Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

xvitk101
20. čer 2011

@vilin Myslím, že po telefonu to první objednání funguje tak, že každého objednávají na 8. Je fakt, že to je tam nával. Dnes jsem byla objednaná na 9. hod, ale do ordinace jsem se dostala stejně až v půl jedenácté. Pak budeš chodit taky na monitor a řekla bych, že lepší je jít prvně na monitor, pak do ordinace. Dneska jsem to měla přesně naopak. Domů jsem přijela v poledne... Takže asi tak 😅

vilin
20. čer 2011

@xvitk101 Jo jo, budou to zkratka vesele dloooouhe pondelky... To snad abych vazne porodila o par dnu drive, jak me porad strasi a neprenasela jako prvni tehu 😀

vilin
20. čer 2011

@hlavinka Gratuluju k 38. tt a uspesnemu "preziti" malovani!!! Ted uz se mimisek muze klidne bez obav prihlasit kdykoliv.... 😉

xvitk101
20. čer 2011

@vilin jo, to budou... mně dneska pan dr. vyvedl z omylu, když jsem si myslela, že tohle je moje poslední poradna. No nic, tak se příště asi uvidíme 😉

hlavinka
20. čer 2011

@vilin Ale kdyz jim reknes, ze dopoledne nemuzes, daji Ti i termin nejak ve 13:00 (mne to nabizeli, ale to je akorat doba, kdy vyzvedavam Adelku ze skolky).

dekuji za gratulaci, ano, ted uz se muze prdolka narodit 😀
A cim Te, prosim Te, strasej?
Taky jsem prvni prenasela a vypada, ze i druhe budu (mela jsem strevni virozu a kdyz ji nevypudily krece ve strevech a zvraceni, tak uz asi nic 😕 )

vilin
20. čer 2011

@hlavinka No strasej.... nic hroznyho, ale doktorka do me cpe furt magnesium a musela jsem prestat cvicit uz nekdy v 24.tt a mam co nejvice odpocivat, aby se mi nezhorsovalo CS. A od minuleho tydne mi pekne tvrdne bricho nekolikrat denne, to jsem u prvniho tehu mela az tesne pred porodem.... ale ty dva tri tydny uz snad doklepem, aby byl mimisek pekne dopecenej 😉

hlavinka
20. čer 2011

@vilin ted uz je to dobry, byt tebou, tak od 36tt magnezko neberu - teda ona by Ti to mela i rict lekarka, protoze pak by zas byla lina deloha...
tak drzim palce, ale ted uz je to v pohode. Kamoska rodila ve stejnym tejdnu jako jsi ted Ty a mala mela 2,7 kg, coz je krasa

vilin
20. čer 2011

@hlavinka Tak to jsou dobre zpravy, to rada slysim! 🙂 Rikam si, ze ted uz by to bylo dobry, ale radsi bych samozrejme jeste nejaky ten tyden pockala....

S tim magnezkem jsem se taky divila, ze mi ho porad nuti, ale presne jak pises, hodlam ho brat maximalne jeste tento tyden, abych pak ve finale neprenasela....

hlavinka
20. čer 2011

@vilin Samozrejme, ze je lepsi jeste tak 2 tydny vydrzet. Ale od toho 35. tydne uz je davno pryc kriticka hranice.
To je tedy vazne divny, ze Ti ho jeste dava. Navic jak vidno, moc nepomaha, kdyz mas i pres to tvrdnuti.
A malinik pijes? Nebo budes pit?

kapr
20. čer 2011

@rebelie jo dal by se ukecat. PA se mne ptala, zda ho chci, nebo ne. Já ho chtěla. 🙂 přišla mi horší představa, že při tlačení vytlačím i něco jiného. 😅 Jinak se ptali i na porodní plán, který jsem rovněž neměla, takže si myslím, že nic není problém. Rovněž na šestinedělí naprosto respektovali přání maminek. Jako jestli dát pryč pupečník nebo ne apod.
A o Neratovicích jsem slyšela také samou chválu.

werunkach
20. čer 2011

@vilin Já bych také od 36tt magnezko nebrala,....mě tvrdne bříško od 5 měsíce těhu,..teď už přes měsíc celkem hodně a magnézko jsem vůbec nebrala a k porodu se to stejně stále nechystá,.. 😉 I v prvním těhu jsem to tak měla... 😉

Tak zítra monitor a poradna,jsem zvědavá jak dlouho tam budu tvrdnout..Chodím k Vernerovi,ale pak odjíždí na dovču,tak jsem zvědavá ke komu mě přešoupnou....

vendi1
20. čer 2011

Holky, procetla jsem ted diskusi o Zackove. Zazila jsem ji v roce 2008 a 2009 na IVF a nejhorsi zkusenost pri krvaceni v tehu a prijem ve 4.patre na porodnich salech. Prijela jsem se slabym krvacenim a odjizdela se silenou bolesti a krvacenim o 100 procent vetsim. Vysetreni bolelo jako krava, roztahovala mne heverem ci co to bylo a uz nikdy vice. Pak kdyz jsem rodila jak v roce 2009 tak i pred dvema mesici, tak jsem rikala manzelovi, kdyby tam byla Zackova a ja byla mimo, nenech ji na mne sahnout!!! Opravdu by ji meli vyhodit a nechapu co tam takovy clovek jeste dela☹((( A tim zodpovidam otazku zda rodi....opravdu i rodi☹((
Jinak pred dvemi mesici jsem byla naprosto spokojena jak pri porodu, tak i na oddeleni sestinedeli. Lezela jsem na P4 a o hodne lepsi nez pred dvema roky na P2. P4 muzu jen doporucit, je to mensi oddeleni a mnohem prijemnejsi sestricky. Hned pri prijmu k porodu jsem se zeptala, zda-li nemaji misto na P4, ze bych tam rada sla a oni bez mrknuti mne tam soupli, takze super.

mikeskab
21. čer 2011

Ty jo holky tak děkuji za upozornění ohledně Zackové. Mám v Podolí přes známou doporučenou PA dokonce mě při prvním porodu pomáhala. Též jsem se přes ní objednávala na první KO a dala mi na výběr tak jí hned řeknu že nechci k této "milé dr"

vilin
21. čer 2011

Mate pravdu, holky, na magnezko se vyprdnu uz ted.... abych tu pak nestrasila jeste ve 42tt! 😀

loretana
22. čer 2011

ahoj holky,
musím se s Vámi o něčem poradit... po roce a půl se nám podařilo otěhotnět, byla jsem pacientoiu dr. Řezáčové v CARu v Podolí... jdsem těhulka jen čersvtě a pořád se bojím, jak to dopadne, ale když jsem byla minulý týden u dr, říkala mi, ať už pomalu uvažuji o porodnici, protože v Praze se musíme reagistrovat už 14+0 tt... Já tak nějak automaticky myslela, že Podolí, byla jsem o tom přesvědčená už dlouho před tím, než jsem vůbec byla těhulka, mám k němu soobní vztah díky CARu... ale teď jsem si tady četla různé diskuze a několik holek strašně kritizovaly Podolí a líčily hrůzostrašné scénáře... Tak Vám mě to nějak vyděsilo a rozhodilo...:( Přitom už několikrát jsem takhle brouzdala na nějakém serveru, tuším "moje porodnice", a vychází naprosto nejlíp ze všech pražských porodnic... já nevím nevím, ale budu se muset v nejližší době nějak rozhodnout, myslíte, že je to dobrá volba?

xvitk101
22. čer 2011

@loretana Ono na každou porodnici bych našla někde jak chválu tak i špatný zkušenosti maminek. Já se rozhodovala podle toho, co je pro mě prioritní - tzn. aby se mnou mohl být manžel v 1. době porodní, aby porodní box byl oddělený od ostatních, aby praktikovali rooming in a měli dobrou péči o novorozence a poslední kritérium byl dojezd z domova. Rozhodovala jsem se mezi Apolinářem a Podolím. Rozhodl vlastně fakt, že v Podolí mě bez problému objednali na NT screening (u Apol. měli termíny už obsazené a byl problém se tam dovolat) a sestřičky do telefonu byly moc příjemné. Pak znám pár maminek, co v Podolí už rodily a nemůžou si to tam vynachválit.

hlavinka
22. čer 2011

@loretana Hlavne Ti ted moc blahopreju k tehulkovani! Hlavne odpocivej a mysli na hezke veci 😉

Ja jsem se ted rozhodovala mezi porodnicemi, protoze Podoli malovali, tak jsem chtela mit zalozni plan, kam jet. A Podoli mi vyslo stejne nejlepe. Teda az na Horovice, ale to je z ruky. Tam se sice nemusis registrovat, ale aspon 1x bys tam mela jit na predporodni prohlidku.
Moje nazory (co jsem si prave ruzne procitala na Netu):
Motol - neberou v potaz vubec porodni plany, je to fakt jen nemocnice, vse je hodne rizeny lekari. Nemaji tam banku materskeho mleka, takze mimco spis dokrmuji umelym, i nez se rozkojis. Plus ale je dobra pece o predcasne narozena mimca.
Krc: no to vubec - spina, navstevy na chodbach, lekari zadna slava (na vlastni kuzi na jinych oddelenich, takze uz z principu jsem tam nechtela jit).
Bulovka a Vinohrady mame z ruky, Vinohrady neznam, na Bulovku mam taky blby vzpominky, takze mne ani nenapadla.
Apolinar - porodni koje, cili ne pokoje, ale jen plenta - to mi vadi. Nemoznost mit celou dobu manzela u proodu.
Horovice jsou idealni, hezky zarizene, ciste, manzel furt, porodni plan berou v potaz, proste baby friendly hospital jak by mela byt.

Takze ja byt na Tvem miste, asi jdu do Podoli. Znas tam uz i par lekaru a to prostredi, to je vyhoda.
ja jsem tam rodila minule a mela jsem smulu na lekarku, rikala jsem si nikdy vic, ale mam to nejbliz, znam to tam a tehle zenske se proste vyhnu, odmitnu ji.

Taky samozrejme zalezi, kdy se kde bude malovat a jak to mas kam daleko.
Tak drzim palce, at se dobre rozhodnes 😉

loretana
22. čer 2011

@hlavinka
@xvitk101 holky, děkuji za uklidnění... já chodila do CARu a musím říct, že podle vašich popisů i diskuze u Caru v Podolí - Žáčková tam pořád je:( moje dr, která tam roky pracovala, vlastně celý život, jako porodník, mě na ní upozrňovala a říkala, že by jí nepřála ani svému nepříteli... Je to teda peklo, že tam takového člověka nechávají a kdykoliv na ní můžem narazit, ale pokud bych jí měla mít, já snad budu hulákat na celé kolo...
Díky za uklidnění, máte pravdu, taky mi Podolí vycházelo nejlíp a zůstanu u toho...
Ještě jsem se chtěla zeptat, až tam začnu chodit na kontroly - chodí se vždy ke stejnému doktorovi nebo jak to zrovna vyjde? a pokud se chodí stále ke stejnému, dá se vybrat?

hlavinka
22. čer 2011

@loretana Vetsinou se snazi, abys mela toho samyho. ted to tak mam (Buben), ale pri minulem tehu jsem mela po kazde nekoho jineho, protoze ten jeden dany byl vzdycky nekde na sale (ja mela termin na Stedry den, takze vsichni si brali dovoleny a tak). Ale co vim ted i od kamosky, pokazde mela stejneho, kdyz zrovna neni odvolany nebo nema volno.
Objednat by se asi dalo ke konkretnimu cloveku, ale to si radsi pak zavolej v tom 34tt, az se budes objednavat, oni Ti reknou. Pripadne v tomhle by Ti mozna mohla poradit i ta Dr. Rezacova.

xvitk101
22. čer 2011

@loretana Snaží se, abys chodila ke stejnému lékaři. Při první návštěvě tě k někomu přidělí. Nevím, jestli si můžeš říct, že chceš ke konkrétnímu dr. Mně to bylo vlastně jedno. Jak píše hlavinka, může se stát, že bude odvolaný někam jinam, ale to je spíš výjimka.

loretana
22. čer 2011

@hlavinka
@xvitk101 tak to je dobrá zpráva... je mi jasné, že když bude na sále nebo bude mít dovču, že půjdu k někomu jinému, ale jsem ráda, že lze chodit ke konkrétnímu... nevíte náhodu, jestli je v ambulaci i dr. Darebný? Ten je totiž i v CARu, několikrát jsem u něj byla a je skvělý... dr. Buben je také dobrý? a napadají Vás ještě i jiní, kteří jsou dobří, Já jen, že kdyby to šlo si vybrat, abych věděla, koho ano🙂

xvitk101
22. čer 2011

@loretana U dr. Bubna jsem byla na UTZ, vše popisoval a byl moc příjemný, jen si myslím, že nebude mít ambulanci. Už jsem tu psala, že chodím k Dr. Hronovi. Mladý doktor, příjemný, vysvětlil mi vše a ještě se ptal, jestli nemám nějaké otázky.

loretana
22. čer 2011

@xvitk101 děkuju!!!

xvitk101
22. čer 2011

@loretana Nemáš zač 🙂 a přeju ti pohodové těhotenství.

hlavinka
22. čer 2011

@loretana to netusim, ale ja jsem tam treba na Zackovou narazila, tekze by mohl. Ale dohodni se primo s nim. Vim, ze dost maminek, kterym pomohl pri poceti mimca, se s nim domlouva i na kontroly nebo primo na porod. Ten je zrovna dobrej, taky jsem ho zazila na IVF - milej, vse vysvetli, jemnej, sympatak.... 😉

Dobra je MUDr. Kasikova (nebo Kasova?, no, spis Kasikova) - mlada, vtipna, mila, Verner taky neni spatnej, mladej, sympatak. Buben je v pohode, spis mlcenlivejsi, ale vse vysvetli, kdyz se zeptas a znama PA rikala, ze je to asi nejlepsi porodnik u nich. Ja k nemu chodim v utery rano na poradnu.

beisis
22. čer 2011

Holky já chodím většinou v úterý k doktorce Stefanovičoví a ta je taky moc super. Je jí hádám tak mezi 30-40 ale sympatická hodná a všechno vysvětlí. A hlavně zbytečně mě nestrašila a ani jednou u ní nepadlo slovo potrat. Vždycky se snažila naopak všechno vysvětlit řekla teda i rizika, ale vždycky semnou mluvila a jednala pozitivně. Za což jsem strašně ráda.

loretana
22. čer 2011

@hlavinka
@beisis díky za tipy... takhle to hned vypadá veseleji🙂 hned jsem si je poznamenala na lísteček🙂

bl4nche
22. čer 2011

hlavinka: je to Kašíková. Byla jsem u ní na ultrazvuku a její popis je přesně jak píšeš. Jinak Urbánková taky nebyla špatná. Ono až na pár vyjímek jsou všichni dobří.

loretana
22. čer 2011

@bl4nche děkuji, tak to je skvělá zpráva, hned mám lepší náladu...
Takže jsem si udělala seznam:
dobří lékaři: Darebný, Kašíková, Buben, Stefanovičová, Hron, Urbánková
hrozní líkaři: Žáčková a?

karol84
22. čer 2011

@loretana do seznamu dobrých bych přidala dr. kovaříka (starší, ale při vyšetření jemný, vše vysvětlil),
dr. kučerovou (ultrazvuk, byla ochotná a také všechno vysvětlovala);
při porodu dr. turyna (velmi milý, vysvětloval, vyšetření vůbec nebolelo);
muj seznam "neutralnich": setkala jsem se s dr. haakovou/nebo mlynárovou (byla to fyzicky porad ta stejna doktorka, ale na dvou papirech od ni mam jine jmeno - tak se mozna vdala - nebo je to nejaky omyl v tisku zpravy...) - mladá, úplně na 100% nesedla (to je asi nepříjemným zážitkem z porodu), ale na druhou stranu si také nemám na co stěžovat - v poradně byla docela OK, vyšetření trošku bolelo (ale nebyla to žádná hrůza), ale byla milá a vysvětlovala, při porodu - tam to bolelo jak čert a moc se se mnou nebavila (nebo spíš na mě moc nemluvila - mně už to bavení se taky nešlo), ale zase když se někdo pokouší při kontrakci nasadit mimču sondu na hlavu, tak to asi jinak nejde - ale v tu chvíli bych ji raději viděla úplně někde jinde než na porodním sále...), při kontrole na šestinedělí (tam už to bylo lepší - při vyšetření byla šetrnější a ochotně zodpověděla všechny mé početné dotazy),
dr. hrubá (tady si ale nejsem jistá jménem) - celkem mladá, potkala jsem ji při vyšetření na příjmu při komplikacích v těhotenství a poté na šestinedělí - ochotná, při komplikacích mně neodbyla, ale důkladně vyšetřila a ještě uklidňovala, bolestivost srovnatelná s tou haakovou (tj. o neco vyssi nez u kovarika, ale celkem v norme)
no a na závěr do seznamu těch hrozných lékařů dr. žáčková

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru