Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

niikkyy
22. pro 2008

Gerden: taky jsem koupila bačkory u vietnamců..na tu chvilku stačí a stáli 70kč 😉 ještě akorát něco do sprchy!
Taky si myslím,že nic nepotřebuju..hadry na sebe NE to jen košile a v čem pojedu domu doveze manža,to samé pro kluka...takže sebou fakt jen košile,botky,kosmetika,hygiena,ručníky a čau..co? 😅

Ama: tak papapa a hezký svátky 😵

niikkyy
22. pro 2008

holky neříkej te že porod bolí..já se hodím do klidu a pak někdo tu napíše že trpěl jak zvíře 😅 to snad neeee..já si to nedovedu představit jak moc to bolí 😔

campi
23. pro 2008

nikkyy: porod pry boli jako cert, ale neboj, my budeme ty vyjimky, který to ani nepociti 😵

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
niikkyy
23. pro 2008

😀 😀 dík..tak ani nevím jak bolí kotník..ale mohla bych to zkusit 😀 😀 😀

campi: přijdem vyprdnem a pohoda ne? 😀 😅

campi
23. pro 2008

niikkyy: jasne, co by člověk pro mimíska nevydržel🙂

gedren: s tímhle názorem jsem se už setkala, prý je několikadenní migréna nebo bolest zubů mnohem horší.

A navíc (trochu ukradeno z Báječných let pod psa): "v Podolí, v Podolí porod vůbec nebolí".

niikkyy
23. pro 2008

jj ještě aby to Podolí nemělo stop stav a nejela jsem směr Bulovka atd..tam si to zpívat nebudu 😀

campi
23. pro 2008

Zadny katastroficky scenare se nepřipouští! Však psala Verbalinka, že v Krči byla spokojená, vždycky to nějak dopadne.

niikkyy
23. pro 2008

nábřeží taky fajn 😀

kocicinka
23. pro 2008

Ma tu nekdo neco proti Bulovce? 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
niikkyy
23. pro 2008

jojo já...mě ta porodka a nemocnice kroutí prsty u nohou....stejně tak jak Apolinář..ale to jsou jen zkušenosti 😅

kocicinka
23. pro 2008

Muzu se zeptat, co ti konkretne na Bulovce vadilo? Abych mohla ještě včas utect 😅
Kamaradka rodila nedavno ve vychvalovanych Nera a chytila tam uuplne silenou pediatricku. Holky, je pravda, že oddělene porodni boxy ma jen Bulovka a Podoli?

campi
23. pro 2008

Kocicinko: mam konkretni zkusenost jedne klientky - neprijemne sestry na šestinedělí, nikdo se tam s ní nebavil, mnohahodinovy porod skoncil cisarem v celkove narkoze, takze byla dost grogy (na porodním byla ale s lékaři i sestrami moc spokojená) a péči nezvládala. Sestry jí braly mimčo bez vysvětlení, naopak, když potřebovala pomoct, protože jí bylo hodně špatně, tak nepřicházely. Péči o dítě ji naučila externí porodní asistentka, kterou manžel narychlo sehnal. Je fakt, že ona je dost neprůbojná a byla prvorodička, ale... Stalo se letos v červnu.

Myslím, že je to hlavně o lidském přístupu a ten může selhat všude.

Jinak myslím, ze neni mozne hodnotit porodnici, pokud v ni clovek osobne nerodil. Já mám od sousedek porad na talirku, ze ony by v Podoli nikdy, ale je to zase jejich subjektivni názor, já bych zase nikdy v jejich preferovaném Apolináři.

niikkyy
23. pro 2008

no Apolináře jsem zavrhla okamžitě po osobní zkušenosti a manža mi řekl,že mě raději odrodí on sám než mě tam zas pustit 😅 jako řpístup katasrtofa...ale zas.narazila jsem na blba....jiný jsou třeba v poho.....
třeba Michal Koucký porodník,samé chvály na něj 😉 takže je to o tom na koho narazíš a jakou má nejspíš náladu..já vybírala hlavně dle toho co porodka nabízí a jaká je tam péče o mimča případné komplikace!

Jo Nerátky...hahaha manža pochází z Nera a tchán se tam zná i s primářem a ten sám mi řekl NE 😅 takže si vyber..a ještě za to platit!dokonce tam jsou takový střelci,že dotyčná měla rodit v Praze-stop stav a skončila v Nerátkách..nevěděla jak to tam chodí co a jak a když odešla,tak jí dali tučnou fakturu..nikdo jí to neřekl,neupozornil.tak platila a platila..což mi přijde dost nefér 😖 jako jasné,že porodit už někde musela,ale maj informovat ne,že jsou soukromý!

No a mě sestra tvrdila,že se tam platí všechno a pak se zas dovim,že se neplatí nic a pak zas že jo...takže zlatý PODOLÍ 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
petka80
23. pro 2008

Holky, já v Nera rodila v lednu a nedá mi to se neozvat 😉 Platí se tam za dost věcí, ale myslím, že kdo nechce žádný nadstandard, tak neplatí skoro nic. Já platila za jednolůžkový pokoj + za manžela, který tam se mnou taky přespal, za manžela u porodu, za lepší porodní křeslo (je teda fakt, že tam mají 2 porodní sály a člověk si moc vybírat nemůže, jde tam, kde je volno, no a za jeden ten sál se kvůli tomu křeslu doplácí a za jeden ne....) a to je myslím všechno. Celkem to bylo myslím asi za 7 tisíc, ale to dělal hlavně ten jednolůžák. Jako prvorodička jsem si ale připlatila ráda a byla jsem spokojená. U druhýho prcka mi už asi bude víc věcí fuk a nebudu to tak řešit. Ambulatní porod je docela dobrá alternativa, ale nevím, co by na to říkal můj drahý...... 😀 Gedren, jsem se zasmála u tvého popisu, jak to chodí na šestinedělí, ale je to tak..... 😅

niikkyy
23. pro 2008

hele tam si platíš prej všechno,epi,pásek pro tebe a mimčo na ruku,pokoj atd mě to spočítali na cca ž tisíc základ spont.porod.4 dny max. v porodce! takhle mi to bylo vysvětleno...jenže pak ti zas někdo řekne že nic neplatí,jenže to je tím,že má DR co k němu chodí a on si to tam pronajímá a odrodí tě tam..tak to už asi neplatíš,že to máš v rámci nadstandartu co si platíš u toho DR..
jukni na jejich stránky..je to tam napsané...jo otec u porodu snad 600 epi byl 3000 myslím

petka80
23. pro 2008

niikkyy, ahoj, s tím epidurálem je to myslím tak, že když si o něj řekneš hned na začátku, že ho jako určitě budeš chtít, tak ti ho naúčtujou, ale pokud ne a pak je k tomu v průběhu porodu nějaký rozumný důvod, proč ti ho dát, tak se neplatí.

kocicinka
23. pro 2008

uaaa, tak ted teda vazne nevim. Myslite, ze je mozne, kdyz mam razitko v prukajde z Bulovky , rodit treba ve Vrchlabi? To me totiz taky docela dost laka. Jinak ja bych chtela maximalne prirozeny porod a vzadnem pripade ne cisare. Myslim, ze sitim porodnici dost ulehcuji praci, ze nez aby se treba snazili mimi nasmerovat do spravne polohy tak hned hup cisar. To same s vyvolavanym porodem. Najednou se mimi dusi a musi rychle ven. Toho bych se chtela vyvarovat. No jo, ale zase tam maji JIP.Babo rad. Gedren a muzu se zeptat, jak to udelate, aby vam mimi pustili hned po porodu dom? Ta znama, co rodila v Nera tak sla taky hned dom, ale pry se tam museli dost pohadat(ona ma takoveho prubojneho manzela). Ja chtela taky do Podoli, ale oni v mem terminu maluji. Taky jedna kamaradka rikala, ze ji tam po porodu sebrali mimco a soupli ho na 2 hodiny do inkubatoru. Pry je to tam bezny postup.Kvuli tomu tam uz nechtela- tezce to nesla.

niikkyy
23. pro 2008

mužeš do Vrchlabí..přece kdyby tě to chytlo někde kdesi na výletu tak pojedeš do nejbližší porodky a ne tam kde jsi registrovaná..teda myslím třeba být v Brně a mít registraci v POdolí a začít rpdot,tak zůstanu v Brně ne? 😅 😉

petka80
23. pro 2008

kocicinko, já myslím, že můžeš rodit, kde chceš, zkus tam zavolat a uvidíš.
Myslím, že tvoji představu přirozeného porodu ti splní spíš v těch Neratovicích než na Bulovce nebo v Podolí, pokud zůstaneme u těch pražských porodnic. V tomhle směru jsou tam děsně fajn. A na někoho protivnýho můžeš narazit kdekoliv, to bys holt bohužel nemohla rodit nikde. ☹

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
campi
23. pro 2008

Holciny, preji krasny Stedry den, at Vam vse vyjde podle Vasich predstav a vydari se. Hezky se flakejte, nechejte se obskakovat nebo obskakujte chlapa (at si jeste uzije, nez se objeví konkurent mimčo), dobře se najezte a napijte (hlavně my cukrovkářky) a tak dále.

niikkyy
23. pro 2008

hele co ta Hlavinka?se vůbec neukázala že?

Tak já Vám také přeju krásné Vánoce,bohatého ježíška a šťastný vstup do Nového roku 😵 a bezproblémový porod a zdravé mimuška 😵

No já se můžu obskakovat tak sama,dneska sama a zítra od odpoledne taky 😢

kocicinka
23. pro 2008

Niikkyy japato?

niikkyy
23. pro 2008

manža dělá...dneska celý den,dojede až cca za hodinku a zítra místo večeře bude oběd a maže do práce...má noční,ale tak v 5 musí odjed..takže vlastně večír až by se mělo večeřet a rozbalovat dárky,já už budu sama 😖

hlavinka
23. pro 2008

Ahoj holky, nejak nestiham cist, manzel je doma, takze na PC neni cas.
Kazdopadne stale nic noveho. Coz tedy ani tedka nevadi, zitra bychom jeste radi byli doma vsichni a pak zase muzeme popohanet 😀



Preji vam krasne Vanoce, hezky a vesely Stedry den a klidne tehulkovani. A do noveho roku hlavne zdravi, jak pro vas, tak pro mininka. A zadne predcasne rozeni! 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
niikkyy
23. pro 2008

jééé ještě neni mímo jo? Hlavi to nám nedělej...bez prcka sem nelez 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru