Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

hlavinka
14. únor 2011

@bubanek no, tak to je to same. Oni vubec na bricho nesmeji tlacit ☹ tim proste porusi ten proces.
Ve vetsine pripadu je vyvolavanej porod mnohem horsi jak pro matku, tak dite. Je to blby:o( jenze co s tim?

hlavinka
14. únor 2011

@sebastianna no, jak se to vezme. Vlastne jo, i kdyz mi sama odesla hlenova zatka a sami mi zacly kontrakce, ale k nicemu nevedly. Takze jsem mela prostaglandin, oxytocyn, rupnutou vodu, nic nepomohlo....takze rucni roztahovani dole ze 2 cm na 10:o( fakt jsem mela uplne vsechno, co jsem vubec nechtela:o(

hlavinka
14. únor 2011

@monatee Zdravim - no, v podstate jde o jakekoliv tlaceni na bricho - tim se porusi ta standardni cesta....jde hlavne o to tlaceni jakoby predloktim a sunuti mimca.

@ameliejulliette dekuju Ti za podporu🙂

bubanek
14. únor 2011

@hlavinka no dobry o tom vedet a jeste ze uz to mam teda zdarne za sebou..co vim,tak to snad delali vetsine mych kamaradek i mimo Podoli ,kdyz jim neslo tlacit nebo to trvalo dele.. 😒 tak aspon si jim reknes,ze to teda neee...

verbalinka
14. únor 2011

pardon, ze vam sem lezu. Tlaceni na bricho se da vyloucit tlacenim ve stoje, v kleku, na stolicce. Proc nechaji zenskou tlacit 1,5h a pak ji tlaci na bricho, kdyz staci zmenit polohu?
Jsem fakt nastvana na ty nase slavne lekare ☹

bubanek
14. únor 2011

@verbalinka no asi urco to nejak jde..ale ja treba menila polohy,mela super doktora,byla na zadech,boku, v kleku ,na stolicku sem to ani nezvladla a stejne mi mala vytlacit nesla..a bylo to i diky mne,ze sem to blbe prodychavala..a stejne sem se nastrihu nevyhnula,hlavicka ji sice sestoupila uz lip,ze sem to nakonec zmakla vsede vicemene jak na zachode na porodnim kresle,ale stejne PA mi na bricho zatlacila a diky tomu sla mala ven,mozna kdyby mi na to bricho nezatlacila sama se tim trapim jeste dalsi hodinu nebo jde klestema,protoze ja uz proste ani nemela silu tlacit..tak ja nevim,asi to neni dobry tlacit na bricho hned nebo nechat zenskou jen v jedny poloze,ale se mnou tam fakt delali pak gymnastiku,doktor se snazil i me nenastrihnout,byl vybornej,znam ho a vim,ze proste pro pacientku to nejlepsi v ty chvili a stejne sem se nekterym vecem nevyhnula.. 😠

verbalinka
14. únor 2011

@bubanek nevím, ale mám pocit, že těch zásahů do porodů je někdy zbytečně moc 😖 Ale je jasný, že pokud je potřeba dítě rychle vytáhnout, nebo rodička už nemá dostatek sil (viz. tvůj případ), tak co dělat jinýho, než mechanicky pomoct. Jinak gratulace k Emičce - je moc roztomilá 😵

hlavinka
15. únor 2011

@verbalinka mne nechteli vubc pusti nijak jinak, nez v leze:o( takze jsem vleze netlacila jen hodinu a pul, ale musela jsem lezet cely den:o( desny.
To vis, pro ne je to pohodlny, sedi mezi nohama a pak jen chyta mimino. Kdybychom tlacili v klece ci ve stoje, museli by se ohnout a to je asi pod jejich uroven 😠
@bubanek tak aspon ze jsi mohla sedet jako na zachode. Co ja bych za to dala. Mne delala takovy ten predloketni lis a nekolikrat, ne jen jednou ci dvakrat. V podstate asi hodinu az dve, kdy uz porad rikali, ze se to chyli ke konci, takze to musela udelat asi 10x ☹

kahna
15. únor 2011

@hlavinka Tak to teda fakt koukám, protože já měla úplně jinou zkušenost. Mohla jsem se po sále pohybovat, jak jsem chtěla. Pak mi aplikovali epidural, takže jsem ležela. Ale když už jsem byla dostatečně otevřená, tak mi porodní asistentka doporučila tlačení na bobku a neustále mne a mimčo kontrolovala. Když už to bylo na spadnutí, tak mne zase vyhnala na lehátko. 🙂

Holky, co jste teď někdy odrodily - nechali Vám mimčo první noc u sebe?

verbalinka
15. únor 2011

@hlavinka to je strašný ☹ Já jsem nakonec kvůli malování rodila v Krči a nedodrželi nic z mého plánu a já neměla sílu odporovat. Taky mě položili na lehátko a ležela jsem celou dobu až do porodu. Ale vynutila jsem si epi, takže to bylo od poloviny dobrý, ale zpětně si říkám, že kdyby mi nabídli úlevový polohy, mohla bych mít ve sprše manžela (což v krči nešlo a byla jsem v "koupelně" ještě s jinou maminkou), chodila bych, tak bych to zvládla i bez epi. Tlačila jsem v leže, ale na 3 zatlačení byl venku, takže na břicho mi neskákali. Ale nástřih byl zbytečnej, teda malej šel s rukou u hlavy, ale myslím, že by to bez nástřihu šlo. A po porodu mi nikdo neřekl - maminko máte syna, ale hned ho odnesli a přinesli až za 45 minut. Doteď je mi to strašně líto 😢 Prostě PA i doktoři si jedou dle svýho plánu a názory a pocity rodiček je nezajímají 🙄
Moc ti přeju, aby další porod byl rychlej a krásnej 😵

verbalinka
15. únor 2011

@kahna ale to je ono, že na tlačení jsi byla na lehátku. Ale to je proti gravitaci tlačit do kopce, a proto to některým maminkám nejde.
Jinak, co jsem slyšela o Podolí, tak prý, když porodíš v noci, tak si dítě nechají u sebe a přivezou ho až ráno. Pokud ho chceš hned, musíš si ho vynutit. Ale záleží na tom, na koho narazíš 🙂

kahna
15. únor 2011

@verbalinka jj, na ten závěr už jsem byla na lehátku, ale to bylo skutečně o pár minutách - naštěstí 😀 . Těžko říct, jak by to dopadlo, kdyby to rychle nešlo - nezbývá než si přát zkušené porodní asistentky.
Já jsem právě minulý porod celkem špatně snášela, že nemám malou hned u sebe, porodila jsem ve čtyři odpoledne a dostala jsem jí až druhý den ráno 😒 . Chápu, když někdo rodí dlouho, že potřebuje nabrat síly - ale já to měla poměrně rychlý a fyzicky jsem byla ok.

brego
15. únor 2011

@kahna Ahoj, já jsem odrodila ve 20:30 a na šestinedělí (P1)jsme přijeli, tak ve 22:45 a sestřička se mě ptala, jestli malýho chci u sebe. Takže ta možnost tam určitě je, ale já byla ráda, že si ho vzala k sobě, přivezla ho v 6 ráno a říkala, že celou noc spinkal. Taky byl unavený 🙂

verbalinka
15. únor 2011

@kahna to jsi měla štěstí, já ho měla taky, musí být šílený tlačit třeba i půl hodiny. Já byla za 3 zatlačení hotová 😀 Ale díky epi jsem nemohla mít syna u sebe a byla jsem tak unavená a oblblá, že jsem v tu chvíli neřešila, že ho u sebe nemám celou noc. Je důležitý si to vydupat a trvat na tom, že chceš dítě u sebe. Některé PA straší i tím, že mu můžeš ublížit apod. Ale je to jen jejich pohodlnost, že nemusí k tobě v noci chodit a přikládat atd. Prostě za své dítě jsi odpovědná ty a můžeš vše 😉

jesterka09
15. únor 2011

@kahna Mě se také ptali jestli chci nebo ne, že prý miminko bude stejně spát a že ho ráno 6 přinesou na kojo a ještě mi dali prášek na spaní, abych po těch 15 hodinách porodu nabrala trochu energie 😉

monatee
15. únor 2011

Ahoj holky, mohla bych se zeptat na tu tehotenskou poradnu/monitory? Od ktereho tydne jste presly od sveho gynekologa do Podoli? Kdyz se chcete objednat do te tehotenske poradny, musite mit zalozenou kartu v kartotece? Nebo staci si ji zalozit az treba par dni pred sjednanym terminem kontroly (pry objednavaji cca 3 tydny predem)? Myslim tim tedy nejdrive s etelefonicky objednat do poradny a teprve az se bude blizit termin, tak si zajit vyridit kartu? A potrebuji k zarizeni karty nejaky papir od sveho soucasneho gynekologa?

To je otazke, ja vim, budu rada za jakekoli rady 🙂

petula1981
15. únor 2011

@monatee ahoj, já jsem se do Podolí objednávala osobně, když jsem tam byla na prohlídce porodnice. V kartotéce mě vystrašili, že je potřeba se objednat 3 týdny před plánovanou návštěvou, ale mě to nějak nevyšlo a objednávala jsem se týden před kontrolou - objednávala jsem se u sestřiček, né v kartotéce. Sestřička byla velmi milá a říkala mi, že v den, kdy tam půjdu na kontrolu, tak si mám ráno skočit do kartotéky a říct jim, že chci vystavit těhotenskou kartu (nebo tak nějak se to jmenuje). Trvá to asi 5 minut, než ti to vystavěj, budou po tobě chtít akorát těhu průkazku, jméno gynekologa + praktického lékaře + jejich adresu. A pak až půjdeš na první kontrolu do Podolí, tak musíš mít s sebou samozřejmě moč.

monatee
15. únor 2011

@petula1981 Diky moc za vycerpavajici informace, moc mi to pomohlo 🙂

petula1981
15. únor 2011

@monatee já to absolvovala před 14 dny, tak mám v hlavě čerstvé informace. Jo a připrav se na to, že tam strávíš tak 2 hodiny, je tam šílený nával. Jo a na ten monitor musíš být najedená a nasnídaná a když tak mít i pití s sebou.

monatee
15. únor 2011

@petula1981 Diky moc! 🙂 To je info k nezaplaceni. Uz jsem to tady v diskuzi cetla, ze se tam ceka par hodin ... no vezmu si s sebou nejaky casopis.

hlavinka
16. únor 2011

@kahna no, ale Ty jsi mela normalni porod, budiz Ti to prano a tise zavidim ( v dobrem). ja se neotvirala a rucne mne musela otvirat doktorka 😔
Takze muj nazor natoz porodni plan nikoho nezajimal ☹ Nemela jsem sanci.

@verbalinka to je mi tedy moc lito, ze Ti mimco odnesli. Nekdy si rikam, ze by meli jit na skoleni! To mne teda aspon Adelku dali na brich v tom zabaleni, jake delaji po porodu, takze aspon neco. Ale to je tak jediny.

med
16. únor 2011

Ahojky, tak se hlásíme z porodnice doma. Nakonec si mě tam v pátek rovnou nechali, protože jsem měla vysoký tlak a celkem velký změny na placentě, tak se Buben bál, aby se nezačala dřív odlučovat. V půl desátý mi zavedli tabletu a malej byl na světě ve 12:52. Takže něco přes 3 hodiny. Bylo to tak rychlý, že manžel nestihl přijet. Na porodním sále byl strašně špatný signál a já najednou dostala kontrakce po minutě a než mu dorazila SMS a než dojel, tak byl Venoušek na světě. Nestihl to o 10 minut, škoda :(
Jinak jsem byla moc spokojená, jak na porodním sále, tak na odd. šestinedělí - P2. Všichni byli hrozně milí, měli jsem problém s kojením, takže se mi sestřičky věnovali, ale nakonec jsme museli začít dokrmovat. Ale já na to byla připravená, protože s první dcerkou to bylo úplně stejně. Takže kojíme a dokrmujeme a jsme oba spokojený.

niikkyy
16. únor 2011

@hlavinka to jsi mě dostala tím skákáním po břiše,pač mě na břicho taky skočili a servaná jsem byla pěkně 😖

verbalinka
16. únor 2011

@hlavinka aspoň něčím ti vynahradili ten zkaženej porod 😉
@med Gratuluju, mělas to krásně rychlý 😉 a změň si pas, ať tam za chvilku nemáš 50. týden 😀

hlavinka
17. únor 2011

@verbalinka noooo 😝 🙂

ameliejulliette
17. únor 2011

Já jsem rodila ráno, v 8:30 byl mimík na světě a nechali nás pak ty dvě a půl hodinky s manželem na porodním sále, ak přišla dětská sestra a dítě odnesla, já jsem měla dost co dělat sama se sebou, byla jsem nějaká omdlívací, myslím, že mi ho přinesli někdy kolem druhé odpoledne. Ale třeba spolubydlící, která porodila dost navečer, řekli, že si nechají miminko přes noc a donesou jí ho v šest ráno, ale nakonec měla štěstí na sestřičku, která jí ho přinesla přiložit a ukázat všechno kolem přebalování a tak, a pak ještě jednou ho donesla na přiložení. Je to podle mě o konkrétních lidech.

ameliejulliette
17. únor 2011

Neděste mě skákáním na břicho 😝 Si skoro připadám jako nějaká výjimka, že o tom nepadla ani jen zmínka, no a teď se budu pomalu dalšího porodu bát, si dám kolem sebe zábradlí 😝

nellygray
17. únor 2011

@hlavinka podle mě jsi musela mít velkou smůlu na personál+v kombinaci s ne úplně hladkým průběhem porodu... 😔 To je mi líto, pže já mám z Podolí úplně jinou zkušenost. Byla jsem skoro celý porod (15 hodin na sále) na monitoru, pže mi praskla voda a byla zkalená a vůbec jsem se neotvírala, takže museli kontrolovat mimi, jestli je vše ok. Ale ani přesto mě nikdo nenutil ležet, vždy když mě PA napojovala na monitor, tak se ptala, jestli chci ležet, sedět na míči nebo na židli nebo stát. Jednou si mě přišla poslechnout s takovým přenosným zařízením i do sprchy, kde jsem se placatila asi hodinu. Přímo mě vyzývala ke změně poloh, ať jdu do prchy, ať si chodím. Nevyhnula jsem se několika tabletám na vyvolání porodu + kapačce oxytocinu, pže se dlouho nic nedělo... to mě mrzí, ale myslím si, že to moc jinak nešlo. Když už jsem mohla tlačit, dlouho jsem stála či klečela u lehátka, taky mi to PA sama nabídla. Až na posledních pár minut (cca 5 zatlačení), kdy tam byla doktorka, jsem šla na lehátko. Neumím posoudit, zda tam bylo tlačení těžší, z logiky věci by vyplývalo, že ano, ale nepřišlo mi to. Na břicho mi nikdo netlačil, ale chápu, že to asi v mém případě nebylo třeba. Spíš jsem chtěla komentovat to, že Ti nebyla dovolena změna polohy, to mi přijde skandální. 😔

weri1
18. únor 2011

@ameliejulliette gratuluji k Beníčkovi 😉

weri1
18. únor 2011

já mám ty nejlepší vzpomínky na Podolí, taky mě pořád posílali do sprchy, chtěli po mě porodní plán jestli mám, fakt vše super. PA pořád chtěla abych porodila normálně, nakonec to nešlo byl císař a i šestinedělí super, sestřičky pomáhaly s kojením, byly moc milý
Moji kamarádce "skočili" na břicho ale říkala, že ji to moc pomohlo, jinak neví jak by malou vytlačila. Takže to je těžký

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru