Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

hypo
22. únor 2012

@kveetiinkaa mi rodice urcite hlidat nemuzou jsou mimo, tchyne jeste 2x v tydnu pracuje tak uvidime jak to vyjde, a rodim pres prazdniny v cervenci takze tady skoro nikdo nebude ☹ zadne kamosky a pod... uvidime jak to zvladnem

luciasekf
22. únor 2012

@tery58 no, tak děkuji za povzbuzení ohledně první poradny 😖 ☹ Mě čeká zítra. Kartu už tam mám, takže snad nebude problém. Jsem objednaná také na 8:15, ale jestli budu nebo nebudu mít monitor, to se dozvím až tam.
Přeju, aby se malej brzy na svět rozhodl přijít, aniž by mu museli dr pomáhat vyvoláním 😉

tery58
22. únor 2012

@luciasekf děkuju... no v pátek jdu ještě na kontrolní monitor, ale malej naštěstí spolupracuje, takže tam pokaždé sedím tak těch 20-30minut, no a v pondělí bych měla jít normálnbě na kontrolu a to bychom už domlouvaly vyvolání... Manžel by si přál, aby se malej narodil 29.2., že by byl furt mladej... 🙂 Jinak mě už od rána pobolívá bříško, ale na porod to nevypadá... už od 37tt jsem otevřená na 2cm a čípek mám polozměklý...
Jinak co jsem si tam povídala s těhulkama, tak při první poradně dělaji všem monitor, tak uvidíš co bude... Jinak ještě přeju pevný nervy... je to na prd být tam celý dopoledne... 😒

karol84
22. únor 2012

zdravím,
zatím to není příliš aktuální, ale zajímalo by mě, zda máte někdo zkušenost s přístupem lékařů v podolí k druhému porodu po předchozí sekci - jestli třeba někdo nutí do dalšího císaře, nebo naopak preferují klasický porod, jak dlouho nechají přenášet, k jakému vyvolávání přistupují, jaké máte zkušenosti s konkrétními lékaři apod... moc díky za reakce

luciasekf
22. únor 2012

@tery58 tak to je dobře, že aspon na monitoru malej spolupracuje a nemusíš tam čekat další 2hodky... To já bych nechtěla mimčo 29.2 ☹ Já chci březňátko, tak doufám, že to vyjde. Poslední dobou mám bolesti, asi nepravidelné kontrakce, vždycky večer, tak dám sprchu a pak dobrý...
Když jsem byla v Podolí asi před měsícem na kontrole kvůli bolestem a zkracujícímu se čípku, tak jsem byla u sester, pak pro kartu a pak k dr a byla jsem tam asi necelou hodku, tak to bylo super. Snad tam nebudu tak dlouho, potřebuju pak si ještě dojít na Karlák na krev..

tery58
22. únor 2012

@luciasekf me už je to celkem jedno kdy se narodí i když dnešní datum se mi moc líbí. Hlavně, aby byl malej v pořádku a porod proběhl bez komplikaci a rychle. 😉 Ty určité březnatko mít budeš do TP máš ještě čas.
A jak pises o těch nepravidelnych bolestech, tak to jsou ty poslicci. Ty me trápí už od Vánoc.
Tak snad tam nebudeš tak dlouho a stihnes všechno co potřebujes. 🙂

luciasekf
22. únor 2012

@tery58 jo, dnešní datum je krásné 😉 Podle velikosti mimča mám termín 12.3. takže +- ten týden
Jo, to je hlavní, aby vše dopadlo, tak jak má... 😉

kveetiinkaa
22. únor 2012

@tery58 taky ti držím palce, ať je vše ok a máš brzo miminko u sebe.

S tou kartou nevím, mě paní v kartotéce upravila údaje podle té karty, co jsem měla u dcerky před skoro třemi lety a v pohodě, ale když jsem se ptala, zda mi dají u porodu pokoj, tak říkala, že to neví, proč se tak ptají, když je to v počítači a bohužel to neovlivní.

Jinak jsem tu četla, že v první poradně se v té kartě podepisuje nějaký souhlas s mediky apod., ale mě se na nic neptali, tak nevím. Jak jste to měly vy? Probíral to s vámi někdo?

luciasekf
22. únor 2012

@kveetiinkaa mě to sestra dávala podepsat, když jsem tam byla asi před tím měsícem. Podepsala jsem, že můžou nahlížet do karty, ale u porodu je nechci.

tery58
22. únor 2012

@kveetiinkaa děkuju... 🙂
no mě dávala paní v kartotéce spoustu papírů a mezi nimi byl i papír o účasti mediků při vyšetření. A ptala jsem se na to ještě doktorky v poradně a ta mi řekla, že to nebývá často a kdyby mi ta přítomnost toho medika byla nepříjemná, tak to klidně můžu říct a on odejde.

anka.
22. únor 2012

@karol84 můžu napsat víc za pár týdnů, sama jsem zvědavá, co mi řeknou už v té poradně, zatím na ultrazvuku se k tomu nevyjadřovali, že se to řeší v poradně...

karol84
22. únor 2012

@anka. díky, budu moc ráda. můžu se zeptat, co bys preferovala ty?

simimo
22. únor 2012

Tedy holky, díky za info, tak to tedy koukám, jak se to vše změnilo. Dřív to stačilo po tel. a pak jsem tam šla až v nějakém 36 týdnu. Když tam půjde vystát manža, tak sebou musí něco mít? Já si tam tedy zavolám a řeknu jim poslední datum menzesu a oni mi vypočítají, kdy mám přijít? Pochopila jsem to dobře? A nebo už musím mít něco od doktora? To je tedy hustý 😠 Máte ještě nějaká zkušennosti s Apolinářem? jak to tam chodí, kdybych se sem nedostala a nebo kde to je lepší? Já v roce 2008 rodila v Podolí, byl to porod jen se sestrami, bez komplikací, doktorku jsem viděla až při šití. Jinak v té době bylo hodně porodů, tak neměl nikdo čas 😠 Jsou to asi dvě nejlepší porodnice, takže tam nemá nikdo na nikoho moc čas, ale kdyby se něco dělo, tak si myslím, že jsem tam jsou nejlepší a vše by dobře dopadlo.

luciasekf
22. únor 2012

@simimo já si myslím, že bohatě stačí průkajda, ale pro jistotu bych manžovi dala i kartičku pojištěnce.
U Apolináře to jde ted nově registrovat přes net.

simimo
22. únor 2012

@kveetiinkaa Já rodila v Podolí v r. 2008, nevzpomínám si, že by mi dávali podepisovat nějaký souhlas s mediky, ale u porodu jsem je měla ☹ Rodila mě jen sestra a tam civěli ti medici. Moc jsem je nevnímala, jen jsem si všimla jednoho vysokého fousatého chlápka a vím , že jsem na jeho adresu něco pronášela, jako že je chlap a že se mu to čučí. Ale měla jsem tam manžu, tak mi bylo celkem jedno, kdo tam byl. Jen jsem to v té době nijak neřešila, kde se tam vzali, teď bych to už asi nechtěla.

svoba
22. únor 2012

můžu se zeptat, co člověk potřebuje k rgistraci k porodu a jak to probíhá? stačí, když tam budu dvě hodinky dřív?

evab.
22. únor 2012

@simimo Pokud za tebe půjde vyřídit registraci třeba manžel, tak musí sebou mít tvojí těhotenskou průkazku a kartičku pojišťovny a datum pro registraci ti řekne po telefonu sestra v kartotéce, vypočítávaj to podle termínu porodu co máš napsáno v průkazce, nesmíš přijít ani o den dřív, ale ani o den později 🙂

tery58
22. únor 2012

@svoba ahojky, no já jsem tam byla a manželem asi o ty dvě hodinky dřív a byla jsem čtvrtá. Jinak sebou potřebuješ těhotenskou kartičku, kartičku pojištěnce a občanku. Ale stejně je lepší si tam tak kolem 13tt zavolat kdy se tam máš dostavit. Oni se tam podívají do svých tabulek a podle toho Ti řeknou kdy máš přijít.

ivkaj
22. únor 2012

@svoba ty bys měla termín registrace 20.2. (já mám TP 21.8. a registrovali jsme se včera). Tak teď už jen zavolat do Podolí, jestli jim nějaké místo zbylo.
Manža tam byl kolem 6.30 a byl asi třetí, kolem 7.30 už bylo asi 12lidí a víc neberou, takže bych osobně dorazila raději na 7h.

svoba
22. únor 2012

@ivkaj mne tady konik pocita jinak. 14+0 jsem zitra. Jistojiste. Pojedu tam na sestou. To bude drsarna.

ivkaj
22. únor 2012

@svoba tak drží palce, ať máš správný termín. A hodně štěstí. Joo a na recepci by měl být pořadník. Někdy tam papír je, někdy ne, tak se když tak pro jistotu vybav vlastním pro případ, že bys byla první.

svoba
22. únor 2012

@ivkaj díky za tipy! termín porodu mám 23.8. vždy ve čtvrtek začínám další týden. kouknu na recepci hned jak přijdu. a recepce není kartotéka, že? a čekat se má před kartotékou. určitě tam budu tápat, ač jsem tam pravidelně chodila do IVF centra a na imunologii. 😉

ivkaj
22. únor 2012

@svoba nebyla jsem na registraci osobně (obětoval se manžel), ale jak mi to popisoval, tak recepce je venku před kartotékou a jsou tam židle, takže nemusíš až do těch 10h stát.

svoba
22. únor 2012

@ivkaj se mnou půjde manžel jako zábavný prvek, abych neusnula 😉 já běžně vstávám v sedm. můžu se zeptat, prvně si rodila taky v Podolí a spokojenost?

ivkaj
22. únor 2012

Jo jo, první jsem rodila taky v Podolí. S personálem spokojenost. S vybavením pokojů už to bylo horší. Chvilku jsem ležela na rizikáči, tam má každý pokoj vlastní koupelnu+wc a skříň na uložení věcí, takže mě pak odd. šestinedělí trošku vyděsilo (společné WC a sprchy, žádná skříň na pokoji) ale dalo se to zvládnout. Když nebudeš čekat žádný luxus nebo si připlatíš za nadstandard.

bl4nche
22. únor 2012

svoba: kartoteka je v te aule v prizemi, u jezirka s rybickama ;)

kveetiinkaa
22. únor 2012

Teda simimo, já měla u prvního porodu žákyňku na PA /ne v Podolí/ a byla fajn, ale vadili mi i normální dr. na vizitě nebo co to bylo, jak jsem už byla na sále kvůli odteklé vodě a neměla pořádné kontrakce a než přišli, vyšetřila mě PA, pak dr. a ptal se primáře, zda chce taky, to ho měl nechat rovnou a PA si to mohla odpustit, když věděla, že dojdou za chvíli. Já to vnitřní vyšetření nemusím i normálně, natož s kontrakcemi a vystresovaná. Takže kdyby tam byli i medici a trénovali to na mě, tak bych to nedávala, stačil mi ten dr. Pak už naštěstí vyšetřovala jen PA a žákyňka ne, ta mi nosila napít, hlídala mě ve sprše a tak, byla moc milá. Do karty mi nevadí, že nahlíží, pokud nebudou dělat nic mě a ani miminku, ať si počtou mou bohatou anamnézu:o) Už na genetice si četla medička a byla u vyšetření, dr. mi ji jen představila, ale souhlas podepsat jsem nedostala. O tom jsem četla až tady.

Císař - moje dr. říkala, že nerodí KP a dělají rovnou císař, miminko se mi pak otočilo kolem 35 tt,jsem ráda, u mě by byl císař horší, říkali to dr. na utz, že císař by mi dělat nechtěli kvůli komplikacím. Někdo vím, že měl v Podolí druhý porod císařem, ale možná měli zdravotní důvod a ne že po císaři dělají další automaticky.
To ale pak je plánované jako jiné operace, takže by to domlouvali v poradně dřív i s termínem, že?

kveetiinkaa
22. únor 2012

@svoba: manžel zábavný prvek 😀 , neboj, jak dojde hodně mamin, budou se handrkovat a předbíhat a usnout tě nenechají.

V roce 2009 jsem se zaregistrovala před polednem, zbylo na mě poslední místo, návaly a čekání x hodin před kartotékou začalo dva měsíce na to, měla jsem štěstí a tentokrát mám vážnou zdravotní indikaci a přísně nařízeno rodit pouze v Podolí nebo u Apolináře, v Podolí jsem byla ten den až 15 - neměla jsem brzo ráno hlídání, takže mi dali díky zdraví výjimku. Akorát jsem vypisovala žádost a pak šla pro číslo registrace znovu.

Holt máme smůlu, že se rodí moc a nejsme celebrity, v nějakém rozhovoru říkala zaměstnankyně Podolí, že celebritu v životě neregistrovaly, takže ti si to zaplatí, zablokují na delší dobu nadstandard, aby měly jistotu a pak rodí s vybraným dr.

kveetiinkaa
22. únor 2012

@ivkaj: rizikové je vedle porodních sálů v té nové části, ne? Takže je tam vše hezké.
Kdyby si mohli dovolit to na chvíli zavřít a zrekonstruovat, tak by byla šestinedělí hezká všechna, ale oni zavřou jen na malování na týden jednou za roka to nehrozí stihnout i rekonstrukci :O(

svoba
22. únor 2012

Smarja.rivalita tehotnych. Se bojim 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru