Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

vivian
5. říj 2007

Holky, které jste v Podolí rodily - když se mimi narodí, tak vám ho (když je zdravé) rovnou nechají, nebo ho odvezou na nějaké novorozenecké oddělení? Já bych ho ráda měla od začátku u sebe, tak jestli to nebude problém... 😕

susik77
5. říj 2007

vivian: ked bude mimi ok, tak nechaju, inak daju do inkubatoru.verca bola trochu fialova-mala omotanu snuru okolo krku, tak ju dali na 4 hodky do inkub. a potom uz bola ok.
ale aj keby ju chceli dat zohriat do inkub., tak im povedz, aby ti ju do pol hodiny prilozili, aby sa ti rozbehla laktacia 😉

terrezka
5. říj 2007

susik - a oni mi mimi nepřiloží sami od sebe? já myslela, že mi miminko dají na bříško hned jak se narodí, pak ho vezmou změřit a zvážit atd., pak ho dají tatínkovi a pak ho dají mě k prsu a pak se s nim budeme jen mazlínkovat než pojedeme na šestinedělí. pokud teda samozřejmě bude vše ok

susik77
5. říj 2007

terezka: no, ked sa verca narodila, pediatricka povedala, ze mi ho maju prilozit a potom hned pojde do inkubatoru, ale keby som sa potom neozvala, ani by mi ho neprilozili. inak, mala sa celkom pekne prisala 😉
na brisko ti ho daju, len ked si o to povies...mne ju nedali, dali ju len manzelovi podrzat, kym mna sili

janana
6. říj 2007

ahoj holky! Tak nějaké změny? U nás stále 2 v 1. Včera mi psala kolem půlnoci Terrezka, že má kontrakce po 10ti minutách, že razí do Podolí. Zatím se neozvala, tak kdyžtak dám info.
Stejně by mě zajímalo, jak se ty mimina rozhodujou, kdy půjdou ven? Měla totiž termín úplně stejně jako já. ☹ ☹ ☹

llucka
6. říj 2007

Tý jo, tak držím palce a Janana určitě napiš, až se Terka ozve. U nás je klid, jsme stále 2v1 😎

betka007
6. říj 2007

terrezka ahoj, ja som rodila tiež v Podoli, týždeň po susik a u nás to bolo tak : keď bola Laura von z bruška, manžel prestrihol pupocčníkovu šnúru a mne dali Lauru hneď na prsia, hodili na ňu plenu,aby jej nebola veľka zima,ale dali mi ju okamžite špinavu 🙂 , trochu som sa s ňou pomaznala a asi za 3 min mi asistentka ukázala ako ju prilozžiť k bradavke. Laura okamžite sala,aj keď ešte nemala čo 🙂 . Chvíľu nas tak nechali, medzitym prišiel pediater na pôrodný box a detska sestra s pôrodnou asistentkou si odo mňa Lauru vzali, umyli ju a dr ju vyšetril. Sestra ju po vyšetreni obliekla, dala do zavinovačky a dali na ňu ešte termoobal,aby jej bolo teplejšie.Laura s nami bola 2 hod na pôrodnom boxe a potom si ju vzala detska sestra ešte na zahriatie do inkubatoru. Mna hneď nato presťahovali na šestinedelie, kde ma nechali oddychnuť si asi 2 hod a potom mi Lauru priniesli na 3 hod. Odohravalo sa to podvečer. No a na noc si Lauru vzali sestry k sebe, aby som sa vyspala. Ja som s tým súhlasila,ale keď chceš, tak si môžeš nechať dieťa pri sebe na izbe celý čas. 😉

susik77
6. říj 2007

betka, lauru umyvali hned na porod.boxe? u nas az na oddel. sestined.

betka007
6. říj 2007

susik : ja myslim, ze ano, lebo mi ju dalli cistu a oblecenu v zavinovacke

janana
6. říj 2007

tak Terrezka píše:

TAK HURÁ! SEM TADY! OD 12:33. ŘÍKEJTE MI ANIČKA ŠVEJDOVÁ! MÁM ÚCTYHODNÝ 4 KG A MĚŘÍM 49 CM. MÁMA I JÁ JSME V POŘÁDKU A TÁTA SE NA MĚ NEMŮŽE VYNADÍVAT JAK JSEM KLÁSNÁ.

vivian
6. říj 2007

B-l-a-h-o-p-ř-e-j-i! 🙂

llucka
6. říj 2007

Jupíííí, super, Janana moc Terrezku pozdravuj a moc gratuluju !!! Já chci taky !!!

janana
6. říj 2007

luci - vyřídím. A nejsi jediná. Co mám říkat já? Zítra jdu zas na kontrolu, ale předpokládám že se opět prohlídka konat nebude, takže stále to nekonečné čekání. Předpokládám, že já si tady budu psát snad eště z listopadkama ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

pecule
6. říj 2007

janana,tak to jí pozdravůj a že jí taky gratuluju 🙂 To je gol,tak už to má za sebou holka.
Včera večer mně bolelo břicho a pořád se tam hýbalo,to už chce jít ven,ale mně se do toho porodu nijak nechce 🙄 jí se bojím jak prase.. 😖

llucka
7. říj 2007

Janana, doufám, že teď to půjde jak po másle a podle termínů...ty, já, Pecule, Vivan 😎 😉

Pecule, já myslela v pátek večer, že mi snad proskočí břichem...to bylo děsný, co mi tam vyváděla, až mě z toho rozbolelo docela fest břicho a nic. Dnska mám terím, tak jsem zvědvá jak se holka "pochlapí" 😀 😀

pecule
7. říj 2007

Lucko,ty večery jsou děsný,přes den chrápe a v noci řádí.
Dneska máš termín,tak jsem zvědavá,já ho mám ve čtvrtek 😅 Ten můj se ptá každou chvíli když už půjdu rodit,ten se tam tak těší 😀 .Docela ho chápu,že je zvědavej co ze mně vyjde a jak to bude vypadat,ale já jsem na nervy i když bych to taky ráda měla už za sebou a to břicho pryč.To jsem zvědavá co mi řeknou v úterý.

vivian
7. říj 2007

Holky, nevíte, jestli musím mít s sebou vlastní toaletní papír? Začínám pomalu balit tašku, abych byla připravená, a u některých věcí nevím, jestli je tam dostanu, nebo jestli si mám vzít svoje... Něco už jsem pozjišťovala tady v diskusi (mimochodem, ještě platí, že v Podolí jsou volně k dispozici jednorázové kalhotky, porodnické vložky a vložky do podprdy?), ale něco nevím... Na webu upmd.cz píšou, že si mám vzít s sebou "toaletní potřeby", ale není tam rozepsáno, co do toho patří... A já si pamatuju z nemocnice, že pacienti si museli kromě jiného brát vlastní toaleťák. (Nemocnice ho v rámci šetření přestala poskytovat, navíc ho lidi kradli 😀 )
A ještě župan - fasuje se erární župan, nebo si mám vzít taky svůj? 😀

betka007
7. říj 2007

vivian : ahoj, toaletny papier bol všade na wc. Vložky a sieťované kalhotky boli voľne na chodbe k dispozicii. S vložkami do podprsenky som sa nikde nestretla a ani som ich tam voľne nevidela. Čistú košeľu ti vymenia,ak budeš chcieť a asi aj župan. Župan som mala vlastný. Inač na nadštand. izbe maš všetko na izbe.

llucka
7. říj 2007

Pecule, už to asi dneska nestihnu 😠 Tak už se vidím, jak se budu kutálet v úterý do poradny...jsem zvědavá, co mi řeknou a jestli budu mit už nějakou kontrakci na monituru. Musím se taky pořádně zeptat na to malování.

Jinak to mám taky tak...přes den relativně klid a večer a v noci...no coment. Doufám, že to Verče nezůstane i po narození 😝

Vivian já mám s sebou preventivně zabalený jedny vložky, 2x kalhoty a pár vložek do podprdy, kdyby něco. Ale od kámošky vím, že to tam je k dispozici. A kdyžtak tam je dole lékárna, kde se dá všechno koupit.

pecule
7. říj 2007

Vivian,já si beru vložky a vložky do podprdy a župan taky a ostatní by mělo bejt tam,přinejhorší si to tam koupíš nebo ti to někdo přinese.Tašku mám plnou,ale stejnak určitě něco nebudu mít nebo to budu mít zbytečně

Lucka,aby tě to nepřepadlo zítra 😵
S tím večerem aby mu to nezůstalo,mě taky napadlo,to bych jsem šla spát až někdy ve 3h. 😅

llucka
7. říj 2007

Já mám momentálně "depku", že snad neporodím nikdy 🙄 Vím, že to je blbost, ale ta psychika dělá svý, potvůrka jedna 😠 😠

terrezka
8. říj 2007

Ahoj tady Honza (manža Terrezky) mám nové zprávy jak jste jistě četly Terka už to má za sebou, ale Janana taky a má krásnou holčičku. A aby toho nebylo málo tak Terrezka a Janana jsou spolu na pokoji 🙂 Až budou doma tak určitě napíšou víc informací. Všem Vám přeju mnoho štěstí a Vám co jste ještě 2 v 1 ať se to brzo podaří 😉

llucka
8. říj 2007

Honzo, pozdravuj holky a mooooooooc gratuluju !!!!

llucka
8. říj 2007

Tak Pecule, teď jsme na řadě my dvě, joooo 😵 😵

kristi
8. říj 2007

jeeee,to je super...tak gratulujeme 😉

pecule
8. říj 2007

Lucko,právě jsem se chtěla zeptat kde je janana,jestli taky a hele jí,už taky.
Lucko,ted my ,jo? ty vole ještě néééé 😅 a třeba se tam potkáme a taky budem spolu na pokoji 😀

Honzo,taky moc pozdravuju.

llucka
8. říj 2007

No, já už bych si dala říct 😎

llucka
8. říj 2007

Já tam zítra budu od 9:30 na monitoru a pak se mrcasit v poradne. V kolik jdes ty?

tera28
8. říj 2007

terrezka a janana: holky moc Vam gratuluju!!! At se Vasim holcickam dari co nejlepe!

pecule, llucka: a vam preju at uz moc dlouho necekate 😎

pecule
8. říj 2007

llucka,já mám bejt v 10:30hod. u dr.takže tam přijdu na 10hod.

tera28,díky určitě to přijde co by dub.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru