Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

anavka
25. čer 2009

Holky, já když jsem rodila v Podolí v roce 2006, tak nám do začátku dali asi 5 plenek pro mimi, zbytek jsem měla své. Pak tam byly i "mazací" potřeby a oblečky, ale těch moc nebylo, takže v tom byla malá jen 1. den, pak jsem si nechala donést svoje.

susik77
25. čer 2009

Holky, mam dotaz na ty, co uz jste na MD a meli jste uz 1 dite-teda brali ste rodic. prispevek a ted jste nastoupili na materskou. Mam totiz chaos, co odevzdat zamestnavateli a co na socialce. Na soc. mi rekli, ze si mam u zamestnavatele dat potvrdit ten papir od gynekolga+ dali mi takovy fial. formular potvrzeni o prijmu a naroku na rodic. prispevek-nebo tak nejak se to jmenuje...
Kdyz jsem nastup. na materskou s 1.ditetem stacilo jen nechat zamestn. ten formular od gynekol. a oni vsechno vyridili a posilali mi materskou. Tak jak je to ted? Uz to posila socialka? A pripadne za jak dlouho vam poslali 1. materskou? Slysela jsem, ze v Praze to ted trva aj tri mesice 😒

krista
25. čer 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

anavka
25. čer 2009

Susik, já sice ještě na MD s 2. dítětem nejsem, ale nastupuju 1. 7. a bylo mi řečeno přesně to, co tobě. Ten fialový formulář ti prý potvrdí na OSSZ kam spadáš.

vendi1
25. čer 2009

Andrea2009: Dr Tamaru Zackovou znam jiz z odd IVF (umele oplodneni). Nikdy jsem tam s ni neprisla do styku, jen jsem o ni slysela neustale samou "chvalu". Pri zavadeni embryjka jsem prosila jeji kolegyni mudr at mne je zavede, ptz mne hrozila T. Zackova, takze jsem se ji tenkrat vyhla, byla jsem rada, ale podruhe uz jsem tolik stesti nemela☹, kdyz jsem zacala v sobotu 1.5. necekane krvacet, sice slabe, ale po to vsem cim jsme si prosli, jsme byli hned vyplaseni, tak jsme leteli do Podoli. Od 20 tt posilaji holky na ambulanci pres porodni saly, tak jsme leteli do 4. patra a tam byla prijemna sestra, cekali jsme na doktora, byl u porodu a po chvili se ve dverich objevila T. Zackova 😲 . Udelala UTZ a pak mne sla vysetrit zrcadly. Nevim jak vy, ale ja mam zkusenost, ze zrcadla jsou takove do O a roztahuji se po zasunuti. To tyhle vypadaly jako dva haky, prvni zasunula ten vetsi hak a pak si to zacla otvirat tim mensim a tam mne priskripla sliznici mezi ty dva haky a ja myslela, ze ji utecu. Prvni jsem drzela a pak uz jsem se zacla vzpirat na rukach a fakt silena bolest, sestra za ni stala a uplne se mnou trpela....pak mne rika mudr, udelala jsem Vam trosku v pochve hematomek, trosku budete krvacet, ale je vse v poradku. Tak jsem z toho byla docela vyjevena co ona dokaze. Byla jsem rada, ze je vse v poho, ale znicena vice nez jsem tam prisla....a manzelovi rikam, ze kdyby se objevila u porodu, takze ji proste nechci at to zaridi a treba i pojedu jinam 😕, i kdyz vim, ze v tu chvili uz asi nemam na vybranou ☹.
Takze Andreo asi vim o cem mluvim a nechapu jak tahle mudr tam muze jeste pracovat....

susik77
26. čer 2009

ahoj holky, tak ohledne tech formularu: uz jsem si udelala(doufam kompletni) obraz jak to je:
ten formular od gynekologa odevzdate zamestnavateli, ten to posila na nejakou "svoji" socialku.
Na "vasi" socialce si vyzvednete formular" Potvrzeni o naroku na davky (nahrady) ovlivnujici vysi a narok rodic. prispevku". Ten Date taky zamestnavateli, aby to poslal na jeho socialku a aby to tam potvrdili. Vyzadejte si od neho kontakt na tu socialku, aby vam poslali ten vyplneny a potvrz. formular zpatky a zanesete ho na vasi socialku. To je vse
"

senja
26. čer 2009

vendi1 Jak chodim do poradny v Podoli, tak nechapu jak tam hodne lidi muze jeste pracovat 😠 😀 Nekolik jistych bych odtamtud hnala 😠

anavka
26. čer 2009

Senja, já např. ty 2 důchodce 😠

susik77
26. čer 2009

jj, sice tu pani dr. neznam, ale toho doktora urcite 😠

anicka164
26. čer 2009

A muzu se zeptat, jak se ten doktor jmenuje? Chodim do poradny k doc. Zikmundovi, je sice starsi, moc toho nepovi, ale docela mu verim, ze je to profik... Nebo to je nekdo jiny?
Asi mam stesti, ale zatim mi prijdou vsichni v Podoli v pohode a ani tam nestravim behem cekani nejak zavratne doby. Cekala jsem to horsi 😉

vendi1
26. čer 2009

Ahoj holky,
ja tam dneska stravila cele odpoledne a v poradne se snad sesla vetsina tehuli z Prahy 😀 . Ja musim rict, ze na zadne duchodce jsem jeste nenatrefila a doufam, ze nebudu ani s zadnyma rodit 😉

anavka
27. čer 2009

Jo, dr. se jmenuje Zikmund, byla jsem u něj jen 1x a pamatuji se, že k němu nikdo nechtěla, nabízeli ho tam totiž, že má volnou ordinaci 😒 Jméno té doktorky si už nepamatuji, ale jen se modlím, aby mě k ní znovu nepřidělili 🙄

olii
27. čer 2009

Ahoj holky, tak my uz to mame za sebou a byl to opravdu porod 🙂 - ze zacatku to zaclo pohadkove, kdyby mi nepraskla voda, tak nevim ani, ze rodim, ale nakonec to museli zakoncit na rychlo cisarem...

Jinak jsem se setkala jen s mladymi lekari (porodnici, pediatri). Jeden den jsem stravila na JIP - uzasne sestricky, pak jsem stravila na P1 a nemuzu si stezovat... i jidlo bylo dobry 🙂, takze nakonec nelituju, ze jsem nemela nadstandard...
Jinak vlozky a kalhotky jsou k dispozici, veci na miminko vc. latkovych plen na ublinknuti taky, jen jednorazove plenky musi byt vlastni (dostanete jich pouze 5). Jinak pokud tam jste pres vikend, tak je problem s oblecenim a latkovkama - nefunguje pradelna a veci jsou na pridel 🙂

Pokud zase budu nekde rodit, tak tady, byla jsem spokojena 🙂.

vendi1
27. čer 2009

Oli,
gratuluji k Vojtiskovi, at krasne roste a je dobre, ze jsi byla spokojena. Snad budeme vsichni taky 😵

anicka164
27. čer 2009

Olii,
diky za zpravu, ty dobre vzdycky potesi 🙂
Moc gratuluju a preju vam vsechno dobre!

radi
29. čer 2009

ahoj
oli, taky gratuluji.

barcaskachova
29. čer 2009

Ahoj všem..Mám prosbu, maminky která už v Podlí rodila jak to tam je s výbavičkou pro mimi? Co vám v porodnici dali a co bylo nutné donést? Mají třeba oblečky na mimi nebo je třeba mít svoje? A jak plenky? Porodnice dává nebo taky musíme mít svoje?

susik77
30. čer 2009

Oli-gratuluji 😉
ad vybavicka: obleceni jsme vyfasovali erarni, aj zavinovacky. pleny-latkove byli k dispozici pr kusu-na zabaleni nozicek-misto dupacek 🙂 jednorazovky-dostanes asi 5 ks na zacatek, potom ti mm musi prinest vlastni. aj vlhcene ubrousky . Vsechna kosmetika na mimco byla volne k dispozici 😉

barcaskachova
30. čer 2009

susik77 moc díky.. 🙂

senja
30. čer 2009

Olii, tak blahopreji jeste jednou (predtim jsem ti poblahoprala myslim na predchozi strance) 😉 Po tvem vypraveni tady a hlavne po tom, co jsem si precetla tvoji story ve tvem albu mam takovy dojem, ze porodu bych se nemela vubec bat a hodne mi to zvedlo naladu, moc diky! 😉

Jinak ja si pro jistotu beru i svoje oblecky pro mimi, kdybych se tam dostala pres vikend. Vlhcene ubrousky ani latkove pleny ne. Kdyz pisou, ze vse na mimi mas k dispozici, tak to nehodlam resit 😎

susik77
1. črc 2009

senja: vlhcene ubrousky si vem, ty ti nedaji 😔

susik77
1. črc 2009

mne se osvedcili u male ubrousky Huggies pure. Jsou ciste, bez jakychkoliv parfemu a nealergizuji. V porodnici jsem mela ubrousky Klorane-z lekarny-byli sice dobre, hypoalergenni, ale napustene nej. bylinkami a strasne moc voneli-jak jsem tam byla tyden tak mi z toho bylo spatne 😝
Tak si radsi vemte nej. bez parfemu...Jeste jsou super, jemne Sebamed ale silene drahe-balik myslim kolem 150 Kc.

senja
1. črc 2009

susik77 Hm, a cim tam pak doporucuji utirat zadecky, kdyz pisou, ze az na plenky nic neni potreba? 😉 Jinak dik, to budu muset si je pribalit do tasky.

susik77
1. črc 2009

hm, nam p. Mrkvickova na kurze rikala, ze jsou nejradeji kdyz budeme jen myt cistou vodou...Ale mne to prijde jednodussi s ubrouskama...a rychlejsi...

anka.
9. črc 2009

ahoj holky, vlhčené ubrousky tam k dispozici určitě nejsou, musíte si je přinést (nebo koupit v místní lékárně) stejně jako plínky, miminko vám obléknou, dají zavinovačku, pár látkových plínek (spíš pod hlavičku a tak) a je tam k dispizici nějaký olejíček a mastička na zadeček...

senja
10. črc 2009

Dnes jsme se vratili z podonice a...
... Holky, PODOLI JEN A JEN DOPORUCUJI! 😵 Az na par zanedbatelnych zadrhelu bylo to bezvadne, takze priste jen a jen Podoli 😵

Jo, ubrousky skutecne nejsou, musite je mit hned prvni den s sebou, jinak nemate cim utirat miminku zadecek. Jinak vse mate k dispozici.

vendi1
10. črc 2009

Ahoj Senjo,
gratuluji k narozeni chlapecka a at roste jako z vody a dari se Vam dobre.
Napis neco vic o tvem pobytu popr porodu 😉 . Na jakem odd sestinedeli si lezela?

anavka
16. črc 2009

Ahoj holky,
nějak to tu vázne 😅 Nebo už se rodí 😨 ? Já byla včera poprvé na kontrole v porodnice a čekala jsem tam 2 hodiny a to jsem nebyla ani na monitoru 🙄 😠 😒

susik77
16. črc 2009

ahoj anavka. ja jsem tam v roce 2007 byla vzdycky na poradne cele dopoledne 😖
tak jsem se ted domluvila s mym gynekologem, ze do konce 38.tt budu chodit k nemu, on ma aj monitor. a od zac. 39.tt dop Podoli. to uz budu mit doma mamu-pohlida mi malou. V Podoli jim to nevadilo.

anavka
16. črc 2009

Susik, já už jsem tam rodila v roce 2006, ale takhle jsem tam nečekala. No jo, jenže můj MUDr. monitor nemá, tož musím do toho Podolí 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru