Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

dubikb
17. lis 2011

@azeretka Na sale mi ji dali k pokochani na nekolik minut, pak ji odnesli tatinkovi ten si ji vyfotil a pak mu rekli na kterem oddeleni bude aby za ni mohl prijit.
S kojenim to bylo tak ze mi ji prinesli kazde tri hodiny k prilozeni cca na 15 minut, zkouselo se to i kdyz to ze zacatku moc neslo tak jsme se mohli alespon ponuchat. Mala byla sikovna, takze se nam povedlo rozkojit celkem v pohode. Druhy den kdyz jsem presla na sestinedeli tak se mne ptali zda ji chci rovnou na pokoj nebo mi ji zatim maji nosit na kojeni. Tak jsem se na ni tesila, ze jsem si ji hned vzala k sobe. Pokud sestricky videli, ze je maminka vycerpana (i v nasledujicich dnech) a potrebuje se prospat, tak nabizeli ze mimo muzeme dat na sesternu, coz jsem nevyuzila, ale psychicky mne to posililo.
A co se tyce obleceni, hygieny atd. - mela jsem s sebou vse co bylo predepsano, ale dite dostalo plenky na prvnich 24hod, obleceni dostalo taky erar, ja uvitala nemocnicni kosili a u postele mne privital balik porodnich vlozek vcetne el. kalhotek, takze jsem domu vezla skoro vse nepouzite. Domu jsme sli sesty den po dohode s doktorkou.

azeretka
18. lis 2011

@aajda @dubikb moc díky, tak to jsou pozitivní zprávy, snad chytneme taky tak přívětivý personál, už se nemůžu dočkat na ty první poňufáníčka s malým 🙂

sipkova1
23. lis 2011

Ahoj holky, chci se zeptat jestli je potřeba mít sebou ty stahovací punčochy i v přpaděl, že není indikován čísař. Díky

jasminy
23. lis 2011

Pokud máš křečové žíly, tak je to lepší.

sipkova1
23. lis 2011

@jasminy křečové žíly nemám a ze stránek upmd jsem pochopila, že jsou potřeba jen když je císař, ale teď si"opakuju" 🙂 a čtu si zápisky z předporodního kurzu, kde mám napsáno, že i při "normálním" porodu se použijou punčochy, ale až ve 2. době porodní.

ladie
23. lis 2011

@sipkova1 já jsem punčochy neměla. Skončila jsem nakonec na císaři a punčochy mi půjčili erární - druhý den si je vzali zpátky a hotovo 🙂

Jinak co se týká císaře. Měla jsem epidurál. Anesteziolog byl naprosto super - celou dobu mě držel za ruku, bavil se se mnou...
Hned, jak ze mě prcka vytáhli, tak mi ho na chvíli ukázali a vzali vedle, kde už byl manžel. Malý hned dostal na ruku číslo a pásek se jménem, ošetřili pupečník, umyli ho, vrazili do ruky manželovi a ten ho měl u sebe - sestřička je spolu nafotila. Když mě zašili, tak mě převezli na pokoj (šla jsem rovnou na normální, tuším P4). Manžel šel se mnou. Prcka mi taky hned na pokoji dali na přisátí a pak si ho vzali na sesternu.
Druhý den mi vytáhli cévku, kanyly, malého mi nosili co 3 hodiny na kojení. Další den už jsem ho měla u sebe.

Operovali mě ve čtvrtek a v pondělí ráno jsem šla domů 🙂

azeretka
23. lis 2011

@ladie a jak ty punčochy vlastně vypadají? myslela jsem, že při císaři nohy obvážou těmi obinadly nebo jak se tomu říká.. mě to čeká v pondělí a dávat 250,- za punčochy se mi tedy nechce 😝
Ještě uvažuju, zda si nekoupit místo klystýru yal gel, co jsi měla ty a co by jsi doporučila?

ladie
23. lis 2011

@azeretka no, jsou to pevné bílé punčochy přes celé nohy - vlastně skoro jako to obinadlo 🙂
Já jsem měla s sebou yal gel, ale porodní asistentka mi doporučila klystýr, že je lepší a ještě všechno prohřeje, takže jsem nakonec šla do klystýru. Není to nic hrozného. Trocha teplé vody, chvilku to v sobě udržíš a už to jede 😀

sipkova1
23. lis 2011

@azeretka jsou to takový bavlněný příjemný punčošky, připomínaj ty punčošky, co jsme měli (teda my starší) ve školce 🙂

sipkova1
23. lis 2011

@ladie aha díky, tak já je taky pořizovat nebudu a kdyby bylo potřeba, tak mi je snad půjčej. Já je měla jednou, když jsem byla na revizi (jinde) taky erární a to mi dali ale asi nějakou malou velikost nebo už byly vícekrát použité či co a při natahování jedna rupla 😉

ladie
23. lis 2011

@sipkova1 jasně. Podle mě je to škoda peněz 😉

azeretka
23. lis 2011

@ladie @sipkova1 děkuju holky, já už si mezitím vyptala u doktorky předpis, takže místo 700,- mě budou stát 200,- tak si je asi koupim, když mi je dala porodnice na seznam, co sebou, yal jsem jsem dnes taky vyzvedla v lékárně, kdybych měla přirozený porod, tak bych šla do klystýru, ale k čemu je potřeba prohřívat u císaře nechápu 😠

ladie
24. lis 2011

@azeretka u císaře (plánovaného) bys podle mě klystýr nedostala. Já jsem ho měla protože jsme nejdřív rodila 19 hodin normálně a pak doktoři usoudili, že to nepůjde, tak jsem skončila pod kudlou.

valentynkaa07
24. lis 2011

@azeretka
@ladie zdravím, já jsem měla plánovaného císaře v Podolí , nástup den předem, kdy mi večer dali klystýr.

mahafi
24. lis 2011

@sipkova1 Ahoj, já jsem svoje punčochy neměla a jak se šlo fofrem na císaře (hypoxie plodu), tak ani nebyl čas na nasazení těch erárních a taky jsem to přežila bez újmy 🙂. U plánovaného císaře je to něco jiného, tam je fakt vyžadují. @azeretka dobře jsi udělala, yal je lepší, "kolegyně" na pokoji ho taky měla při plánovaném císaři a chválila ho.

evab.
24. lis 2011

@ladie Koukám, že jsem měla podobný porod, také dlouho nic a pak císař. Jen se chci zeptat, já byla v celkové narkoze, ale pokud jsem to dobře pochopila, tak ty ne. To ti dali na výběr? Mě dali automaticky celkovou, prcka pak manželovi akorát na chvilku ukázali aby si ho vyfotil a poslali ho domu. A mimo jiné já měla anestezioložku a ta byla dost protivná, už když mi dávala epidural, tak měla přihlouplé poznámky a kdy jsem pak k ní přišla na sál, tak znova si to neodpustila. Ještěže nevim její jméno, asi bych si stěžovala. Když nás pouštěli dom, tak jsem se tam ještě stavovala v lékárně a ona tam byla také a tvářila se stejně otráveně jako na sále.

aajda
24. lis 2011

@evab. Já to měla taky tak a na výběr mi dali, buď celkovou, nebo že mi dopíchnou epidural plnou dávku... a taky jsem měla anestezioložku, myslím, že šedé kratší vlasy, nevím... a PA říkala, že je nejlepší...

ladie
24. lis 2011

@evab. já jsem měla epidurál už napíchlí, tak mi jen přidali oblbováky. A přiznám se, že vůbec nevím, jestli se mě ptali, jak to chci. Byla jsem tak totálně vyčerpaná, že si jen pamatuju, že jsem do toho papíru vyplňovala, že jsem pro epi i pro celkovou a že to nechám na rozhodnutí lékařů.

ladie
24. lis 2011

@evab. jinak epidurál mi píchala taky taková starší protivná ženská, ale na operaci jsem měla takového mladého příjemného slováka 🙂

karol84
24. lis 2011

@azeretka po císaři se pouští nejdříve 5. den a počítá se do toho i den operace (a je jim jedno, jestli porod proběhl v 7 ráno nebo v 11 večer...), mimčo i matka ale musí být v pořádku

beisis
25. lis 2011

@karol84 To není zas tak docela pravda. Mě poslali domu v úterý a mimčo si tam chtěli nechat bezemne.

evab.
25. lis 2011

@ladie Tak to byla asi ta samá. Akorát, že se jí to nepodařilo pořádně napíchnout, tak jsem ho měla jen jednorázově na ty 2 hodiny, že už přidávat nepůjde a bylo mi řečeno, že do té doby musím porodit. Že mám půl hodiny počkat, pak jít do sprchy a pak chodit skákat a kdoví co ještě. Jenže to jaksi nešlo, jelikož jsem měla neustále jednu sondu na břiše a 2 v břiše. Tak jsem si tam ty 2 hodiny odležela (aspoň jsem si odpočinula) a když už přestával působit, tak přišel doktor a v zájmu dítěte navrhnul císaře. Takže možná proto mi dali rovnou celkovou narkozu, že už nebylo možno přidat epidural. A na sále byla ta anestezioložka znova a ptala se mě, jestli jsem chodila, na to sem jí řekla, že ne, že mě nenechali a to bych vám nepřála vidět ten pohled. Evidentně už z těch operací byla trochu otrávená, jelikož za těch 6 hodin co jsem byla na porodním pokoji, jsem byla už třetí císař v řadě. Šlo to tam jak na běžícím páse, pěkně jeden za druhým. Jelikož mi nejdřív řekli, že mi epidural nedaj, že je anesteziolog na sále a než jsem pak šla na sál já, tak se čekalo než došijou jinou paní. Takže měla rušnou směnu 🙂

vladii
25. lis 2011

Ahojky, my jsme rodili v Podolí letos v únoru a byla jsem spokojená, i přítel 🙂 Měli jsme super por. asistentku, dr. se přišel podívat až na konec 🙂 Rodila jsem sice po termínu naa vyvolávačku, ale vše ok. Na šestinedělí taky fajn, jen jsem z jedné sestry neměla dobrej pocit, protože já jako prvorodička jsem nic moc neuměla a ona na mě koukala jak na... 😒 Jinak jídlo tam asi neřeší, že by kojící maminky neměly jíst nadýmací jídla, takže čerstvé pečivo, knedlíky, kroupy...Dr. mi říkala, at to nejím... S ostatními sestrami v pohodě, občas i sranda 🙂 Na předporodních kurzech jsem se ptala, jestli mám nejdřív zavolat, až pojedeme rodit kvůli kapacitě a řekla mi, ať zrovna přijedeme, že tím pádem nás určitě vezmou. No ale protože jsme přenášeli, tak si mě tam sami "objednali" na vyvolávání. Pokud budeme bydlet pořád v Praze, rodila bych tam znova 🙂

sipkova1
26. lis 2011

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jaki často se chodí do poradny když přednášíte? Chodí se tam i o víkendu? Díky

baarca
27. lis 2011

@sipkova1 O víkendu se při přenášení případně chodí na kontrolní monitor, klasické poradny nejsou.

sipkova1
27. lis 2011

aha díky. A v týdnu se chodí do poradny při přenášení vícekrát?

verbalinka
28. lis 2011

@sipkova1 jojo, při přenášení co 3 dny (přibližně). Je to individuální, ale o víkendech jen monitor, v případě nutnosti kontrola na porod. sálech 🙂

monivo
28. lis 2011

ahoj holky, chtěla jsem se vás zeptat, jestli jste některá v Podolí rodila předčasně (nebo jste prostě nějakou dobu byly na rizikovém). Nevíte, jestli když je těhotná na rizikovém, jestli se do poradny chodí dříve než v tom 35-36tt? Já jsem rodila v Podolí v lednu 2010 (původně jsem měla rodit v Krči). Ale v 28tt mi praskla voda, takže mě z Krče převezli do Podolí, kde jsem ležela tři dny na rizikovém, pak mi porod vyvolali a pak akutní císař. Malá byla 64dní na naonatologii, kde byli všichni perfektní. Já tam byla 5dní a taky celkem ok. Začínáme řešit druhé mimčo a já přemýšlím, kam bych šla rodit. Já vždy Podolí zavrhovala, kvůli té děsné registraci, ale péče o mimčo z mého pohledu je tam super. Ale nevím právě, jestli by ke mě měli jiný, třeba častějí přístup, když už mě znají a vědí, že budu riziková. Asi by to pro mě bylo rozhodující plus, kdybych věděla, že budu chodit do rizikové poradny. Předem díky za reakce.

beisis
28. lis 2011

@monivo Já jsem tam rodila předčasně a byla jsem tam pod dohledem od 20 týdne. Ale musela jsem být u nich registrovaná. Jinak bych to neměla. A docházela jsem jednou za týden. Při komplikacích to bylo víckrát.

monivo
28. lis 2011

@beisis jéé, to jsem ráda, že se tu někdo takový našel 🙂 Registraci bych snad nějak přežila, to bych se tu jistě dozvěděla rady, jak se tam dostat 🙂 A pod dohledem jsi byla proč? Kvůli komplikacím u prvního těhu?A takovouhle častější péči jsi měla jako normální pacientka nebo jsi tam měla někoho "známého"? Díky moc 🙂 A co jsi měla za komplikace, jestli se můžu zeptat? Já jsem byla těhu po IVF a vzhledem k tomu, že mi zjistili riziko vzniku žilní trombozy, tak jsem si celé těhu píchala injekce na ředění krve. A jednoho krásného dne mi prostě praskla voda. Po třech dnech, kdy mi porod vyvovali jsem začala hrozně krvácet, takže šup akutní císař a důvod uvedli, že předčasně odloučená placenta. Více nevim. Takže do budoucího těhu toho moc nevim, proč se to stalo apod. Ale hlídaná budu muset být určitě. Jak jsi dlouho byla v čekárně, když jsi tam chodila do rizikové poradny?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru