbe ... narozdil od vas, holky, jeste nemam s Podolim moc zkusenosti - jak to tam chodi a tak. Zatim jsem tam byla jenom jednou na tom predporodnim kurzu, zrovna ted v pondeli. Dokonce meli volnej jeden porodni sal, tak nam ho ukazovali (takze zrovna nebyl stop stav). Vy to mate koukam s terminama docela dobry - me mozna ceka akce Dekujeme, odchazime ... ale zase si rikam, ze rodit na ulici me snad nenechaji 😀

bubanek
9. únor 2011

@lena1981 nadstandarty moc nehrozi,je to fakt o stesti nebo o znamostech,kde jaky doktor ti to zaridi..jsou tam fakt cekacky a jeste vic ted,protoze v sobotu dali zakaz navstev na sestinedeli a navstevy byly mozne jen na nadstandartech,ktere jsou mimo oddeleni a neohrozujes cizi deti...a kdovijak ten zakaz dlouho budou drzet..takze tam fakt nikdo nesmel od nedele a za mnou jo..ja chtela taky ten levnejsi,ale tam se cena moc neresi,bud chces nadstandart jakykoliv nebo ne..takze me nabidl hned co jsem odrodila ze mi to zjisti,byl volny jeden za 2100 a uz byl rezervovany od jinyho doktora,ale ja odrodila driv,tak mi to ten muj zaridil a jela sem..sice masakr proste 9 tisic za 4 dny pryc,ale k nezaplaceni..fakt sem byla hotova a stastna,ze mam koupelnu u zadku,klidek,mala porad brecela a ja si svitila kdy sem chtela a mela fakt klid..nepotrebuju rady od ostatnich maminek a kolem sebe milion lidi..no a kamaradka tam rodila v sobotu a ta mela smulu jela na normalni oddeleni a pak v nedeli mela stesti ze se uvolnilo a tak ji prestehovali..musis se porad ptat a ptat,kazdym dnem se to tam meni..kazdopadne husty je ,ze pokoj za 700 ma stejny vybaveni jak ten muj za 2100 byla sem nasrana..a vis proc ta cena,muj pokoj mel vetsi metraz a balkon,coz me fakt nezajimalo a nic novyho to neni,stara sprcha,zachod,dreveny nabytek,rozkladaci kreslo pro tatku ani postel..ale rikam,clovek ty penize v ty chvili resit nemuze a jen svuj klid..ale radsi abys to vedela..

bubanek
9. únor 2011

@luckar na P2 naproti na nadstandartu 3.patro,no slo o sluzbu..v patek byla divna doktorka i dve sestricky a hrozne prudily a chtely dodrzovat ligu kojeni..a ze doktorka nerada prikrmy,dudliky bla bla..v sobotu tam nastesti byla doktorka jina a prikrm mi pro malou na noc napsala,aby trochu dyl spala..

ameliejulliette
9. únor 2011

@lena1981 No už máš spoustu info 🙂 Ale každý to má jinak, tak - já jsem pro nedostatek lůžek seděla od půl deváté ráno cca do jedné ve společenské místnosti na sedačce... Byla tam takhle ještě jedna mamina na indukci a s tou tam seděl manžel až dokud ji taky neubytovali - ale jinak jak kdosi psal (sorry, nepamatuju 😅 ), scházet se někde mimo oddělení určitě jde. Já jsem celkem ráda, že jsem manžela poslala domů, ono se nic moc neděla docela dlouho, a na ty monitory co dvě hodiny na 40 minut, to by se akorát nudil. Takhle si aspoň odpočal. Mně zavedli tabletku někdy v jedenáct a kontrakce začaly kolem jedné v noci, to jsem se ještě neotvírala (to byl u mě největší problém, děloha pracovala, ale čípek nic...), vyšetření ve tři pořád stejně lbý nález, a to už jsem chcípala bolestí - a ta druhá mamina, jak jsem o ni psala, tak ta měla celkem šílené bolesti prakticky od začátku, co jí to zavedli, a rodila asi až po mně) - no a najednou to poskočilo, vyšetření v pět a doktorka mi akorát řekla, že rodím, takž se žádná příprava nestihla a volala jsem manželovi, na sále samozřejmě byl celou dobu se mnou, nikam bych ho nepustila 😅 Málem jsem ho zatáhla i do sprchy 😀

ameliejulliette
9. únor 2011

@lena1981 Kalhotky jsem dostala dvoje a měla jsem své patery, ale pořád jsem prala a prala jako zapálená pradlena - ty vložky mi furt ujížděly dozadu... Vložek 1 balík. Nedoporučuju kupovat si od firmy Sanu, jsou krátké, lepší jsou ty větší Batista Flower nebo jak... Prostě větší. Po nočních košilích jsem se nepídila. Ocenila jsem své rozhodnutí vzít si několik jednorázových podložek pod sebe - asi by mi ji byli vyměnili, ale měla jsem tam povětšinou pocit, že obtěžuju, tak jsem si je měnila sama - jak jsem větrala šití, tak občas jsem ji ušpinila.

Jinak na nadstandard jsem po dvou dnech chtěla moc moc moc, jak mi to nevyhovovalo - ani ne ostatní maminy, ale že my je rušíme, a že nebyl prostě ani trochu klid, a hlavně jsem četla, že se tam k člověku i jinak chovají - plus návštěvy kdykoli. No ale když jsem se zeptala, tak mi sestřička řekla, že co blbnu, že můžu jít zítra domů a ať to neřeším, čímž mi vlila moc optimismu 🙂 a kojila jsem jak ďas, že jsme prostě domů hned další den šli 😉 Takže ukázkově 4. den, jinak mi přišlo, že tam vesměs každý byl déle.

ameliejulliette
9. únor 2011

@monatee V rámci možností se psychicky obrň pro případ, že bys měla negativní zkušenost na šestinedělí, stres a nepříjemné sestry a doktorka... Tak hlavní je si uchovat v sobě aspoň trochu toho klídku, ať se rozkojíš a jdete domů, kde si všechno uděláte po svém! 😉
(Holky já jsem taaak trpěla například, že nesmí mít člověk miminko u sebe v posteli, on pořád bobínek za těma mřížema, kam jsem na něj ani nedošáhla, teď ho mám pěkně u sebe a jsme spokojenější oba! A dudlík jsem občas šoupla potajmu 😀 prostě jsem si připadala jak školačka, co jí každou chvíli někdo za něco může vyhubovat... )

sebastianna
9. únor 2011

ahoj holky,

moc gratuluju k miminkům🙂
vy mi teda dáváte:( koukam, že se toho za ty dva roky dost změnilo. teda šestinedělí mě nijak nepřekvapuje, ale já třeba měla indukovanej porod a od začátku do konce jsme byli s manželem na porodnim sále. měla jsem to teda docela rychlý, protože jsem byla celou dobu připravená k porodu, takže se tableta chytila. celkem od prvních bolestí asi šest hodin, ale brutální bolosti téměř hned po zavedení tablety, takže ta děsná představa, jak někde s někym ležim:((( k tomu křížový bolesti jak kráva a skoro celej porod jsem proležela, protože chtěli malou mít na monitoru:(
nezbývá než doufat, že se druhý mimi rozhodne přijít na svět bez pomoci a včas a hlavně rychle🙂)) a taky ve vhodnou chvíli, aby mi taky neřekli - děkujeme, odejděte, máme plno:(

@ameliejulliette jen se chci zeptat - oni už nemaj k dispozici na chodbě vložky??? to ne že bych chtěla ušetřit, ale žádný, co jsem si po porodu koupila v lékárně, nebyly tak dobrý, jako ty z porodnice:( všechny byly krátký a prostě debilní🙂 díky

ameliejulliette
9. únor 2011

@sebastianna No na chodbě jsem žádné neviděla, na P1, jen na nočním stolku jeden balík. Stejné prodávali i dole v lékárně, ale i třeba teď co jsem doma jsem si je koupila ve zdravotnických potřebách.

monatee
9. únor 2011

@ameliejulliette Pote, co ctu tady tu diskuzi, tak uz jsem se docela obrnila, ale nevim, co se mnou udelaji hormony po porodu 😉 Kazdopadne s tema nadstandartama je to husty, moc nepocitam s tim, ze by na me nejaky zbyl, i kdyz bych ho fakt chtela ... zase ta cena 2.700,- za noc mi prijde fakt mazec, mne se to moc davat nechce, ale manzel rikal, at si ho kdyztak vezmu, ze nerodim kazdy den, coz je taky pravda, ale nevim nevim ...

Taky je husty, ze jsi cekala takovou dobu ve spolecenske mistnosti na sedacce ... no celkove te obdivuju, jak jsi to zvladla a jak mas cas par dni po porodu prispivat do diskuze a celkove pusobis fakt tak optimisticky 😎 Ja si myslim, ze po porodu si asi na pocitac jen tak nevzpomenu, jak z toho budu na vetvi 😀

sebastianna
9. únor 2011

@ameliejulliette díky moc, tak to je muj konec:( oni tam před těma dvěma lety fakt měli k dispozici neomezený množství - a byly super. po porodu už jsem takový nikde nesehnala:(

hasky24
9. únor 2011

@sebastianna -souhlasím ty byli nejlepší 🙂

ameliejulliette
9. únor 2011

@sebastianna No není zač 🙂 Tyhle mi ale přijdou celkem ok, akorát mršky taky utíkají, no není to tak hrozné jako Sanu, kterých jsem po čtení diskusí, kde se jiné ani nezmiňovaly, nakoupila 3 balíky 😀 Tak jediné, jak se daly nosit, bylo po třech najednou... 🙂 Takže jeden balík za cenu tří? Nekup to... 😝 Proto všude píšu ty Batist Flower... 🙂 Ty nadstandardy jsou fakt nehorázně drahý, jsme říkaly se spolubydlícíma, že mohli místo zbytečně velkých za takový prachy udělat klidně dvakrát tolik menších za polovic... 😝 Co si myslej, že tam ta mamina chce tančit? 😀
@monatee Jo, to víš, otpimisticky... Hormony nahoru dolů... Nejhorší je, že máme nemocného tatínka, tak místo, aby on si nás užíval, a taky mě trochu pohladil a objal atd, co teď moc potřebuju, tak po návratu z práce se nám vyhýbá, aby nás nenakazil, a leží, protože mu je blbě... 😖 No je to o dost krušnější, než jsem si dovedla představit. Ale věřím, že to nebude pořád takové a bude líp, každým dnem se obevuje něco pozitivního 😉 😉

sebastianna
9. únor 2011

@hasky24 🙂 viď? já tenkrát, když byla před porodem ty vložky kupovat, tak jsem si říkala, co je to za hrůzy, no a ty v porodce byly asi trojnásobný, ale nemohla jsem si je vynachválit🙂

@ameliejulliette no, máš pravdu, že sanu jsou na prd:( tak díky za tip na ty druhý🙂

monatee
9. únor 2011

@ameliejulliette Tak to te obdivuju, jak to vsechno zvladas, ale neboj, bude lip ... prej nejhorsi jsou ty zacatky, pak uz je to jen lepsi 😉 Ted ty chripky a nachlazeni hodne radi ... Jinak diky moc z typ na ty vlozky, vzdycky se hodi rady zkusenejsich 🙂

lena1981
9. únor 2011

@bubanek, @ameliejulliette: Díky moc, aspoň mám reálný obraz toho, jak to vypadá. Od 8/2 jsou na P1,2,4 zakázaný návštěvy kvůli virozam, tak doufám, že to přejde než budu rodit. Protože představa, že jsem na standartu (úplně souzním s tvými důvody proč být na nad-@bubanek) a nemůže za mnou ani muž, tak se jdu prostě regulerně zastřelit... No, nebudu házet flintu do žita, uvidíme, ale bojim bojim...
@ameliejulliette: Ať je mužovi co nejdříve lépe!

sebastianna
9. únor 2011

já se, holky, fakt děsim toho, co nastane v tom březnu:(((

bubanek
9. únor 2011

@ameliejulliette s tou skolackou,to jsou moje slova,dudlik od soboty potaji,des...a pak mi ho i doktorka odsouhlasila,ze je proste dudava a ja uz pak kojila dobre...a nadstandart zlatej,mohla sem si delat co sem chtela...ale des to je,vydelavaj prachy na metraze ,ale za ty penize ten klid stal..

med
9. únor 2011

Jo, jo, jsou zakázaný návštěvy... všude to píšou.
Tak jsem se vrátila z monitoru zase s depkou, 1 kontrakce za 45 minut :( Náš drahoušek totiž spinkal... Takže mám pocit, že mě ta indukce nemine. Hrozně se toho bojím a abych řekla pravdu, tak snad ani nechci vědět, jak to bude probíhat. Co čtu od holek, mě spíš děsí... radši nechci nic vědět. Představa, že v bolestech ležím na pokoji s dalšími hekajícími maminami... ježí se mi vlasy na hlavě.

kapr
9. únor 2011

@med 😅 neboj se 🙂 bolí to to ano, asi každý porod bolí ale zas taková hrůza to není 😅 a pokud ti dají epidural, tak neucítíš nic. Já ho teda neměla, nestihli mi ho dát.a naštěstí mě vyvolávali na porodním sále, protože na rizikovém nebylo místo (zapomněli mi objednat místo a přenášela bych do 43tt). takže jsem si hekala sama.Ale drobci za to stojí 😉

kahna
9. únor 2011

Ahoj holky, tak jsem se začetla do vaší diskuze, neboť doufám, že v březnu budu taky rodit v Podolí. Už jednu zkušenost z Podolí mám, ale vzhledem k tomu, že je "stará" čtyři roky, tak jsem zvědavá, co se změnilo....
Při prvním porodu jsem měla štěstí na nastand.pokoj, kde bylo vše k neomezeně k dispozici (vložky, kalhotky, košile, jednorázové podložky), ale vložky tenkrát určitě byly k dispozici i na chodbách.
Chci se zeptat, buď jsem to přehlídla nebo o tom nikdo nepsal. Jak je to první noc, nechali vám mimčo? Já jsem totiž minule dostala malou až druhý den, prý to bylo běžné....

edibend
9. únor 2011

No jak tady čtu diskusi stále si říkám co na tom Pdolí ženský maj???????????? Většině jde o soukromí a pohodlí co se týče WC, sprchy .. . byla jsem tam v létě za kámoškou a utrpěla jsem šok!!! NIc se od doby co jsem tam chodila na praxi nezmněnilo, šestinedělí jak za krále klacka. . ty zoufalé sociálky a pokoje, nic na sebe , všechno pro mimi svoje, když jsem viděla její obr kufr tak se mi jí zželelo. Já rodila 2krát v Motole všechno čistý, sprcha, wc na pokoji,na mimi absolutně vše, mohla jsem se převlíkat 10 krát za de, vložky, kalhotky všeho kvanta i Bepanthen na bradavky dostanete, Nadstandart za 1000 kč naprosto supr. . . tp za co se platí v Podolí těžký prachy se považuje v Motole za standart. A že jsou tam jen prodní boxy je mi úplně jedno ,nejdůležitější pro mne byl ten komfort a pohodlí po porodu a koukám že pro mnohé z Vás taky, tak proč Podolí ??

edibend
9. únor 2011

Jo a pardon, vložky v bubnech na chodbě mi přišly nechutný už v tom roce 1988 na praxi , jak si je tam ženský musej brát předl lidma to je docela děs.

nellygray
9. únor 2011

@edibend tak každý má asi jiné prioriy... pro mě je zase rozhodující soukromí při samotném porodu. V Podolí už jsem rodila, pravda, co se šestineděleí týče, dovedu si představit jinačí prostředí (nadst bohužel nebyl...), ale spoustu věcí, na které si hodně maminek stěžuje, jsem překousla zcela bez problémů. A to jsem samu sebe považovala za docela cíťu. Společné sprchy mi nevadily (nikdy jsem tam nikoho nepotkala), záchod byl vždy čistý (i když je fakt, že je to tam hodně zastaralé), vložky na chodbě mi nevadí vůbec-jsem v porodnici, tak co. BYla jsem na P2 a tam jsou vložky na chodbě (aspoň loni v březnu byly). Ale jak píšu, každý má jiné priority a každému vadí jiné věci.

med
9. únor 2011

@nellygray Souhlas... po zkušenosti z Krče, kam si na porodní sál nebo box nebo jak to nazvat, přišel každý doktor, co šel okolo a šáhnul do mě, aniž by se představil a řekl mi, proč mě vlastně zase vyšetřuje, když před pár minutami tam byl jiný doktor.... bylo mi, jako bych snad byla jen kus masa na krámě. Na porodní pokoj se opravdu moc těším, hlavně na to soukromí při porodu!
A co se týče sprch a záchodů, tak horší než v Krči to být opravdu nemůže... 3 sprchy na celé odd. šestinedělí, místo koše pytel plný smradlavých vložek, který vynášeli pouze jednou denně a jedna jediná školní židle z osmdesátých let, na kterou se dalo odložit si věci před sprchováním.... Jednou jsem tam zažila, že bylo ve sprše hovno, dobře stane se, ale že celé dopoledne nebyla uklízečka schopná to uklidit, to byl vrchol!!
Takže myslím, že tohle se dá těžko překonat 😉 Tak možná proto do Podolí - s očekáváním, že to bude lepší 🙂

ameliejulliette
9. únor 2011

@med Neboj, nějude a pak už to bude fuk. Ležet a hekat nikde nemusíš, já jsem kontrakce řešila ve sprše a nebo jsem se motala po chodbách (a to jsem měla pořád u sebe mističku, do které jsem blila 🙂 )
@edibend Taky záleží, na jakém šestinedělí člověk přistane, já měla na personál smůlu, ale prý třeba P4 byli všichni zlatý, individuální přístup a tak... Mně společné wc a sprchy absolutně nevadily, ani komfort. A nedovedu si představit, že to, co jsem prožívala na porodním sále, bych "sdílela" díky porodním boxům s kýmkoli jiným než s manželem a mou zlatou PA a zlatou studentkou na PA.

kapr
9. únor 2011

@nellygray naprostý souhlas úplně doslova 😉

luckahr
9. únor 2011

Tak holky, kdyz je to jen trosku financne mozny, doporucuju rozhodne nadstandart, za ty prachy to proste stoji, jak pise
@bubanek ......obcas Vas tady ctu a pamatuju si, ze jsi psala, ze ten nejdrazsi nadstandart rozhodne ne, ze uz staci ty penize za porod......je "sranda", jak pak zkusenosti clovek zmeni nazor, vid, ja byla stastna, i kdyz to byl snad druhej nejdrazsi. Mimochodem asi je to i o tom, ze ma clovek svyho dr, PA mi rekla, ze zadnej pokoj volnej neni a za minutku uz byl 🙂 (mela jsem taky svyho porodnika). No tak jsem jen chtela rict, ze proste misto na hory jsme tu zimu jeli do Podoli 😉, proste kolikrat clovek rodi, ze. Jinak vlozek jsem tam mela mega pytel, kalhotky asi 3x a podlozky myslim taky 3. Jo a taky jsem byla na P2.
Jo a ty vlozky na chodbe - to jako okolo nich chodej navstevy a tak??? jako ze to by bylo dost nehygienicky, ne?

bubanek
9. únor 2011

@luckahr souhlasim s tebou..rikala sem si,ze za to ty penize uz za nadstandart nedam maximalne do tech 1500 co tam maj a pak sem odrodila a byla hodne vdecna ze mam ten drazsi a i Honza rikal,at penize neresim,hlavne at sem v klidu ja,vypadalo to ze tam zustanem i dyl se zloutenkou,tak stvalo by me to,ale proste na oddeleni sem uz nechtela..bylo tam pretopeno,vsude moc lidi,narvany pokoje,vadili by mi i cizi navstevy,nedokazu si predstavit s malou tam fungovat..byly jsem porad vzhuru v noci,mala vubec nespala vicemene cely 4 dny az ted doma od pondeli se srovnavame,ja porad chodila na zachod a jak sem sita apotrhana tak nic moc jeste nekam chodit na chodbu,byla sem rada,ze lezu..takze to za ty penize vsechno stalo,doktor mi hrozne pomohl a byl tam semnou poslednich 2,5 hodiny ,dokonce mi rikal jak mam dychat a tlacit atd..asistentka taky skvela ta mi pomahala a tlacila na bricho a i diky nim kdyz sem byla neschopna tlacit poradne a spravne dychat,tak sem to zvladla dobre..no sice nas to celkove vyslo jak all inclusive u more pro dva,ale co..byla sem klidnejsi i pred porodem,ze me to tam chytlo a staral se o me jeden lekar,jeden urcoval lecbu a i ten pristup sester a vsech je proste jinej.. no vlozky uz tam takhle nejsou,fakt dva baliky,dvoje kalhotky jednorazovy,mela sem dost vlozek nakoupenych ale jak sem ztracela hodne krve a porad sem menila tak mi dosly v sobotu a Honza mel dorazit asi za dalsi tri hodiny a lekarna dole zavrena a ty jo fakt pomalu problem dostat tam vlozku,sestricka mi je dala,ale fakt maj prikaz max dva baliky tudiz 40 vlozek a to litalo jak sem prikladala vic sem krvacela a jeste po tom siti a natrhani...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru