Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

niikkyy
24. únor 2009

tak super....velká gratulace... 😵

mavanka
24. únor 2009

ahoj holky, můžu se ještě zeptat, jakou alternativu jste měly nebo máte vymyšlenou pro případ, že bude v Podolí stop stav? Nějak vůbec nevím... když rodila kamarádka a u Apolináře, kde měla registraci, bylo plno, tak se jí ptali, kam chce... takže bych ráda měla připravenou záložní variantu...

niikkyy
24. únor 2009

tohle jsem řešit naštěstí nemusela 😉
nevím kam...ono je to pak jedno stejně 😅

mavanka
24. únor 2009

Snad to taky nebudem muset řešit....
Koukala jsem, žes přidala fotky - ty koláže jsou nádherné - vyhráli jste si 🙂 A Kubík už pořádně vyrostl za tu chviličku, viď.

niikkyy
25. únor 2009

MAv: no mám pocit že roste neskutečně...kde je to mimuško z porodky??? 😅 ☹

niikkyy
25. únor 2009

CAMPI: jukala jsem na fotky a hele na jakém sále jsi rodila? nebyl to hned ten prvni když se tam vleze? 😅

zdenkaradek
25. únor 2009

Niikkyy, ty jsi rodila hned na tom prvním, když se tam vleze? Já tedy taky 21.3. 08 a i měl malý tu samou zavinku, jako tvůj Kubik.

teksas
26. únor 2009

Ahoj holky rozhodli jsme se ze budem rodit v podoli a sef mi doporucil pana Dr. Velebila ....znate ho nekterá?
jo a ještě dotaz zda se v podoli ridi porodnim planem ..pokud je vse ok..samozrejme

niikkyy
26. únor 2009

zdenkatadek: jj přesně tam 😵

teksas: ne,toho DR neznám a porodní plán jsem neměla

monique_2006
26. únor 2009

teksas - ja chodila do poradny k dr. velebilovi, je moc fajn 🙂

karenina
27. únor 2009

teskas - já také chodila k MUDr. Velebilovi do poradny - přišlo mi, že se u něj sice vždy čeká nejdéle, ale neměnila bych, je moc milý, má lidský přístup a ve svém oboru velmi uznávaný odborník, nakonec mě i císařsky řízl a krásně sešil - 2 dny po císaři už jsem běhala po chodbě a vydyndala si u sestřiček, aby mi už daly děcko na furt a né jen na kojení, jak bývá zvykem 😀, a můj gynekolog říkal, že tak pěknou jizvu ještě neviděl 😉

xsipm04
27. únor 2009

Teksas: Je to už skoro dva roky, co jsem tam rodila, ale porodní plán bylo první na co se mě u příjmu samotní zeptali a jako jedna z mála pražských porodnic si myslím, že se z porodními plány opravdu snaží pracovat a dodržovat je. Po porodu jsme děkovali PA, že byla milá a ochotná a že ona snad dodržela vše, co jsme si přáli a ona mi říkala, že jsou za pordní plány rády, že jinak musejí dělat rutinní zásahy a takhle, když si někdo napíše, jak si to vlastně představuje, aspoń mají i ony představu, co rodička od porodu očekává a mohou se jí snažit víc vyhovět. Tak držím palce 😉

sebastianna
27. únor 2009

Ahoj holky,

možná je to hloupej dotaz, ale je i v Podolí něco jako hekárna, nebo Vás rovnou pustěj na jeden z těch 8 porodních sálů? Díky

jancaroul
27. únor 2009

Sebastianna: Hekárna v Podolí není, jdeš rovnou po příjmu na porodní sál (pokud je volný) a tam si odbudeš všechny fáze porodní pěkně v soukromí, porodní asistenka jen v určitých interalech dochází a kontroluje tě. Na sálech je sprcha (na jednom myslím i vana), porodní křeslo, míč.

sebastianna
28. únor 2009

janca: díky. celou dobu jsem o tom byla přesvědčená, ale máma se mě snažila přesvědčit, že to tak neni ☹ díky moc za pozitivní info! 😉

teksas
28. únor 2009

ahoj diky za odpovedi..tak doufam ze nam to vyjde jak porodni plan tak pan doktor uz se tam tesim ....🙂

mavanka
28. únor 2009

Seb, Podolí je snad jediné z pražských, kde je to takhle - nebo je to ještě někde jinde v Praze? Právě přemýšlím nad tím, kam jinam, kdyby v Podolí bylo plno, protože někam do společné "hekárny" se mi fakt nechce, i když pak mi to možná bude jedno, jen tam plánuju být s manželem ... v Podolí je to fakt hezky udělané, jako garsonka s koupelnou a jsi tam celou dobu od příjmu... a PA na kurzu říkala, že ven se chodí už jenom s miminkem 🙂

niikkyy
1. bře 2009

mavanka: jj zalezeš do garsonky a nevylézáš..pokud něco chceš zvoníš na sestru.PA
manža můj po porodu,když jsem omdlela vyběhl na chodbu a rychle hledal PA a ona ho pak sjela,že měl zvonit a ven nesmí 😅 pač tam vozej císaře atd,tak aby se jim tam nikdo nemotal

Jinak já si nedovedu představit být někde na hekárně..tady bylo super,že už se nikam nehýbeš a jsi furt už na sále a ani jako sál to nevypadá.. 😉 já byla fakt moc spokojená.... pak ti donesou papání a PA mi udělala i kafíčko 😀 ale to asi nabízej vše ne? zrovna se třídala směna,tak se přišli rozloučit všichni co mě rodili a pak přišla ta nové PA a hned zda nechci kávu,nebo čajík 😵 tak jsme si dali kafíčko 😀

befanna
1. bře 2009

ahoj holky,
nestíhám,včera nás pustili domů. Jako chtěli už v pátek,ale nějak jsem na to po císaři v pondělí nebyla psychicky připravená,tak mě nechali do soboty ráno.moc mi to pomohlo.
Což znamená,že tam momentálně nebyl tlak na lůžka 🙂 . Byla jsem na oddělení P2,a 95% sestřiček bylo skvělých. Byla jsem tam s péčí fakt spokojená!!

Jinak Eliška byla dodneška zlaté spavé dítě,ale dnes se začaly asi objevovat prdíky a trápí jí to a nemůže vůbec zabrat.. ☹ Zítra teprv čekáme doktorku,tak už se nemůžu dočkat zase nějaké rady.

Teksas: mě rodil Dr. Velebil, je to myslím primář celého porodnického oddělení,takže špička! musím říct,že rekonvalescence po CS dělané jím,byla absolutně rychlá a bezproblémová!!

campi
2. bře 2009

ahoj holky,
tak se po dlouhy dobe hlasim. Laduš má problémy s krví, tak jsme byly asi 20 dni (3 pobyty) v nemocnicích. Navíc je dost plačtivá, hlavně bolí bříško - prdy + alergie na bílkovinu z kravskýho mlíka, která se projevila, když jsem začala dokrmovat umělou, tak jsem zapřažená skoro celý den.

Od prasknutí plodovky jsem porodila za 36 hodin, takže jsem vystřídala porodní sály 2 - nejdřív jsem byla na osmičce, kde je masážní vana, to jsem neměla ještě ani kontrakce. V noci přišli, že mají akutnější případy, tak mě dali na oddělení na normoš pokoj (to už jsem měla kontrakce a moc se mi ten převoz nelíbil) a ráno mě převezli na sedmičku (myslím), kde jsem nakonec porodila. Za můj pobyt se vystřídaly 3 směny - ta poslední byla nejlepší - Jana Koutská a dr. Mardešičová, měla jsem díky nim super porod - sice vyvolávanej, ale co řekly, že se stane, to se taky stalo a za 7 hodin od vyvolávací tablety byla prďolka venku.
S porodem jsem byla moc spokojená, s šestinedelním oddělením P1 už méně - sestry tam mají frmol, prostředí ošklivý.. Ale Ladu mi hned vzali a převedli na oddělení intermediální péče, kam jsem za ní po 3 hodinách docházela a za 4 dny se tam za ní i přestěhovala, takže jsem vnímala spíš jiné věci, než to, že jsou tam ošklivé záchody.

Jinak jsem se teď setkala s jednou maminkou, který podělala porod dr. Tamara Žáčková - hlavinkovská doktorka, tak pozor na ni. Druhá ošklivá historka už není náhoda.

terkytka
2. bře 2009

Bef: a jaký jsou celkový dojmy z porodu? Napiš něco, až budeš mít čas...

niikkyy
3. bře 2009

camp: tak k Merděšičiové jsem chodila do prenatálky a u porodu jsem jí měla asi 2x(jakože se přišla podívat jak jsem na tom) a je to poklad...já s ní byla mooc spokojená,takže ti jí závidím u porodu,ale nakonec jsem měla taky fajn DR!
jinak taky jsem byla na P1...a sestry v poho,já byla spokojená 😅

befanna
3. bře 2009

trekyt,už jsem to psala do diskuse,zkusím to najít a překopírovat,ted tu malou chovám a tukám jednou rukou.. 😀,dopoledne nezamhouří oko 😢

befanna
3. bře 2009

[b]Ad porod:[/b]
Nejhorší na tom všem bylo neuvěřitelně stresující čekání. Z pokoje mě odváželi až v 11h,ale už od 6ráno jsem měla zavedenou kanylu s výživou a byla jsem vycévkovaná-tudíž jsem nemohla z postele.Tak si představte ležet 5h a jen čekat...Naštěstí tam mohl být celou dobu se mnou Tomáš.
No,pak mě zřízenec odvezl k operačnímu sálu,tam jsem ještě tak 20min čekala v předsálí,protože přede mnou dělali strašnou tlusťošku a špatně se jim dělala a zdržovala...Anesteziolog mi říkal,že furt šijou podkoží.. :roll: Jinak jsem byla stále při plném vědomí.
NO,pak na sále jsem si sedla na tom lůžku,musela jsem shrbit záda a předklonit hlavu,a dostala jsem injekci do páteře-byl to takový tvrdý tlak asi 10s-nic hrozného.Postupně mi začaly brnět a hicovat nohy a zadek(do 2minut).No,a už tam přišel pan primář Podolské porodnice(měla jsem neuvěřitelné štěstí),řez jsem ani necítila,páč jsem si povídala s anesteziologem,co vypadal jak Olda Kaiser,ale bylo mu tak 40 😉 ,pak PA (moje známá) mi řekla,at se připravím,že musí zatlačit na břicho,a za 10s slyším "máte holčičku" a hned křik malé 🙂
Okamžitě mi ji ukázali,umatlanou,a pak hned odnesli vedle k ošetření,jak jsem za ní otočila hlavu,tak jsem zjistila,že za sklem tam stojí Tomáš a mává mi a ukazoval "jedničku-zdvižený prst"jako,že vše super.takže jsem zjistila,že mě celou dobu viděl! Ta naše známá ho pustila do kukaně k pediatričce,odkud bylo vše vidět.On byl pak u všeho toho měření,pediatrička hned jak jí malou přinesli,tak jedním okem řekla,že je vše v pořádku,poznaj to na pohled,a dala se do vyšetření. Apgar skore -nejvyšší,vše ok,akorát nožičky úplně do praku - příležitostně ukážu fotku-je to prdel,jak tam chuděra byla celý to těhotenství namáčklá...No mě pak píchli vyšší dávku nějaké uspávačky a zbytek si nepamatuju...až probuzení na JIP 😉
Takže malá byla venku do 3min,a pak tak do půl hodiny jsem byla komplet hotová já. Břicho parádně vyčistěné,nedostala jsem ani jeden dren,a očistky ze mě šly a jdou naprosto minimálně.Primář odvedl skvělou práci,a asi i díky tomu jsem se skvěle hojila. Co bylo akorát hnusný,druhý ráno na JIP přišla rehab.sestra,že nás zkusí postavit a dojít k umyvadlu-to jsem nedala,přišly na mě strašné mdloby a zvracení.Takže jsem si tam trochu poblila...,než jsem byla schopná převozu na šestinedělí..A to jsem přitom na tom JIPu skoro nespala a cítila se strašně svěže - v leže :lol:
Sumasumárum - porod císařem byl naprosto v pohodě!!![/quote]

zdenkaradek
3. bře 2009

teksas: taky mě rodil pan dr. Velebil a můžu jen potvrdit, že byl super a chci k němu znova 🙂 . Určitě se s ním domluvíš a budeš k němu chodit i do poradny. Je opravdu moc milý, zařídil nám i nadstandart a pak se na náspřišel podívat, jak se nám daří.

baarca
3. bře 2009

Ahoj, také se chystám rodit v Podolí (tedy doufám, že bude volno) a když tady všechny chválite dr. Velebila, ráda bych také k němu. Asi za 2 týdny se plánuji objednávat do poradny, stačí tedy, když řeknu, že bych ráda k němu?

Díky za radu.

julie123
4. bře 2009

Holky, jaky mate zkusenosti s doktorama/doktorkama v Podoli? Uz jsem tu zaznamenala chvalu na Dr. Velebila a Dr. Merdesiciovou... a ostatni? Dik! 🙂

sebastianna
4. bře 2009

juli: Nicole Mardešićová je super a teď chodim k Zuzaně Michalcový a ta je taky super!

julie123
4. bře 2009

Seb, jj, uz si to pisu 😀 Dik 🙂
Seb, mas porodni plan??

sebastianna
4. bře 2009

Juli: nemam, jen v hlavě 😉 ale ono toho moc speciálního nejni a hlavně doufam, že to má v hlavě i manžel 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru