Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

babara
23. led 2010

bl4nche , diky, do STudia pro zeny jsem v 1.tehu taky chodila, ted jsem planovala spis jen nejaky cvico mozna. No a dychani by se mi ale taky hodilo, pac jsem nakonec rodila cisarem

gtver, moc gratuluju! Vse v pohode? Napis zazitky.

gtver
25. led 2010

bab, všechno naprosto v pohodě, s Podolím spokojenost, porod byl celkem rychlý (kolem 3 hodiny jsme dorazili do porodnice, v 6:26 malý na světě, spontánně, bez epidurálu, jen s porodní asistentkou, šestinedělí taky bez problémů, byla jsem na P4 (to je sice pooperační, ale dávali tam kvůli místu) 1.den na standardním pokoji (3 lůžka), od druhého dne na nadstandardu. Ten den porodu, co jsem měla běžný pokoj, jsem využívala společný sprchy, tak ty jsou na P4 2, nebyl problém s obsazeností. Domů jsme šli v nejkratším možném termínu (19. se narodil a 22. v poledne jsme byli doma 🙂

babara
25. led 2010

gtver, tak to je fajn, ze vse ok a taky, ze nemeli stop stav 🙂

gtver
25. led 2010

měli dost narváno, ale stop stav naštěstí ne 🙂

kjucukovna
25. led 2010

holky chci se zeptat jestli při porodu v podolí dávají jejich košili (toho andílka) nebo mám mít svou a co si vzít do tašky na porodní sál?
jak to vlastně probíhá když tam přijedeme, jak je to s parkováním přímo v areálu nemosnice? jde se do 4. patra zazvonit na porodní sál, nebo někam jinam????manžel jde se mnou rovnou dovnitř ? nebo nejdřív čeká tam u toho zvonku?
dík za každý info!!!

mavanka
25. led 2010

kjucukovna: zaparkovat můžeš přímo v areálu, ale platí se tam parkovné, teď nevim kolik, ale jde to udělat tak, že Tě tam přítel odveze až ke vchodu, dojde s Tebou nahoru a když se rozhodnou si Tě tam nechat, tak přeparkuje, bude mít na to dost času.... my přijeli do porodnice před jedenáctou večer, dcera se narodila před třetí a manžel odjížděl v půl šestý ráno, přes noc se parkovné neplatí, myslim od 22 do 6, takže to bylo zadarmo... vyjdeš těch pár schodů do patra, kde je kartotéka, vzadu je výtah, vyjedeš do čtvrtého patra a tam zazvoníš u sálů, natočí s tebou monitor, vyplní přitom papíry, pak tě vyšetří doktor... u toho manžel čeká venku (to je tak půl hodiny), pak už se jde na porodní sál a tam jdete už spolu 🙂 ... já měla s sebou celou tašku krom plinek pro miminko, na sále jsem řekla, že bych chtěla košili půjčit a sestřičku to očividně překvapilo... že tedy nějakého andělíčka možná najde... no tak jsem já radši našla svojí košili v tašce (už starší, který nebylo škoda, ale je fakt, že vyvázla úplně čistá 🙂) přeju hodně štěstí

kjucukovna
25. led 2010

mavan dík za podrobný popis !!! 🙂 😉

kvetinka7
27. led 2010

Ahoj holky,
v nedeli nas pustili z porodky ..a musim na Podoli pet jen samou chvalu!!
Vsichni tam byli naprosto uzasni, od PA [ ktere jsem zazila 3,nez jsem porodila a vsechny byly skvele], tak po personal na oddeleno sestinedeli..
vsichni velice vstricni, mili.. ukazovali peci o miminko, venovali se kojeni .. kdykoliv jsem mohla prijit s zadosti o radu, zkontrolovat prsa apod..
co velice ocenuju je to,ze nas malej musel byt kvuli jeho zdravotnimu stavu ihned dokrmovanej a nez mi najelo mliko,tak ho krmili materskym mlikem a injekcni strikackou,aby ho nematli ..
co vim,tak jinde treba i soupnou caj v lahvicce apod 🙂

kvetinka7
27. led 2010

Gtver,koukam,ze jsme tam byli ve stejnou dobu. 🙂

seb
27. led 2010

ahoj všem,
květinko, gratuluju k miminku a přeju mu hodně štěstí a zdraví a lásky do života a m 😵 ,mám radost, že jsi byla v Podolí spokojená, snad budu mít taky to štěstí,

holky a kde je to placený parkoviště ? to není to pidiparkoviště před tou hlavní budou asi , že ?

já dnes byla poprvé v poradně v Podolí a po vyšetření jsem měla na slipovce jasně červenou krev :( ,
ted už je to jen tmavé špinění slaboučké, nestalo se vám to někomu taky a nevíte do kdy to má zmizet?

😕 😔

mipo
28. led 2010

Kveti, muzes mi rict, kde si lezela? P1, P2, nadstandart? Docela me to zajima. Ja mam z prvniho porodu v roce 2007 zkusenost, ze se nam detsky sestry absolutne nevenovaly a jak byl nekdo problemovej - zloutenka, spatny kojeni, atd., davaly jim to sezrat. Ja lezela na P1, ale co vim, tak si kamaradky pochvalovaly P2, tak jen abych vedela, kdyby byla sance se nacpat jinam.

a jinak se tam od 1.1. nic nezmenilo? Davaji vlozky a poporodni kalhotky?

tegina
28. led 2010

Srdečně gratuluji květinec. Mipo já jsem ležela na P1 v roce 2009 a měla jsem ty samé zkušenosti jako květinka. Tak se buď změnil personál, nebo lepší šichty, ale ty jsem zažila snad 3-4, až jsem se divila kolik je tam sester. Většinou tady píšou, že se jim nevěnovaly při kojení, u mě to bylo tak, že jsem si skoro myslela u jedné sestřičky, jestli snad není lesbička
🙂 blbá sranda, i kdyby byla, ale tak se věnovala, ze začátku nám to nešlo, snad plné tři dny....byla jsem zde 8 dní, měli jsme žloutenku, navíc po CR, a nějaké horší chování jsem nezaznamenala, možná naopak, první dva dny se o nás staraly jako o miminka...Jinak vybírat si určitě nemůžeš, u mě volali, kde mají vůbec volno...jedině mít štěstí nebo známé, já bych chtěla opět na P1, jestli zažiju hned po roce stejný personál 🙂

gtver
28. led 2010

mipo, já ležela na P4 (to je ale standardně pooperační, já tam byla po spontánním) a mám s personálem taky dobré zkušenosti, tedy z prvního dne, co jsem byla na normálním pokoji a můžu soudit z toho, jak se věnovali spolubydlící (vzhledem k tomu, že já byla druhorodička bez problémů, tak jsem pomoc nepotřebovala a s díky odmítala)
vložky jsou k dispozici neomezeně, kalhotky dostaneš asi 5 kusů, běžně to vystačí na pobyt

keminek
28. led 2010

mipo, já tam ležela ve stejném roce jako ty a taky na p1 a zkušenosti s personálem mám rovněž ty samé jako ty. Tzn. negativní. P2 mi přišlo hezčí už jen proto, že tam byla otevřená okna a záclonky snad.. pohledově to bylo o něco hezčí a personál tam byl taky vyloženě milý (chvíli jsem tam čekala na chodbě před převozem jinam). P1 mi přišlo jak z jiného světa.

keminek
28. led 2010

A pokud jde o starání se, tak se nám nevěnovaly, kojení neučily vůbec nebo jen z rychlíku a ještě tak jako oráchle. Jak byl nebo vlastně ani nebyl v něčem problém, tak nám to taky dávaly sežrat.

seb
28. led 2010

keminek: to muselo být teda hooodně nepříjemný, tak snad už se tam sestava vyměnila a sestřičky jsou teď hodný

keminek
28. led 2010

seb, jak to čtu, tak většina je spokojená a popisuje milý a ochotný personál. Na směnu narazit můžeš, nemyslím, že jsou tam všichni milí, když je to tak velká porodnice. Ale ono když bude dobrá směna u porodu a na šestinedělí ne, tak to nebude tak drsné. A když bude dobrá i na šestinedělí (všichni nebo skoro všichni), tak budeš spokkojená. Pokud chytíš nadstandard (a budeš ho chtít zaplatit), tak budeš vyloženě nadšená. Takže i proto se ty zkušenosti liší. Ale tak mělo by to být OK. A kdyby náhodou něco, tak se neboj a otevři si na ně pusu. Máš právo mít miminko u sebe a nebo nemusíš mít náladu na jejich nevhodné poznámky. Klidně je taky setři, i když po porodu budeš naměkko. Ale jak to tady tak čtu, tak to vypadá, že taky budeš spokojená 😀

krev, špinění jsem měla jen po jednom vyšetření a to 3 dny před porodem.
Parkoviště - projedeš vrátnicí, jsou tam závory, zaparkuješ před budovou nahoře kousek od vchodu. U rozjetého porodu určitě. Když bolesti nebudou nebo budou mírné, tak si klidně dojdeš z parkoviště, které je mimo areál. Já tam jela s rozjetými kontrakcemi záměrně, nechtěla jsem vícero monitorů 😀

tinky111
29. led 2010

Chtela bych se zeptat, zda ma nekdo zkusenost, v kterem tt se objednavat do poradny, kdyz budu mit planovanou sekci?

kvetinka7
29. led 2010

Holky, ja byla na G4 P2.. nepletu to? je to mozny?
sestricky byly mily vsechny.. ty starsi to braly vice z rychliku,ale pak prisla mladsi a od te jsem si to nechala zopakovat pomaleji.. sestry byly rozdeleny na sestru zenske a detske..detske se staraly i o kojeni a mezi nima byla i primo laktacni poradkyne .
1.den po porodu se jen odpociva a miminko chodi prikladat k prsu po 3h ,aby se stimulovalo kojeni..zatim nic netece,nebo jen mlezivo ..od 2.dne nastva obrovska zmena,miminko je s vami porad a uz se o nej musite starat..
takze si poradne uzjite ten prvni den!
ja jsem odrodila kolem pulnoci a mimi jsem mela u sebe uz dalsi den poobede nonstop..chtela jsem to takhle.. zalezi,jak se citite

s Cisarema se s vami nemazou.. po normal.porodu se slo domu 4.den, po cisari 5.den ..pkud nebyly komplikace

kvetinka7
29. led 2010

Tinky, do poradny se objednava na 37.tt.. pokud je duvod,tak na zadost tveho dr. te objednaji driv nebo budes chodit do rizikovky.

kvetinka7
29. led 2010

Seb, to spineni mohlo byt zpusobeno vysetrenim, ohmatavala ,jak ti cipek, jak jsi otevrena,vid? je to normalni

gtver
29. led 2010

kveti, s tím, kdy dostaneš miminko po porodu, je to individuální 😉 já ho měla hned

seb
29. led 2010

kvetinka: já asi taky budu ráda, když si po porodu odpočinu ten jeden den bez mimi ještě
ona mě moje gyndra vnitřně vůbec nevyšetřovala, a ted do mě v pODOLÍ dr. šáhla , udělala mi výtěr z čípku, řekla že jsem otevřená na prst, trochu to zabolelo , no a od tý doby to špinění, není toho moc , ale pořád trošku jo a dnes se do toho přidal ještě hlen, nevím jestli to není ta hlenová zátka třeba ?

keminek
30. led 2010

no tak to zní dobře, buď se to tam zlepšilo nebo je to prostě o směně 😉 kojení nám ukázali z rychlíku a o laktační se nám mohlo zdát.
Mimčo mi taky přinesli jako květince, ačkoliv já ho teda chtěla.
seb.. velký hlen narůžovělý, načervenalý nebo nahnědlý. Já taky byla 2 týdny před porodem na prst a v týdnu, co jsem rodila jsem byla na dva. Při tom posledním vyšetření mě to taky trochu zabolelo a bylo i trošičku krve a od toho dne jsem měla slabé kontrakce, které se daly v pohodě zaspat. Rodila jsem až pár dní potom a to mi odešla zátka (kus narůžovělého hlenu) a kontrakce zesílily.

keminek
30. led 2010

jinak to špinění po vyšetření se stává

seb
30. led 2010

keminek: pomooooooooooc já ještě neci rodiiiit, ještě nemám kočárek a bojím se, se ještě musím na to psychicky připravit, bojiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim
to špinění mám od tý středy pořád a je to takový s tím hlenem, může ta zátka odcházet několik dní ? a až odejde , tak už jako rodim ? nebo ještě třeba týden se nic nemusí dít ? 😕

keminek
30. led 2010

seb, nemusí se rodit v den, kdy odejde zátka (viz diskuze o zátce). Mně ale odešla ten den ráno 😀 Ale je to fakt kus hlenu, to nejde zaměnit 😀 A měla jsem kontrakce 😉 Třeba ti žádná zátka ještě neodešla. Neboooooj!!!!!!! Špinění máš od středy, dneska je sobota.. Zvýšená tvorba hlenu je celý těhu, ke konci možná jsem měla hlenu trochu víc.. už nevim, ale zátka to rozhodně nebyla. Porod poznáš. A to už by začal.. teda myslím 😀 😉

keminek
30. led 2010

Věři si, věř tělu, s miminkem to zvládnete 😉 🙂 Neboj, těš se 😀

kvetinka7
31. led 2010

Seb, hlenova zatka je kus zahnedlyho, ruzovyho hlenu.. nejen spineni..
to krvaceni,co popisujes je nejspise od toho,ze porodni cesty se zacinaji pomalu pripravovat, jsou prekrveny apod..
jinak hlenova zatka nekomu odejde i nekolik tydnu pred porodem.. mne nejspis odesla az pri porodu.

seb
1. únor 2010

tak já nevím holky, ono toho hlenu zas tak moc nebylo, prostě se tam objevil a teď už ho nemám, a naštěsstí ode dnes ani to špinění, ve středu jdu zas doporadny, tak se bojím, že mě zas rozrýpe a bude to nanovo 😒

keminek: děkuju za podporu, já jsem hroznej srab, vše mě hned vyplaší 🤐

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru