Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

hlavinka
16. led 2011

@bubanek diky za info. Nakonec mam doporucenyho jinyho. Pokud budu mit tak slozity porod, jako ten prvni, tak mu rozhodne nebude stacit se jen prijit podivat a udelat 1 steh! Nicmene rada bych se prave komplikovanemu porodu vyhnula, proto chci mit jednoho lekare a vse mu dopredu rict, jak to bylo predtim a co asi hrozi. Konec koncu, maji to snad i v karte, ne? Kdyz tam clovek uz rodil....

bubanek
16. led 2011

@hlavinka mas to v IP...jo a toho ber...to je on..a je vybornej... jo a v karte to maj a taky probiral moji minulost v Podoli operace atd...a sama nevim,jak to bude probihat ,sem na to zvedava a muzu ti dat za par tydnu vedet,jak sem byla spokojena...ale ja mu verim,byla sem s nim spokojena i po operacich a hrozne me uklidnil a i ted v ty poradne byl vybornej..proste akorat toho maj hodne,tak se modlim aby me to nechytlo nejak ve spicce,kdyz zrovna operuje,to mam proste smulu a to tam tak je..a pribehne az pak nejak...

bubanek
16. led 2011

@med holka ja mam poslicky asi uz od 33.tydne..taky jsem porad plasila a rodila kazdou noc u telky a nic ani se neoteviram..jen proste mam hodne drazdivou delohu,musela jsem zvysit magnesium predtim a ty bolest a panevni bolest na menstruaci mam vecne vekuv...takze uz se ani nevzrusuju a protoze se to nestupnuje a da se to zaspat tak vim,ze to neni ono..ja jsem prvorodicka tak sem taky plasila hrozne a ted uz jse mv klidku,rikam si az to nebude k vydrzeni tak to bude ono..ja poradna streda..tak hodne stesticka..a taky bych asi chtela aby mi prdla voda,to ma clovek vetsi jistotu no..takhle se pozoruju jak debil 😉

ameliejulliette
16. led 2011

@bubanek @med Taky mám poslíčky už docela dlouho, ale někdy teda bolí fest 😲 a jednou byli fakt co 5 minut po dvě hodiny, pak jsem usnula, a pak zase dvě hodiny po pěti minutách, no zatím pokaždé to teplá sprcha rozehnala 😠 Obecně ale jsou večery a noci v poslední době takové napínavé 😅 Skoro vždycky se "něco" děje, ale porod zatím nikde... Taky se modlím za prasknutí vody, abych nemusela řešit, jestli je to už ono 😀 (i když bych musela honem jet, protože malého ještě nemám dost nízko a je tam pak prý nějaké nebezpeční s pupeční šňůrou).

bubanek
16. led 2011

@ameliejulliette aha,tak to ja nevedela,ze kdyz to mimco neklesne tak je pak problem s tou snurou..to je veci ceho se bat fakt des...no ja to mam taky horsi v noci hlavne..uvidime..drzim palecky..ja uz se tesim ve stredu do poradny co mi povi a hlavne jdu teprve na prvni monitor..

mikulka
16. led 2011

@ameliejulliette Taky jsem rodila v Podolí, ale to jen, že jsem náhodně našla tuhle diskusi. To, že bys nepoznala, zda to je ono, to nehrozí. To pozná každý, opravdu, neboj. 😉 To jako nelze přehlédnout.

ameliejulliette
16. led 2011

@mikulka 😉 Och, díky, opravdu taková slova uklidní (aspoň trochu 😅 ), samozřejmě bych nečekala, že usnu a vzbudím se s miminkem už narozeným... 😀 ale prostě jsem občas na pochybách, jestli už porod nezačíná 🙂
@bubanek No jo, noc bude naše 😀 Na monitor si s sebou vezmi něco na pití (ale radši ne čaj, tuhle tam měly dvě maminy čaje a miminkům docela rychle bilo srdíčko, že jim to sestřička radši vyměnila za vodu) a nějakou svačinku, abys měla čím Emičku probouzet 😉

bubanek
16. led 2011

@ameliejulliette aha,tak to jsem nevedela..dekuju za tip...vodu si tam berou vetsinou vzdycky na ty hodiny cekani a ted jdu i rano na odbery krve na lacno,tak se pak musim hned najist nebo tam sebou akorat seknu 😉

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
bubanek
17. led 2011

@marcalka1 u me to taky porad vypadalo na predcasny porod,placenta nizko od 20.tydne v porodnich cestach,pred 2 tydny spineni..a nakonec se vse srovnalo a i pres nejaky ty zanety mocaku a antibiotika atd..zacinam 38.tydne a uplne citim jak se Emca drzi jak kliste a budu nakonec prenaset,pokud doktor ted ve stredu nerozhodne jinak kvuli jatrum,ktery mi hur fungujou a mam s nima problem ze jsem treba nemohla brat ani hormonalni antikoncepci..a vuubec by mi to nevadilo,kdyby me poslal driv,i kdyz to vyvolavani taky nic mo..
No nadstandart je super....ale kdyz budu platit 15 tisic porodnika a budou mit volny jen ten za 2500 a 2900 tak na to pecu..to bych sla odtamtud o 30 a vic tisic a to uz mi docela lito je...ale jinak bych ho chtela moc,kazdopadne v Podoli jsem ho nemela ani jednou sanci urvat a rezervovat ani na planovanou operaci natoz na neplanovanej porod ☹ ale jinak urco bych taky brala svuj klidek,vadilo mi po operaci kdyz mi bylo spatne nemohla jsem chodit po narkoze a curat na zachode a dali mi tam nocnik...no bezva,ale ja se rozhodne nevycuram do nocniku jeste pred nekym..nastesti ta pani pak odesla kvuli tomu a byla v pohode..ale proste svuj pokoj,wc a klidek je fakt usper..kazdopadne urco az tam dorazim tak se na nadstandart ptam,kdyby aspon byl volnej ten za 1500 kdyz ne ty levnejsi..
Ja taky myslela,ze budu mit erarniho andelicka..tak ja uz ani nevim s jakou taskou tam mam uprimne jet...ak pockam na vas co vy..

lena1981
17. led 2011

@marcalka: Nic Ti nedají, taky jsem byla v šoku. Takže svojí košili, široké tričko nebo něco. Kamarádku nechaly rodit normálně v tílku, v kterém přijela... Je to dost padlé na hlavu, ale nenaděláme nic. Jinak s nadstandartem s Váma souhlasím. Jen se modlím, aby tam byl nějaký levný volný-přeci jen se mi nechce dávat moc peněz za pokoj...

med
17. led 2011

Tak jsem dneska přežila poradnu, nakonec jsem šla na monitor o 45 minut dřív, protože bylo volno, takže ve výsledku jsem tam strávila "jen" něco málo přes 2 hodiny. Akorát na monitoru jsem byla dlouho, protože náš mrňousek si zrovna usmyslel, že bude 10 minut škytat a to monitor jaksi nepobral 🙂) Ale jinak u nás nic nového, poslíčky mám furt a jinak se nic neděje :( Už jsem si celkem přála, aby mi řekla, že se aspoň otvírám, protože ta bolest už je nepříjemná, když má člověk přes den normálně fungovat :(
A s tím nadstandartem - taky mám ráda soukromí, ale za tyhle prachy teda ani náhodou! Po prvním porodu jsem to taky přežila na normálním pokoji, abych řekla pravdu, tak jsem miminko vedle vůbec neregistrovala... když nebrečelo moje, tak mi to bylo fuk... takže tentokrát to zase přežiju těch pár dní 😉 To radši za ty penízky udělám radost dětem a něco jim pořídim.

bubanek
17. led 2011

@lena1981 no a tam to zrovna je moc penez za pokoj,nejvic je jich tam tech za 2500-2900 za noc..a za 700 snad jen jeden an porodnici...takze se obavam,ze to je fakt o stesti a zatim vsechny kamaradky mely ty drahy a nebo ani ten ne..

lena1981
17. led 2011

@bubanek: Já to vidím na 700-900, to jsou myslím celkem 4 pokoje. Max 1500, ale to bysme řešili s mužem po porodu. Hodně pracuju s lidma, proto nějak preferuju klid, dělat si vše po svém a tak. Je to pár dní, ale stejně. Ale za 2000 to zas nestojí, to přetrpím na normálním pokoji...

bubanek
17. led 2011

@lena1981 no taky chci klidek a opravdu svoji koupelnu a kdyz mi nebude dobre tak proste ne cizi lidi a navstevy kdykoliv a ne jen v nejaky hodiny nebo na chodbe..ale taky to jinak vydrzim..uvidim podle porodu atd..

marcalka1
17. led 2011

@bubanek no MUDři hold občas (dost často) plaší.. i u mých kámošek to tak bylo a nakonec nosily a nosily 😀 ale pokud máš ty játra, tak to asi podle testů půjde dřív.. kámošce to taky vyvolávali dřív a měla špatné jaterky.. já už bych byla taky ráda, aby šel.. ta nejistota je dost nepříjemná :-/

@bubanek
@lena1981 já to taky vidím na ty levnější nadstandardy, ty další částky jsou moc.. ale uvidíme, no? snad se pro nás něco najde?

@lena1981 fakt mi nic nedají, jo? 😲 to čumím teda.. já pochopila, když mluvila PA na kurzu, že si můžu vzít svoje, ale nemusím.. anděly snad musí mít? nechci si nic ničit.. jedině snad ukrást triko manželovi nebo starou košili tchýně 😀

lena1981
17. led 2011

@marcalka: No, já se na kurzu, na základě konkr. dotazu dozvěděla, že Ti nic nedaj a pak máš nárok na pokoji na 1 denně, 4 ks plenek pro prcka, 5ks vložek pro sebe, 1 přebalovací podložku pod sebe a pak hadříky na malého. Na to, co když košili zapomenu, jsem se neptala, ale jak jsem psala, kamarádka má zkušenost takovou, že rodila ve svém...

bubanek
17. led 2011

http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-5-60 tady jsem nasla co sebou na sal a co na sestinedeli,kdo necetl..takze kosile muze byt jinak daj urcite andelicka..

lena1981
17. led 2011

@bubanek: Tohle jsem taky četla, ale fakt na kurzu říkali dost jiného, no, uvidíme, jak to bude. Já mám každopádně na sál svoji košili, pro jistotu. Byť bych andělíčka preferovala... Paní na kurzu i říkala, že to musí nějak aktualizovat...

broucek2
17. led 2011

v březnu ještě košile byly jak kdo potřeboval, jen si o ně musl říci, pak tam měli látkové pleny, ale maximálně myslím 5ks na pokoj na den, takže to bylo horší. Plínky samozřejmě s sebou a doporučuji radši balení po cca 80ks, 50 je málo, pokud dostanete žloutenku a budete muset být v porodnici dýl. Vložky a jednorázové kalhotky už s sebou. Za nás jich měli dost a svoje jsem nepoužila.
Na sál čistou vodu, svačinu partnerovi a hroznový cukr. Jenže člověk si na to stejně ani nevzpomene, jak je mimo

broucek2
17. led 2011

na sál jsem měla svou košili a hlavně župan

bubanek
17. led 2011

@lena1981 no kamaradka mela andela v Podoli nedavno ted uplne v poho..a ja ho chci asi taky..uz staci,ze mam krecaky a budu muset mit ty debilni puncochy,to nevim jak to budu zvladat sundavat a nandavat kdyz budu chtit do sprchy..a ja je musim mit mam to i v karte..

bubanek
17. led 2011

@broucek2 hroznovy cukr? to jsem nevedela..dobra informace..

broucek2
17. led 2011

@bubanek je to dobrý na rychlé doplnění energie, ale já ho nepoužila. On totiž nezatíží žaludek a kdyby došlo k císaři, tak nevadí

karmenina
17. led 2011

Holky raději všechno svoje. Je to blbý, ale je to tak. Jinak ten nadstandard bych řešila hlavně kvůli tý koupelně. To je výhoda. Jednou mi tam říkali, že je možné ho rezervovat. Ale ne do budoucna (např. od 27.1-30.1), ale dělají to ode dne rezervace tj 17.1.-30.1. No a to se dost prodraží.
Jinak dnešní poradna byla opravdu nějak v pohodě. Byla jsem odbytá za 1,5 hoďky. V pondělí se jdu domluvit na termínu vyvolání, protože to nevypadá. Paní doktorka mě sice dnes pošťouchla, ale ......nic.

bubanek
17. led 2011

@karmenina no tohle me v tom Podoli stve,sice uz konecne rekonstruovali ambulance,saly atd..to tam taky driv nebylo takhle..ale nechapu tu koupelnu se zachodem na chodbe porad...na operacnim to tak bylo a ja byla vyrizena chodti na zachod v bolestech a jeste cekat protoze tech zachodu tam bylo malo proste..kvuli tomu to prave resim,bejt s jednou mamcou na pokoji se sprchou a zachodem tak mi to je asi sumak..navstevy preziju a pak stejne vsichni prijdou k nam domu...no ja jsem teda na poradnu zvedava ve stredu,ty rana tam jsou fakt des..tak uvidime..

Ty jo to tady pekne prenasite...no doufam,ze ja teda nebudu..ach jo 😉 napred se clovek boji,aby vydrzel 12 tydnu ,pak se snazi vydrzet do 24.tydne aby mohli miminko zachranovat a pak ceka az ho to chytne a modli se aby to uz prislo..to je parada 😉

bubanek
17. led 2011

@karmenina no ja si vsechno svoje beru,ale je z toho kufr..a v tom seznamu i pisou zupan,tri rucniky..tak jak mam mit male zavazadlo co tam je tucne to nechapu..

med
17. led 2011

@karmenina Tak to jsme se v poradně asi potkali 🙂 Taky mě překvapilo, že tam nebylo ani tolik těhulí... Příště mě inteligentně objednali nejdřív na monitor a pak do poradny a ambulance, tak jsem ráda 🙂

med
17. led 2011

@bubanek Já myslím, že spoléhají na to, že ti to manžel prostě přiveze dodatečně, ale stejně tam ty věci musíš někde mít, takže to ztrácí smysl 😕 Na nadstantdartu prý skříň je, ale na normálním pokojí prý ne, co jsem slyšela...
Já si beru jedno balení vložek a jen asi 8 ks vložek do podprdy - ty jsem po prvním porodu v porodnici třeba nepoužila vůbec, takže s sebou nebudu tahat celou krabici. Všechno mám doma nakoupené v zásobě, takže prostě když to dojde, tak to manža nebo někdo přiveze.

bubanek
17. led 2011

@med driv tam vlozky neomezene byly na zachodech normalne a ty jejich takovy vetsi lepsi..no na normalnich operacnich jsou skrinky no..tak nevim jak tady..taky netaham krabice amam to vyndany mimo.. no asi prebalim ten jeden kufr teda do dvou tasek,si to jeste zjistim ve stredu co a jak..mam tam kamaradku sestricku v patym patre a dvakrat tam rodila..tak se ji zeptam co vadi a co ne..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru