Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

makulka
4. říj 2007

Ahojky llucka,už jsem si to hledala to spojení. Jen jsem si to chtěla ověřit od někoho kdo tam už jezdí 🙂 . Já tam jedu z Černýho mostu. Manžel sice mrčí že je to daleko, že jsem si měla vybrat jinou porodnici, ale tahle mi z toho výběru co je v Praze přišla nejlepší, hlavně to že máš na celej porod svůj pokoj a nemusíš nikam jinam chodit, prostě odrodíš tam a hotovo. Nemáš náhodou zkušenos s tím ultrazvukem 3d?

llucka
4. říj 2007

Tak to máš nejlepší asi na Karlák a pak tram 3.
Přesně proto jsem si Podolí vybrala...že jsi od začátku na jednom místě a v soukromí. Tak uvidím, jestli to fakt stihnem do toho malování 🙂
Zkušenost se 3D nemám, nebyli jsme na něm. A kde jsi rodila poprvé?

terrezka
4. říj 2007

makulka - zkušenosti s 3D UTZ cojá vím má janana tak se jí optej, ale prej je to nádhera a mají památku na DVD. mě jako taky nejvíc vyhovovalo podolí. apolinář já nevím.... ale moje ségra rodila před dvěma lety u Apolináře a má dooost špatný vzpomínky na porod a na to, že se z císaře léčila měsíc... a kamrádka tam rodila asi před 7 lety a taky říkala že děs a hrůza ale třeba Nikitka z říjnovek tam porodila ani ne před měsícem Čendu a říkala, že super, ale nevím. Tady se mi líbí, že tam máš to soukromí a už jsem smířená s tím, že při porodu přicházíš o jakousi důstojnost jestli chápeš, ale takhle to je alespoň v soukromí a ne před dalšíma x rodičkama že.
llucka - já jdu na kontrolu zítra,pokud teda do zítra neporodím 😀 což předpovídá můj tatík, ale manža musí zítra být v práci tak se mi to moc nehodí no 😀
ale jestli s tomhle stavu budu ještě další týden tak teda nevím kde mám sebrat sílu na porod 😖

janana
4. říj 2007

makulka: my na tom 3D byli a moc se nám to líbilo. Sice malinká měla většinu času ručičiky před obličejem, ale nakonec se doktorce podarilo jí je nějak dát stranou a ona se otočila přímo do záběru a usmála. Fakt kouzelný. Už bylo i vidět, že je podobná na mě s manžovo nosíkem. Ale je mi jasný, že se to může ještě 10x změnit. Ale jinak spokojenost a když sme to DVD pouštěli ostatním, tak taky říkali, že je to super.

llucka
4. říj 2007

Terrezko, moc držím palce, ať už na tu kontrolu nemusíš a jedeš rovnou rodit. Každopádně dej kdyžtak vědět, co ti řeknou.

terrezka
4. říj 2007

llucka - díky moc, jako záda už mě tolik neberou, mamka mi teda říkala, že jesti mě bolí kostrč, což bolí že to může být tím, že se jako otvírám a rozjíždí se mi pánev. no takže už jsem se asi dootevřela 😅 a doufám, že mi ta pánev zajede zase zpět teda 😠 a teď mám docela křeče a silný tlaky na konečník, ale zatím tak po půl hodince, ale to už tu bylo nesčetněkrát...

kristi
4. říj 2007

terezzko, uplne to prozivam s tebou.. 😕

terrezka
4. říj 2007

kristi - děkuji, už jsem fakt kaput, měla jsem tři silný kontrakce (tohle už byly asi fakt kontrakce, páč jsem myslela, že se bolestí asi po...) po dvaceti minutách tak jsem si vlezla do vany, teda za pomoci manžílka a ve vaně to šlo a teď mám teda jen ty ukrutný tlaky na konečník... myslíš, že to patří k tomu?

vivian
4. říj 2007

Tak jsem dnes byla poprvé v Podolí v poradně 🙂 Jsem celkem spokojená, akorát ta paní v kartotéce by se mohla trošku usmívat, připadala mi dost odměřená 😕 😀 No a taky mě překvapilo, že jsem nebyla na monitoru... Čekala jsem, že na něj budu chodit automaticky, a ono ne... Akorát dr. zkontrolovala mrňouse ultrazvukem, shledala, že je všechno v pořádku a to bylo vše. A já se poctivě zásobila čokoládou, aby bylo na monitor čilé... tak jsem ji potom musela sníst "jen tak" 😀

terrezka
4. říj 2007

vivian - já taky když tam byla poprvé nebyla na monitoru, páč jsem neměla ukončenej 38 tt a dr. mi řekla, že mám přijít v 38+3 což byla sobota, že v další pondělí už by bylo pozdě....
ale čokoláda byla i tak dobrá ne? 😀 😀

janana
4. říj 2007

vivian - co já vím, tak na monitor posílají až od 38 tt

vivian
4. říj 2007

janana: ahaa, tak to jo 🙂 To jsem nevěděla. Já jsem teprve 36+2, tak asi až příště...

terrezka
4. říj 2007

vivian - tak to možná až ještě příště 😅 prostě od 38 tt

vivian
4. říj 2007

terrezka: čokoláda byla dobrá, nám chutná všechno... ale nepřej si vědět, kolik vážím 😀
Já myslím, že půjdu už příště, protože to budu 37+2 a to už je 38. týden.

terrezka
4. říj 2007

klidně to řekni, já taky nejsem ten typ co přibral jen 10 kg... ani 15 kg... ale ty poslední kila jsem přibrala za poslední dva měsíce... ale je fakt, že si dopřeju všechno na co mám chuť a opravdu se nezajímám o to jestli to je nebo není zdravý 😀 😀

vivian
4. říj 2007

Já už přibrala skoro 19 😖 To ani manžel neví 😔, takový šílený číslo... Ale myslím (a doufám), že na špeky to moc nešlo, že většina to jsou ty ostatní věci. Já dost zadržuju tekutiny, mám nohy jak balóny... No zadek a stehna mi trochu narostly, to jo, ale není to zase tak hrozný. Moje ségra přibrala v prvním těhotenství 22 kg a během pár měsíců to dala dolů a teď po druhém bejby má ještě míň, než mívala v pubertě... Tak taky doufám, že to pak tou prací okolo prcka spálím 😎

terrezka
4. říj 2007

jo tak v to taky doufám... mě narostly teda prsa... takže mám strie 😠 všude teda bohužel 😠 doufám, že to shodím... mám dnes nějaký stahy ty jo... tak přemejšlím jestli se to rozjede a pojedem nebo jestli to vydržím do zítřejší kontroly... 🙄

makulka
4. říj 2007

janana, dík za informaci o ultrazvuku, já se na něj moc těším, někde jsem viděla fotky z těch 3d a po porodu dětí a ty děti si byli strašně podobný 🙂 .Jen se trochu bojím toho aby se nám mimčo neschovalo a nešlo nic vidět a neplatili jsme penízky aniž by jsme něco viděli, ale zatím mimís vždy spolipracoval tak snad to bude i tentokrát v pořádku. Jsem taky zvědavá jestli nám potvrdí toho kluka, Protože Marťas byl do 37tt holčička, tak k těm ultr. nemám moc důvěru.
llucka, Marťase jsem rodila v Olomouci a taky jsem tam měla svůj pokoj od začátku a proto jsem to chtěla i teď, já jse se tam narodila a žila 25let a pak si mě manžel odvedl do Prahy 🙂

janana
5. říj 2007

makulka: není zač. Tak přeju, aby se Vám mimísek pěkně ukázal,jako nám.

vivian: tak to jsi na tom ještě dobře. Já přibrala 22kg. Teď jen doufám, že to opravdu po porodu půjde dolů.

pecule
5. říj 2007

Ahoj,stále všichni 2v1? koukám ,že Terrezka se nijak neozývá,že by..?
S tím malováním si myslím,že je to na jeden den,to by si ani nemohli dovolit na celej týden.Jinak břicho pobolívá,takže počítám dny a čekám a čekám...

pecule
5. říj 2007

holky já taky přibírám poslední měsíc a to se říká,že už nepřibíráš.Prdlajs!řekla bych,že mám i větší hlad,tak hlavně abych jsem ho neměla ještě po porodu a šla už spíš jen dolů.

terrezka
5. říj 2007

hlásím se z kontroly a bohužel stále 2 v 1 😠 včera večer mi začaly kontrakce a už jsme si to i začali psát a duševně se připravovat na že to je ono. no a pak to přestalo. dneska ráno mi odešla hlenová zátka. na monitoru jsem měla krásný kontrakce - tak to říkala ta sestřička co tam dělá. v poradně ok. a u dr. (opět nějaká mlaďounká) se mě zeptala jak je, tak jsem jí to všechno vylíčila a že všechny příznaky porodu mám už určitě od středy a nikdy nic z toho, prohlídla mě a řekla, že mám přijít zase v úterý a popř. se domluvit co dál. takže já už prostě nevěřím, že do vánoc budem tři 😅

susik77
5. říj 2007

ahojte, ja som nabrala 18 kg, 9 som nechala v porodnici, a ked som sa vratila, povedala som si, ze idem zhodit aj tych druhych 9. No, vecer som jedla naposl. o 17. aj to len ovocie, dala som dole kilo a zistila som, ze sa mi tvori malo mlieka, tak som musela skoncit s dietami. Teraz sa zase dopujem sladkym, pretoze spim max. 6 hodin a byvam grogy a kavu tiez moc nemozem...no, tak sa aspon snazim robit s malou dlhe a narocnejsie prechadzky...uz sa tesim, ked prest. kojit a budem moxct drzat nej. dietu a kavickovat 😀 😎

susik77
5. říj 2007

terrezka: nic si z toho nerob, mala som rovnake pocity...neboj, dlhsie ako do 42.tt ta nenechaju 2 v1 😀

susik77
5. říj 2007

inak, v Podoli je dost zvlastna dieta na kojenie: pikantne pomazanky, jahodovy jogurt, a po porode dzus z tropickeho ovocia 😀
radsej si dajte od manzelov priniest neco vhodnejsie 😉
a este mi bolo divne, ze sme dost. 2 krajce chleba a 1 minimasielko, s kt. som si nenatrela ani 1 krajec 😎

janana
5. říj 2007

susik - díky za rady. A džus z tropickýho ovoce? Hlavně že nám PA na kurzu říkala, že takový džusy se při kojení kvůli nadýmání nesmí. Ale slyšela sem, že strava tam stojí za prd. I když myslím, že to bude asi ve všech nemocnicích stejný.

pecule - já taky pořád jen žeru a hlavně sladký - to můžu na kila. Ale je mi záhadou, že už 14 dní sem nepřibrala nic.

llucka
5. říj 2007

Ahojda,
Terrezko, VYDRŽ !!!!!!!! S tou zátkou je to nadějný, uvidíš, že to víkend jistí !!! Já taky pořád nic...manže mi to naplánoval na neděli na den termínu...ten je ale hodnej 🙂 No, jsem zvědavá...myslím, že úterý to jistí. Se zeptám na to malování, jak to bude dlouho...

Já taky nejím, ale žeru, hlavně sladký (zrovna teď 🙂) a nějak mi to tělo spaluje ani nevím jak...já přibrala 11 kg.

terrezka
5. říj 2007

llucka - hele já už jsem rezignovala, ale trochu mě teda znervozňuje, že ta zátka mi dá se říct odchází jako pořád od rána... je to normální? teda doufám že ano 😕 záda mě bolej opět jako pra... mě už všichni plánovali datum porodu a zatím se porod nekonal 😅
s tou stravou je to podle mě všude stejný, mě na cvičení co jsem chodila pro těhotný říkala PA, že se nemáme divit když nám první večeři po porodu přinesou hrášek s buřtem... že jako na tu stravu moc nedbají u těch kojících no... Takjá spoléhám na návštěvu, že mi budou nosit něco normálnějšího...

llucka
5. říj 2007

hele a není to plodovka? Prý voní sladce a je "cítít" miminkem...

Taky jsem slyšela, že strava v Podolí je "velmi vhodná" pro kojící 😎 No, snad nás příbuzní a kamarádi nenechají o hladu 😀

terrezka
5. říj 2007

llucka - no hele zas tolik toho není a není to jako voda, je to spíš jako hlen fakt a je to narůžovělý...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru